Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela
Góly:
37. F. Hlúpik
Góly:
28. V. Šabala, 56. V. Šabala

Sestavy:
M. Heča (2) - M. Kuncl (3), T. Rada (3), R. Mezlík (3,5), P. Reinberk (3) - F. Hlúpik (2,5) (71. J. Diviš), L. Kalouda (3,5) (71. M. Havlík), V. Šumulikoski (3) (87. T. Zajíc), M. Trávník (3,5), M. Kerbr (3) - L. Došek (2,5)
Sestavy:
V. Hrubý (2) - J. Romera (3), L. Pernica (2), V. Beneš (2,5), F. Novák (3) - J. Kopic (2), T. Hübschman (1,5), M. Pospíšil (3) (73. R. Mingazov), J. Greguš (2), N. Crnkič (2,5) (75. L. Masopust) - V. Šabala (1) (88. M. Doležal)

Žluté karty:
35. M. Trávník, 59. T. Rada, 73. L. Došek
Žluté karty:
59. V. Šabala, 74. N. Crnkič

Střely na branku: 7:6; Střely mimo: 1:2; Rohové kopy: 5:4
Počet diváků: 3 514 (43 % z kapacity 8 121)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Franěk

Krásný a pohodový páteční večer, zimní přestávka nejvyšší domácí fotbalové soutěže je minulostí. Tento víkend je na programu 17. kolo, které začíná dnešní předehrávkou - momentálně sedmé Slovácko hostí třetí Jablonec. Výkop je na programu ve 20:15 hodin, průběh utkání budete moci sledovat zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.
Hostující celek by rád hned na úvod jarní části sezony ukázal, že jeho nejvyšší ambice nejsou nahodilé. K tomu ale potřebuje zlomit jednu nepříznivou bilanci - v Uherském Hradišti z dvanácti ligových zápasů jen jednou zvítězil. Teď Jablonec ztrácí na první Plzeň pět bodů a na druhou Spartu čtyři. Pražský klub přivítá ve čtvrtém jarním kole na domácím stadionu.
"Musíme hlavně dobře začít. Máme venku Slovácko, doma Bohemku a venku Jihlavu. Po třech kolech se ukáže. Jestli se nám nepovede všechny tři zápasy vyhrát, myslím, že to se Spartou už klíčové nebude a budeme se muset spíš koukat pod sebe," řekl kapitán Jablonce Tomáš Hübschman.
"Kádr Slovácka přes zimu téměř nedoznal změn, takže mužstvo bude hodně podobné jako na podzim. Tak jak se prezentovalo tady u nás na podzim v Jablonci, bude asi hrát i teď doma. Navíc je ještě podporováno i jejich fanoušky, kterých chodí povzbuzovat hodně. Ale věřím, že se na ně dobře připravíme a zápas zvládneme," dodal jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.
Slovácko věří, že by na úvod jara mohlo překvapit. "V prvních zápasech po zimní pauze se mnohdy zrodí nečekané výsledky. Minulý rok jsme na úvod jara porazili právě Jablonec a rádi bychom to zopakovali. Vnímáme sílu soupeře i jeho postavení v tabulce, ale hrajeme doma a před našimi fanoušky chceme úvodní utkání zvládnout," řekl kouč Svatopluk Habanec.
Slovácku se na závěr přípravy vůbec nedařilo. V posledních čtyřech zápasech ani jednou neskórovalo. Spoléhá ale na forvarda Doška, jenž po podzimu s jedenácti góly vévodí tabulce střelců. "Fotbal je o gólech, takže logicky mě vůbec netěší, že jsme v posledních čtyřech zápasech v přípravě neskórovali. Ale věřím, že jsme si střeleckou formu správně načasovali," dodal Habanec.
Rozhodčí Královec přivedl oba celky na trávník, utkání už za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Slovácko - Jablonec
Rozehráli domácí.
1
Slovácko hned v úvodu zkusilo zaútočit, vpřed se vysunul Kerbr, ale hostující gólman Hrubý byl pozorný a především rychlejší.
4
Jablonec se na cizí půdě otrkal, ujal se iniciativy, ale na soustředěnější a účelnou akci se zatím nezmohl.
5
Reinberk centroval na roh velkého vápna, Došek vyslal slabou křížnou střelu, avšak bylo to zbytečné - domácí fotbalista byl v ofsajdu.
7
Jablonec měl výhodu přímého kopu, domácí stoper Rada byl na místě a odkopl míč do bezpečí.
7
Ale vzápětí se hosté dostali do pološance. Útočník Šabala sklepl na Kopice, jehož akrobatický pokus mířil mimo.
8
Utkání nabírá tempo, Slovácko získalo výhodu prvního rohového kopu v tomto zápase. Jenže žádné vzrušení z toho nevzniklo, hostující obránce Pernica si splnil své povinnosti a Slovácko se ani nedostalo k ohrožení branky.
9
Útočný apetit Romera byl na rozhodčího až příliš velký - po skluzu na stopera Radu odpískal faul.
11
Domácí Kerbr se zkoušel prosadit nůžkami, jeho pokus však postrádal razanci a gólman Hrubý bez potíží sebral míč do rukavic.
13
Kerbr utíkal po levé straně, Crnkič nezvládl balón zablokovat, až se dostal k Reinberkovi, který ho posunul na Šumulikoského. Jeho ráně scházela přesnost i tvrdost a letěla vedle.
15
Po faulu Trávníka budou hosté zahrávat přímý kop...
16
... a byla z toho nepříjemná střela, kterou Heča vyboxoval a pak jeden z jeho spoluhráčů balón odkopl pryč.
17
Vzápětí mělo výhodu přímého kopu také Slovácko. Jenomže ani to z něj nic nevytěžilo, byl z toho jen nepřesný centr, Hrubý zasáhl spolehlivě.
19
Kopic to zkoušel centrem z pravé strany, jeho spoluhráči mu ovšem neposkytli dostatečnou ofenzivní podporu a protože před Hečou nikdo nebyl, neměl slovácký brankář ani s touto situací sebemenší problémy.
21
Důležité Teď Jablonec předvedl akci, která byla rychlá, nápaditá a z níž vzniklo drobné nebezpečí pro domácí. Novák poslal balón doprava na osamoceného Kopice. Ten zkusil vystřelit technicky a míč jen těsně přeletěl břevno Hečovy branky.
23
Crnkič ve středu hřiště nedovoleným zákrokem poslal k zemi Kerbra, Slovácko pak nic nevymyslelo.
24
Důležité Obrovská chyba domácího obránce Mezlíka, který trestuhodně nezpracoval balón a přepustil ho na volného a unikajícího Crnkiče. Ten běžel na Heču sám, ale pouze ho nastřelil. Míče se pak zmocnil bek Slovácka a poslal ho pryč. Jen málo chybělo a Jablonec vedl 1:0...
26
Hosté mohli zahrozit z rohového kopu, ale nevyužili ho.
28
Góly Valerijs Šabala (Jablonec) vstřelil gól. Slovácko - Jablonec 0:1
Hosté se přece jenom dočkali a děkují dvacetiletému forvardovi Šabalovi. Na začátku gólové akce byl přímý kop, s nímž si ještě Heča poradil. Vyboxoval ho až za velké vápno, tam se ovšem míče zmocnil Romera. Jeho ránu pak na hranici ofsajdu tečoval právě Šabala a poslal Jablonec do vedení.
30
Začíná se ozývat i skromný kotel jabloneckých fanoušků.
33
Slovácko zkusilo zaútočit po pravé straně. Na centr do vápna si už naskakoval dlouhán Došek, jenž se tentokrát ve vzduchu neprosadil.
35
Karty Žlutou kartu dostal Michal Trávník (Slovácko)
35
Filip Novák zahrával přímý kop, ale nastřelil jen Trávníka, který předtím dostal žlutou kartu za neuposlechnutí pokynů rozhodčího.
37
Góly Filip Hlúpik (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Jablonec 1:1
Zasloužené vyrovnání domácích! Vrhli se dopředu, vše odstartoval sprint Kaloudy na pravé straně. Následovalo několik vážných střeleckých příležitostí, se kterými měl Hrubý co dělat. Slovácko se nevzdávalo a když po rohu pálilo ze střední vzdálenosti, Hrubého už vlastně překonalo. V té chvíli ho ještě zastoupil na brankové čáře Pernica, který ale odrazil balón pouze k volnému Hlúpikovi na malé vápno, jenž míč doklepl do sítě.
40
Slovácko vyrovnávací gól nabudil a žene se dopředu. Teď ho brzdí nepřesnosti.
43
Jablonec měl možnost zahrozit ze standardní situace, domácí obrana si poradila bezchybně.
44
Hře nyní chybí přesnost, zbržďují ji častá autová vhazování.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Jablonec
Rozehráli hosté.
47
Jako první zahrozil Jablonec. Dopředu se vydal Crnkič, který proti několikanásobné přesile domácích zachoval klid, udržel balón na kopačce a přihrál Kopicovi. Ten pálil velmi nepřesně.
48
První útok Slovácka v druhé půli skončil faulem Doška na Beneše.
49
Greguš vyslal nepříjemnou skákavou střelu, Heča na poslední chvíli vytlačil balón na roh. Z něho Jablonec nezahrozil.
51
Jablonec to zkouší neohroženě dál, Crnkičovu střelu domácí zblokovali. Hosté však dál zůstávají před brankou Slovácka.
52
A Jablonec má další roh. Exekuce se ujme Pospíšil...
53
... hosté neměli útočný nápad, naopak dopředu se dostává Slovácko.
53
Šumulikoski vyslal slabý centr, žádný z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl - míč si ze vzduchu stáhl Hrubý.
55
Další roh pro Jablonec.
56
Góly Valerijs Šabala (Jablonec) vstřelil gól. Slovácko - Jablonec 1:2
Čtvrtý roh v zápase už Jablonec využívá. A znovu severočeský klub oslavuje čerstvou akvizici Šabalu. Filip Novák vyslal milimetrově přesný centr na hlavu jabloneckého útočníka, který se nemýlil a poslal balón nechytatelně ke vzdálenější tyči.
57
Šabala je dnes večer při chuti. Efektně zasekl míč a vrátil ho zpětnou přihrávkou Kopicovi. Ten se s balónem vracel, vracel... až ho domácí hráči zatlačili do bezpečí.
58
Důležité Mohlo to být 3:1 pro hosty! Novák svedl souboj se slováckým hráčem na malém vápně, míč se odrazil k Crnkičovi, jenž zblízka jen těsně minul odkrytou branku.
59
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Rada (Slovácko)
59
Karty Žlutou kartu dostal Valerijs Šabala (Jablonec)
62
Kalouda centroval k pravé tyči, kde byl připravený Hlúpik, ale přihrávce chyběla přesnost.
63
Následně byl Hlúpik faulován a domácí získali výhodu přímého kopu. Jenomže následoval nepřesný centr do území nikoho a Jablonec o těsné vedení nepřišel.
65
Jablonec nyní pozorně brání a nepouští Slovácko dopředu.
66
Hosté podnikli rychlý průnik po pravé straně, na konci akce byl hlavičkující Šabala, jenž hlavičkoval přímo do náruče Heči.
68
Důležité Jablonec má stále větší převahu! Crnkič se dostal až k brankové čáře, obalamutil stopera Radu a vyslal nepříjemný přízemní centr na malé vápno. Tam si včas lehl na zem gólman Heča a zažehnal nebezpečí.
69
Hosté se dál a dál derou dopředu a chtějí třetí uklidňující gól. Blízko k němu měl Pospíšil, který ale se střelou váhal až příliš dlouho.
70
Zahrozilo i Slovácko. Centr zleva nenašel volného Kerbra.
71
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Filip Hlúpik, nahradil ho Jaroslav Diviš.
71
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Luboš Kalouda, nahradil ho Marek Havlík.
72
Důležité Krásná rána Milana Kerbra z přímého kopu, se kterou měl gólman Hrubý co dělat. Vyrazil ji na roh, z něhož domácí pak nic nevytěžili.
73
Karty Žlutou kartu dostal Libor Došek (Slovácko)
73
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Martin Pospíšil, nahradil ho Ruslan Mingazov.
74
Karty Žlutou kartu dostal Nermin Crnkič (Jablonec)
za zdržování hry
75
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Nermin Crnkič, nahradil ho Lukáš Masopust.
75
Centr na Doška včas odvrací stoper Pernica, Jablonec těsný náskok zatím drží.
78
Hosté trochu zazmatkovali, nefungovala komunikace mezi jabloneckými stopery a gólmanem. Naštěstí pro severočeský klub nebyl žádný fotbalista Slovácka nablízku.
81
Kouč Habanec žene své svěřence dopředu, sází na hru vabank.
83
Havlík rozehrál přímý kop, Došek předvedl útočný faul a prozatím je po slováckých nadějích.
84
Diviš nebezpečně centroval, v malém vápně byli jablonečtí beci na místě a situaci ustáli.
85
Důležité Po centru Diviše zprava se k míči prodral Lemberk a zkusil vyrovnat pěkným halfvolejem, který jen těsně minul branku Hrubého.
86
Slovácko se nevzdává, dvakrát to zkusil Došek, při druhé šanci zařídil rohový kop. Z něho ovšem nic nebylo.
87
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Veliče Šumulikoski, nahradil ho Tomáš Zajíc.
poslední střídání trenéra Habance
88
Další roh pro domácí - po něm následuje jen odkop Hrubého.
88
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Valerijs Šabala, nahradil ho Martin Doležal.
naposledy střídá i trenér Šilhavý
89
Počet diváků 3 514 (43 % z kapacity 8 121)
90
Sudí nastavuje tři minuty.
90
Dopředu se dostával Masopust, jemuž míč utekl a Jablonec musí dál bránit těsný náskok.
90
Slovácko už vrhá veškeré síly do útoku.
90
Heča se vydal dopředu, rozehrál přímý kop, s nímž si hosté ihned poradili.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FC Slovácko Slovácko (4-5-1)

29 Heča
Heča
o hráči
17 Kuncl
Kuncl
o hráči
4 Rada
Rada
o hráči
19 Mezlík
Mezlík
o hráči
Reinberk
o hráči
Hlúpik
o hráči
71. min Diviš o hráči
10 Kalouda
Kalouda
o hráči
71. min Havlík o hráči
Šumulikoski
o hráči
87. min Zajíc o hráči
Trávník
o hráči
21 Kerbr
Kerbr
o hráči
7 Došek
Došek
o hráči

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-5-1)

30 Hrubý
Hrubý
o hráči
16 Romera
Romera
o hráči
Pernica
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
7 Novák
Novák
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
Hübschman
o hráči
Pospíšil
o hráči
73. min Mingazov o hráči
24 Greguš
Greguš
o hráči
Crnkič
o hráči
75. min Masopust o hráči
11 Šabala
Šabala
o hráči
88. min Doležal o hráči

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula
Počet diváků: 3 514 (43 % z kapacity 8 121)

Vzájemné zápasy

16. března 2019 15:00Slovácko–Jablonec 0:0
7. října 2018 15:00Jablonec–Slovácko 2:0
26. května 2018 16:00Jablonec–Slovácko 2:0
7. března 2018 16:00Jablonec–Slovácko 3:1
29. července 2017 17:00Slovácko–Jablonec 1:1
18. února 2017 15:30Slovácko–Jablonec 0:0
13. srpna 2016 17:00Jablonec–Slovácko 2:2
23. dubna 2016 17:00Jablonec–Slovácko 3:1
31. října 2015 17:00Slovácko–Jablonec 1:1
20. února 2015 20:15Slovácko–Jablonec 1:2
9. srpna 2014 17:00Jablonec–Slovácko 1:1
22. února 2014 17:00Slovácko–Jablonec 1:0
4. srpna 2013 17:00Jablonec–Slovácko 2:1
7. dubna 2013 15:00Jablonec–Slovácko 4:1
22. září 2012 18:20Slovácko–Jablonec 0:1
1. dubna 2012 15:00Jablonec–Slovácko 1:0
3. října 2011 18:30Slovácko–Jablonec 1:0
19. března 2011 16:00Slovácko–Jablonec 1:1
29. srpna 2010 15:00Jablonec–Slovácko 3:0
28. listopadu 2009 16:00Slovácko–Jablonec 1:1
3. srpna 2009 17:30Jablonec–Slovácko 3:2
28. května 2007 17:15Jablonec–Slovácko 3:1
18. listopadu 2006 17:00Slovácko–Jablonec 1:1
13. května 2006 14:25Slovácko–Jablonec 1:0
7. srpna 2005 17:00Jablonec–Slovácko 2:1
7. března 2005 16:40Jablonec–Slovácko 1:1
28. srpna 2004 20:00Slovácko–Jablonec 1:0
28. února 2004 17:00Slovácko–Jablonec 1:0
16. srpna 2003 17:15Jablonec–Slovácko 1:0
16. února 2003 14:00Slovácko–Jablonec 1:0
31. července 2002 14:30Jablonec–Slovácko 2:1
17. března 2002 15:00Jablonec–Slovácko 1:2
16. září 2001 16:30Slovácko–Jablonec 0:0
18. května 2001 16:30Jablonec–Slovácko 1:0
12. listopadu 2000 14:00Slovácko–Jablonec 1:1