Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. července 2021 Bořivoj
Góly:
37. M. Latka (pen.), 47. J. Bílek, 87. B. Balaj

Sestavy:
M. Rakovan (3) - M. Dobrotka (2), M. Latka (1), J. Bílek (2), M. Juhar (2,5) - V. Vukadinovič (4) (46. D. Boudjemaa), R. Hrubý (2) (84. B. Balaj), J. Zmrhal (2,5), A. Baéz (3), M. Černý (2,5) (81. K. Piták) - M. Škoda (2,5)
Sestavy:
M. Boháč (3) - M. Sus (3,5), T. Hájovský (3), T. Zápotočný (1,5), F. Neves (3) - T. Pilík (2,5) (90. M. Krameš), J. Hnaníček (4) (88. Tomáš Krbeček), M. Fillo (2) (90. L. Stratil), S. Deli (3), M. Zeman (2,5) - J. Řezníček (1,5)

Žluté karty:
67. D. Boudjemaa
Žluté karty:
54. M. Zeman, 62. T. Hájovský, 65. F. Neves

Střely na branku: 9:4; Střely mimo: 7:9; Rohové kopy: 7:5
Počet diváků: 4 123 (20 % z kapacity 20 800)

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezké víkendové odpoledne při sledování on-line reportáže ze zápasu Slavie proti Příbrami. Utkání začíná v 17:00, budeme ho sledovat on-line.
Ve slávistické sestavě je překvapení: do branky tentokrát trenér Beránek místo Hrubeše vyšle Rakovana. V porovnání s předchozími zápasy nehraje ani Kodr, v sestavě ho nahradí Hrubý.
Příbramská jedenáctka je naopak očekávaná, žádná z opor nechybí. Je to logické, vždyť týmu se pod novým koučem Tobiášem skvěle daří - z posledních pěti zápasů má čtyři výhry a jednu remízu.
Hráči postupně mizí v kabinách, do začátku utkání zbývá asi deset minut. Návštěva je zatím bohužel tristní, na tribunách je dost prázdno.
Hlasatel čte sestavy: nejdřív příbramskou, pak slávistickou. Při tom došel pod tribunu Sever, která mu pomáhá s vyvolváváním jmen hráčů.
Týmy nastupují, slávistický kotel zpívá a zhruba pět fanoušků Příbrami ve svém sektoru mává vlajkami. Jinak je se ale stadion opravdu moc nezaplnil.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Příbram
1
První akce Příbrami. Dlouhý míč letěl na Řezníčka, který hlavou jen posunul míč dopředu. Na nikoho, pro balon si došel Rakovan.
2
Slávisté drží míč, ale kombinují jen na vlastní polovině. Stopeři Bílek a Latka si teď několikrát vyměnili míč.
3
Publikum se zlobí, chtělo by odpískaný faul na Vukadinoviče. Rozhodčí ale ukázal: hrajte dál, byl to čistý souboj.
4
Teď už se ale pískalo a Slavia bude rozehrávat nebezpečnou standardku, dva metry za vápnem...
5
Důležité A byla z toho první šance. Přímý kop rozehrál Hrubý, nová tvář v sestavě. A vypálil slušně, míč schoval za zeď a jen těsně minul pravou tyč.
6
Latka po odpískání dohrál souboj s Řezníčkem, rozhodčí k němu hned běžel a vysvětloval, že takhle by to nešlo. Příbram pak rozehrála od poloviny hřiště, ale centr odvrátil hlavičkující Bílek.
7
Vukadinovič u lajny fauloval Zemana, další standardka pro Příbram. Tentokrát o hodně blíž slávistické brance.
8
Rozehrával Pilík, ale ne zrovna ideálně. Centr poslal přímo na branku a Rakovan bez potíží míč schoval do rukavic.
9
Zápotočný pod tlakem špatně odkopával míč, ten šel hodně vysoko a slávisté za ním vyrazili. Ale nakonec ho nedokázali získat a musí zase zpátky.
10
Dlouhý nákop Juhara směřoval na Škodu, který to ale měl těžké. Seběhli se k němu dva soupeři a i když se snažil míč zpracovat, uskočil mu. A gólman Boháč ho snadno lapil.
11
Vukadinovič se protáhl podél postranní čáry a centroval do vápna. Na zadní tyči viděl spoluhráče Baeze, který se ale přes bránící hráče k hlavičce nedostal.
12
Škodův presink zatím na příbramskou obranu platí. Teď to vypadalo, že má Zápotočný míč pod kontrolou, ale slávistický útočník k němu doběhl a donutil ho odkopnout do autu.
14
Důležité Krásná individuální akce Škody! Na hranici vápna přebral přihrávku, obtočil se kolem jednoho hráče, pak kolem druhého a už byl sám před Boháčem. Jenže střílel pozdě a míč napálil zblízka do příbramského gólmana, od kterého se mu odrazil zpátky na nohu a pak do autu.
16
Příbram se zatím dopředu moc nedostává, slávisté teď dlouho drží míč a tlačí se před branku hostů.
17
Zeman na levé straně snadno oklamal Dobrotku, všiml si, že je Rakovan trochu vyběhnutý a zkoušel ho obstřelit na zadní tyč. Ale balon se do branky nevešel.
18
Důležité Další šance pro Slavii. Po centru Vukadinoviče šel míč k úplně neobsazenému Hrubému, který z voleje pálil. Možná ale měl radši zpracovat, protože takhle balon poslal vysoko nad.
19
Důležité A teď zahrozila poprvé i Příbram. Za vápnem dostal dost prostoru Řezníček, podíval se a pak tvrdě střílel k tyči. Nebyla to špatná rána, proletěla jen kousek vedle.
22
Příbramský Fillo totálně pokazil přihrávku a vyslal slávisty do protiútoku, který táhl po pravé straně Vukadinovič. Obešel dva hráče, ale pak místo přihrávky naběhl do třetího...
23
Důležité Zatím se hraje hodně útočně. Teď se z velké dálky opřel do míče Juhar a míč mu docela slušně sedl, takže brankář Boháč po něm musel skočit a ztlumit ho. Možná byla střela i lehce tečovaná.
25
Příbram se dostala také na dostřel, ale rána Suse nebyla tak povedená, jako před chvílí Juharova střela. Po zemi se došourala zhruba pět metrů vedle branky.
26
Dobrotka v běhu dobře zpracoval a už se řítil do vápna. Na hranici šestnáctky střílel, ale do rány mu vložil nohu Zápotočný a střelu zblokoval.
27
Hrubý je zatím hodně vidět. Teď si navedl míč od lajny před vápno, střílel, a po další teči bude Slavia kopat roh.
28
Nic nebezpečného se po rohovém kopu nestalo, teď už se hraje u opačné lajny. Slavia ale po vhazování míč rychle ztratila.
29
První roh Příbrami rozehrál Pilík, ale ani podivný pohyb hostujících hráčů v šestnáctce slávisty nezmátl a snadno se ubránili.
30
Fillo si kousek za polovinou hřiště došel pro faul, Příbram bude kopat standardku. Míč si staví Zeman, zřejmě bude centrovat do vápna.
31
Důležité A skutečně - Zemanův centr byl přesný a domácím nadělal potíže. Našel totiž přesně hlavu Hájovského, který poslal míč na břevno. Od něj se balon odrazil za branku.
32
Důležité Zmatky ve slávistickém vápně. Nejdřív Řezníček snadno pláchl Baézovi, ale špatně centroval pod sebe, našel jen domácího Hrubého. Ten byl ale dezorientovaný a přihrával zpátky k brance tak nepřesně, že si málem dal vlastní gól.
34
Neves vhodil míč na hranici vápna, Fillo mu ho vrátil a kapverdský obránce poté centroval. Jenže do šestnáctky poslal vysokou "svíci", kterou obrana Slavie snadno ubránila.
36
Důležité Slavia bude kopat penaltu! Hájovský ve vápně srazil Zmrhala.
37
Góly Martin Latka (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Příbram 1:0
Míč si překvapivě postavil kapitán Latka, který penalty obyčejně nekope. Tentokrát se odvážil a poslal míč přesně k tyči. Brankář Boháč sice stranu vystihl, ale na balon nedosáhl.
38
Příbram se snaží odpovědět, natlačila se před šestnáctku Slavie. Ale k zakončení se zatím nedostala.
40
Teď už příbramští opravdu zahrozili. Pilík ještě stihl u lajny míč ve hře, nacentroval do vápna a tam si na balon naskočil Řezníček. Hlavičkoval ale nad branku.
41
Deli zahnal Suse k postranní čáře a pravý obránce Příbrami celé nedorozumění dovršil tím, že míč sice doběhl, ale nezpracoval. Aut pro Slavii.
43
Pěkná akce Slavie, ale zastavuje ji ofsajd. Juhar proběhl půlku hřiště, pak centroval na hranici šestnáctky, kde míč sklepával Škoda na Vukadinoviče. Ten šel sám na Boháče, ale rozhodčí zvedl praporek. Správně, slávistický záložník byl opravdu v postavení mimo hru.
44
Góly Tomáš Zápotočný (Příbram) vstřelil gól. Slavia - Příbram 1:1
Zatím se trefují kapitáni. Po Latkovi teď dává gól i příbramský Zápotočný, který si narazil míč na hranici šestnáctky, pak vběhl do vápna a sám před Rakovanem poslal míč po zemi přesně na zadní tyč.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Příbram
46
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Vukadin Vukadinovič, nahradil ho Damien Boudjemaa.
47
Góly Jiří Bílek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 2:1
Slavia vstoupila do druhé půle skvěle. A znovu dává gól stoper! Latka ve vápně hlavou sklepl míč doprava k Bílkovi, který zůstal úplně volný a tvrdou střelou propálil Boháče.
49
Příbram se zatím marně snaží dostat na dostřel branky, slávistům se daří držet míč na polovině hřiště. Gól nabudil i fanoušky, kteří hlasitě zpívají a skandují.
50
Juhar rozehrál po faulu na polovině hřiště, kopl dlouhý míč do vápna. Znovu se k míči dral Latka, ale tentokrát moc důrazně. Pomohl si faulem a rozhodčí to postřehl.
52
Boudjemaa na hranici šestnáctky pěkně uvolnil Hrubého, který ale nenašel odvahu k centru a míč si raději navedl do strany. Pak slávistická akce rychle skončila.
53
Latka často vyráží vpřed, zatahuje se za něj Baéz. A také Příbram vysouvá stopera, Zápotočný je čím dál častěji na hrotu útoku.
54
Karty Žlutou kartu dostal Martin Zeman (Příbram)
55
Všechny slávistické centry při standardkách směřují k Latkovi, který dnes zatím hraje výborně. Ve vzduchu je silný, až teď po dlouhé době hlavičkový souboj prohrál.
56
Juhar u postranní čáry fauloval Pilíka, rozhodčí to dobře viděl. Je z toho standardka pro hosty, kterou opět rozehraje Zeman.
57
K Zemanovi se míč vrátil, ale ani opakovaný centr nepřinesl šanci. Delimu totiž balon při zpracování na hranici vápna utekl.
59
Slávisté drží míč, fanoušci jim tleskají. Povedlo se střídání Boudjemaay, který během druhého poločasu už několikrát přesnou přihrávkou založil útočnou akci.
60
Škoda sklepával míč ve vápně Zmrhalovi, který už střílel, ale do cesty si mu stoupl Hájovský a ránu zblokoval.
61
Důležité Latka mohl dát další gól! Doletěl k němu dlouhý centr, slávistický stoper si ho ve vápně zpracoval a střílel. Z úhlu napálil nohu brankáře Boháče, od které se míč odrazil do bezpečí.
62
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Hájovský (Příbram)
Za faul na rozeběhnutého Škodu. Zasloužená karta.
64
Pilík se dostal k zakončení ve vápně, chvíli zůstal nekrytý. Ale slávističtí obránci mu ránu zblokovali a je z toho roh.
65
Karty Žlutou kartu dostal Fernando Neves (Příbram)
Ošklivý zákrok Nevese, který u lajny dohrál Černého skluzem. Pak se strhla mela, slávisté se na svého bývalého spoluhráče sesypali. Ale nakonec si Neves a Černý podali ruce a situace se uklidnila.
66
Slávisté se často dostávají do vápna soupeře přes nakopávané míče, tahle taktika dnes slaví úspěch. Naposledy hlavičkoval Škoda, ale Boháč byl připravený.
67
Karty Žlutou kartu dostal Damien Boudjemaa (Slavia)
68
Góly Jakub Řezníček (Příbram) vstřelil gól. Slavia - Příbram 2:2
Pohyb příbramských hráčů při standardkách sice občas vypadá zmateně, ale teď slávisty zaskočil! Hosté se rozeběhli při Zemanově rohu do všech směrů a domácí neuhlídali Řezníčka, který přesně hlavičkoval na bližší tyči.
69
Slávisté se rychle přesunuli před branku hostů, jejich akci ale zakončoval Černý ukvapenou střelou, která doskákala daleko vedle branky.
71
Zmrhalova tečovaná rána přináší Slavii roh...
72
Důležité ... A ten přinesl šanci! Juhar z pravé strany poslal centr přímo na hlavu Škody, jehož pokus musel Boháč vyškrábnout na další roh.
74
Zápas je pořád otevřený, i Příbram se teď snaží hrát útočně. Naposledy napřáhl ze dvaceti metrů Deli, ale jeho rána doprostřed branky nemohla Rakovana překvapit.
76
Důležité Někteří slávisté už křičeli gól, ale ten se zatím nekoná. Z dálky tvrdě a přesně pálil Hrubý, ale Boháč po jeho ráně skočil a vytlačil ji na roh.
77
Důležité Další možnost pro Slavii. Ve vzduchu se do centru položil znovu Latka, který je dnes směrem dopředu opravdu nebezpečný. Jeho hlavičku ale Boháč dokázal chytit.
78
Důležité Zeman rozehrál z levé strany příbramský roh a další podivný pohyb ve vápně opět přinesl šanci! Hlavička Deliho se dostala k Řezníčkovi, který také hlavou zblízka trefil jen vybíhajícího Rakovana. Příbramské signály jsou sice hodně originální, ale zatím fungují.
80
Příbramskou akci na jeden dotek ukončil až Fillo, který nepřesně přihrál a pak fauloval.
81
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Milan Černý, nahradil ho Karel Piták.
81
Z pravé strany se řítil k vápnu Pilík, ještě přihrál do běhu Delimu. Toho slávisté faulovali, je z toho standardka. Hodně nebezpečná, jen kousek za šestnáctkou.
82
Počet diváků 4 123 (20 % z kapacity 20 800)
84
Chvíli se nehrálo, Deli byl ošetřovaný. Až pak rozehrál přímý kop Pilík, sice obstřelil zeď, ale míč se do branky nevešel.
84
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Robert Hrubý, nahradil ho Bekim Balaj.
85
Po rohu Boudjemaay hlavičkoval ve vápně Dobrotka, ale nebylo to nebezpečné zakončení. Slávisté se naopak museli rychle vracet, Příbram totiž rychle vyrazila do protiútoku.
86
Hájovský si před vápnem dělal prostor dost nečistě, strkal do Pitáka, který si zpracovával míč. Ale rozhodčí to zřejmě neviděl a faul neodpískal.
87
Góly Bekim Balaj (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 3:2
Tak přece jen to vypadá, že by slávisté po dlouhé době mohli slavit tři body! Z pravé strany nacentroval do vápna Boudjemaa a střídající Balaj zblízka hlavičkoval přesně.
88
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Josef Hnaníček, nahradil ho Tomáš Krbeček.
90
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Martin Krameš.
90
Slavia se drží na polovině Příbrami, teď Balaj vybojoval aut u pravé postranní čáry.
90
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Martin Fillo, nahradil ho Lukáš Stratil.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

logo SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

34 Rakovan
Rakovan
o hráči
Dobrotka
o hráči
28 Latka
Latka
o hráči
20 Bílek
Bílek
o hráči
9 Juhar
Juhar
o hráči
Vukadinovič
o hráči
46. min Boudjemaa o hráči
4 Hrubý
Hrubý
o hráči
84. min Balaj o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
o hráči
26 Baéz
Baéz
o hráči
16 Černý
Černý
o hráči
81. min Piták o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči

logo 1. FK Příbram Příbram (4-5-1)

Boháč
o hráči
16 Sus
Sus
o hráči
Hájovský
o hráči
Zápotočný
o hráči
26 Neves
Neves
o hráči
25 Pilík
Pilík
o hráči
90. min Krameš o hráči
Hnaníček
o hráči
88. min Krbeček o hráči
10 Fillo
Fillo
o hráči
90. min Stratil o hráči
19 Deli
Deli
o hráči
11 Zeman
Zeman
o hráči
Řezníček
o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Hock, Hrabovský
Počet diváků: 4 123 (20 % z kapacity 20 800)

Vzájemné zápasy

17. března 2019 17:30Příbram–Slavia 0:2
7. října 2018 18:00Slavia–Příbram 4:1
25. února 2017 19:15Příbram–Slavia 1:8
21. srpna 2016 15:00Slavia–Příbram 3:0
11. května 2016 18:15Příbram–Slavia 1:3
28. listopadu 2015 17:00Slavia–Příbram 2:1
9. května 2015 16:00Příbram–Slavia 2:1
1. listopadu 2014 17:00Slavia–Příbram 3:2
2. května 2014 20:15Slavia–Příbram 3:0
2. listopadu 2013 17:00Příbram–Slavia 0:0
27. dubna 2013 16:00Příbram–Slavia 2:0
19. října 2012 20:15Slavia–Příbram 2:1
18. února 2012 14:00Příbram–Slavia 0:0
14. srpna 2011 17:00Slavia–Příbram 3:1
16. května 2011 18:30Slavia–Příbram 3:2
30. října 2010 16:00Příbram–Slavia 1:1
2. května 2010 16:00Slavia–Příbram 3:0
31. října 2009 16:00Příbram–Slavia 1:0
30. listopadu 2008 20:00Příbram–Slavia 0:0
6. srpna 2008 18:00Slavia–Příbram 1:0
13. května 2007 20:15Příbram–Slavia 0:2
5. listopadu 2006 17:00Slavia–Příbram 1:1
18. března 2006 14:25Slavia–Příbram 1:0
24. září 2005 14:25Příbram–Slavia 2:2
14. května 2005 14:25Příbram–Slavia 0:1
13. listopadu 2004 17:00Slavia–Příbram 5:1
27. března 2004 17:00Slavia–Příbram 3:0
20. září 2003 14:25Příbram–Slavia 1:0
3. března 2003 16:40Slavia–Příbram 3:1
28. srpna 2002 18:00Příbram–Slavia 2:1
28. dubna 2002 19:00Slavia–Příbram 0:0
4. listopadu 2001 14:00Příbram–Slavia 2:3
13. dubna 2001 16:30Slavia–Příbram 0:0
1. října 2000 16:00Příbram–Slavia 2:1

Mohlo by vás zajímat