Pěkný středeční podvečer, vítejte u sledování on-line reportáže z přípravného utkání českých fotbalistů proti Finsku.

Českou reprezentaci čeká druhý test pod Pavlem Vrbou. Březnová premiéra nového trenéra skončila domácí remízou 2:2 s Norskem.

Z osmnáctičlenné nominace na poslední chvíli vypadl kapitán Rosický, do Finska neodletěl kvůli nemoci. Trenér Vrba místo něj nikoho nepovolal. "Je to trochu komplikace, ale ne velká. Stejně jsme si chtěli vyzkoušet variantu i bez Tomáše," řekl Vrba.

V základní sestavě figuruje hned šestice sparťanů. Od první minuty nastoupí brankář Vaclík, obránce Kadeřábek a záložníci Dočkal, Vácha, Hušbauer a Krejčí.

FinskoFinsko(4-5-1)

Hrádecký
13 Sorsa
Sorsa
Moisander
46. min Mäntylä o hráči
2 Ojala
Ojala
89. min Heikkilä o hráči
22 Raitala
Raitala
Pohjanpalo
71. min M. Väyrynen o hráči
19 Ring
14 Sparv
Sparv
16 Tainio
Tainio
46. min Schüller o hráči
Hetemaj
10 Pukki
Pukki
83. min T. Väyrynen o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

16 Vaclík
Vaclík
Kadeřábek
4 Suchý
Suchý
46. min Procházka o hráči
M. Kadlec
Limberský
66. min Pudil o hráči
Dočkal
46. min Vaněk o hráči
6 Vácha
Vácha
Hušbauer
78. min Hořava o hráči
22 Darida
Darida
Krejčí
12 Vydra
Vydra
46. min V. Kadlec o hráči

Rozhodčí: Drachta - Brandner, Kühr
Počet diváků: 0

Na trávník helsinského olympijského stadionu nastupují oba týmy. Finové budou hrát v bílých dresech, Češi v červených.

Čas pro hymny: nejprve zní ta česká.

A následuje pochopitelně i finská.

1

Začal první poločas utkání Finsko - Česko
Rozehráli Finové.

2

Češi se poprvé dostali k míči a úvodní akci hned zakončili. Krejčího střílený centr na zadní tyč proletěl mimo.

2

Na druhé straně roh pro Finsko po sražené střele Pukkiho.

3

Tainio rozehrál míč na hranici šestnáctky, ale odtamtud ho Češi odvrátili.

5

Nadějná kombinace českého týmu na jeden dotek. Na jejím konci Krejčí chtěl odcentrovat, ale trefil dobíhajícího hráče.

5

První roh i pro český tým.

6

První těžší chvíle pro slovenského rodáka ve finské bráně Hradeckého. Na malém vápně vyrazil centr zprava.

7

Dvojitá příležitost pro Krejčího! Po váhavé finské rozehrávce získal míč Darida, okamžitě vysunul Krejčího, ale jeho střelu Hradecký vyrazil a dorážka letěla nad bránu. Krejčímu se navíc nabízel i volný Vydra.

9

Ringovu kolmou přihrávku podél pravé pomezní čáry zachytil Limberský.

10

Po akci Pukkiho Finové kopali roh, míč letěl daleko za zadní tyč, ale tam se Moisander neprosadil.

11

Češi rychle přešli na útočnou polovinu, ale Daridův centr zneškodnil Hradecký.

11

Vaclík musel vystartovat z vlastního pokutového území proti míči směřujícímu za českou obranu. U balonu byl jako první.

12

Limberský přihrávkou po levé straně oslovil Vydru, kterého však Finové zdvojili.

14

Pohjanpalo s problémy udržel míč na hrací ploše, ale následná finská kombinace na útočné polovině stejně skončila po nepřesné přihrávce Sparva.

15

Hušbauerovi na pravé straně utekla dlouhá přihrávka do zámezí.

16

Limberský se dostával pod tlak poblíž vlastní šestnáctky, Pohjanpalo k němu rychle přistoupil, ale český obránce s klidem vyřešil situaci.

18

Teemu Pukki (Finsko) vstřelil gól. Finsko - Česko 1:0
Pukki přijímá gratulace spoluhráčů ke šťastnému gólu. S míčem naběhl do pokutového území, střílel přes Kadlece a kapitán české reprezentace tečoval míč mimo Vaclíkův dosah. Balon obloučkem zapadl na zadní tyč.

20

Matěj Vydra (Česko) vstřelil gól. Finsko - Česko 1:1
Rychlá odpověď. Finové na hrotu nechali volného Vydru, kterého si všiml Dočkal, poslal k němu přesnou přihrávku a český útočník prostřelil Hradeckého střelou k tyči.

22

Teemu Pukki (Finsko) vstřelil gól. Finsko - Česko 2:1
Přestřelka pokračuje! Sparvova přihrávka prošla do šestnáctky na nabíhajícího Pukkiho, proti němu vystartoval Vaclík, jenže podklouzl. Finský útočník snadno udělal kličku českému brankáři a z úhlu zakončil do prázdné brány.

24

Česká snaha o další vyrovnání skončila před šestnáctkou. Kadeřábek přihrál Dočkalovi, ale jeho patičku vystihli finští bránící hráči.

24

Proti Daridovu centru vyběhl Hradecký a nadvakrát míč zneškodnil.

25

Šanci naopak měli Finové! Z levé strany centroval Hetemaj, halfvolejem zakončoval Pohjanpalo, ale netrefil bránu.

26

Kadlec těžko vydýchává střet se Sorsou.

27

Po Váchově přihrávce Kadeřábek u pomezní čáry nezpracoval míč.

28

Po faulu na Hetemaje rozehrával na útočné polovině Tainio, ale míč proletěl až do autu.

29

Další finská tutovka! Přízemní centr Pukkiho proletěl podél malého pokutového území až na zadní tyč k Tainiovi, který ve skluzu netrefil bránu.

31

Limberský po přihrávce od Dočkala chtěl zrychlit hru pohotovým centrem zleva, ale míč všechny v pokutovém území přeletěl.

32

Kadeřábkův centr z opačného křídla byl zdařilejší, ale finská obrana ho odvrátila.

33

Roh pro český tým.

34

Po rychlé rozehrávce se míč dostal až před šestnáctku k Limberskému, jehož střela letěla nad bránu. Český obránce pak ještě diskutoval s Pohjanpalem o jeho možné teči, ale finský útočník zakroutil hlavou.

35

Vydra nabíhal v pokutovém území do střelecké pozice, ale tentokrát síť nerozvlnil. Ještě než vypálil, zazněl hvizd kvůli ofsajdu.

36

Josef Hušbauer (Česko) vstřelil gól. Finsko - Česko 2:2
Teď už je vyrovnáno. Limberský na levé straně zmátl Hetemaje a Ringa, kteří očekávali kombinaci s Vydrou. Český obránce místo toho udělal tři rychlé kroky, odcentroval a na zadní tyči Hušbauer doklouzal pro gól.

38

Krátce po vstřeleném gólu se Hušbauer provinil faulem na Hetemaje.

39

Finská obrana s vědomím předchozího inkasovaného gólu tentokrát přistoupila k Limberskému zodpovědněji a česká akce poblíž šestnáctky nemohla pokračovat.

40

Na Krejčího centr zleva naskakoval Darida, ale Moisander odvrátil míč na roh.

40

Po rohu hlavičkoval Suchý nad břevno.

41

Sparv máchá rukama po odpískaném útočném faulu na Kadeřábka.

42

Po nepovedené finské kombinaci vrátí míč do hry Vaclík.

43

A Češi rychle získali roh.

44

Finové se při opakovaném rohu ubránili, Darida pak ve snaze získat míč zpět na útočné polovině fauloval Hetemaje.

44

Limberský si troufnul na střelu z dálky, bránu netrefil, a pak se gestem omluvil spoluhráčům za nepřesné řešení.

45

V závěru poločasu Finové získali roh.

45

Zprava centroval Hetemaj, zleva Tainio a hlavně opakovaný centr druhého jmenovaného byl nebezpečný. Česká obrana míč odvrátila.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:2

45

Česká reprezentace odehrála divoký první poločas. Finům dovolila dvakrát skórovat, hlavně druhý gól patřil do kategorie laciných. Díky zásahům Vydry a Hušbauera je stav vyrovnaný.

49

Po zblokované střele Váchy se v pokutovém území ucházel o míč Václav Kadlec, ale byl dobře pokrytý.

50

Krejčího centr i Hušbauerovu přihrávku finská obrana odvrátila.

51

Češi jsou v úvodu druhého poločasu aktivnější. Vybojovali další roh, po kterém zakončoval Hušbauer. Finové jeho střelu zblokovali.

52

Vácha na pravé straně vracel přihrávku Kadeřábkovi, ale jeho sparťanský spoluhráč to nečekal.

54

Češi poněkolikáté po přestávce zamknuli soupeře kolem šestnáctky. Daridův centr Finové odvrátili hlavou.

55

Pak zpoza šestnáctky střílel Hušbauer, ale Hradecký si s jeho přízemní střelou doprotřed brány poradil.

57

Vaněk centroval z pravé strany, ale hlavičkový souboj mezi Ojalou a Václavem Kadlecem vyhrál finský obránce.

58

Češi rozjíždějí další kombinaci od vlastní šestnáctky.

59

Vaněk byl faulovaný při pokusu o rychlou přihrávku za sebe na Václava Kadlece. Češi budou rozehrávat přímý kop na útočné polovině, patnáct metrů před pokutovým územím.

60

Centroval Krejčí, Finové míč odvrátili.

62

Češi v posledních minutách slevili z náporu, kterým se prezentovali v úvodu druhého poločasu. I Finové se teď dostávají ke kobminacím na útočné polovině.

64

Střídající Václav Kadlec se drží za hlavu! Procházka poslal přesný míč na pravou stranu k volnému Kadeřábkovi, do jehož centru vložil hlavu útočník Frankfurtu, ale tyč minul zhruba o metr.

66

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Limberský, nahradil ho Daniel Pudil

67

Střídající Pudil se hned zapojil do útočné akce. Před Hradeckého posílal přízemní centr, finská obrana míč odkopnula.

69

Kadeřábek navazuje na své výkony za Spartu a směrem dopředu je velmi aktivní i v reprezentaci. Z jeho práce tentokrát mohl těžit Vaněk. Nedokázal však odcentrovat.

70

V akci opět Kadeřábek. Tentokrát sám centroval, balon propadl ke Krejčímu, ale nevyšel mu první dotek. Jinak by zakončoval z nebezpečné pozice.

70

Pudilova střela z velké dálky minula bránu.

71

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Joel Pohjanpalo, nahradil ho Mika Väyrynen

72

Na Vaňkův centr vyskakovali Krejčí s Daridou, oba hráče míč přeletěl.

73

Väyrynen hned po nástupu na trávník mohl skórovat! Michal Kadlec podklouzl v souboji s Pukkim, takže finský útočník mohl odcentrovat, míč propadl k nováčkovi na hřišti, ale Väyrynen ve skluzu netrefil bránu.

74

Další finskou akci už si Michal Kadlec pohlídal, hlavou odvrátil Schüllerův centr.

76

Krejčího přihrávka podél hranice pokutového území prošla k Daridovi, který však nenašel prostor ke střele.

78

Střídání Česko: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Tomáš Hořava
Na české střídačce už zůstává jen náhradní brankář Štěch.

79

Už se zdálo, že po rychlém finském brejku jsou Češi z nejhoršího venku, když Schüller v pokutovém území poslal zpětnou přihrávku Hetemajovi, jehož tečovaná střela minula vzdálenější tyč jen o pár centimetrů.

80

Z následného rohu Finové nezahrozili.

81

Zahrozili i Češi! Po Daridově centru se míč snesl k Hořavovi, jehož střelu z úhlu Hradecký chytil.

83

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Teemu Pukki, nahradil ho Tim Väyrynen

84

Darida centroval z pravé strany, Pudil šel důrazně za míčem, odstavil Hetemaje, ale následná hlavička letěla vedle.

87

Krejčího centr z levé strany k Václavu Kadlecovi neprošel a odražený míč napálil Vácha ze střední vzdálenosti mimo.

89

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Juhani Ojala, nahradil ho Taipo Heikkilä
Ojalu v závěru trápily křeče.

90

Darida mohl trefit české vítězství. Akce začala u Vaňka, který se krásně odpoutal od Hetemaje, přihrál Hořavovi a jeho kolmice okamžitě směřovala na Daridu. Ten prošel do pokutového území, ale byl těsně bráněný, takže nezakončil.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Poslední český útok skončil nepřesnou přihrávkou na Kadeřábka, který dostal míč metr za sebe.

90

Česká reprezentace i ve druhém utkání pod trenérem Vrbou remizovala 2:2. Nerozhodně hrála v březnu doma s Norskem i nyní ve Finsku.

90

Češi v první půli dvakrát prohrávali, ale manko dotáhli Vydra a Hušbauer. Navzdory aktivnímu nástupu hostů do druhého polučasu už žádný další gól nepadl.