Pěkný středeční večer, vítejte u sledování on-line reportáže z finále Evropské ligy mezi Sevillou a Benfikou.
Benfica bude usilovat o první pohárovou trofej od roku 1962, kdy vyhrála Pohár mistrů evropských zemí. Od té doby se do finále dostala sedmkrát, ale vždy prohrála. Naposledy v minulé sezoně podlehla Chelsea ve finále Evropské ligy.
Sevilla v Evropské lize může navázat na triumfy z let 2006 a 2007. Na cestě do letošního finále se ve skupinové fázi střetla mimo jiné i s Libercem. Oba zápasy skončily 1:1.
Hraje se v Turíně, tamní stadion už si Benfica vyzkoušela v semifinálové odvetě. Po remíze 0:0 postoupila přes Juventus a zajistila si finálovou cestu do Itálie.
Německý rozhodčí Brych přivádí oba týmy na hřiště.
1
Začal první poločas utkání Sevilla - Benfica
Rozehrála Sevilla.
2
Brankář Sevilly Beto směřoval dlouhý výkop na Morena, po jehož špatném zpracování však španělský tým o míč přišel.
3
Sevilla volí opatrný úvod, soupeře k míči příliš nepouští.
3
Ale teď bude muset, protože Bacca byl v ofsajdu.
4
První zákrok pro Beta. Brankář Sevilly musel vyběhnout od brankové čáry proti Limovi a od jeho nohou odboxoval míč do zámezí.
5
Pareju atakoval Lima, stoper Sevilly předvedl nepřesvědčivé zpracování, ale pak v tísni dokázal odkoupnout míč alespoň do autu.
6
Rozhodčí důrazně upozorňuje Garaye, že další podobně ostrý útočný faul už příště bude za žlutou kartu.
7
Vitolo pronikl levou stranou do šestnáctky, pak posílal zpětnou přihrávku pod sebe na Baccu, ale ten prováhal okamžik pro zakončení a bránu Benfiky neohrozil.
8
Následný roh Benfica ubránila.
9
Sulejmani u pomezní čáry poblíž střídaček zajel do Morena. Obránce Sevilly zřejmě bude v pořádku.
10
Rychlá kombinace Sevilly! Rakitič se u půlící čáry protáhnul mezi dvěma hráči, posunul míč na levou stranu, ale další přihrávka na nabíhajícího Baccu za obranu Benfiky šla do ofsajdu.
11
Baccův náznak šance každopádně potvrdil, že první desetiminutovka patřila Seville.
11
Žlutou kartu dostal Federico Fazio (Sevilla)
12
Žlutou kartu dostal Alberto Moreno (Sevilla)
13
Komplikace pro Sevillu. Dva její obránci inkasovali žlutou kartu hned v úvodu.
14
Faulovaného Sulejmaniho obklopil realizační tým, vypadá otřeseně.
15
Benfica, zatím bez Sulejmaniho, rozehrála přímý kop z pravé strany. Po zákroku Beta mohl dorážet na zadní tyči Garay, ale byl nedůrazný.
17
Kombinace Benfiky začíná mezi stopery.
18
U půlící čáry ji narušil Rakitič a spěchal do rychlého brejku. Neměl však dostatečnou podporu spoluhráčů a ani jeho centr nebyl moc přesný.
19
Zdá se, že Sulejmani po faulu Morena dohrál. Benfica už chystá střídání.
20
Bacca chtěl vrátit přihrávku Cokemu, jenže míč za obranu Benfiky byl nepřesný.
21
Gaitán stál na útočné polovině zády k brance a neměl komu přihrát, ale Carrico ho Pareja.
22
V akci znovu Gaitán. Nabíhal s míčem mezi čtyři protihráče, což logicky byla cesta bez šance na úspěch.
23
Coke na pravé straně zpracoval dlouhou přihrávku a posílal kolmici na nabíhajícího Reyese. Ale toho uhlídal Siqueira.
25
Střídání: Benfica: ze hřiště odešel Miralem Sulejmani, nahradil ho André Almeida.
Sulejmani se na pár minut vrátil do hry, ale zjistil, že nemůže pokračovat.
26
Reyes na hranici šestnáctky neprotlačil přihrávku kolem bránících hráčů Benfiky.
27
Také Rodrigova přihrávka na druhé straně neměla šanci na úspěch.
29
Znovu u míče Rodrigo. Od levé pomezní čáry se snažil protáhnout mezi dvěma protihráči, ale ti mu zavřeli cestu.
30
Rakitič se u půlící čáry otočil s míčem a chtěl překvapit Oblaka. Jenže netrefil bránu a gólman Benfiky zdaleka nestál tak daleko od vlastní svatyně.
30
Žlutou kartu dostal Guilherme Siqueira (Benfica)
31
O chvíli později Siqueira v roli faulovaného.
32
Pasáž plná nepřesností a faulů. Teď letěl k zemi nedobrovolně Amorim.
33
Po nepřesné rozehrávce Benfiky běžel do brejku Bacca, ale jeho první přihrávka na Rakitiče neprošla, a pak se hráči portugalského týmu definitivně stáhli zpět.
34
Benfica se natlačila na útočnou polovinu, ale Siqueira si u pomezní čáry sám ukopnul míč.
36
Pareja na obranné polovině povalil Gaitána, jehož následný přímý kop defenziva Sevilly odvrátila.
37
Pak Sevilla přešla do protiútoku, ale Morenův obstřel na zadní tyč brankář Oblak zneškodnil.
38
Roh pro Sevillu.
39
Rozehrával Rakitič, obrana Benfiky jeho centr odvrátila.
40
Španělský tým podcenil návrat do obrany a nechybělo moc, aby Lima po přihrávce Rodriga upaloval sám na brankáře Beta.
43
Po rozvážné rozehrávce Sevilly směřoval dlouhý míč na Baccu, ale rychleji u něj byl gólman Oblak.
43
Další akci Sevilla rozjíždí od vlastního gólmana.
45
Nastavují se dvě minuty.
45
Těsně před přestávkou Benfica mohla udeřit! Do největší šance prvního poločasu se dostal Pereira, ale zblízka nedokázal přehodit brankáře Beta. O pár vteřin později ještě pálil Rodrigo, ale gólman Sevilly znovu zasáhl.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Benfica se ve finále rozjížděla pomalu, ale v závěru prvního poločasu mohla udeřit. Sevillu dvakrát zachránil brankář Beto. Jak dlouho ještě budou oba gólmani neprůstřelní?
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sevilla - Benfica
47
Nadějně se vyvíjející kombinace Benfiky skončila po nepřesné přihrávce Perreiry na Almeidu.
48
48
Rozehrával Rakitič, míč se odrazil před šestnáctku k Morenovi, ale než stihl vrátit míč před bránu, byl zablokovaný.
49
Série gólovek Benfiky. Po Morenově ztrátě míče šel portugalský tým do brejku, na jejímž konci už Lima překonal brankáře Beta, ale toho zastoupil u brankové čáry jeden z obránu. Pak ještě nebezpečně střílel Rodrigo, ale Sevilla znovu odolala.
51
Benfica pokračuje v aktivním nástupu do druhého poločasu. Teď Beto musel krýt centr z levé strany.
53
Benfica byla na vlastní polovině nedůsledná, Bacca už v pokutovém území napřahoval, ale na poslední chvíli mu Luisao vložil nohu do střely.
54
Druhý poločas je zatím na gólové šance podstatně výživnější. Kdo jako první rozvlní síť?
55
Z odvážného průniku Fazia těžil zakončující Reyes, ale střelou ze střední vzdálenosti trefil prostor, kde stál připravený brankář Oblak.
56
Moreno při snaze o obranný zákrok v pokutovém území místo míče trefil Limu, ale rozhodčí penaltu proti Seville neodpískal.
58
Nechybělo moc, aby Fazio při blokování střely nasměroval míč do vlastní brány. Brankář Beto by byl bez šance na zásah, po balonu se jen ohlédl a oddechl si, že směřuje na roh.
59
Po rohu se Sevilla ubránila.
60
Po Rakitičově rychlém přechodu před pokutové území Sevilla kombinaci zpomalila, což nebyl dobrý tah. Defenziva Benfiky se zpoformovala a akci zastavila.
61
Ani teď to není gól! Reyes si seběhl do pokutového území na zpětnou přihrávku, ale Oblak v ideální pozici ho vychytal.
62
Po dalším Oblakově zákroku však hrozí, že brankář Benfiky bude muset odstoupit ze hry. Pečuje o něj realizační tým.
63
Po obstřiku je Oblak zpět na nohou a vykopává od vlastní brány.
64
Vitolo kličkoval v pokutovém území, pak volil přihrávku pod sebe, ale tu obrana Benfiky odvrátila.
65
Z Rakitičova přímého kopu Sevilla nezahrozila. Oblak bude vykopávat od své brány.
66
Míč se však rychle vrátil zpět před bránu Benfiky. Roh pro Sevillu.
67
Z levé strany centroval Reyes, ale Oblak vyboxoval míč mimo vlastní pokutové území.
69
Vitolo byl na levém křídle viditelně rychlejší než Almeida, ale ten si pomohl odkopem do autu.
70
Reyes schytal bolestivý zákrok kopačkou a drží se za ucho.
72
Benfica zahrozila! Pereira se na pravé straně pokutového území dobrým zpracováním zbavil bránícího hráče, míč se dostal k Limovi, ale toho zablokoval Coke.
73
Pareja se obětavě položil pod nohy Limy a odkopnul míč do zámezí. Jinak by útočník Benfiky běžel sám na bránu.
75
Siqueira centrem do šestnáctky našel Garaye, jehož pohotová střela letěla jen do boční sítě a stoper Benfiky navíc byl v ofsajdu.
76
Vitolo se na levé straně uvolnil kolem Amorima, ale následnou přihrávku na lépe postaveného spoluhráče nezvládl.
78
Střídání: Sevilla: ze hřiště odešel José Antonio Reyes, nahradil ho Marko Marin.
79
Garayova přihrávka křížem na Pereiru letěla až do autu. Křídelník Benfiky se hodně snažil, ale míč na hřišti neudržel.
80
Lima dostal ideální přihrávku za obranu Sevilly, ale na individuální průnik si netroufnul. Místo toho počkal na dobíhajícího Rodriga, který střelou z hranice šestnáctky trefil hráče před sebou.
81
Závěrečná desetiminutovka základní hrací doby se rozběhla. Přinese rozhodnutí? Nebo posune zápas do prodloužení?
82
O první možnost se snažil Siqueira, ale svůj centr zleva příliš přetáhl.
84
Teď už byl Siqueira mnohem nebezpečnější! Napřáhl pět metrů před vápnem a jeho povedenou ránu vytáhl Beto na roh.
85
Na centr z pravé strany Beto nedosáhl, takže se před hlavičkujícím Garayem otevřela prázdná brána. Jenže stoper Benfiky ji netrefil, a pak naštvaně bouchnul do reklamního banneru.
87
Portugalský tým v závěru obsazuje útočnou polovinu, ale při další akci si Pereira troufal až příliš a mezi dvěma protihráči v šestnáctce neuspěl.
88
Pereira se zlobí na pomezního rozhodčího za upozornění na útočný faul na Morana.
90
Vypadá to na prodloužení...
90
Ale ještě před tím se nastavují dvě minuty.
90
Roh pro Benfiku. Zahrozí ještě?
90
Pereirovu střelu zblokoval Mbia a dorážka Garaye letěla nad bránu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0.
90
Po krátké přestávce bude následovat prodloužení.
91
Začalo první prodloužení utkání Sevilla - Benfica
92
Benfica po faulu na Gomése dostala výhodu v zajímavém prostoru, ale Pereira poněkolikáté v šestnáctce místo zakončení či přihrávky volil nesmyslné kličky.
93
Gomés a Mbia vyžadují ošetření, nehraje se.
94
Oba hráči se zapojují zpět do hry.
95
Rakitič posílal kolmici za obranu Benfiky na Baccu, ale Garay - navzdory menšímu zaváhání - nepustil míč za sebe.
96
Sevilla zakládá další kombinaci od vlastního brankáře.
97
Nákop na Baccu však nebyl přesný a na tahu je Benfica.
98
Gaitánův přímý kop obrana Sevilly odvrátila.
98
Žlutou kartu dostal Jorge Andújar Moreno Coke (Sevilla)
99
Střídání: Benfica: ze hřiště odešel Guilherme Siqueira, nahradil ho Óscar Cardozo.
100
Žlutou kartu dostal André Almeida (Benfica)
100
Limova střela z přímého kopu přibližně z 25 metrů proletěla zdí a brankář Beto měl štěstí, že útočník Benfiky treil prostor, kde zasahoval.
102
Bacca odmítl tutovku! Za polovinou hřiště převzal kolmici a z úhlu běžel sám na brankáře. O půl metru však minul vzdálenější tyč.
104
Střídání: Sevilla: ze hřiště odešel Marko Marin, nahradil ho Kevin Gameiro.
Zajímavé. Marin nastoupil teprve v 78. minutě.
105
Lima na hranici šestnáctky udržel míč pro Cardoza, jemuž se však centr z pravé strany nepovedl.
105
Nastavuje se minuta.
105
Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 0:0.
106
Začalo druhé prodloužení utkání Sevilla - Benfica
107
Amorim dlouho signalizoval přihrávku na Pereiru, takže obránci Sevilly záměr přečetli a kolmici zblokovali.
108
Gomésovo zakončení ze střední vzdálenosti bylo hodně nepřesné. Místo brány ohrozil diváky v desáté řadě.
109
Na Pereirův centr z pravé strany nikdo v pokutovém území nedoskočil.
110
Síť se rozvlnila, ale jen ta boční! Trefil ji střídající Gameiro střelou z pravé strany v pokutovém území.
110
Střídání: Sevilla: ze hřiště odešel Víctor Machín Pérez Vitolo, nahradil ho Diogo Figueiras.
112
Rakitičův daleký přímý kop zneškodnil brankář Oblak.
114
Na Rodrigovu nečekanou přihrávku na hrot naskakoval Lima, ale míč ho přeletěl a skončil v zámezí. Beto vykopává.
115
Bacca mohl pronikat do zajímavého brejku, ale podklouznul a následně ho postihly křeče.
117
Mbia se omlouvá spoluhráčům, laciným zakopnutím ztratil míč.
119
Střídání: Benfica: ze hřiště odešel Nico Gaitán, nahradil ho Ivan Cavaleiro.
120
Hlavní rozhodčí Brych nastavuje dvě minuty navíc.
120
Přineste nosítka, ukazuje sudí. Bacca už nemůže.
120
Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 0:0.
120
O vítězi Evropské ligy rozhodne až penaltový rozstřel.
121
Zahrávají se pokutové kopy Sevilla - Benfica
121
Jako první bude kopat Benfica.
121
Rodrigo José dos Santos Lima (Benfica) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Lima pálil po pravici brankáře, zatímco Beto skočil na druhou stranu.
121
Carlos Bacca (Sevilla) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Baccu před pár minutami trápily křeče, ale teď proměnil penaltu suverénně trefou pod břevno.
121
Óscar Cardozo (Benfica) NEDAL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Cardozo volil dlouhý a pomalý rozběh, Beto jeho přízemní střelu k tyči vytěsnil.
121
Stéphane Mbia (Sevilla) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Mbia snad chtěl roztrhnout síť. Tak tvrdá byla jeho nekompromisní střela k tyči.
121
Moreno Machado Rodrigo (Benfica) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Rodrigo okopíroval Cardoza. Také se rozbíhal pomalu, také zakončoval po zemi - byť ke druhé tyči - a rovněž neproměnil.
121
Jorge Andújar Moreno Coke (Sevilla) PROMĚNIL. 3:1 v penaltovém rozstřelu.
Coke hodně přiblížil Sevillu k trofeji.
121
Luisao teď musí proměnit, aby Benfiku udržel ve hře.
121
Anderson Luis Silva Luisao (Benfica) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Luisao situaci zvládl, ale Sevilla teď může rozhodnout.
121
Kevin Gameiro (Sevilla) PROMĚNIL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.
Gameiro navázal na své spoluhráče a také proměnil penaltu naprosto s přehledem. Sevilla vítězí, Benfica zase nezvládla pohárové finále.
130
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 0:0, na penalty 4:2.

Reyes
78. min Marin o hráči
104. min Gameiro o hráči
40 Mbia
Mbia
Rakitič
Carrico
20 Vitolo
Vitolo
110. min Figueiras o hráči

Siqueira
99. min Cardozo o hráči
Sulejmani
25. min Almeida o hráči
6 Amorim
Amorim
30 Gomés
Gomés
20 Gaitán
Gaitán
119. min Cavaleiro o hráči