Dobrý pozdní večer, brazilský fotbalový dýchánek pokračuje třetím zápasem dne, v němž se Chile poměří s Austrálií. Jde o souboj ve skupině B, která začala kanonádou Nizozemska 5:1 proti úřadujícím šampionům ze Španělska.

Jubileum Chile: hraje 30. zápas na mistrovství světa, zatím, čtrnáctkrát zatím prohrálo.

Chile na šampionátu disponuje kádrem s nejnižším výškovým průměrem.

Forma soupeřů je rozdílná. Chile šest soutěžních zápasů za sebou neprohrálo, zato Austrálie letos dvakrát prohrála a jednou remizovala.

Vidal
60. min Gutiérrez o hráči
Valdivia
68. min Beausejour o hráči
Sánchez
11 Vargas
Vargas
88. min Pinilla o hráči

AustrálieAustrálie(4-3-3)

1 Ryan
Franjic
50. min McGowan o hráči
Spiranovic
Wilkinson
Davidson
Bresciano
78. min Troisi o hráči
15 Jedinak
Jedinak
Milligan
11 Oar
Oar
69. min Halloran o hráči
7 Leckie
Leckie
4 Cahill
Cahill

Rozhodčí: Doue - Yeo, Birumušahu
Počet diváků: 40 275

Hraje se ve městě Cuiabá, kterému se říká jižní brána do Amazonie. Arena Pantanal má kapacitu 42 968 míst.

Jaké je v dějišti počasí? 29 stupňů Celsia, vítr 14 metrů za sekundu, vlhkost 55 %.

Nejlepší střelci z aktuálních výběrů? Na straně Chile je to Alexis Sánchez z Barcelony s 22 reprezentačními góly, za Austrálii Tim Cahill s 32 zásahy; bývalý kanonýr Evertonu nyní působí v New York Red Bull.

Papírovým favoritem je Chile, 14. tým světového žebříčku. Austrálii patří až 62. příčka, nikdo na šampionátu není hůř postavený.

Týmy už jsou na hřišti, znějí státní hymny.

1

Začal první poločas utkání Chile - Austrálie

2

Dvě minuty jsou pryč a chilané soupeři nechtějí moc půjčovat míč.

4

Austrálie podnikla rychlý protiútok, centr Oara však ze vzduchu shrábl brankář Bravo.

5

Bravo vyběhl odkopnout míč před australským hráčem až za pravý kraj pokutového území.

6

Kolmici Chile odvrátili Australané, ale roh se nepíská a chilané se diví.

7

Po standardce z hloubi pole zakombinovala Austrálie před vápnem, Brescianův pas do pokutového území soupeř odvrátil.

10

Držení míče 74 % - 26 % vypovídá o herní převaze Chile. Ale šance žádná.

12

Alexis Sánchez (Chile) vstřelil gól. Chile - Austrálie 1:0
První šance a hned gól! Aránguiz zaběhl k brankáři, ale byl v úhlu, a tak balon vrátil před malé vápno. Hlavičkou se míč dostal k Alexisovi Sanchézovi, který ho zblízka uklidil k tyči.

14

Jorge Valdivia (Chile) vstřelil gól. Chile - Austrálie 2:0
Krásná střela! Valdivia dostal od Sáncheze pas na penaltový oblouk a nádherně se trefil pod břevno. Dva slepené góly za 14 minut, to je pro Chile nečekaně rychlý náskok.

16

Roh Chile skončil slabým pokusem, který je v moci brankáře.

19

Australská střela od Oara z dálky byla jedovatá, ale nepřesná.

23

Znovu střílel Oar, znovu vedle.

26

Leckie nasprintoval po pravé straně do vápna, jeho střela/centr byla ale nepovedená. Skončila nad brankou.

30

101:23 na přihrávky pro Chile, toť další z průkazných statistik.

32

Po závaru ve vápně střílel vysoko nad Mena, ale jeho pokus byl ztečovaný. Takže to bude roh pro Chile.

33

Australští hlavičkáři roh odvrátili.

35

Špatný výkop gólmana Brava vyústil v přečíslení Austrálie, které ale nevyšlo.

35

Tim Cahill (Austrálie) vstřelil gól. Chile - Austrálie 2:1
Austrálie ožila! Na centr ze strany si vyskočil přes obránce Mena kanonýr Cahill a hlavou uklidil pod břevno.

37

A znovu střílel Cahill, tentokrát nohou, brankář Bravo vyrazil.

38

Rozběhnutý Isla dostal pas do vápna, z úhlu zkoušel stříle, ale Davidson do střely skočil a odvrátil naroh.

38

V rohu Chile rekrutoval nakonec neúspěšný kontr Austrálie.

43

Islův centr do australského ohně nezachytil nikdo z jeho spoluhráčů.

43

Žlutou kartu dostal Tim Cahill (Austrálie)

45

Australský trestňák z dobré pozice skončil neslavně, žádné nebezpečí z něj nebylo.

45

Chilané operovali na hraně pokutového území, soupeř odkopl.

45

V nastavení ještě nakrátko rozehraná standarda Chile, signál však nevyšel.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

Chile dlouho drželo dirigentskou taktovku nad zápasem, z prvních dvou střel dalo dva góly. Cahill však Austrálii vrátil do hry.

45

Omlouváme se, že vinou technických problémů větší část 1. poločasu on-line přenos nefungoval. Potíže jsou vyřešeny a těšíme se s vámi na 2. půli.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Chile - Austrálie

47

Franjic v souboji špatně dopadl a je ošetřovaný.

49

Sanchéz dostal pas do vápna, ale míč nezkrotil.

50

Střídání Austrálie: ze hřiště odešel Ivan Franjic, nahradil ho Ryan McGowan

51

Po centru Oara se prodral k hlavičce Cahill, ale míč netrefil ideálně, letěl vedle. Ještě si stěžoval na faul, ale u rozhodčího nepochodil.

53

Ostrý centr Leckieho z pravé strany a Cahill pohotově míč uklidil hlavou do sítě. Gól ale kvůli ofsajdu neplatí.

56

Bravo? Bravo! Chilský brankář zachránil svůj tým od vyrovnání. Centr propadl k druhé tyči na Bresciana, který pálil z voleje. Bravo zasáhl na čáře i proti dorážce Bresciana z úhlu.

57

Z rohu Australané nic nevytěžili.

58

Žlutou kartu dostal Mile Jedinak (Austrálie)
Za faul na Sáncheze uprostřed hřiště.

59

Bresciano od čáry posílal pas na Cahilla, soupeř před ním míč odklidil. Ale roh se nepíská.

60

Střídání Chile: ze hřiště odešel Arturo Vidal, nahradil ho Felipe Gutiérrez

61

Chile mohlo odskočit znovu o dva góly! Sánchezův parádní pas za obranu našel Vidala před brankou. Míč jen lehce posunul podél vyběhnutého gólmana a obránce Wilkinson vykopával z brankové čáry!

64

Tvrdý pokus Bresciana z hrany vápna minul cíl.

65

Leckie minul chilskou branku.

67

A znovu Leckie. V náběhu kličkoval mezi soupeři, ale finální přihrávka mu nevyšla.

67

Žlutou kartu dostal Mark Milligan (Austrálie)

68

Střídání Chile: ze hřiště odešel Jorge Valdivia, nahradil ho Jean Beausejour

69

Střídání Austrálie: ze hřiště odešel Tommy Oar, nahradil ho Ben Halloran

70

Cahill zase nebezpečně hlavičkoval, přestože kolem něj byli tři protihráči. Míč však přeletěl břevno.

74

Chilané účinně napadají australskou rozehrávku.

75

Vargas dostal pas za obranu, ale jeho sólo zastavil ofsajdový praporek. Chybně.

76

Halloranův průnik podél čáry chilané zastavili a není z toho ani roh.

78

Střídání Austrálie: ze hřiště odešel Mark Bresciano, nahradil ho James Troisi

80

Beausejour už podruhé v krátké době zleva prudce odcentroval, zatím Australané odvracejí.

82

Austrálie se nadechla k mocnému finiši, soupeře napadá hodně vysoko.

85

Milliganova střela neměla naději na úspěch.

86

Počet diváků 40 275 (94 % z kapacity 42 968)

86

Žlutou kartu dostal Charles Aránguiz (Chile)

88

Střídání Chile: ze hřiště odešel Eduardo Vargas, nahradil ho Mauricio Pinilla

89

Pas na Cahilla do vápna, po pádu máchá rukama, marně žádá penaltu.

90

Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90

Jean Beausejour (Chile) vstřelil gól. Chile - Austrálie 3:1
Hotovo! Chilský náhradník pojistil výhru ve druhé nastavené minutě. Pinillu ještě gólman Ryan zblízka vychytal, zpoza vápna ho však překonal křížnou přízemní střelou Beausejour.

90

Na stadionu bouchá pyrotechnika jako na české lize.

90

Zajímavý zápas skončil vítězstvím favorita, kterého ve 2. půli podržel brankář Bravo. Mužem zápasu se stal Sánchez, první gól dal, na druhý nahrál. Zítra se u dalších utkání těšíme nashledanou.