Hezký večer u on-line přenosu z přípravného utkání fotbalistů. Od 20.30 hodin proti sobě v Budapešti nastoupí Maďarsko a Česká republika.

Oba týmy se utkaly před čtrnácti měsíci v Praze. Maďaři v červnu 2012 nečekaně vyhráli 2:1.

V české nominaci tentokrát nejsou největší opory. Brankář Petr Čech a záložník Tomáš Rosický dostali od trenéra Michala Bílka volno.

Český výběr bude hrát na dva útočníky. Poprvé si vyzkoušejí spolupráci mladí dravci Libor Kozák a Matěj Vydra. Pokud se jim bude dařit, mohli by takhle ve stejném složení nastoupit i v kvalifikaci proti Arménii.

MaďarskoMaďarsko(4-4-2)

Bogdán
Vanczák
23 Juhász
Juhász
Korcsmár
69. min Guzmics o hráči
Kádár
16 Pintér
Pintér
45. min Hajnal o hráči
11 Koman
Koman
J. Varga
Dzsudzsák
9 Szalai
Szalai
89. min Szabics o hráči
10 Kovács
Kovács
45. min Böde o hráči

Sivok
45. min Procházka o hráči
M. Kadlec
82. min Limberský o hráči
Hušbauer
66. min Vaněk o hráči
13 Plašil
Plašil
22 Darida
Darida
58. min Hořava o hráči
Jiráček
9 Kozák
Kozák
58. min Rabušic o hráči
12 Vydra
Vydra
58. min V. Kadlec o hráči

Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Long
Počet diváků: 0

Asistent trenéra Josef Pešice: "Předzápasový trenink jsme zaměřili na spolupráci a taktické věci, procvičili jsme standardní situace. V útoku Kozák s Vydrou svojí typologií připomínají Kollera s Barošem, doufáme, že i jejich spolupráce bude dobrá.

Týmy nastupují na plochu, Češi v bílém, domácí Maďaři v červených trikách a bílých trenýrkách.

Los vyhráli domácí a vybrali si stranu.

1

Začal první poločas utkání Maďarsko - Česko

1

Český tým hned zaútočil a dostal se až před brankáře Bogdána, který hned musel na zem.

2

Kadlec si vlevo pěkně našel místo mezi hráči, dostal přihrávku do běhu, ale centr maďarská obrana odvrátila.

3

Kadlec fauloval rukou Szalaie, domácí rozehrají z půlky.

4

Jiráček přišel o míč v blízkosti pokutového území, balon přeletěl Dzsudzsákovi, jehož rána byl sražená. První roh zápasu.

5

Sivok kontroloval míč a pustil ho do zámezí. Brankář Drobný rozehraje od branky.

6

Maďaři napadají českou rozehrávku, rozehrávka je pomalá.

7

Obrovská šance Kozáka. Hušbauer mu poslal míč do uličky, Kozák šel sám na bránu, ale Bogdán jeho střelu vykopl.

8

Vanczák hlavičkoval po rohu těsně mimo, předtím Drobný vyrazil střelu Szalaie.

9

Suchý byl pod tlakem a vyřešil situaci dalekým odkopem do autu.

10

Plašil si vyměnil míč s Daridou, ke střelecké možnosti to však nevedlo.

11

Další velká šance Kozáka. Vanczák se ukopl a poslal balon přesně na českého útočníka, jehož rána levačkou však byl velmi nepřesná.

12

Brankář Drobný zariskoval a troufl si na kličku v pokutovém území. Vyšla mu.

14

Maďaři několikrát ztratili míč při rozehrávce, Češi to však netrestají.

15

Darida se domáhá autu, ale vhazují domácí.

16

Michal Kadlec vypálil z nějakých dvaceti pěti metrů, jeho přízemní pokus nebyl přesný.

17

Od Plašila se míč odrazil za branku, třetí roh domácích.

17

A hned další roh Maďarů.

18

Velká šance Maďarska. Drobný šel ven z brány, ale míč neměl, domácí se dostali k hlavičce, vznikl závar, Sivok se dokonce dotkl balonu rukou, ale Drobný nakonec situaci zachránil.

20

Vydr rozhodil doleva na Daridu, ten rychle o balon přišel.

21

Maďaři mají výhodu standardní situace nějakých třicet metrů od branky.

22

Po centru hlavičkoval vysoko nad českou branku Adam Szalai.

23

Libor Kozák (Česko) vstřelil gól. Maďarsko - Česko 0:1
Do třetice všeho dobrého, Kozák svou třetí šanci proměňuje. Vydra dal z křídla před bránu na Jiráčka, ten ještě posunul doprava, kde kromě Kozáka nabíhal i Darida. Kozák šel do skluzu a poslal míč bez otálení pod břevno.

25

Maďaři se sami dostali s míčem až do autu.

27

Dva Maďaři teď zavařili šestici Čechů, Szalai dostal míč zpět před branku, ale byl k ní zády a Jiráček mu balon upálil.

28

Parádní rána Hušbauera, jehož střela levačkou mířila do růžku. Bogdán vyrazil na roh.

28

Neuvěřitelně zahozená šance. Po centru z rohu proskočil míč až ke Kadlecovi, který mohl zblízka hlavičkovat do prázdné brány, jenže míč pořdně netrefil, balon mu po čele jen tak sklouzl a proletěl do zámezí.

30

Další nebezpečná akce hostů, tentokrát si v pokutovém území nevyhověli.

32

Sražený centr padal nebezpečně pod břevno, brankář Drobný musel rukou vyrazit míč na roh.

33

Drobný si došel pro centr a hned dlouhým výhozem založil protiútok, který skončil faulem na Vydru.

34

Po centru Kadlece a zákroku Kadára tentokrát český roh.

35

Nadějnou českou akci brzdí těsný ofsajd Jiráčka.

35

Standardní situace pro domácí po faulu na Kovácse.

37

Jiráček vypálil z velké dálky, nebyla to však dobrá střela, situace se dala řešit lépe.

38

Darida se pokoušel prostrčit míč do uličky na Vydru, ten byl pokrytý.

40

Hušbauer zvolil centr na Kozáka, dřív byl však u míče brankář Bogdán.

41

Dzsudzsák je na levé straně opakovaně nebezpečný, obrana však zatím dokáž jeho akce odvracet.

42

Češi kombinovali na levé stran blízko velkého vápna, ale vrátili se až na vlastní polovinu.

44

V akci brankář Drobný, v klidu si pohlídal centr Kovácse.

45

Maďaři ještě dostávají možnost standardní situace.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Český tým po prvním poločase zaslouženě vede. Vytvořil si více možností než domácí a Kozák jednu z nich proměnil. Nyní se dá očekávt hromadné střídání, takže uvidíme, co druhá půle přinese.

47

Po rohovém kopu trefil Vanczák hlavičkou břevno české branky.

48

Po akci Jiráčka český aut vlevo od pokutového území.

49

Dzsudzsák napřáhl prudce levačkou a jeho skvělá střela minula českou branku o nějakých třicet čísel.

50

Žlutou kartu dostal Marek Suchý (Česko)
za faul na Bödeho na půlce hřiště.

51

Vanczák fauloval zezadu Vydru, tentokrát bez karty.

53

Böde šel dravě po míči a vybojoval roh.

53

Češi po maďarském rohu bleskově zaútočili, Vydra to udělal výtečně a mohla z toho být vyložená šance, kdyby si Jiráček všiml napravo volných spoluhráčů a nepřihrával doleva.

54

Tenhle záběr asi obletí svět a pro Petra Jiráčka to nebude pozitivní reklama. Vydra výborně uvolnil Hušbauera a ten cizelérsky poslal míč Jiráčkovi před úplně volnou bránu. Jiráček z kroku nedokázal trefit.

56

Penalta pro domácí po chybě a následném faulu Kadlece.

57

Balázs Dzsudzsák (Maďarsko) proměnil pokutový kop. Maďarsko - Česko 1:1
Dzsudzsák zamířil levačkou po své levé ruce, Drobný směr vystihl, ale nedosáhl. Míč se odrazil od tyče a skončil za čárou. Vyrovnáno.

59

Hušbauer se dostal do nebezpečné koncovky, jenže už byl moc blízko gólmana a mířil jen do něj.

61

Češi dlouho drželi míč před pokutovým územím, bez střely.

62

Václav Kadlec v ofsajdu.

63

Rabušic převzal balon od Jiráčka a zkusil jít sám do koncovky, trefil jen obránce.

64

Trestný kop pro český tým zhruba metr od pokutového území, ale z velkého úhlu.

65

Plašil rozehrál zpětnou přihrávkou na Hořavu, jehož rána z první byla příliš vysoká.

66

Střídání Česko: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Ondřej Vaněk

67

Plašilův centr z trestného kopu vnesl před branku domácích trochu zmatku, ale nakonec balon uklidil Böde.

68

Tečovaná rána dobře hrajícího Plašila znamená český roh.

69

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Zsolt Korcsmár, nahradil ho Richárd Guzmics

71

Český tým po vystřídání poloviny základní sestavy evidentně ztratil kombinační jistotu.

71

Drobný zachránil hosty před gólem. Szalai na něj po parádní akci Maďarů pálil přímo z náběhu z nějakých čtyř metrů, Drobný vyrazil.

73

Plašil fauloval, trestný kop pro Maďary, brána je daleko.

75

Maďaři napadají rozehrávku, míč se vrátil až k Drobnému.

76

Češi se po delší době zase dostali dopředu, Václav Kadlec pokazil přihrávku.

79

Václav kadlec nevzdal sprinterský souboj a přinutil Maďary zahrát do autu.

80

Roh pro domácí.

80

Po rohu se píská faul na Vaňka, který zůstává trochu otřesený.

81

Rychlá akce Dzsudzsáka, míč však po několika tečích skončil v autu.

82

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Kadlec, nahradil ho David Limberský

83

Rabušic prostrkával míč na Hořavu, pak se sám v akrobatické poloze dostal do koncovky, ale neuspěl.

85

Václav Kadlec po centru od pravé čáry trefil zblízka jen Bogdána.

86

To mohl být debut jako hrom. Limberský perfektně proběhl podél levé lajny, zpětně našel nováčka Vaňka, jehož zasekávačka oklamala dva obránce. Následná střela levačkou jen o kousek minula tyčku.

88

Václav Kadlec po narážečce s Jiráčkem v ofsajdu.

89

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Ádám Szalai, nahradil ho Imre Szabics

90

Drobný pod břevnem drží remízu. Hlavičkoval obrovitý stoper Guzmicz, byla to velmi nebezpečná situace, Drobný skvěle vyrazil.

90

Limberský trochu přetáhl přihrávku na Jiráčka. Už se hraje dvě minuty přes čas.

90

Test před zářijovým kvalifikačním dvojblokem skončil nerozhodným výsledkem. Češi byli nebezpečnější v první půli, další šance pak přišly až v koncovce utkání. MAďaři vyrovnali z penalty, brankář Drobný pak vytáhl několik výborných zákroků. Kvalifikace s Arménií se hraje 6. září. hezký a pohodový večer.