Středa 3. března 2021, svátek má Kamil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 3. března 2021 Kamil

Online reportáž
komentoval: Petr Šedivý

Dobrý večer při sledování fotbalového zápasu Bohemians Praha 1905 - Slavia. Utkání začíná ve 20:15 a na tomto místě ho můžete sledovat on-line.
Ve vršovickém derby jde o hodně. Pokud Slavie nevyhraje, bude po 26. kole na posledním místě ligové tabulky. Na této nelichotivé příčce můžou skončit i Bohemians, pokud prohrají.
Zápas je napjatě očekáván také z bezpečnostního hlediska kvůli chování fanoušků. Před zápasem je zatím klid, fanoušci procházejí důkladnými kontrolami a půlhodiny před výkopem jsou oba kotle poloprázdné.
Domácí klub v týdnu pobouřil fandy Slavie, když vyhlásil, že jinam než do vyhraženého sektoru nemohou vstupovat se slávistickými symboly a nesmí tam ani svůj klub povzbuzovat. Z tak tvrdých opatření Bohemians couvli - symbolika ne, ale povzbuzovat slávisté mohou i z jiných sektorů. Na kraji hlavní tribuny se zformoval druhý kotel, který už tři čtvrtě hodiny před zápasem poprvé skandoval. Tou dobou byl tento prostor početněji zaplněný, než oficiální slávistický sektor.
Zatímco Slavia čeká na vítězství od poloviny března, tedy pět zápasů, Bohemians se po příchodu trenéra Klusáčka zvedli. Z posledních šesti utkání bodovali pětkrát.
Za Bohemians nesmí nastoupit brankář Berkovec, nejlepší hráč týmu. V Ďolíčku totiž hostuje právě ze Slavie. "Hlavní problém spatřujeme ve sportovně-etické rovině. V utkání může nastat celá řada situací, které by mohly vyvolat různé spekulace a v důsledku se otočit proti němu, ať už v jeho současném, nebo budoucím působišti. Považujeme za důležité hráče před těmito vlivy ochránit a oceňujeme, že zástupci Bohemians naše stanovisko přijali," vysvětlil slávistický sportovní ředitel Kisel.
V bráně Bohemians tak dnes musí nastoupit Havránek. Ten v tomto ročníku chytal třikrát a jeho tým vždy prohrál, občas i s pořádným přídělem - v Plzní 0:5, v Brně 1:5 a v podzimním zápase na Slavii 0:1.
Hráči obou týmů jsou na hrací ploše. Zápas tak za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Slavia
Rozehrávali slávisté.
2
Hostující Hrubý vybojoval míč ve středu hřiště, udělal pár kroků kupředu a rychlou přihrávkou chtěl ošálit obranu soupeře. Defenziva Bohemians však zapracovala dobře a přihrávku vystihla.
3
A znovu mladík Hrubý, tentokrát při průniku po levé straně. Vybojoval přímý volný kop od levé postranní čáry.
4
Slávisté z přímého volného kopu nic nevytěžili. Bohemians centr do pokutového území bez problémů odvrátili.
5
První větší vzrušení v zápase. Už to vypdalo, že slávista Vošahlík bude zakončovat sám před brankářem Havránkem, ale dlouhý míč za obranu si zpracoval špatně, takže se stihl vrátit stoper Cseh. Ani tak nedošlo ke střele...
6
Na začátku zápasu jsou k vidění nepřesnosti na obou stranách. Je vidět, že v zápase jde opravdu o hodně.
7
Po faulu na Horu budou Bohemians zahrávat přímý volný kop pár metrů za půlící čárou. Na střelu to není ani náhodou, ale na centr do vápna určitě...
7
Pořadatelé vyvádějí jednoho z fanoušků, který na sobě neměl symboly ani jednoho týmu. Není jasné, čím se provinil ani k jakému táboru patří.
8
Bohemians standardní situaci nevyužili. Brankář Černý byl bez práce.
10
Juharův centr z poloviny hřiště bez potíží chytá domácí gólman Havránek.
12
Z nějakých patnácti metrů se o střelu pokusil hostující záložník Jindřišek, ale nepovedla se mu a trefil jen nejbližšího protihráče.
13
Zpoza pokutového území se na druhé straně do míče opřel také slávista Necid, ale netrefil bránu.
14
Z pravé strany poslal Nerad míč do pokutového území Slavie, kde však nenašel žádného svého spoluhráče. Přesto obránce Nitrianský raději odvrátil na roh.
15
Po prvním rohu rychle následoval druhý. Následující centr vyboxoval brankář Černý na roh.
16
Důležité Góly Tomáš Necid (Slavia) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Slavia 0:1
Rychlá akce po levé straně. Zmrhal poslal míč na rozběhnutého Vošahlíka, který zvedl hlavu a všiml si nabíhajícího Necida. Ten byl v pokutovém území úplně sám a placírkou poslal míč k levé tyči.
17
Pokud by zápas skončil tímto výsledkem, tak by se Slavia posunula na nesestupovou dvanáctou příčku a na poslední místo klesli právě Bohemians.
20
Bohemians vyráželi do protiútoku, ale čistým skluzem na polovině hřiště zasáhl slávistický kapitán Gecov. Důležitý obranný zákrok.
21
Hostující záložník Rada rozehrával přímý volný kop od pravé postranní čáry. Jeho centr chytil gólman Černý.
22
Pěkný Pauschekův centr za obranu Slavie, ale Bartek v dobré pozici nezpracoval míč.
23
Karty Žlutou kartu dostal Jan Vošahlík (Slavia)
za faul na Radu, po kterém rozhodčí udělil výhodu. Kartu udělil zpětně.
24
Znovu ve hře Pauschek, který teď na sebe upozornil špatnou přihrávkou na brankáře Havránka. Rohový kop pro Slavii.
25
Rohový kop rozehrál Juhar, ale Slavia se po centru do zakončení nedostala.
26
Na druhé straně zasahoval po centru do pokutového území obránce Nitrianský, jehož hlavička bez potíží doletěla až k brankáři Černému.
27
Pauschekovů centr proletěl vysoko nad pokutovým územím Slavie a skončil až za autovou čárou na druhé straně hřiště.
29
Juhar rozehrál slávistický přímý volný kop takřka z poloviny hřiště, kterému se Bohemians ubránili jen za cenu rohového kopu.
30
Přímo z rohového kopu slávisté nezahrozili, ale míč se odrazil k Nitrianskému, jehož střela ze třiceti metrů minula bránu.
33
Slávisté se teď dostali k delší kombinaci. Ale jen na polovině hřiště a následně o míč kvůli špatné přihrávce přišli.
35
Důležité To nebyla špatná střela... Domácí Hora nic nevymýšlel a z necelých třiceti metrů vypálil. Slávistický gólman Černý musel na zem, ale střelu nakonec chytil bez větších problémů.
36
Střela i na druhé straně. Z rohu pokutového území to zkusil Juhar, ale Havránek míč chytil.
37
Akci Slavie zastavil Vošahlíkův ofsajd.
40
Slavia se ne a ne dostat z rohu hřiště, odkud se Bohemians snažili propasírovat míč před bránu hostů. Přetahovaná skončila nepovedeným centrem, který chytil gólman Černý.
41
Necidova střela byla zbytečná, protože rozhodčí akci Slavie zastavili kvůli ofsajdu.
43
Další centr před bránu Slavie. Nekompromisní hlavičkou ho odvrátil Škoda.
45
Už běží jednominutové nastavení.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Slavia
Rozehrávali Bohemians.
47
Po faulu na Necida bude Slavia zahrávat přímý volný kop, po kterém může následovat centr do pokutového území Bohemians.
48
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Karel Piták.
Podle toho, jakým způsobem Vošahlík opouští hřiště, to vypadá, že jde o vynucené střídání kvůli zranění.
49
Z přímého volného kopu Slavia nezahrozila.
49
Slávistický stoper Smejkal promáchl při obranném zákroku, a tak se Hora mohl pustit směrek k bráně soupeře. Jenomže odcentrovat nepovedeně, míč chytil gólman Černý.
50
Domácí Bartek si navedl míč do středu hřiště na pravačku a vystřelil. Mimo bránu hostů.
51
Bohemians jsou ve druhém poločase přeci jen aktivnější než před přestávkou. Lietava se teď prokličkoval ze středu hřiště a poslal míč na Barteka, jenž mu míč vrátil. Jenomže útočník domácích už byl hodně z úhlu, a tak jeho zakončení, navíc v pádu, skončilo nepříliš nebezpečnou střelou mimo.
52
Další Bartkův střelecký pokus úplně mimo bránu Slavie.
55
V posledních minutách jsou aktivnější Bohemians, ale zatím si nevědí rady se slávistickou defenzivou. Vypadá to, že hosté se budou ve druhém poločase soustředit na rychlé protiútoky.
57
Z pravé strany nebezpečně centroval Hora, ale v pokutovém území zachránil svůj tým Nitrianský. Ten odhlavičkoval na rohový kop, ze kterého Bohemians nic nevytěžili - Brabec hlavičkoval nad.
58
A další útok Bohemians... Ten tentokrát končí dalekonosnou střelou Kaliny úplně mimo.
60
Slavia se v posledních minutách nemůže dostat do souvislejší akce. Naopak Bohemians vyrážejí do útoku čím dál častěji. Teď budou zahrávat další rohový kop.
61
Radův centr z rohového kop proskákal pokutovým územím a od Pitáka se odrazil na vlastní bránu - ale slávistický gólman Černý byl připravený.
62
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Jaromír Zmrhal, nahradil ho Mario Lička.
65
Do konce zápasu už zbývá jen pětadvacet minut. Přesně tolik času má Slavia na to, aby udržela nebo třeba i navýšila náskok, a Bohemians na to, aby vyrovnali či třeba i otočili výsledek.
66
Dostálův centr obránci Bohemians odvrátili. Ale jen k Ličkovi. Ten však z více než dvaceti pěti metrů střílel jen do nejbližšího protihráče.
67
Důležité Domácí obránce Brabec měl dost času, aby si navedl míč až ke střele z dálky. Byl to povedený pokus - míč jen těsně minul pravou tyč.
68
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Necid (Slavia)
za faul loktem na Brabce.
71
Krásné přenesení hry přes celou šířku hřiště na Horu. Ofenzivní záložník Bohemians však následně neodcentroval dobře.
73
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Václav Kalina, nahradil ho Mantas Kuklys.
74
Počet diváků 5 000 (100 % z kapacity 5 000)
74
Karty Žlutou kartu dostal Mario Lička (Slavia)
za stažení unikajícího Bartka.
75
Do pokutového území Slavie mířil Radův centr, ke kterému se ovšem nedostal žádný z hráčů Bohemians, nýbrž brankář Černý.
76
Střelecků pokus Nitrianského z velké dálky končí vysoko nad bránou Bohemians.
77
Důležité Bohemians teď byli nejblíž gólu za celý zápas. Lietava se prodíral do pokutóvého území soupeře, až se míč odrazil ke Kuklysovi. A nový muž na trávníku vystřelil - po teči skončil míč jen těsně vedle pravé tyče. Gólman Černý se jen ohlédl... Roh pro domácí.
77
Z rohového kopu Bohemians nic nevytěžili.
78
Karty Žlutou kartu dostal Karel Piták (Slavia)
za faul na Jindřiška.
79
Do konce zápasu zbývá i s nastavením necelá čtvrthodinka a Bohemians vrhají všechny síly do útoku. Ofenzivu občas podporuje i stoper Brabec.
80
Radův pokus z více než čtyřiceti metrů skončila hodně mimo slávistickou bránu.
81
Pokud Slavia nedrží míč, brání se všemi hráči na své polovině hřiště.
82
Rohový kop Slavie, první ve druhém poločase. Rozehrál ho Hrubý, jehož centr však jen proletěl pokutovým územím soupeře.
82
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Lukáš Pauschek, nahradil ho Lukáš Budínský.
83
Slávista Piták čistě vypíchl míč Horovi, jenž už byl v pokutovém území soupeře. Rohový kop pro Bohemians, kteří se z něj do šance nedostali.
84
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Michal Šmíd.
84
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Milan Nitrianský, nahradil ho Martin Dobrotka.
86
Vypadá to, že teď už Bohemians budou všechny míče centrovat do pokutového území a budou čekat, jestli se nějaká šance ujme... Teď jim rozhodčí odpustili Lietavův ofsajd, jenž však stejně nebyl nebezpečný.
89
Útočná snaha Bohemians v závěru zápasu je zatím naprosto neúčinná.
90
Důležité Tohle už bylo zajímavější... Tlak Bohemians se stupňuje, míč se v pokutovém území Slavie odrazil k Lietavovi, do jehož střely však obětavě skočil Škoda. To byl důležitý zákrok, protože jinak by se jednalo o velmi nebezpečnou střelu.
90
Už běží dvouminutové nastavení.
90
Slavia šla do přečíslení tři na jednoho. Juhar měl přihrát, ale rozhodl se jít sám... A nepochodil, neboť narazil do obránce a akci zastavil. Hosté teď mohli rozhodnout.
90
Karty Žlutou kartu dostal Robert Hrubý (Slavia)
za faul, kterým zastavil protiútok soupeře.
90
Slávisté se přímo na hřišti radují z důležitého vítězství. Někteří radostí poskakují, další se objímají. Zato někteří fotbalisté Bohemians, kteří tímto výsledkem klesli na poslední místo, popadali zklamaně na trávník.
90
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

Bohemians Praha 1905 - logo Bohemians 1905 (4-5-1)

Havránek
o hráči
8 Kalina
Kalina
o hráči
73. min Kuklys o hráči
27 Cseh
Cseh
o hráči
30 Brabec
Brabec
o hráči
Pauschek
o hráči
82. min Budínský o hráči
22 Nerad
Nerad
o hráči
5 Bartek
Bartek
o hráči
Jindřišek
o hráči
20 Rada
Rada
o hráči
17 Hora
Hora
o hráči
84. min Šmíd o hráči
Lietava
o hráči

logo SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

39 Černý
Černý
o hráči
Nitrianský
o hráči
84. min Dobrotka o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči
22 Smejkal
Smejkal
o hráči
30 Dostál
Dostál
o hráči
9 Juhar
Juhar
o hráči
4 Hrubý
Hrubý
o hráči
Vošahlík
o hráči
48. min Piták o hráči
15 Gecov
Gecov
o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
o hráči
62. min Lička o hráči
24 Necid
Necid
o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Mencl, Vysloužil
Počet diváků: 5 000 (100 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

3. března 2019 15:00Bohemians 1905–Slavia 0:3
23. září 2018 18:00Slavia–Bohemians 1905 1:0
25. února 2018 18:00Slavia–Bohemians 1905 1:0
19. srpna 2017 18:00Bohemians 1905–Slavia 0:0
6. května 2017 19:00Bohemians 1905–Slavia 1:3
5. listopadu 2016 20:05Slavia–Bohemians 1905 1:1
1. května 2016 19:00Bohemians 1905–Slavia 0:0
8. listopadu 2015 15:00Slavia–Bohemians 1905 2:2
4. dubna 2015 20:15Slavia–Bohemians 1905 1:1
20. září 2014 20:15Bohemians 1905–Slavia 2:0
27. dubna 2014 20:15Bohemians 1905–Slavia 0:1
25. října 2013 19:00Slavia–Bohemians 1905 1:0
12. května 2012 17:30Slavia–Bohemians 1905 3:1
29. července 2011 20:15Bohemians 1905–Slavia 2:0
28. května 2011 17:30Slavia–Bohemians 1905 3:0
16. července 2010 17:30Bohemians 1905–Slavia 1:1
5. dubna 2010 15:30Slavia–Bohemians 1905 3:0
26. září 2009 19:45Bohemians 1905–Slavia 1:1
16. března 2008 20:15Slavia–Bohemians 1905 2:1
23. září 2007 16:30Bohemians 1905–Slavia 2:0
23. února 2003 14:00Bohemians 1905–Slavia 1:1
5. srpna 2002 16:00Slavia–Bohemians 1905 4:1
15. března 2002 16:30Slavia–Bohemians 1905 2:2
17. září 2001 18:30Bohemians 1905–Slavia 1:0
3. dubna 2001 16:30Slavia–Bohemians 1905 1:0
12. srpna 2000 16:30Bohemians 1905–Slavia 1:1

Mohlo by vás zajímat