Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. července 2021 Marta

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezký podvečer ze stadionu Juliska, na který se v posledních desítkách minut vytrvale snáší déšť. Za dvacet minut se tu začne hrát utkání 27. kola mezi Duklou a Slováckem, které budeme sledovat on-line.
V sestavě Dukly najdeme překvapení. Jen na lavičce zůstal obvyklý stoper Božič, kterého tentokrát nahradí mladý Jeřábek. Ten zatím v lize neodehrál ani minutu, dnes utvoří ve středu obranu dvojici se Štetinou. Šanci dostává také záložník Ouedraogo, mezi náhradníky naopak zůstali třeba Gedeon nebo Milan Černý.
Slovácko jde do souboje o šesté místo v očekáváném složení, nechybí stopeři Rada s Košútem ani nebezpeční útočníci Došek a Diviš. Na lavičce je poprvé také sedmnáctiletý talent Zajíc.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Slovácko
1
Berger hned z první akce prozkoušel Heču, ale ten si snadno poradil. Stejně jako o chvíli později Rada při střele Diviše.
3
Chvíli se nehrálo kvůli ošetřování Mareše, který zůstal ležet na trávníku po střetu se Šumulikoskim. Teď už je v pořádku a pokračuje ve hře.
5
Na tribuně je odhadem jen asi tisícovka fanoušků, ale ti domácí jsou teď hodně slyšet.
6
Důležité A jejich tým právě přečkal první velkou šanci! Valenta z pětadvaceti metrů zahrával přímý kop, zkusil střelu. Ta byla tečovaná a snášela se do růžku, odkud ji skvělým zákrokem vyškrábl brankář Rada.
7
Centr Ouedraoga letěl do vápna k Hanouskovi, ten se pokoušel hlavičkovat, ale míč těsně netrefil.
8
Valentu ve vápně ubránil Jeřábek, i s trochou pomoci od Romery. U míče ale zůstávají hosté.
9
Přestalo pršet, ale terén je pořád hodně kluzký. Hráči mají občas problémy při zpracování, obutí ale zřejmě zvolili dobře - zatím nekloužou.
10
Ouedraogo našel kolmicí nabíhajícího Pospěcha, ale ten stál v těsném ofsajdu. Rozhodčí to dobře viděl a akci Dukly ukončil zdvižený praporek.
11
Druhý roh Slovácka rozehrál Valenta, míč se odrazil daleko za vápno k Reinberkovi. Ten na nic nečekal a z voleje střílel, ale v těžké pozici zamířil hodně vysoko nad.
12
Důležité Rada trochu zaváhal a vyděsil fanoušky Dukly. Dlouho čekal s rozehrávkou, čehož si všiml Došek a rychle k němu doběhl. Brankář domácích pak kousek od brankové čáry trefil jeho nohu, od které se míč odrazil vedle tyče.
14
Důležité Slovácko si během necelé čtvrthodiny už vypracovalo třetí roh. Ten znovu rozehrál Valenta a znovu z toho byla šance! Míč tancoval ve vápně kousek od čáry, ale ani Rada, ani poté Reinberk ho do branky neuklidili.
15
Na druhé straně se do šance řítil Pospěch, po střetu s Hečou ve vápně spadl. Ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře, o faul nešlo.
16
Rada znovu dlouho váhal, znovu ho málem obral o míč Došek. Domácí gólman, který nastoupil s kapitánskou páskou, zatím má s rozehrávkou dost problémů.
18
Slovácko je zatím aktivnější. Na centr z levé strany teď naskakoval ve vápně Diviš, hlavou těsně nedosáhl. Další poměrně nebezpečná akce.
20
Důležité Dukla po delší době zaútočila - a nebezpečně! Diviš při bránění odběhl od Matěje Hanouska, který tak získal hodně času a prostoru. Z vápna střílel nad, ale moc nechybělo.
22
Většina útoků domácího týmu jde zatím po levé straně přes Matěje Hanouska. Teď to Dukla zkusila i zprava, Ouedraogo cpal před branku střílený centr, ale hosté odvrátili.
23
Důležité Mareš dostal od obránců Slovácka hodně prostoru, prošel až do vápna a měl ideální pozici pro střelu. Nezakončil špatně, míč letěl těsně vedle, ale z šance se dalo určitě vytěžit víc.
25
Důležité Dukla se ubránila s velkou porcí štěstí! Rohový kop Slovácka rozehrál Kerbr a přesně našel hlavu Šumulikoskiho, od které šel míč do brankáře Rady - a od něj na spodní stranu břevna. Pak už Jeřábek odkopl do bezpečí.
26
Hraje se hodně útočně, šance střídá šanci. Hosté rozhodně nepřijeli na Julisku jen bránit.
28
Důležité A další šance! Pospěch krásně přenesl hru doprava na volného Ouedraoga, který šel ze strany sám na brankáře Heču. Přehodil ho, ale míč vykopl jeden z obránců.
30
Dukla teď hosty zatlačila, brankář Heča má plno práce. Ale to samé mohl před pár minutami říkat jeho protějšek Rada. Na Julisce se zatím hraje hodně zajímavý zápas.
31
Bergerův přímý kop letěl hodně vysoko, snáýšel se do branky, ale Heča na míč dobře viděl a schoval ho v rukavicích.
32
Karty Žlutou kartu dostal Ismael Ouedraogo (Dukla)
34
Slovácko po delší době na polovině Dukly. Nedostalo se až k vápnu, tak to Rada zkusil z velké dálky. Rána mu celkem slušně sedla, ale šla jen doprostřed branky. A tam ji jeho jmenovec chytil.
35
Pospěch si v souboji s Kunclem pomohl útočným faulem, rozhodčí si toho všiml. Slovácko zůstane u míče.
36
Došek prodlužoval hlavou na rozeběhnutého Kerbra, ale Romera dobře předvídal a byl u míče dřív.
37
Matěj Hanousek je hodně aktivní směrem dopředu. Teď prošel na hrnici vápna a přihrával Bergerovi, který z úhlu trefil jen jednoho z obránců. Následný roh nebezpečí nepřinesl.
40
Karty Žlutou kartu dostal Jakub Petr (Slovácko)
Za stažení Matěje Hanouska, který mu znovu utekl po levém křídle.
41
Mareš rozehrál roh nakrátko, narazil si s Hlinkou, pak nacentroval do vápna. Ale nikdo ze spoluhráčů se k míči nedostal.
43
Ke konci první půle se hra trochu zklidnila, šance teď nepřicházejí. Jinak jsme ale viděli poločas plný šancí a je spíš náhoda, že žádná neskončila gólem.
44
Čtvrtý rozhodčí ukazuje, že se v první půli nastaví jedna minuta.
45
Důležité V závěru ještě velká šance! Mareš utekl Reinberkovi po pravém křídle, vřítil se do vápna a snažil se dát míč pod sebe na Romeru. Kdyby se to povedlo, měl by španělský obránce před sebou prázdnou bránu. Ale Košút stačil v poslednín chvíli zasáhnout.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Slovácko
46
Důležité Šance skoro z ničeho. Berger centroval z pravé strany, nikdo míč netečoval, ale brankář Heča po něm překvapivě také nešel. Balon se odrazil od země těsně vedle vzdálenější tyče.
48
Mareš vystřelil zpoza šestnáctky, tečovaný míč vyletěl vysoko a snášel se pomalu k brance. Heča snadno balon stáhl ze vzduchu.
49
Pospěch se otočil s míčem, pak zkoušel přihrát do běhu Hlinkovi. Ten měl ale k míči dál než stoper Košút.
51
Důležité Berger je hodně vidět. Další jeho tvrdá střela z hranice vápna letěla do branky, než ji vychýlila noha jednoho z obránců. Roh pro Duklu.
53
Roh Slovácka z pravé strany rozehrál Valenta, míč se odrazil kousek za vápno, kde číhal Šumulikoski. Nechal balon skočit a vystřelil, ale nepřesně.
55
Centr Petra ještě v rohu hřiště doběhl Kerbr. Romeru sice neobešel, ale vybojoval další roh.
57
Tři hráči Dukly šli proti třem obráncům Slovácka, Mareš trochu ukvapeně akci vyřešil střelou. Po zemi, doprostřed, Heča neměl problémy.
58
V posledních minutách se rychle střídají útoky na obou stranách. A skoro po každém z nich se kope roh, teď na polovině Dukly.
59
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Berger (Dukla)
60
Šumulikoski mohl střílet, ale vyběhli proti němu tři hráči Dukly, což ho vyplašilo. Místo rány tak přihrál do strany Petrovi, který však stál v ofsajdu.
61
Důležité Obrovská šance Slovácka. Po pěkné akci šel míč od Petra ke Kerbrovi, který přesně nacentroval na úplně nekrytého Doška. Ten hlavou mířil pod břevno, odkud míč skvěle vyrazil brankář Rada. Roh pro hosty.
63
Romera zkoušel vysunout Pospěcha, toho ale dobře pokryl Košút. Dukla teď drží míč a kombinuje před šestnáctkou Slovácka.
63
Počet diváků 1 238 (15 % z kapacity 8 150)
64
Po rohu Bergra míč hlavičkoval nejdřív Štetina, pak se snažil v akrobatické pozici zakončit také Pospěch. Ale míč netrefil, je z toho jen odkop od Hečovy branky.
67
V zápase plném šancí dál čekáme na gól. Teď k němu má o malý kousek blíž Dukla, která po špatném odkopu gólmana Heči vhazuje na útočné polovině.
68
Po centru Diviše hlavičkoval ve vápně Došek, ale v těžké pozici netrefil míč dobře. Je z toho další vhazování pro domácí.
70
Karty Žlutou kartu dostal Martin Kuncl (Slovácko)
Zezadu dohrál Ouedraoga.
71
Důležité Ani teď to není gól. Z hranice vápna tvrdě střílel Pospěch, Heča míč jen vyrazil. Dobíhající Berger zkoušel rychle přihrát pod sebe, ale v poslední chvíli míč srazil na roh Reinberk.
72
Dukla přidala, teď je skoro neustále před Hečovou brankou. Ale gól zatím ne a ne přijít.
73
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel José Antonio Romera, nahradil ho Tomislav Božič.
75
Mareš s Matějem Hanouskem si na polovině soupeře snad desetkrát vyměnili míč, ale centr nepřišel. A teď už hrají hosté.
77
Slovácko teď působí trochu bezradně. Košút a Reinberk se teď na sebe jen vyčítavě podívali, když první jmenovaný přihrál mimo prostor, kam nabíhal druhý.
78
Po rohu Valenty ve vápně střílel Petr, jenže uklouzl na míči a tím o něj přišel.
79
Karty Žlutou kartu dostal Jakub Mareš (Dukla)
80
Petr znovu v akci. Znovu se ve vápně dostal k míči, tentokrát skutečně vystřelil, ale jen slabě a doprostřed branky. Rada bez potíží míč chytil.
80
Petr znovu v akci. Znovu se ve vápně dostal k míči, tentokrát skutečně vystřelil, ale jen slabě a doprostřed branky. Rada bez potíží míč chytil.
82
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Milan Černý.
82
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Milan Černý.
83
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Rada (Slovácko)
84
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Jaroslav Diviš, nahradil ho Marek Havlík.
85
Důležité Góly Zbyněk Pospěch (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Slovácko 1:0
Z přímého volného kopu nacentroval do pokutového území Berger a Pospěch hlavou usměrnil míč do brány soupeře.
88
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Ismael Ouedraogo, nahradil ho Josef Marek.
89
Důležité Góly Jakub Petr (Slovácko) vstřelil gól. Dukla - Slovácko 1:1
Centr ze strany propadl k Petrovi, jenž střelou po zemi překonal brankáře Radu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

logo Dukla Praha Dukla (4-3-3)

15 Romera
Romera
o hráči
73. min Božič o hráči
Jeřábek
o hráči
Štetina
o hráči
Ouedraogo
o hráči
88. min Marek o hráči
33 Hlinka
Hlinka
o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
Pospěch
o hráči
26 Mareš
Mareš
o hráči
82. min Černý o hráči

logo 1. FC Slovácko Slovácko (4-5-1)

29 Heča
Heča
o hráči
17 Kuncl
Kuncl
o hráči
22 Košút
Košút
o hráči
Reinberk
o hráči
9 Diviš
Diviš
o hráči
84. min Havlík o hráči
11 Valenta
Valenta
o hráči
Šumulikoski
o hráči
10 Petr
Petr
o hráči
21 Kerbr
Kerbr
o hráči
7 Došek
Došek
o hráči

Rozhodčí: Jílek - Kříž, Hrabovský
Počet diváků: 1 238 (15 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

15. prosince 2018 15:00Slovácko–Dukla 1:0
17. srpna 2018 18:30Dukla–Slovácko 1:2
21. dubna 2018 17:00Slovácko–Dukla 2:0
19. října 2017 18:00Dukla–Slovácko 1:1
4. prosince 2016 13:30Dukla–Slovácko 2:3
6. srpna 2016 17:00Slovácko–Dukla 2:2
14. května 2016 15:30Dukla–Slovácko 0:1
25. července 2015 17:00Slovácko–Dukla 4:3
4. dubna 2015 17:00Dukla–Slovácko 0:0
20. září 2014 17:00Slovácko–Dukla 5:1
2. května 2014 18:00Dukla–Slovácko 1:1
2. listopadu 2013 17:00Slovácko–Dukla 0:1
4. března 2013 17:00Slovácko–Dukla 0:0
17. srpna 2012 20:15Dukla–Slovácko 2:2
2. března 2012 18:00Dukla–Slovácko 2:0
27. srpna 2011 19:00Slovácko–Dukla 1:0
21. března 2009 17:00Slovácko–Dukla 0:0
30. srpna 2008 17:00Dukla–Slovácko 0:0
3. května 2008 10:30Dukla–Slovácko 1:2
30. září 2007 19:00Slovácko–Dukla 3:0

Mohlo by vás zajímat