Online reportáž
komentoval: Miloslav Novák

Hezký večer z Teplic, vítáme vás u on-line reportáže z předehrávky 16. kola. Zakončí domácí povedený podzim vítězně? Nebo nováček ze Znojma potvrdí zlepšní z posledních týdnů? První vzájemný duel obou týmů skončil v létě v Brně bezbrankovou remízou.
Domácím chybějí dlouhodobě zranění Grigar, Lüftner a nejlepší střelec ligy Mahmutovič, trest za vyloučení má Krob. Na levé straně obrany nahradil Kroba původem stoper či defenzivní záložník Hošek.
Hostující kouč Kalvoda, který kvůli trestu podruhé musí zápas sledovat jen z tribuny, postrádá Jonova, který nasbíral čtyři žluté karty.
1
Začal první poločas utkání Teplice - Znojmo
Výkop měli hosté.
2
Hosté napadají hluboko na polovině soupeře, dvakrát při jejich presingu byl faulován Vachoušek.
3
Domácí poprvé v útoku, centr Nivalda na Litsingiho však neprošel.
4
Domácí Hošek od levé čáry centruje, ale míč končí daleko od spoluhráčů.
5
Důležité Hostující Crnkič se probil přes dva protihráče do pokutového území, zpětnou přihrávku před branku však nasměroval jen k Ljevakovičovi.
6
Důležité A opět Crnkič, opět utekl po levé straně, jeho centr na vzdálenější tyč vracel před branku Hrošovský, až pak se domnácí ubránili.
7
Důležité A hosté znovu v akci. Nejdřív rána Oklešťka trefila Jablonského, následně pálil nebezpečně Mudra, ale vedle.
8
Nečekaný úvod pokračuje, tentokrát hosté útočili po pravém křídle, Hrošovský se dostal už do vápna, centroval, ale domácí se znovu ubránili, míč odhlavičkovali.
11
Domácí Ljevakovič se krásně probíjel středem pole, obešel dva hráče, ale před vápnem si míč ukop, tak šel pak do skluzu proti Odehnalovi. Sudí píská faula Ljevakoviče napomíná.
11
Karty Žlutou kartu dostal Admir Ljevakovič (Teplice)
17
Hosté zahrávali přímý kop z hloubi pole, Okleštěk poslal centr do náruče Slavíka, jeho spoluhráči do souboje ani nešli.
18
Důležité První vážnější příležitost Teplic, Ljevakovič před vápnem patičkou posunul na Táborského, jehož přízemní prudkou ránu do středu branky Hrubý chytá.
19
Hostující Hrošovský se krásně uvolnil na pravém křídle, jeho centr domácí obránci odvrátili.
21
Důležité Góly Nermin Crnkič (Znojmo) vstřelil gól. Teplice - Znojmo 0:1
Hosté skórují po krásné akci. Hrošovský dostal míč do uličky, utekl po pravé straně, přihrál před branku, kde pokrytý Okleštěk pustil míč za sebe na nabíhajícího Crnkiče, který z 10 metrů s přehledem překonal Slavíka.
23
Domácí se pokusili kontrovat ze standardky, centroval Táborský, Nivaldo hlavičkoval dva metry nad.
24
Důležité Teď už to ze strany domácích bylo nebezpešnější, Litsingi utekl po pravém křídle, podíval se, kam mu nabíhá Salami. Poslal mu přihrávku na bližší tyč, ale domácí útočník střílel těsně vedle.
25
Povedená akce domácích, Nivaldo zatáhl míč po levé straně, zpětnou přihrávkou našel přesně Táborského, ale ten z první pálil ze 16 metrů vysoko nad.
26
Další standardka pro domácí, Táborského nepříjemný centr proletěl pokutovým územím, míč letěl kousek vedle znojemské branky.
28
Rychlý brejk hostů, Crnkič se hnal po levém křídle, ale než dokázal odcentrovat, Slavík vyběhl z branky a míč mu sebral.
29
Hosté znovu nebezpečně zaútočili, centr z levé strany Hošek v poslední chvíli před nabíhajícím Hrošovským nadzvedl, pak pálil Helísek nad.
29
Hosté zahrávali roh, domácí odvrátili, ale míč se znovu dostal do vápna. Crnkič naznačil střelu, pak lehce obešel Matulu, ale už v tísni zakončit nedokázal.
32
Domácí Litsingi dostal na pravé straně dobrou přihrávku, a také hodně prostoru. Zakončoval však z velkého úhlu a Hrubého neohrozil.
34
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Jan Hošek, nahradil ho Martin Jindráček.
36
Hosté zahrávali dva rohy za sebou, ale nic z nich nevytěžili.
38
Důležité Domácí kopali první roh, ale šanci pak z brejku měli hosté. Po úniku Crnkiče po levém křídle míč doputoval k Oklešťkovi, ten se na hranici vápna krásně zbavil obránce a snažil se překonat Slavíka lobem. Ale teplický brankář mu parádu vystihl a pěkný pokus chytil.
40
Na stadion tentokrát nepřišla příliš velká návštěva, domácí se trápí a z hlediště občas slyší pískot.
41
Důležité Góly Václav Vašíček (Znojmo) vstřelil gól. Teplice - Znojmo 0:2
To je překvapení: Vašíček nejdřív vyhrál vzdušný souboj, pak mu spoluhráč Okleštěk míč vráítil a hostující útočník pálil z 15 metrů. Přízemní rána proklouzla Slavíkovi pod tělem. Chyba brankáře.
44
Hosté jsou jasně lepším týmem, snadno vyhrávají souboje jeden na jednoho. Levý bek Mudra prošel po levé straně, jeho centr však spoluhráče nenašel.
45
Karty Žlutou kartu dostal Matúš Lacko (Znojmo)
45
Ještě přímý kop pro domácí z 25 metrů. Ve druhé minutě nastavení domácí rozehráli signál, jenže Ljevakovič nevěděl, že by měl střílet. A tak se hosté v klidu ubránili.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Znojmo
47
I druhou půle začínají líp hosté, Vašíček se hnal mezi stopery, v poslední chvíli mu míč ukopl Jablonský.
48
Ze střední vzdálenosti napřáhl Litsingi, jeho přízemní ránu Hrubý kryl.
49
Domácí Ljevakovič s Matulou si překáželi, míč nezachytil ani jeden, Crnkič měl v tu chvíli volnou cestu k brance. Míč ve vápně ale zasekl a pak o něj přišel.
50
Počet diváků 2 250 (12 % z kapacity 18 221)
51
Domácí zahrávali roh, ale nic z něj nevytěžili a museli se bránit rychlému brejku. Mudra utekl po levé straně a mohl příhrát křížem na nabíhajícího spoluhráče, který by byl ve vyložené šance. Ale hostující levý bek začal zbytečně kličkovat a celou akci zkazil.
53
Ze střední vzdálenosti napřáhl Ljevakovič, ale znojemskou bránu netrefil.
54
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Okleštěk (Znojmo)
Zezadu stáhl unikajícího Jindráčka.
55
Po Jabloneského sražené střela centroval z rohu Táborský, míč sice prošel na malé vápno k volnému Jindráčkovi, ale tomu míč odkočil a hosté se ubránili.
56
Důležité Hosté se ve třech z poloviny hřiště řítili na Slavíka, Hrošovský přenesl hru na druhou stranu na Crnkiče, ale vracející se Jablonský ho do šance nepustil a míč odkopl na roh.
57
Hosté zahrávali roh, ale nic z něj nevytěžili, míč chytil Slavík.
58
Povedená akce Teplic, Nivaldo centroval na vzdálenější tyč, nabíhající Litsingi sice míč v tísni zasáhl, ale na bránu ho usmětnit nedokázal.
59
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Štěpán Vachoušek, nahradil ho Marek Krátký.
62
Okleštěk se probíjel přes teplické obránce, byl ve vápně, ale z velkého úhlu nevystřelil ani nepřihrál.
63
Důležité Okleštěk se na vlastní polovině zbavil obránce, vyrazil středem pole do brejku, přihrál doprava Vašíčkovi, který si míč posunil na levačku do středu pole a nebezepčně z 20 metrů vypálil. Těsně minul.
64
Po akci střídajícího Krátkého zahrávali domácí čtvrtý roh. Hosté se opět v klidu ubránili a opět vyrazili do brejku. Slavík musel vyběhnout před pokutového území, musel do skluzu, aby odkopl míč před sprintujícím Crnkičem.
65
Důležité Po autovém vhazování znojemský obránce stáhl ve vápně Salamiho, která šel k zemi. Faul. Ale sudí Proske penaltu nenařídil.
66
Litsingi utekl Mudrovi, přihrál Salamimu, který si míč zasekl, z pravé strany vápna si ho připravil na střelu, ale trefil jen obránce před sebou.
70
Karty Žlutou kartu dostal Nermin Crnkič (Znojmo)
za zdržování
71
Střídání Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Nermin Crnkič, nahradil ho Václav Tomeček.
72
Důležité Penalta pro Teplice! Sudí Proske ji nařizuje za podražení Krátkého, faul však přišel ještě těsně před pokutovým územím.
72
Karty Žlutou kartu dostal Daniel Odehnal (Znojmo)
za protesty.
74
Důležité Góly Franci Litsingi (Teplice) proměnil pokutový kop. Teplice - Znojmo 1:2
Litsingi střílel po své levé ruce k tyči, Hrubý skočil na druhou stranu.
75
Důležité Hosté mohli přidat třetí gól, běželi opět v přesile, z pravé strany nenásledoval centr na volného spoluhráče, ale lob přes Slavíka. Ten míč chytil, ale udělal krok za čáru. Gól? Sudí Proske nechal pokračovat ve hře.
76
Důležité Góly Patrik Hrošovský (Znojmo) vstřelil gól. Teplice - Znojmo 1:3
Hosté se přece jen třetí branky dočkali, po chybě v domácí rozehrávce Okleštěk před vápnem přihrál Hrošovskému, který ze šestnácti metrů krásně po zemi umístil střelu k tyči. Slavík neměl nárok.
80
Domácí útočí, snaží se snížit a ještě zabojovat o výsledek. Ale nedaří se jim připravit si šanci, jejich akce končí před vápnem.
83
Důležité Tomeček před pokutovým územím Teplic vybojoval míč, poslal do šance Oklešťka, který byl sám před brankářem, ale Slavík jeho střelu vykopl.
85
Střídání Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Matúš Lacko, nahradil ho Radek Buchta.
86
Domácí už to nezvládnou, je to od nich křeč. Matula pálí z dvaceti metrů vysoko nad.
89
Důležité Znojmo zahazuje tutovku, Hrošovský prošel po pravé straně, poslal střílený centr a na zadní tyči Okleštěk z pár kroků ve skluzu minul prázdnou bránu.
90
Sudí Proske nastaví čtyři minuty.
90
Důležité Další tutovka hostů, znovu ji nedal Okleštěk. Bombu Vašíčka Slavík vyrazil, dorážku z 10 metrů Okleštěk poslal úplně mimo bránu.
90
Střídání Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Václav Vašíček, nahradil ho Dominik Simerský.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3.

Sestavy a rozestavení

logo FK Teplice Teplice (4-5-1)

Slavík
o hráči
20 Matula
Matula
o hráči
Jablonský
o hráči
22 Klein
Klein
o hráči
23 Hošek
Hošek
o hráči
34. min Jindráček o hráči
Litsingi
o hráči
Ljevakovič
o hráči
Táborský
o hráči
Vachoušek
o hráči
59. min Krátký o hráči
26 Nivaldo
Nivaldo
o hráči
11 Salami
Salami
o hráči

1. SC Znojmo Znojmo (4-4-2)

1 Hrubý
Hrubý
o hráči
Hnaníček
o hráči
12 Odehnal
Odehnal
o hráči
Helísek
o hráči
17 Mudra
Mudra
o hráči
Hrošovský
o hráči
Nepožitek
o hráči
15 Lacko
Lacko
o hráči
85. min Buchta o hráči
21 Crnkič
Crnkič
o hráči
71. min Tomeček o hráči
Vašíček
o hráči
90. min Simerský o hráči
Okleštěk
o hráči

Rozhodčí: Proske - Moláček, Pochylý
Počet diváků: 2 250 (12 % z kapacity 18 221)

Vzájemné zápasy

29. listopadu 2013 20:00Teplice–Znojmo 1:3
26. července 2013 17:30Znojmo–Teplice 0:0

Najdete na iDNES.cz