Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezké odpoledne z Příbrami, kde od 16 hodin začne utkání 22. kola fotbalové ligy mezi domácím týmem a Slováckem. Zápas budeme sledovat on-line.
V Příbrami je krásné, skoro letní počasí a oba týmy se už rozcvičují na trávníku. Zato diváků zatím na tribunách moc není.
Domácí v boji o záchranu potřebují bodovat a znovu budou spoléhat na jediného útočníka Řezníčka, který hraje v dobré formě. Z krajů ho budou tradičně podporovat Pilík se Zemanem, ve středu zálohy bude znovu hrát Azíz. Jen na lavičce je třeba Tarczal, na soupisce úplně chybí Švancara, kterého vyřadilo zraněné koleno.
V sestavě Slovácka poutá největší pozornost Diviš, který v minulém kole nastřílel hattrick Brnu. Nebezpečí bude domácím hrozit nejen od něj, ale tradičně také od vysokého Libora Doška. Na lavičce je třeba brzy osmatřicetiletý stoper Trousil, ale také o dvacet let mladší slovenský brankář Semanko.
Začátek utkání se už blíží. Tribuny se přece jen trochu zaplnily, dorazilo i zhruba pětadvacet fanoušků Slovácka. Mávají vlajkami a hráči už mezitím vycházejí z kabin na hřiště.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Slovácko
Výkop měli hosté.
1
Začalo se opatrně. Obránci Slovácka si dlouho přihrávali na vlastní polovině, než Rada nakopl dlouhý míč dopředu. Ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
2
Azízův přímý kop ke spoluhráčům nedoletěl, Slovácko se při první standardce domácích ubránilo.
3
Góly Milan Kerbr (Slovácko) vstřelil gól. Příbram - Slovácko 0:1
Krásná akce Slovácka a první gól! Diviš perfektní kolmicí vysunul rozeběhnutého Kuncla, ten měl spoustu času na přihrávku do vápna. Našel neobsazeného Kerbra, který snadno trefil odkrytou branku.
5
Důležité Hezký moment i na druhé straně. Pilík proběhl mezi dvěma soupeři a z úhlu poslal před branku střílený centr. Heča s obtížemi vyrazil.
6
Příbramští vysunuli napadání, teď presují dost vysoko. Obránce Slovácka ale zatím k chybě nedonutili.
8
Roh Slovácka nebezpečí nepřinesl, ale hosté se i po něm ještě chvíli drželi před vápnem Příbrami. Teď už jsou zpátky na své polovině.
9
Zeman na polovině hřiště dvakrát úspěšně kličkoval, napotřetí už o míč přišel. Slovácko toho mohlo využít, ale za obranu nabíhající Diviš měl nakonec k míči daleko.
10
Příbramský roh zahrával Volešák, míč se odrazil za vápno, odkud střílel Zeman. Trefil jen nohu Řezníčka, od které se míč odrazil vedle branky.
11
Další akce domácích začala u Azíze, který vysunul za obranu Pilíka. Jeho centr pak hlavičkoval Volešák, ale branku netrefil.
12
Kerbr zkoušel obloučkem za obranu vysunout Doška, ale záměr mu moc nevyšel. Míč odhlavičkoval vysoký stoper Hájovský.
14
Šlapák Volešáka v souboji se Šumulikoskim přerušuje hru. Ta byla v posledních minutách plná nepřeností, hrálo se víc vzduchem, než po zemi.
15
Azíz dlouho držel míč, pak ale pěkně přihrál na nabíhajícího Jugase. Ten se ze strany vřítil do vápna, ale střela se mu nepovedla. Heča ji snadno chytil.
16
Pilík se marně snažil dostihnout dlouhý nákop Krbečka. Je z toho jen odkop od Hečovy branky.
17
Slovácko po delší době ve vápně domácích. Hlavičkoval Došek, ale Hruška neměl problémy.
18
Důležité Mezlík se špatně domluvil s brankářem Hečou a společně nabídli slušnou šanci Řezníčkovi, který zkoušel slováckého brankáře před vápnem přehodit hlavou. Nepovedlo se, Heča chybu zvládl napravit a míč vyrazit.
21
Góly Tomáš Krbeček (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Slovácko 1:1
Druhý roh v krátkém časovém úseku přináší vyrovnání! Míč prodloužil na přední tyči Zápotočný, na zadní si ho našel Krbeček a hlavičkoval do branky.
24
Slovácko toho po rychlém gólu moc nepředvedlo, často akce začíná dlouhými nákopy na Doška. Toho ale domácí zatím dobře hlídají.
25
Důležité Řezníček pálí už druhou slušnou možnost. Azíz mu pěkně přihrál do vápna, domácí útočník se pak obtočil kolem Rady a byl sám před Hečou. Vypálil ale vysoko nad.
26
Mišůnova střela zpoza vápna se lehce otřela o nohu Volešáka, míč doskákal vedle branky. Heča si může na chvíli vydechnout a také to dělá: s výkopem čeká hodně dlouho a diváci pískají.
27
Slovácko hraje teď hodně opatrně. Obránci si přihrávají na vlastní polovině, dál se už hezkých pár desítek vteřin neodvážili.
28
Zemanův pokažený centr z levé strany sklepl Mezlík hrudí k brankáři Hečovi. Žádné nebezpečí pro hosty.
30
Standardka Příbrami z poloviny hřiště: na hlavičku běžel dopředu stoper Hájovský, ale míč dostal do nohy a potvrdil, že technika není jeho silná stránka.
31
Centr Jugase doletěl až na zadní tyč, kde ho ve skluzu vracel před branku Volešák. Ale jen do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
33
Důležité Další standardku Příbrami kopal kousek za vápnem Zeman, jeho centr nebezpečí nepřinesl. Ale pak se míč z druhé strany dostal do vápna ke Krbečkovi, který z nadějné pozice střílel hodně nepřesně.
34
Karty Žlutou kartu dostal Milan Heča (Slovácko)
Za zdržování, které předvedl už poněkolikáté.
36
Důležité Příbram zahazuje další velkou šanci. Z pravé strany do vápna pěkně nacentroval Řezníček, na míč si nabíhal Pilík a kdyby ho trefil, skoro jistě by skóroval. Jenže před odkrytou brankou mu nevyšel krok a bylo po šanci.
38
Slovácko vypadá, že se mu před branku Příbrami ani moc nechce. Už delší dobu se nedostalo za polovinu hřiště. Teď ale i vinou špatného rozhodnutí rozhodčího, který přehlédl jasný faul Jugase na Valentu.
39
Karty Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)
Za faul na polovině hřiště.
40
Fanoušci Slovácka cítí, že je potřeba tým povzbudit. "Do toho, Slovácko," nese se z jejich sektoru. A hned také přišla odezva: Hruška musel rychle z branky, aby stihl sebrat míč před nabíhajícím Doškem.
41
V posledních minutách první půle hosté přidali a teď znovu zaměstnali Hrušku. Zpoza vápna střílel Valenta, ale jeho tečovaná rána nebyla moc nebezpečná.
43
Heča mohl jen sledovat, jak míč v jeho vápně putuje z hlavy Krbečka na hlavu Zápotočného. Ten ale poslal balon slabě vedle tyče.
44
Karty Žlutou kartu dostal Mašán Aziz (Příbram)
Za zbytečné protesty.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Slovácko
46
Mezlík hned po rozehrání napálil míč daleko na polovinu Příbrami. Jeho spoluhráči tam za tak krátkou chvíli ani nestačili doběhnout.
47
Azíz fauloval Diviše, hned se mu šel omluvit. Už má kartu, měl by si dávat pozor.
48
Volešák postupoval středem hřiště až před vápno, potom akci pokazil, když nepřesně přihrával Zemanovi. Míč sebral Kuncl a odehrál do bezpečí.
49
Druhý poločas zatím moc zábavy divákům nepřinesl. Teď se o vzruch mohl postarat Diviš, ale přes Mišuna nepřešel a hrají domácí.
50
Pilík rychlou kličkou obehrál Havlíka a centroval do vápna, tam si poradili stopeři hostů. Odražený míč zpoza šestnáctky pak ještě napálil Krbeček, jeho rána šla dost vedle.
51
Heča chvíli ležel na zemi, ale už je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
52
Slovácko se nikam nežene, znovu hraje hlavně na své polovině. A brankář Heča s rozehrávkou opět nespěchá. Míč je ale už ve hře, takže tentokrát mu karta nehrozí.
54
Po ose Pilík - Azíz - Jugas míč ve vápně doputoval k Řezníčkovi, který se ale nedokázal obtočit okolo Rady a nezakončil.
55
Valenta si dlouho rovnal míč u rohového praporku, ale když do něj kopl, poslal před branku hodně nepřesný centr.
57
Karty Žlutou kartu dostal Libor Došek (Slovácko)
58
Slovácko teď drží míč a Příbram se dopředu moc nedostává. Když už se to povedlo, vystihl přihrávku do strany Diviš.
60
Góly Milan Mišůn (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Slovácko 2:1
Ve chvíli, kdy to vypadalo, že Příbram uvadá, přichází vedoucí gól! Krbeček vybojoval míč, poslal ho Azízovi, který našel za obranou Mišůna. Ten měl hodně času i prostoru na zakončení a tvrdou střelou na zadní tyč propálil Heču.
61
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Mašán Aziz, nahradil ho Lukáš Stratil.
63
Slovácko se po obdrženém gólu nemůže dostat do hry, nedaří se mu podržet míč. Také proto, že Příbram dál vysoko napadá.
64
Pilík sice pokazil přihrávku na Volešáka, ale diváci mu přesto tleskají. Předtím totiž zmátl soupeře sérií povedených kliček.
66
Na tribunách to teď jen zahučelo. Střídající Stratil totiž nezvládl přihrávku na Řezníčka a nadějně vypadající útok Příbrami rychle skončil
69
Góly Jakub Řezníček (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Slovácko 3:1
Pojistku Příbrami zařizuje Řezníček. Ve vápně přetlačil nejdřív Radu, pak dvěma rychlými kroky pláchl i Kunclovi a z těžkého úhlu prostřelil Heču. Ten určitě nemá čisté svědomí.
70
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Marek Havlík, nahradil ho Michal Trávník.
71
Góly Jiří Valenta (Slovácko) vstřelil gól. Příbram - Slovácko 3:2
Ale ještě to bude drama, díky parádě Slováckého Valenty. Rozehrával přímý kop z velké dálky, možná ze čtyřiceti metrů, a zřejmě si všiml, že Hruška je dost vyběhnutý. Podařilo se mu trefit míč přímo pod břevno.
74
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Ladislav Volešák, nahradil ho Daniel Tarczal.
74
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Václav Ondřejka.
75
Slovácko gól povzbudil, teď se tlačí před branku Příbrami. Ale Doška si Hájovský pohlídal a hlavou vrátil míč brankáři Hruškovi.
77
Před střídajícím Ondřejkou si míč ze vzduchu stáhl brankář Hruška a rychle odkopl na polovinu Slovácka. Tam ale Jugas o míč přišel.
79
Důležité Slovácko mohlo vyrovnat! Trávník se sice bál vystřelit, ale míč vrátil pod sebe na Doška a ten měl pozici pro střelu ideální. Míč proletěl těsně vedle tyče.
82
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho Miroslav Slepička.
Střelci třetího gólu diváci při střídání tleskají a vyvolávají jeho jméno.
83
Karty Žlutou kartu dostal Martin Kuncl (Slovácko)
85
Důležité Po faulu na Zemana kopala Příbram standardku zhruba z pětatřiceti metrů. Pilík zkusil střelu a Heča sebou musel mrsknout k tyči, aby míč vytěsnil.
86
Mezlík fauloval Pilíka, Příbram bude kopat další standardku, zhruba třicet metrů od branky.
87
Karty Žlutou kartu dostal Miroslav Slepička (Příbram)
Za úmyslnou ruku v šestnáctce soupeře.
88
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Jan Trousil.
89
Počet diváků 2 168 (27 % z kapacity 7 900)
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-5-1)

22 Hruška
Hruška
o hráči
2 Jugas
Jugas
o hráči
Hájovský
o hráči
Zápotočný
o hráči
Mišůn
o hráči
25 Pilík
Pilík
o hráči
Krbeček
o hráči
14 Aziz
Aziz
o hráči
61. min Stratil o hráči
Volešák
o hráči
74. min Tarczal o hráči
16 Zeman
Zeman
o hráči
Řezníček
o hráči
82. min Slepička o hráči

logo 1. FC Slovácko Slovácko (4-5-1)

29 Heča
Heča
o hráči
Reinberk
o hráči
88. min Trousil o hráči
4 Rada
Rada
o hráči
19 Mezlík
Mezlík
o hráči
17 Kuncl
Kuncl
o hráči
9 Diviš
Diviš
o hráči
Šumulikoski
o hráči
20 Havlík
Havlík
o hráči
70. min Trávník o hráči
11 Valenta
Valenta
o hráči
21 Kerbr
Kerbr
o hráči
74. min Ondřejka o hráči
7 Došek
Došek
o hráči

Rozhodčí: Jílek - Gallo, Vysloužil
Počet diváků: 2 168 (27 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

13. dubna 2019 15:30Slovácko–Příbram 2:0
3. listopadu 2018 17:00Příbram–Slovácko 0:3
8. dubna 2017 17:00Slovácko–Příbram 1:0
1. října 2016 17:00Příbram–Slovácko 0:1
20. února 2016 14:00Příbram–Slovácko 0:1
16. srpna 2015 18:00Slovácko–Příbram 2:1
14. března 2015 17:00Příbram–Slovácko 1:0
30. srpna 2014 17:00Slovácko–Příbram 4:1
29. března 2014 16:00Příbram–Slovácko 3:2
14. září 2013 18:00Slovácko–Příbram 1:1
16. března 2013 17:00Slovácko–Příbram 0:1
1. září 2012 16:00Příbram–Slovácko 0:1
12. května 2012 17:30Příbram–Slovácko 0:4
30. července 2011 19:00Slovácko–Příbram 2:3
9. dubna 2011 18:00Slovácko–Příbram 2:0
18. září 2010 16:00Příbram–Slovácko 0:1
8. května 2010 17:30Slovácko–Příbram 2:1
21. listopadu 2009 16:00Příbram–Slovácko 2:0
5. června 2008 17:00Slovácko–Příbram 0:1
11. listopadu 2007 17:00Příbram–Slovácko 0:0
21. května 2007 17:15Slovácko–Příbram 2:0
12. listopadu 2006 17:00Příbram–Slovácko 1:1
29. dubna 2006 20:00Slovácko–Příbram 2:0
27. listopadu 2005 17:00Příbram–Slovácko 1:1
21. května 2005 20:00Slovácko–Příbram 1:1
21. listopadu 2004 17:00Příbram–Slovácko 0:0
21. března 2004 17:00Příbram–Slovácko 1:0
13. září 2003 17:15Slovácko–Příbram 1:0
18. května 2003 16:30Příbram–Slovácko 0:0
3. listopadu 2002 14:00Slovácko–Příbram 1:0
17. února 2002 14:00Příbram–Slovácko 1:0
12. srpna 2001 16:30Slovácko–Příbram 2:0
27. dubna 2001 16:30Slovácko–Příbram 0:1
22. října 2000 15:30Příbram–Slovácko 4:1

Mohlo by vás zajímat