Úvodní duel před týdnem v Kluži skončil vítězstvím rumunského klubu 1:0. Jediný gól dal v úvodu druhé půle z penalty Cadú.
Hodinu a půl před výkopem vjel do areálu autobus s libereckými fotbalisty, hráči pak v dobré náladě zamířili do kabiny. Byl mezi nimi i Jan Nezmar, kterého trápí zlomený malíček na noze. Je připraven nastoupit jako náhradník. Stoperskou dvojici tak tvoří Kelič s Karišikem, na lavičce tak zůstal další stoper Tóth, který před týdnem v Kluži zavinil penaltu.
Na pravém kraji obrany opět dostává šanci mladý Ukrajinec Sergej Ljulka místo Kušníra, který je zraněný. Problémy záložníka Bosančiče, který nedohrál víkendový ligový duel s Duklou, zdá se, odezněly. Srbský středopolař je v základní sestavě.
Padesát minut před výkopem vyběhli na hřiště hostující fotbalisté, zatleskalo jim pár fanoušků z Rumunska. Na trávníku jsou i liberečtí brankáři a belgičtí rozhodčí.
Je čtyřicet minut do výkopu a hlediště se zatím příliš nezaplňuje, v Liberci svítí slunce a jen dokresluje příjemné počasí.
Je čtyřiadvacet minut do výkopu, na rozcvičení už jsou i domácí fotbalisté. Řídce obsazené tribuny je nijak nevítají.
Je deset minut do výkopu, hráči obou týmů jsou v kabině. Tribuny jsou zaplněny zatím sotva z poloviny.
1
Začal první poločas utkání Liberec - Kluž
1
Při prvním, postupném útoku si snad všichni hráči Liberce vyměnili míč. Breznaníkův centr pak shrábl ze vzduchu brankář Kluže.
3
Kapetanos vyhrál hlavičkový souboj a pádil na branku Liberce. Ke střele ho však nepustil Janů a následný pokus Edimara z dálky o dost minul cíl.
5
Pintova malá domů nevyšla, jeho hlavičku brankář chytil až v zámezí. Roh pro Liberec.
6
Roh Liberce hosté odvrátili, domácí se pak znovu dostali k míči, ale nepochopená Váchova kolmice akci uťala.
7
Sare se dostal do vápna, ale kličkou si na pozorného Fleišmana nepřišel.
8
Vácha si v tísni naváděl míč na střed hřiště, jeho střela zpoza vápna ale byla zblokovaná hned v zárodku.
10
Blažek se po dlouhé přihrávce dokázal pěkně prosadit přes bránícího Radua, ale byl faulován.
11
Centr Sougoua krkolomně zpracoval Bastos, míč mu odskočil až k brankáři Bičíkovi.
12
Dravý průnik Blažka skončil na kraji vápna odkopem bránícího hráče, míč útočníka trefil do citlivých partií.
13
Bastosův halfvolej mířil přesně na brankáře Bičíka, který si s ním hravě poradil.
14
Šural se pěkně uvolnil ve vápně, od čáry odcentroval na přední tyč na Blažka. Ten ale kopl míč ve směru, kam běžel - tedy metr vedle branky.
17
Dlouhý nákop na Šurala, jemuž ale rozhodčí pískli útočný faul.
19
Bastos kolmicí uvolnil na pravém křídle Pinta, jehož centr břinknul zvršku do břevna! U zadní tyče na míč v té chvíli naskakoval Kapetanos.
20
Další nebezpečnou akci, sólo Kapetanose po přihrávce za obranu, stopnul ofsajdový praporek.
22
Po autu Šural přiťukl Bosančičovi, který vnikl do vápna, ale tam míč mezi přesilou ztratil.
23
Fleišman zezadu zkosil Sougoua, rozhodčí ho varoval, že příště už to bez karty neprojde.
25
Zajímavá kombinace Breznaník - Blažek - Šural, ale před vápnem a navíc odkopnutá soupeřem.
26
Breznaník z úhlu po Flešimanově přihrávce nečekaně střílel, ostrou ránu musel zpod břevna vytěsnit brankář Kluže na roh!
26
Po odvráceném rohu se míč vrátil do vápna Kluže, centr na zadní tyči poslal Šural volejem na Felgueirase. Gólman v pádu zakorčil.
27
Breznaník to zkusil z dálky, ale ne moc důrazně. Snadná práce pro gólmana.
30
Centr Kluže, který v pohodě lapil Bičík. Navíc ve vápně nebyl nikdo z hostů.
33
Série nepřesností na obou stranách.
34
Ljulkův přízemní centr z pravé strany odkopl první bránící hráč.
35
Bosančič ve vápně nahrál Váchovi, jeho střela byla několikrát zblokovaná.
35
Edimar nedosáhl v zajímavé pozici na centr z pravé strany. Dobře pro Liberec, mohlo to být zlé.
36
Blažkovu střelu zpacifikoval brankář Kluže.
37
Útok Liberce ztroskotal na ofsajdovém postavení Šurala.
38
A znovu ofsajd, tentokrát Blažkův při náběhu na kolmý pas.
40
Fleišman centroval ze standardky, hosté odkopli. Liberec míč vrátil do vápna, ale Blažek při pokusu o akrobatické zakončení podklouzl.
41
Standardka Kluže narazila do Šurala, který běžel proti míči.
42
Fleišman přízemní přihrávkou vybojoval roh.
42
Liberecký Šural míč po rohu jen lízl, jeho směr zásadněji nezměnil.
44
Sougou si obhodil Fleišmana, o faulu Kluž bude zahrávat standardku z úhlu.
45
Edimar trefil zeď, od ní šel míč do zámezí. Roh Kluže.
45
Pantelis Kapetanos (Kluž) vstřelil gól. Liberec - Kluž 0:1
Rána v nastaveném čase! Po rohovém kopu se míč vrátil k Bastosovi, který jej napodruhé nacentroval líp: přesně na hlavu Kapetanose. Útočník se prosadil přes dva hráče a zamířil přesně k tyči. Bičík se natahoval marně, byť si na míč sáhl.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Liberci se po 1. poločase postup vzdálil. Aby šel dál, musel by Kluži po přestávce nastřílet 3 góly a žádný nedostat.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Kluž
46
Žlutou kartu dostal Josef Šural (Liberec)
Za šlapák.
47
Blažova střela zpoza vápna: slabá a nepřesná.
48
Liberecký roh ukončil útočný faul.
49
Blažek se dostal do vápna, ve výborné pozici možná zbytečně udělal kličku. A míč ztratil.
50
Blažkova střela brankáře Kluže moc nevyděsila.
51
Bastos narazil Sougouvi, jeho zblokovaná střela se vznesla a bez potíží ji lapil Bičík.
52
Bosančičova střela zpoza rohu pokutového území rozvlnila jen boční síť.
54
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Tomáš Janů, nahradil ho Jevžen Morozenko.
55
Pěkná kombinace Liberce skončila na nepřesném centru Breznaníka.
58
Josef Šural (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Kluž 1:1
Gól naděje? Parádní Váchův dlouhý a křížný pas na pravé křídlo na Šurala, Kluží zcela zapomenutého. Ve vápně vypálil a prostřelil brakáře hostů.
60
Střídání: Kluž: ze hřiště odešel Rafael Bastos, nahradil ho Gabriel Muresan.
62
Žlutou kartu dostal Jan Blažek (Liberec)
Za to, že podle rozhodčího se snažil nafilmovat penaltu.
63
Neodbytný Šural vybojoval rohový kop.
63
Bosančič na přední tyči z rohu našel hlavu Fleišmana, jeho zajímavý pokus lapil brankář Kluže.
65
Kombinace Liberce na kraji vápna skončila v zámezí.
66
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Jan Blažek, nahradil ho Vojtěch Hadaščok.
67
Muresan to zkusil z obrovské dálky - a střela byla hodně vychýlená.
67
Dva hráči za obranou Klužek, Šural nepřesně nabíjel Hadaščokovi před prázdnou branku. Ale vzrušení zbytečné, už pas na Šurala byl do ofsajdu.
69
Rada střílel z přímého kopu nebezpečně, míč ještě skočil, ale šel metr vedle tyče.
70
Šuralova přihrávka neprošla, bude z toho aspoň roh.
71
Liberecký roh Kluž odvrátila.
71
Kontr Kluže zakončil hned po výkopu brankáře Sougou, křížná střela z úhlu prosvištěla kolem tyče.
72
Přímý kop z úhlu Bosančič překvapivě poslal přímo k bližší tyči, brankář hostů vyrazil.
72
Počet diváků 5 537 (56 % z kapacity 9 900)
73
Brankář Felgueiras je ošetřovaný, zřejmě se zranil při výkopu na Sougoua. Hraje dál.
76
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Miloš Karišik, nahradil ho Jan Nezmar.
Uzdraveného stopera, který půjde na hrot, vítá bouřlivý potlesk.
77
Roh Liberce hostující tým odvrátil.
77
Morozenkova loudavá střela zpoza vápna narazila do tyče! Byla tečovaná Muresanem.
78
Střídání: Kluž: ze hřiště odešel Adam Vass, nahradil ho Carlos Ronny.
78
Po rohu skvělá šance Liberce, Felguieras zachránil.
79
Žlutou kartu dostal Renato Kelič (Liberec)
79
Žlutou kartu dostal Ionut Alin Rada (Kluž)
80
Odražený míč po rohu z dálky napálil Ljulka, netrefil branku.
83
Střídání: Kluž: ze hřiště odešel Curitiba Fraga Edimar, nahradil ho Viorel Nicoara.
85
Liberecký tlak Kluž úspěšně tlumí.
87
U rohového praporku na liberecké polovině Kluž úspěšně šetří čas.
88
Ostrý centr Hadaščoka letěl na Nezmara, kterému sudí odpískal útočný faul.
89
Střelu Hadaščoka z úhlu vyrazil brankář hostů u první tyče na roh.
90
Roh neúspěšný, rozhodčí nastaví 4 minuty.
90
Ljulka to zkusil zpoza vápna, ale jeho střela přeletěla branku.
90
Kolmice na Breznaníka, kterého vychytal vyběhnutý brankář hostů. Z následného rohu Liberec nic nevytěžil.
90
A další střela z dálky, další nepřesná, tentokrát Morozenkova.
90
Moudou Sougou (Kluž) vstřelil gól. Liberec - Kluž 1:2
A zase gól skoro s hvizdem... Nicoara od rohového praporku nahrál po zemi na přední tyč, kam si naběhl Sougou a překonal Bičíka. Škoda i pro český koeficient.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.
90
Kluž může dál snít o Lize mistrů, Liberec se bude snažit prokousat do Evropské ligy.
90
Jaroslav Šilhavý, trenér Liberce: "Hodně nás to mrzí. Tenhle dvojzápas jsme prohráli hlavně v Kluži, kde jsme podali matný výkon. Můžeme litovat, že jsme tam nedali gól. Dnes jsme měli převahu, bohužel jsme dostali gól do šatny, který s námi zatřásl. Ve 2. půli jsme si vytvořili tlak, srovnali a věřili, že 2 góly tam dotlačíme. Bohužel velké šance jsme neproměnili."

Logo Synot FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

o hráči
76. min Nezmar o hráči
o hráči
54. min Morozenko o hráči
o hráči
66. min Hadaščok o hráči

o hráči
78. min Ronny o hráči
5 Sare
Sare
o hráči
66 Edimar
Edimar
o hráči
83. min Nicoara o hráči
16 Bastos
Bastos
o hráči
60. min Muresan o hráči