Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkný večer, vítejte u on-line reportáže z předehrávky 13. kola fotbalové ligy mezi devátou Jihlavou a prvním Jabloncem. Utkání začne ve 20:15.
Jablonec má téměř jisté, že pokud dnes vyhraje, bude i po tomto kole v čele tabulky. Druhá Sparta by totiž musela předvést v Mladé Boleslavi kanonádu, aby Severočechy předčila ve skóre.
Zápas je zajímavý v tom, že současný jihlavský trenér František Komňacký vedl ještě na jaře právě Jablonec. Tým proto dobře zná: "Až na dva hráče hrají ve stejném složení a nijak se nezměnil ani jejich herní systém. Přesto pro nás nebude jednoduché připravit se na tak kvalitního protivníka," řekl Komňacký.
Jihlava doma v této sezoně ještě neprohrála, Jablonec zase nenašel přemožitele na hřišti soupeře. Střetnou se dva produktivní útoky: hostující tým nastřílel vůbec nejvíc gólů - 22, Jihlava má na kontě 20 branek stejně branek jako Plzeň.
Mohli se utkat také dva kanonýři - jihlavský Tecl (9 gólů) a jablonecký Lafata (10 gólů). Domácí kapitán je však zraněný a zahraje si až na jaře.
Základní sestava domácích je podle očekávání. Kromě Tecla chybí také zraněný Koloušek nebo Karlík, jenž dnes nemůže hrát kvůli trestu za čtyři žluté karty.
Zato v sestavě Jablonce pár změn nastalo. Kouč Václav Kotal nemohl počítat se zraněným záložníkem Kovaříkem, místo kterého bude hrát na levé straně Jablonský. Ve středu záložní řady dal Kotal přednost Čížkovi před Vaňkem.
Oba týmy už nastoupily na hrací plochu. Jihlavští budou hrát v žlutých dresech, Jablonečtí v zelených.
1
Začal první poločas utkání Jihlava - Jablonec
Rozehráli domácí fotbalisté.
1
Jihlava poslala hned dlouhý nákop do útoku, kde hosté odhlavičkovali míč do autu. Následná střela záložníka Masopusta letí hodně vedle.
2
Jihlavští jdou do dalšího útoku, ale tentokrát je zastavuje praporek pomezního sudího. Ofsajd.
3
A znovu domácí, Jablonec se ještě dopředu nedostal. Centr z levé strany však končí na hlavě prvního hostujícího obránce.
4
A konečně také hosté na útočné polovině. Lafata si zpracovává centr za běhu, ale pak je zatlačen do strany. Získává alespoň aut.
5
Po autovém vhazování se uvolňuje ke střele záložník Piták, ale jeho přízemní pokus letí několik metrů vedle bližší tyče.
6
Obert hledá dlouhým centrem Mešanoviče, ale ten nemá proti přesile soupeřů šanci. Míč proto končí v náruči gólmana Špita.
7
Jablonečtí rozehrávají zezadu, ale domácí jim to svým napadáním komplikují. Přes půlící čáru tak míč vůbec nepřechází.
8
Nakonec nouzový nákop, po kterém se míče ujímá střelec Lafata. První pokus nevyšel, ale po chvíli se už Lafata řítí s balonem do šestnáctky. Pod tlakem pálí několik metrů nad.
9
Souboje ve středu hřiště končí faulem Masopusta na Loučku.
10
Do pokutového území Jihlavy letí centr určený záložníkovi Čížkovi, ale před tím včas ukryl míč vyběhnuvší brankář Blažek.
11
Kopic utíká s míčem po pravé straně a obhazuje si obránce Josla, jenže ten je u míče dřív a nutí Kopice faulovat.
12
Kopic tentokrát pádí s balonem u nohy středem hřiště a svě sólo zakončuje střelou z dvaceti metrů. Rána mu však nesedla a míč skončil zcela mimo branku.
13
Lafata přihrává doleva nabíhajícímu Pitákovi, který by šel sám na bránu. Jenže byl v jasném ofsajdu, kterého si pomezní všiml.
15
Jihlavský nákop na pravou stranu hlavičkoval Masopust až z autuz. Dopředu se tak vydává opět Jablonec.
16
Tam na pravé straně nahrává Kopic do běhu Čížkovi, ale tomu míč odskakuje za brankovou čáru. Následovat bude Blažkův odkop.
17
Kučera posílá dobrý centr do jablonecké šestnáctky, ale míč se odráží jen nahoru. Poté Jungr fauluje hostujícího Beneše. Rozhodčí píská faul, což se jihlavskému útočníkovi vůbec nelíbí.
18
Na druhé straně teď Jablonečtí získávají rohový kop.
19
Ovšem ohrozit Blažka se jim z něj nepodařilo.
20
Piták posílá do šestnáctky kolmici na Lafatu, kterému ale znepříjemňuje situaci Šourek. Míč nakonec utíká jabloneckému útočníkovi do zámezí.
22
Jablonec je sice zatím dopředu aktivnější, ale pořádnou gólovou šanci ještě diváci neviděli ani na jedné straně. Obě obrany si v úvodu zápasu vedou relativně dobře.
23
Vaculíkův centr z levé strany je tečovaný, ale hostující defenziva si s ním přece jen poradila. Jihlavští však zůstávají u míče.
24
Jablonecký stoper Beneš se pustil na útočný výlet, ale neměl mnoho hráčů na pomoc, a tak nakonec na levé straně o balon přichází.
25
Jungr běží s míčem podél pravé postranní čáry do brejku, který zakončuje střelou z hranice šestnáctky, ale trefuje pouze jednoho z hostujících hráčů.
27
Jablonec se pouští do dalšího útoku, ale ten je také neplodný. Blažek může být úplně v klidu, míč leté daleko od tyčí, na které před zápasem napsal prstem křížek.
28
Jihlavští zkouší zahrozit opět centrem z levé strany, ale ten v tomto případě zpacifikoval Novák.
29
Důležité Domácí těží z chyby Kysely a jdou do brejku čtyři na tři. Jenže Mešanovič přihrávku v šestnáctce hodně pokazil, parťákovi přihrál na paty. Jablonec jde proto do brejku, na jehož konci centruje Kopic na Pitáka a ten z dobré pozice střílí volejem zcela mimo.
30
Důležité A hned v další minutě gól, který však neplatí. Jungr přebírá míč v ofsajdu a poté přihrává Vaculíkovi, jenž překonává gólmana Špita. Sudí až poté píská ofsajd, což domácím hráčům a fanouškům radost pochopitelně dost zkazilo.
33
Karty Žlutou kartu dostal Marek Jungr (Jihlava)
za faul na Nováka.
34
Jihlava získává svůj první rohový kop zápasu.
35
Centr letí na přední tyč, kam si nabíhá Šourek, ale v těžké pozici hlavičkuje tři metry vedle tyče.
36
Domácí se chvíli zdrželi na polovině Jablonce, ale na pravé straně nic extra nevymysleli. Záhy se tak ujímají míče pro změnu hosté.
37
Důležité Pitákova střela mířící k tyči nadělala Blažkovi potíže. Jablonecký záložník napřáhl přibližně z 25 metrů a jeho rána před Blažkem skočila, ale jihlavský gólman dokázal vyrazit míč na roh.
38
Rozehrání rohu se Jablonci vůbec nepovedlo, ale chvíli nato se ke střele dostává také Čížek. Jeho rána nebyla tak nebezpečná jako ta Pitákova, ale Blažek se rozhodně nenudí. Balon lapil.
39
Rohový kop i na opačné straně. Centr na přední tyč opět nevyšel, ale vzápětí střílí z dorážky Josl - vysoko nad břevno.
40
Joslův dalekonosný pokus číslo dvě. Prakticky stejný.
41
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Kučera (Jihlava)
za faul na Čížka.
41
Důležité Mešanovič v solidní příležitosti: na pravé straně pokutového území přebírá Masopustovu přihrávku a jde s míčem do středu. Už je v ideální pozici, ale jeho střelu levačkou Novák na poslední chvíli tečuje na roh.
42
Ani v tomto případě se po rohu neudálo nic výjimečného, Jablonec se ubránil.
44
Čížek centruje zprava před jihlavskou bránu, ale pomezní rozhodčí si všiml, že balon už přešel brankovou čáru.
45
Jablonečtí nechávají projít Radu středem hřiště až skoro k šestnáctce, a tak se domácí záložník rozhoduje pro střelu. Ta neletí úplně k tyči, a tak si s ní brankář Špit poradil.
45
Karty Žlutou kartu dostal Jan Kopic (Jablonec)
za faul na Josla, který potřebuje ošetření.
45
Obert posílá z pravé strany slibný centr, ale před hlavami jeho spoluhráčů sbírá míč efektní robinsonádou Špit.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jihlava - Jablonec
Rozehrává Jablonec.
46
První útok poločasu se hostům nepovedl, vzápetí však fauluje domácí Masopust.
47
Jablonečtí kombinují na pravé straně, jenže jejich přihrávky z první brzy skončily na kopačce jednoho z domácích hráčů.
48
Masopust si nabíhá na do šestnáctky, aby zakončil hlavou, ale míč před ním sbírá ze vzduchu Špit.
49
Josl fauluje Kopice 40 metrů od své brány. Hosté rozehrávají přímý kop na krátko a vzápětí se dostávají do pokutového území. Kopic nachází centrem na přední tyč Pitáka, ale ten pálí z voleje stejně jako v první půli zcela vedle.
50
Na druhé straně centruje do šestnáctky Josl, ale hosté se brání. Do útoku však nejdou, protože Piták fauluje 24 metrů od své brány Radu.
51
Z přímého kopu střílí po zemi Josl, ale jeho rána levačkou přes protihráče neprošla.
52
Čížek vystihuje chybnou rozehrávku Jihlavy a sprintuje s míčem proti přesile. Chce udělat kličku, ale balon mu utíká od nohy, a tak domácí nemají vůbec žádnou práci.
53
Další útok Jablonce končí ofsajdem, ale hosté se nezapojují do hry, a proto bude následovat odkop od Blažkovy brány.
54
Dnešní zápas je plný mizerných přihrávek. Není tak divu, že se doposud neurodilo mnoho gólových šancí.
55
Důležité Napravit reputacu utkání chce domácí Vaculík, jenž se dostává s míčem na hranici pokutového území a odtud střílí pravačkou k bližší tyči. Pokus to byl slušný, ale Špit ho zvládl u tyče s potížemi zpacifikovat.
56
Důležité Na druhé straně výborná příležitost pro Loučku. Doprostřed šestnáctky mu nahrál Lafata, Loučka se pak naznačením střely zbavil obránce a už chtěl z deseti metrů střílet, ale jihlavská obrana dokázala na poslední chvíli zakročit a střelu zblokovala.
58
Masopust zkouší střelu z dálky, ale Špit vůbec nemusí zasahovat.
59
Piták se pokouší vymyslet gólovou akci, ale míč letí od jeho kopačky jen do rukavic gólmana Blažka.
60
Jablonec se tlačí dopředu. Čížkova střela je sražená, ale hosté drží míč i nadále.
61
Kopic centruje zprava na zadní tyč, kam si nabíhá Jablonský. Naneštěstí pro Jablonec má však k míči moc daleko.
62
Důležité Góly Jan Kopic (Jablonec) vstřelil gól. Jihlava - Jablonec 0:1
Odchovanec Jihlavy se trefuje do její sítě, a to parádně! Lafata byl faulovaný na levé straně, ale vůbec se nerozmýšlel a okamžitě nacentroval do šestnáctky na Kopice. Ten měl kolem sebe sice dva protihráče, ale dokázaol si zpracovat míč ramenem a poté se položil do střely nůžkami. Míč zapadl přesně k levé tyči.
63
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Igor Obert, nahradil ho Lukáš Kryštůfek.
65
Důležité Jablonec mohl vést o dva góly, ale Piták dnes nemá střeleckou formu. Centrem z pravé strany ho skvěle našel Eliáš, jenže nehlídaný Piták hlavičkoval přímo do brankáře Blažka, který míč chytil.
67
Do levé strany pokutového území proniká Jungr, ale poté střílí jen slabě k bližší tyči. Špit nemá s jeho pokusem problémy.
68
Důležité Piták opět ve vyložené příležitosti a znovu neskóruje! Dostal přesnou přihrávku mezi obránce a poté střílel ze značky pokutového kopu, jenže i kvůli Joslově teči skončil míč těsně vedle tyče.
69
Rohový kop Jablonce k zakončení nevedl.
71
Roh také pro Jihlavu, rozehraný na krátko. Masopust psotupuje s míčem z levé strany k šestnáctce, odkud střílí. A po teči se bude kopat další roh.
72
Tentokrát přichází centr před bránu a Kryštůfek hlavičkuje obloučkem na horní síť.
72
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Čížek, nahradil ho Ondřej Vaněk.
74
Kopic se u své šestnáctky podle všeho dopouští faulu, když posílá soupeře rukama k zemi, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
75
Kryštůfek fauluje Loktem Jablonského, který zůstává ležet na zemi. Ale ošetření potřebovat nebude, po chvíli se z trávníku zvedá.
77
U míče jsou v posledních momentech domácí, kteří ještě rozhodně nesložili zbraně. Zpoza šestnáctky střílí Rada, ale jeho pokus je sražený.
78
Počet diváků 3 490 (86 % z kapacity 4 075)
79
Jablonec už si spíše hlídá náskok, zatímco Jihlavští se snaží všemi silami vyrovnat.
80
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Lukáš Třešňák.
81
Mešanovič chce na levé straně obejít Kyselu. Po souboji padá, ale přímý kop nezískává. Bude se kopat roh.
82
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Tomáš Sedláček.
82
Ani z tohoto rohového kopu domácí pořádně nezahrozili.
84
Nyní se před branku tlačí Jablonec. Postupně rozebírá jihlavskou obranu, ale finální přihrávka, po níž mohla Lafata střílet do prázdné branky, mířila do ofsajdu.
85
Ofsajd také na druhé straně. Nachytán v něm byl Sedláček.
87
Jihlavští drží míč před jabloneckým vápnem, ale s cestou před bránu to mají velmi těžké. Daří se jim však vybojovat rohový kop.
88
Po rohu nastává před bránou Jablonce zmatek, domácí se dostávají hned ke třem střelám, ale ani jedna neprochází přes hradbu těl až ke Špitovi. Hosté nakonec s potížemi odkopávají míč.
89
Jungr centruje z levé strany k hranici šestnáctky, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů není. Na druhé straně si chce po brejku a souboji s Šourkem říct o penaltu Lafata, ale sudí ji nepíská. Šourek ovšem jabloneckého útočníka očividně podrazil.
90
Karty Žlutou kartu dostal Muris Mešanovič (Jihlava)
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Teď už se faul píská. Rada ve středu hřiště posílá k zemi Třešňáka.
90
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Jablonský, nahradil ho Anes Haurdič.
90
Jablonec drží míč na polovině Jihlavy a nikam nespěchá.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

logo FC Vysočina Jihlava Jihlava (4-5-1)

29 Blažek
Blažek
o hráči
8 Obert
Obert
o hráči
63. min Kryštůfek o hráči
17 Tlustý
Tlustý
o hráči
Šourek
o hráči
22 Josl
Josl
o hráči
Masopust
o hráči
82. min Sedláček o hráči
9 Jungr
Jungr
o hráči
3 Rada
Rada
o hráči
16 Kučera
Kučera
o hráči
Vaculík
o hráči
Mešanovič
o hráči

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-5-1)

1 Špit
Špit
o hráči
13 Eliáš
Eliáš
o hráči
8 Kysela
Kysela
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
7 Novák
Novák
o hráči
11 Kopic
Kopic
o hráči
80. min Třešňák o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
Čížek
o hráči
72. min Vaněk o hráči
12 Piták
Piták
o hráči
Jablonský
o hráči
90. min Haurdič o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči

Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Dobrovolný
Počet diváků: 3 490 (86 % z kapacity 4 075)

Vzájemné zápasy

17. března 2018 15:00Jihlava–Jablonec 0:4
17. září 2017 15:00Jablonec–Jihlava 5:0
19. března 2017 15:00Jablonec–Jihlava 5:0
17. září 2016 19:15Jihlava–Jablonec 1:1
13. února 2016 16:00Jablonec–Jihlava 2:0
10. srpna 2015 19:00Jihlava–Jablonec 1:0
7. března 2015 17:00Jihlava–Jablonec 1:1
23. srpna 2014 17:00Jablonec–Jihlava 2:0
27. dubna 2014 17:00Jablonec–Jihlava 3:0
26. října 2013 20:15Jihlava–Jablonec 3:2
12. května 2013 15:00Jablonec–Jihlava 1:1
2. listopadu 2012 20:15Jihlava–Jablonec 0:1
16. dubna 2006 17:00Jablonec–Jihlava 0:0
30. října 2005 14:30Jihlava–Jablonec 1:1

Najdete na iDNES.cz