Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Příjemné sobotní odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Příbram - Hradec Králové.

Sobotní program fotbalové ligy začne záchranářským soubojem: Příbram je aktuálně s jedenácti body předposlední a Hradec získal jen o bod více, což mu stačí na průběžné třinácté místo.

Oba týmy v minulém kole neuspěly. Hradec doma podlehl Českým Budějovicím 0:1 a Příbram schytala výprask 1:6 v Olomouci.

I proto je dnešní střetnutí pro Příbram i Hradec Králové hodně podstatné. "Je to pro nás podobně důležitý zápas, jaký jsme sehráli naposledy doma s Ostravou. Obě mužstva potřebují uspět," řekl příbramský kouč Karol Marko.

Divíšek
46. min Pleško o hráči
Krbeček
21 Mareš
Mareš
16 Trapp
Trapp
Šlapák
71. min Střihavka o hráči
Kalivoda
30. min Danoski o hráči

Halilovič
63. min Zelený o hráči
Schwarz
74. min Zec o hráči
Hochmeister
38. min Pávek o hráči

Hradec Kr.

Obtížnost zápasu si uvědomuje i hradecký trenér Jiří Plíšek: "Vyhrát v Příbrami není vůbec snadné. Přesvědčila se o tom třeba Plzeň, která tam prohrála."

Třicet minut před výkopem už se oba týmy rozcvičují na hrací ploše. Na ochozech je zatím více pořadatelů než diváků.

Do výkopu zbývá deset minut a hráči odcházejí do kabin. Za chvíli se vrátí a zápas začne.

Ještě před začátkem diváky rozproudí místní roztleskávačky.

Rozhodčí už přívádí na hřiště oba týmy. Příbram bude hrát v černém, Hradečtí oblékli bílé dresy.

1

Začal první poločas utkání Příbram - Hradec Kr.
Rozehráli hosté.

2

Hradec prvního útoku vybojova roh.

2

Centr od rohového praporku odvrátil hlavou Krbeček.

3

Východočeši ještě zůstali na útočné polovině, ale od Strnada se odrazil míč do zámezí.

5

Za odraženým míčem v pokutovém územím šel důrazně Wágner, zakončoval ve skluzu, ale minul branku.

6

Dlouhý nákop Jugase směřoval na Krbečka, ale příbramský útočník hlavičku nevyhrál.

7

Žlutou kartu dostal Emir Halilovič (Hradec Kr.)

8

Právě napomínaný Halilovič o chvíli později centroval z levé strany a Hruška vyboxoval míč mimo pokutové území.

10

Krbeček si vyměnil míč s Marešem, po jeho centru hlavičkoval v pokutovém území Šlapák, ale stál daleko od branky a jeho pokus neměl razanci, takže žádný problém pro gólmana Koubka.

11

Šlapák se chystal k dalšímu zakončení, tentokrát nohou, ale rozhodčí odpískal ofsajd.

12

Schwarz hledal na pravé straně Štěpána, ale přihrál mu nepřesně, takže druhý jmenovaný už centroval ze zámezí.

12

Teď už Hruška musel být pozornější. Štěpán vystřelil z pravé strany nebezpečně po zemi, gólman Příbrami zasáhl.

13

Dlouhý aut Strnada do pokutového území odvráti hlavou Krbeček.

15

Marešovi se ve středu hřiště nepovedlo zpracování a od jeho těla se míč odrazil do zámezí.

16

Centr Štěpána z pravé strany přeletěl pokutové území. Na opačné straně alespoň vybojoval vhazování pro Hradec Halilovič.

17

Domácí měli problém s přechodem přes polovinu hřiště, pomohl jim až faul na Wágnera.

18

Šlapákův centr z levé strany neprošel, takže Wágner s Krbečkem čekali na míč v pokutovém území marně.

19

Na opačné straně odcentroval Halilovič, ale Štěpán zakončoval v záklonu, takže míč přeletěl branku Hrušky.

20

V úvodních dvaceti minutách byl o něco aktivnější Hradec Králové, domácí zlobí především z pravé strany Štěpán.

21

Poděbradský na levé straně přešel přes Mareše a ten ho poté stáhl. Zajímavá standardka pro hosty.

21

Žlutou kartu dostal Jiří Mareš (Příbram)

22

Schwarzův střílený centr z přímého kopu odvrátil Krbeček.

23

Hosté se snaží těžit z dlouhých autů Strnada do pokutového území. Hradecký záložník předvedl už tuto disciplínu několikrát, naposledy odvracel míč Jugas.

24

Příbram obsadila útočnou polovinu, Dejmek chtěl vysunout Krbečka, kterého však uhlídal Fukal.

25

Šlapák se hezky uvolňoval od levé pomezní čáry do pokutového území, jenže s míčem už byl v zámezí, čehož si všiml i rozhodčí. Aut pro Hradec.

27

Dlouhá přihrávka Mišůna propadla až ke gólmanu Koubkovi, který rozehrává.

28

Šlapák v tísni přiťuknul míč Divíškovi, jehož centr sebral ze vzduchu Koubek.

30

Střídání Příbram: ze hřiště odešel David Kalivoda, nahradil ho Zoran Danoski

31

Příbram brzy střídá a Kalivoda naštvaně odchází do kabiny.

32

V pokutovém území hlavičkoval Fukal, ale míč ani k Hruškovi nedoletěl.

34

Štěpán založil protiútok po pravé straně, přízemní centr dával pod sebe, jenže nabíhající spoluhráči ho nepochopili.

36

První velká šance domácích! Po přímém kopu od půlící čáry nejprve zakončoval Krbeček, po něm i Trapp, ale Koubek vytáhl dva výborné zákroky.

38

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Radek Hochmeister, nahradil ho Michal Pávek
I hosté poprvé střídají ještě před přestávkou.

39

Od půlící čáry rozehrál Schwarz, ale bídný centr zamířil do zámezí.

40

Roh pro Hradec po průniku Štěpána.

42

Trapp rychle rozehrál na rozběhnutého Mareše, ale ten se přes Poděbradského k míči nedostal.

44

Příbram mohla udeřit těsně před přestávkou! Šlapák se dostal za hradeckou obranu, překonal i Koubka, ale míč vykopl dobíhající Fukal.

45

Nastavuje se minuta.

45

45

Záchranářský souboj podle předpokladů v prvním poločase nenabídl žádnou fotbalovou hitparádu. Domácí měli dvě velké šance, především ta Šlapákova těsně před pauzou byla vyložená, ale gól nepadl. Polepší se střelci ve druhé půli?

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Hradec Kr.

46

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Josef Divíšek, nahradil ho Lukáš Pleško
Poločasové střídání domácích.

47

Strnad pálil z levé strany zbytečně, rozhodčí odpískal ofsajd.

48

Holeš si na pravé straně pomohl útočným faulem, rozehrává Hruška.

50

Po sérii hlaviček končí míč v rukavicích Hrušky.

51

Mišůn pokryl míč před dobíhajícím Schwarzem.

52

Břevno! Mišůnův tečovaný centr z pravé strany se překvapivě snesl na horní tyč branky Koubka, ten se jen díval.

54

Roh pro Hradec. I skóre rohových kopů je vyrovnané - 3:3.

56

Před Danoskim se ve středu hřiště otevřel prostor, příbramský záložník pálil ze střední vzdálenosti a jeho tečovaná střela skončila nad brankou. Z následného rohu domácí nezahrozili.

57

Roh i na druhé straně.

58

Na zadní tyč si šikovně zabíha Halilovič, ale míč netrefil.

60

Štěpán na pravé straně utekl Trappovi, ale v pokutovém území volil těžko specifikovatelné řešení - něco mezi centrem a střelou.

61

Krbeček neudržel míč v souboji s Jánošíkem, ale ani hosté nebyli při přechodu do útoku přesní.

63

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Emir Halilovič, nahradil ho Jaroslav Zelený

64

Žlutou kartu dostal Tomáš Strnad (Hradec Kr.)

65

Pleškův centr z pravé strany z přímého kopu odvrátil v pokutovém území Zelený.

67

Krbečkův centr z pravé strany odvrátili hosté na roh, který se Příbramským nepovedl.

68

Vyložená šance Wágnera! V pokutovém území se k němu dostal míč po přihrávce Dejmka, jenže příbramský útočník z otočky špatně trefil balon, takže o několik metrů minul branku.

68

Žlutou kartu dostal Zoran Danoski (Příbram)

70

Oba týmy se stále dohánějí v počtu rohů, aktuálně je skóre 5:5. Jen s góly dosud šetří...

70

Počet diváků 1 562 (20 % z kapacity 7 900)

70

Holeš pronikal do pokutového území, ale tam si pro míč rychleji doběhl Hruška.

71

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Martin Šlapák, nahradil ho David Střihavka
Poslední střídání domácích.

73

Štěpán je stále plný energie, po sprintu pravou stranou centroval, ale Uškovič hlavičkoval vedle.

74

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Petr Schwarz, nahradil ho Asim Zec
Oba týmy už dostřídaly.

75

Jugas nejprve ztratil míč u půlící čáry a hosté se hnali do brejku. Pravý obránce Příbrami však zabral a balon čistě vybojoval zpět.