Čtvrtek 20. února 2020, svátek má Oldřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
Góly:

Žluté karty:
90. A. Šimonek, 90. L. Vaculík
Žluté karty:
43. R. Kelič, 55. R. Kováč

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 2 560 (63 % z kapacity 4 075)

Online reportáž
komentoval: Michal Jindra

Příjemný podvečer z Jihlavy. Za pár okamžiků, přesněji od 18 hodin, se na stadionu v Jiráskově ulici utká v rámci 18. kola Gambrinus ligy domácí Vysočina s hostujícím Slovanem Liberec.
Aktuálně desátá Jihlava vstoupila do mistrovských zápasů v roce 2013 remízou, když přesně před týdnem na domácím hřiště remizovala s Hradcem Králové 0:0. To sedmý celek první ligy - Slovan Liberec - začal vítězně. Celek z města pod Ještědem porazil v derby Jablonec 1:0, když se trefil zkušený Jiří Štajner.
Právě šestatřicetiletý útočník Štajner, jenž strávil téměř osm let v německém Hannoveru, dnes má šanci vstřelit svůj jubilejní 100. gól v kariéře. Pokud by se podařilo liberecké opoře alespoň jednou překonat o čtyři roky staršího Jaromíra Blažka, brankáře FC Vysočina, vstoupí do Klubu ligových kanonýrů vyhrazeného střelcům sta a více ligových gólů. Překonal by tak Pavla Nedvěda, teď již bývalého fotbalistu, který se zastavil s počtem branek na čísle 99.
Zajisté pikantním bude dnešní souboj pro mladého libereckého útočníka Michaela Rabušice. Třiadvacetiletý fotbalista je odchovancem Jihlavy, navíc zde nastaroval svoji slibnou kariéru. Rabušic nastoupil za Vysočinu ve druhé lize do 59 zápasů, přičemž šestkrát skóroval. V lednu 2009 pak odešel do Brna, z něhož v červenci 2011 přestoupil do Liberce, kde je dodnes. "Těším se strašně moc," přiznal před zápasem. "Bude to vlastně můj první zápas na stadionu v Jihlavě jako soupeř," uvědomil si Rabušic.
1
Začal první poločas utkání Jihlava - Liberec
Rozherával hostující Štajner s Pavelkou.
1
Dvakrát během první minuty se snažili po levé straně zaútočit fotbalisté Liberce, domácí obrana byla důsledná, a tak soupeře do vápna nepustila.
2
Štajner se vyřítil po pravé straně, chtěl využít volného prostoru, který mu umožnili domácí beci, kteří byli vyběhnutí na půli Liberce. Snažil si narazit s Rabušicem, tomu ale míč domácí skluzem vyrazili.
3
Dopředu vyjela také Jihlava. Kosak vyvezl míč středem a snažil se vystřelit. Jeho středu z dvaceti metrů byla domácími beky zblokována.
4
Štajner si teď narazil na vápně s Rabušicem a Pavelkou, pak se snažil vystřelit, ale střela z natažené nohy mu nesedla.
6
Jihlavský Masopust vyvezl balón po pravé straně, poté přihrávkou našel za hranicí vápna Jungra, ten však svoji šanci ohrozit hostujícího brankáře Kováře prováhal.
6
Důležité Obrovská šance Jihlavy. Jungr dostal přihrávku mezi obránce, v těsné blízkosti malého vápna ale minul.
8
Hra se uklidnila, míč teď drží obránci Slovanu Liberec.
10
Štajner vyvezl míč středem hřiště, předal ho Pavelkovi, ten se ještě snažil prodoužit na Frýdka. Nicméně přihrávka byla nepřesná, balon dojel až do zámezí.
11
Jungr zaútočil po pravé straně, dokázal rychle proniknout až do vápna. Znovu však bránu Přemysla Kováře míjel.
13
Zkušený Kováč organizuje hru, rozehrávky brankáře většinou míří k němu. Bek Liberce pak posouvá míč na své spoluhráče.
14
Jungr rychle proniknul po pravé straně, následně nacentroval do vápna. Míč byl vyhlavičkován hostujícími obránci do autu.
16
Důležité Mladičký jihlavský záložník Masopust si udělal prostor před vápnem, střelou pod břevno pořádně provětral Kováře. Ten si vyražením balonu na roh připsal skvělý zákrok.
18
Rybalka ze středu hřiště vyslal přihrávku mezi obránce na Pavelku, jenž se z pravé strany zřejmě snažil nacentrovat, ale míč mu sjel po kopačce, a tak letěl do zámezí. Od brány odkopává Blažek.
20
Kušnír si udělal výlet dopředu, na pravé straně nacentroval do vápna, jeho přihrávku vyhlavičkovali domácí obránci. Pak se ještě k míči dostal Pavelka, ten však střelou po zemi minul.
21
Hosté teď zahrávali standardní situaci těsně za vápnem. Střela mířila vysoko nad.
24
Vysočina teď po kombinaci přenesla míč z levé strany své půlky až do pravého rohu, odkud nacentroval do vápna Masopust. Kovář vyběhl a míč ve výskoku zachytil.
26
Rada vyslal z půlícího kruhu dlouhou přízemní přihrávku na Masopusta, ta letěla až do zámezí. Od brány odkopává Kovář.
28
Štajner se vyřítil po pravé straně, když chtěl využít vyběhnuté obrany Jihlavy, která byla na půli Liberce. Zkušený útočník nahrál Rabušicovi, tomu však jeden z domácích míč skluzem vykopl.
30
Důležité Velká šance Liberce. Rabušic ve vápně nalil Pavelkovi, který pořádně zahřál gólmana Blažka. Ten stejně jako před pár minutami jeho kolega na druhé straně vyrazil míč na roh.
33
Kušnír našel po centru z pravé strany ve vápně Frýdka, který míč špatně zpracoval, neboť se odrazil k jihlavskému hráči a od něj následně na roh.
35
Masopust si kličkami poradil na levé straně s dvěma hráči Liberce, mezi nimi dokázal míč dostat až k Jungrovi, který se snažil proniknout až na hranici vápna. Tam se sice dostal, nicméně střelou pak trefil beky hostů.
37
Karlík vystřelil z třiceti metrů vysoko nad.
40
Masopust byl faulován kapitánem Kováčem u levé postranní čáry. Jihlava zahrává standardní situaci.
41
Důležité Frýdek v obrovské příležitosti poslat Liberec do vedení. V chumlu na vápně se snažil prostřelit skupinku hráčů, to se mu sice povedlo, ale střela mířila mimo.
43
Karty Žlutou kartu dostal Renato Kelič (Liberec)
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jihlava - Liberec
Rozehrával jihlavský Jungr s Vaněčkem.
46
Vysočina hned zaútočila. Kosak z levé části vápna křižně vystřelil, střela mířila mimo.
47
Štajner evidentně chce vstřelit svůj stý gól. Opět velmi rychle zareagoval před vápnem na přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů. Poté vyslal střelu, která byla tečována na roh.
49
Marek centroval z levé strany do vápna, o míč bojoval s hostujícími stopery Masopust. Soubuj na malém vápně prohrál.
51
Karlík dvakrát za sebou fauloval. Hosté zahrávají standardní situaci z pětadvaceti metrů.
52
Standardku zahrával Frýdek, jenž sice obstřelil zeď, ale za ní stál Vaculík, který míč odklop do autu.
55
Karty Žlutou kartu dostal Radoslav Kováč (Liberec)
57
Vysočina udělala dvakrát za sebou kiks na půlce, poprvé ještě dokázala chybu zažehnat, ale na druhý pokus se dostal k míči neustále aktivní Štajner, který se tentokrát po vyvezení míče ke střele nedostal.
59
Hra se teď udržuje převážně ve středu hřiště, nic zásadního se neděje.
61
Kušnír našel po centru z pravé strany na malém vápně mezi obránci stojícího Štajnera, který se sice v hlavičkovém souboji prosadil, nicméně jeho hlavička mířila mimo.
62
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel David Pavelka, nahradil ho Josef Šural.
64
Slovan se dostává do mírného tlaku. Kombinuje na straně soupeře, zatím si ale nedokázal během své chvíle vytvořit nějakou větší šanci.
65
Masopust střílel z otočky, do střely však nedal razanci, a tak si míč v klidu vzal gólman Přemysl Kovář.
66
Důležité Obrovská šance Liberce. Štajnera našel po centru z levé strany Fleišman, zkušený fotbalista už byl velmi blízko 100. gólu v kariéře. Chybělo mu ale pár centimetrů, protože Jiří Štajner trefil tyč.
67
Jihlava kazí jednu přihrávku za druhou. Liberec teď opět zavařil domácím bekům, centrovaný míč ale nikdo z hráčů v modrém netrefil.
67
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Václav Koloušek.
69
Jen nastoupil a už mohl být slavný. Koloušek se vyřítil středem hřiště, na levé straně běžel s míčem Marek, jenž středopolaře Jihlavy našel centrem ve vápně. Václav Koloušek bránu Kováře minul.
70
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel David Vaněček, nahradil ho Arnold Šimonek.
71
Kušnír střílel po odraženém míči z třiceti metrů. Mířil nad bránu hostujícího gólmana.
72
Frýdek dával z levé strany přihrávku po zemi na malé vápno, nikoho ze spoluhráčů nenašel.
73
Kováč rychle vyvezl míč ze středu obrany, na půli soupeře přihrál Štajnerovi, který mu chtěl míč vrátit, ovšem jeho příhra byla nepřesná. A hned na to měl šanci Rabušic, jenž Blažka moc nezaměstnal, střela mu mířila přímo do náruči.
75
Zato plné ruce práce měl teď gólman Liberce Kovář. Střelu Šimonka z otočky pod břevno vyrazil na roh.
78
Šimonek znovu v akci. Tentokrát sice nestřílel, ale přihrával na Vaculíka, který střílel na dlouhou nohu. Bránu Kováře neohrozil.
80
Jihlava je teď v tlaku. Nejprve se snažil dopracovat míč do soupeřovy brány Šimonek, tomu se to nepovedlo, protože mu zabránili hostující hráči, pak ještě dostal míč k Radovi, ten vystřelil, ale jeho střelu Kovář chytil.
83
Fleišman centroval na jednoho ze svých spoluhráčů, který na vápně hlavičkou minul Blažkovu svatyni.
85
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Martin Frýdek, nahradil ho Isaac Sackey.
86
Jungr měl na malém vápně opět příležitost vystřelit, ale ani tentokrát se nedokázal rozhodnout, takže mu míč jako v předchozích případech vzali fotbalisté Liberce.
86
Počet diváků 2 560 (63 % z kapacity 4 075)
88
Čvirik zablokoval rozběhnutého Štajnera, poté bek Jihlavy vyvezl míč, předal jej Vaculíkovi a ten Jungrovi. Podhrotový hráč Jihlavy střílel nad.
90
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Jan Kosak, nahradil ho Václav Tomeček.
90
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Jiří Štajner, nahradil ho Moustapha Ndiaye.
90
Karty Žlutou kartu dostal Arnold Šimonek (Jihlava)
90
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Vaculík (Jihlava)
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Vysočina Jihlava Jihlava (4-5-1)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Vaculík
o hráči
17 Tlustý
Tlustý
o hráči
25 Čvirik
Čvirik
o hráči
14 Marek
Marek
o hráči
Masopust
o hráči
67. min Koloušek o hráči
23 Karlík
Karlík
o hráči
9 Jungr
Jungr
o hráči
3 Rada
Rada
o hráči
18 Kosak
Kosak
o hráči
90. min Tomeček o hráči
Vaněček
o hráči
70. min Šimonek o hráči

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-4-1-1)

16 Kovář
Kovář
o hráči
Kušnír
o hráči
15 Kováč
Kováč
o hráči
2 Kelič
Kelič
o hráči
Fleišman
o hráči
Pavelka
o hráči
62. min Šural o hráči
7 Hušek
Hušek
o hráči
10 Rybalka
Rybalka
o hráči
11 Frýdek
Frýdek
o hráči
85. min Sackey o hráči
Rabušic
o hráči
Štajner
o hráči
90. min Ndiaye o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Kotík
Počet diváků: 2 560 (63 % z kapacity 4 075)

Vzájemné zápasy

5. května 2018 16:00Liberec–Jihlava 1:3
4. listopadu 2017 15:00Jihlava–Liberec 3:1
3. prosince 2016 15:00Jihlava–Liberec 1:0
7. srpna 2016 17:00Liberec–Jihlava 1:1
16. dubna 2016 20:15Liberec–Jihlava 2:0
25. října 2015 17:00Jihlava–Liberec 1:1
23. května 2015 17:15Jihlava–Liberec 4:0
22. listopadu 2014 17:00Liberec–Jihlava 2:2
2. března 2014 15:00Jihlava–Liberec 2:3
11. srpna 2013 19:00Liberec–Jihlava 1:0
1. března 2013 18:00Jihlava–Liberec 0:0
19. srpna 2012 15:00Liberec–Jihlava 1:1
25. února 2006 17:00Liberec–Jihlava 0:0
28. srpna 2005 17:00Jihlava–Liberec 0:2

Najdete na iDNES.cz