68. O. Vrzal
36. V. Daníček, 65. J. Valenta, 90. M. Kuncl

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 1 928 (24 % z kapacity 8 150)

Hezký večer u sledování on-line reportáže z předehrávky 4. kola Gambrinus ligy mezi Duklou a Slováckem. Průběh zápasu vám přineseme minutu po minutě. Utkání začíná ve 20:15.

Slovácko se v úvodu sezony trápí, třikrát prohrálo, a nemá tak ani bod. Vedení klubu odvolalo trenéra Miroslava Soukupa, kterého nahradí kouč Habanec z Ústí. Ale až od pondělka, dnes povede hosty asistent Dekař.

A Dekař se nebál sáhnout do sestavy, udělal hned čtyři změny. Šanci dostanou Mezlík, Hlúpik, Kerbr a Kovář. V sestavě hostů úplně chybí útočník Došek, zřejmě kvůli zranění.

Dukla předvádí v nové sezoně pohledný fotbal, o body ji obraly Sparta a Liberec, ale minulý týden už si užívala první vítězství, když smetla 4:0 Teplice.

Malý
75. min Kalouda o hráči
Přeučil
70. min Pospěch o hráči
Pázler
87. min Marek o hráči

Hlúpik
68. min Fujerik o hráči
11 Valenta
Valenta
Volešák
20 Kovář
Kovář
75. min Lukáš o hráči
21 Kerbr
Kerbr
89. min Šturma o hráči

Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Štěrba
Počet diváků: 1 928

O rozdílné náladě v obou týmech vypovídá také počet vstřelených gólů: Dukla jich dala ve třech utkáních sedm, Slovácko se trefilo pouze jednou.

Oba týmy už si na hřiště potřásají rukama. Dukla nastoupí klasicky celá ve žlutém, hosté ze Slovácka v černém.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Slovácko
Rozehrálo Slovácko.

1

V první minutě předvedly oba týmy zbytečnou ztrátu míče. Ten zatím putuje jen kolem středového kruhu.

2

Daníček se pokouší proniknout po pravé straně, ale přes přesilu Dukly neprochází a míč končí u gólmana Rady.

3

Útok Dukly zastavuje praporek pomezního a hvizd hlavního sudího. Ofsajd.

4

Domácí kombinují na levé straně. Pázler si nabíhá téměř k rohovému praporku, poté přihrává pod sebe Gedeonovi, ale od toho jde po souboji s protihráčem míč do autu.

5

Zpoza šestnáctky střílí na druhé straně Kerbr. Rada však nemá moc práce, rána byla sražená, a tak Rada balon v pohodě lapil.

6

Slovácký Kerbr se na polovině hřiště chystá prchnout do protiútoku, ale Božič ho zastavuje faulem.

7

Malý napřahuje pravačkou odvážně z nějakých třiceti metrů. Jeho střela sice skočila, ale nebyla dost prudká. Brankář Melichárek s ní neměl velké starosti.

8

Gedeon sráží skluzem zezadu unikajícího Hlúpika, rozhodčí mu zatím jen domlouvá, karta přijde příště.

9

Dukla v úvodu zápasu drží častěji míč. Slovácko přijelo do Prahy s jasnou taktikou nikam nepospíchat a vyrážet do útoku hlavně z brejků.

10

Hosté vhazují aut a hned po něm získávají kousek od půlícího kruhu přímý kop - kvůli faulu jednoho z hráčů Dukly.

11

Na centr do vápna si naběhl Trousil, ale hlavičkuje nepřesně. Žádné velké nebezpečí pro gólmana Radu.

12

Velká příležitost domácího Pázlera! Krásnou kolmicí do kraje šestnáctky ho našel Berger, ale Pázler svůj dobrý náběh za obranu nezužitkoval. Za strany chtěl Melichárka nejprve prostřelit po zemi levačkou, ale brankář Slovácka jeho pokus vyrazil. Balon se k Pázlerovi vrátil a napodruhé jej chtěl poslat do brány pravačkou, jenže v tomto případě míč jen olízl břevno a skončil v zámezí.

13

Hosté chtějí kontrovat, ale jejich akce končí útočným faulem.

15

Slovácko v posledních minutách drží míč o něco více, ale na ohrožení branky domácích to není. Míč ztrácí ještě daleko před šestnáctkou.

16

Domácí Borek je faulovaný přibližně třicet metrů od brány Slovácka, bude následovat přímý kop.

17

A následoval centr, se kterým si však hosté bez problémů poradili. Odhlavičkovali míč do bezpečné vzdálenosti od Melichárkovy svatyně.

19

Domácí se chtějí prokombinovat před bránu Slovácka, ale ve finální fázi se jim šňůra přihrávek přetrhla a míče se zmocnil Melichárek.

20

Valenta šel na útočné polovině do souboje vysokou nohou, akce Slovácka tím končí.

21

Záložník Malý, který dostal po pauze opět šanci v základní sestavě, zkouší další střelu z dálky. Tentokrát bránu netrefil, ale míč prosvištěl jen kousek vedle levé tyče.

22

Dukla získává po sražené střele roh.

23

Pavel Hašek (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Slovácko 1:0
Parádní gól! Rohu se ujal Berger, jenž přetáhl centr až ke kraji šestnáctky, kam si nabíhal Hašek. Ten se s ničím nepáral, balon napálil rovnou z voleje a poslal ho ke vzdálenější tyči. Mladý pravý bek dal ve čtvrtém zápase už svůj třetí gól.

25

Valenta zůstal po jednom ze soubojů ležet na trávníku. Faul se sice nepíská, ale hra je přerušená.

26

Slovácko se snaží reagovat na obdrženou branku, ale jeho snaha vypadá lopotně. Kovář přihrává do vápna Hlúpikovi, ale domácí obrana míč zachytila.

28

Utkání sleduje už i kouč Svatopluk Habanec, který povede Slovácko od pondělka. S Ústím se ve druhé lize rozloučil prohrou na hřišti Táborska, po níž se ze Sezimova Ústí hned přemístil do Prahy na Julisku.

30

Malý nevzdává své dalekonosné pokusy. Ani v tomto případě ale nebyl přesný.

31

Dukla celkem v pohodě kontroluje zápas. Nezdá se, že by Slovácko dokázalo nepříznivé skóre zvrátit.

32

Jan Pázler (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Slovácko 2:0
A Slovácko to bude mít ještě těžší. Dukla šla do protiútoku, Borek poslal do šestnáctky přesnou kolmici na Pázlera, ten předběhl svého strážce Kuncla a zblízka překonal gólmana Melichárka.

34

Domácí mohou být už naprosto v klidu. Slovácko vypadá být neškodným soupeřem a hráči Dukly to velmi dobře cítí.

35

Míč je v posledních minutách prakticky jen na polovině Slovácka. Když hosté balon získají, daleko se s ním většinou nedostanou.

36

Žlutou kartu dostal Vlastimil Daníček (Slovácko)
za stažení Bergera.

37

Počet diváků 1 928 (24 % z kapacity 8 150)

39

Hosté pokročili s míčem blíž k šestnáctce Dukly, kde padá k zemi Kerbr a pohledem žádá po rozhodčím faul. Ten se ale nepíská a domácí mohou jít do protiútoku.

40

Brejk Dukly hostující obrana zastavila a vydala se opět na druhou stranu, jenže v posledních momentech je k vidění hodně nepřesností. I nyní.

41

Domácí jsou pochopitelně naprosto v klidu a přihrávají si na své polovině. Žádný spěch, obzvlášť když se útočníci Slovácka ani přílši neobtěžují s napadáním.

42

Kubáň přerušuje kombinaci Dukly, ale poté odkopává míč jen do autu.

43

Ve statistice držení míče musí Dukla jasně vládnout. Její obránci se v závěru poločasu potkávají s balonem hodně často.

44

Konečně trocha vzruchu před jednou z branek. Tedy... před tou, kterou hájí gólman Melichárek. Zpětná přihrávka na malé vápno ale neprošla.

45

Slovácko získává na závěr první půle ještě rohový kop. K zakončení se však nedostalo a míč letí na jeho polovinu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Slovácko
Rozehráli domácí.

46

Dukla začala tam, kde v prvním poločase skončila, tedy u kombinace v obranné řadě.

47

Marián Kovář (Slovácko) vstřelil gól. Dukla - Slovácko 2:1
Hosté přece jen dokázali skórovat a jsou zpátky ve hře. Dali podobný gól jako Dukla na 2:0. Volešák naservíroval do vápna kolmici Kovářovi, který obodil gólmana Radu a oslavil svůj první ligový gól v kariéře.

49

I po kontaktním gólu Slovácka ale drží míč více Dukla, Slovácko dál spoléhá na útočné výpady.

51

Kuncl spěchá za míčem na pravé straně a centruje před bránu. Ačkoli jeho pas nebyl povedený, dostává se k balonu Kovář, ale ke střele se nepropracoval.

52

Božič posílá dopředu dlouhý pas, ale míč se na stranu Dukly hned vrací.

53

Domácí získávají přímý kop na útočné polovině nedaleko půlící čáry. Bergerův centr ovšem skončil hned na prvním hráči Slovácka.

54

Domácí stoper Božič přebírá přihrávku od Malého a pádí s míčem k šestnáctce Slovácka. Nakonec před ní střílí levačkou, ale balon letí hodně vedle.

55

Malý předvedl další ze svých střel ze střední vzdálenosti. Po přihrávce zprostředka vypálil pravačkou k protější tyči, kterou míč minul jen o pár centimetrů. Kdyby letěla na branku, Melichárek by neměl šanci.

57

Slovácko vybojovalo přímý kop z dálky, ale nijak výrazně z něj nezahrozilo. Rada chytil Volešákovu střelu bez potíží.

58

Ladislav Volešák (Slovácko) vstřelil gól. Dukla - Slovácko 2:2
Slovácku se skutečně podařilo dostat se zpátky do zápasu! Po první půli odepisovaný tým sahá po prvním bodu/bodech sezony. Kovář nastřelil zpoza vápna levačkou tyč a Dukla nedokázala pokrýt před brankou dorážejícího Volešáka, který měl zblízka snadnou úlohu.

60

Tak s tímhle Dukla v poločase určitě nepočítala. Byla jasně lepším týmem a diváci křičeli "dejte jim bůra!" Jenže hosté předvedli, že je není radno zatracovat.

63

Dukla se po vyrovnání hostů snaží získat zápas zase pro sebe, ale Slovácko se nyní uzavřelo do bezpečné obranné ulity a chce praktikovat stejnou taktiku, díky níž sahá po bodu.

65

Žlutou kartu dostal Jiří Valenta (Slovácko)

67

Domácí jsou teď ve své útočné snaze bezzubí a pouští Slovácko do protiútoku.

68

Žlutou kartu dostal Ondřej Vrzal (Dukla)
Vrzal fauluje na levé straně obrany, hosté budou zahrávat přímý kop.

68

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Filip Hlúpik, nahradil ho Lukáš Fujerik

69

Centr Slovácka ze standardní situace letí doprostřed šestnáctky, kde jej domácí bezpečně odvracejí.

70

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Vojtěch Přeučil, nahradil ho Zbyněk Pospěch

71

Pázler pospíchá za míčem na levé straně, ale je na něj krátký, balon skáče do zámezí a ujme se ho brankář Melichárek.

72

Ani další útočná akce Dukle nevychází, kousek před pokutovým územím ztrácí míč.

73

Kovář zůstává po nevydařeném průniku do vápna Dukly ležet na zemi. Pravděpodobně kvůli křeči.

74

Kováře bolest nepřechází, lékaři už ho odnášejí ze hřiště na nosítkách.

75

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Marián Kovář, nahradil ho Jan Lukáš

75

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Petr Malý, nahradil ho Luboš Kalouda

76

Volešák hledá šajtlí z levé strany nabíhajícího Fujerika, ale ten má k míči příliš daleko, asi tak metr.

78

Vrzal dělá před vápnem Slovácka kličku a došel si pro faul. Nadějná příležitost pro domácí.

79

Přímý kop ze sedmadvaceti metrů si bere na starost Hašek a pálí velmi dobře. Míč letí sice doprostřed branky, ale přímo pod břevno. Melichárek ho s obtížemi vyráží na roh.

80

Slovácko se po rohu ubránilo a sprintovalo do protiútoku. Lukáš si na kraji šestnáctky zpracoval přihrávku, ale místo střely s míčem otočil a poslal ho před pokutové území Volešákovi. Ten měl na střelu dost času, ale zamířil několik metrů nad.

82

Hosté po přestávce opravdu hodně ožili a vydávají se častěji do útoku. Další brejk Slovácka zastavuje faulem Božič.

83

Hra se zcela vyrovnala a míč putuje od jednoho pokutového území k druhému.

84

Slovácko chce dokonat obrat a získat všechny tři body. Nyní získává alespoň roh.

85

Přetažený centr nikdo z hostující hráčů ve vápně pro sebe neurval, míč ale zůstává na polovině Dukly, která už není delší dobu ve své kůži.

86

Berger si nabíhá na centr za obranu, ale nemůže ho stihnout. Melichárek cestu balonu v pohodě kontroluje.

87

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jan Pázler, nahradil ho Josef Marek

88

Dukla má k dispozici přímý kop ze 40 metrů. Berger centruje na kraj malého vápna na Vorla, který posílá balon hlavou před bránu. Tam nabíhají dva jeho spoluhráči, ale před nimi ukořistil míč gólman Melichárek.

89

Kalouda fauluje necelých třicet metrů od brány - dobrá šance pro Slovácko.

89

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Zdeněk Šturma

89

Volešák nastřelil z přímého kopu jen zeď.

90

Dukla získává rohový kop. Má jednu z posledních šancí dostat se znovu do vedení.

90

Žlutou kartu dostal Martin Kuncl (Slovácko)

90

Nastavují se tři minuty. Po rohu se domácí sice dostali ke střele, ta byla však zblokovaná.

90

Berger měl na kopačce vítězný gól, ale vyloženou šanci promarnil! Po centru do vápna se k míči tlačil Pospěch, ale balon se odrazil k dobíhajícímu Bergerovi. Ten levačkou poslal míč po zemi, ale Melichárek dokázal vyrazit!