Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezký večer z Julisky! Původně se utkání mezi Duklou a Brnem mělo hrát v pátek 10. května, ale kvůli dešti bylo utkání přeloženo na dnešek. Začne se hrát zhruba za čtvrt hodiny.
Dukla drží sérii šesti zápasů bez prohry, naopak Brno venku nevyhrálo jedenáctkrát za sebou nevyhrálo. Favorit zápasu se tak zdá být jasný, navíc hostům budou chybět vykartovaní útočníci Škoda se Švancarou.
Hráči i rozhodčí už jsou na ploše, zápas za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Brno
1
Dukla má v úvodu míč pod kontrolou, ale jen na vlastní polovině. Dál se zatím domácí nedostali.
2
Brno v první útočné akci, míč si před brankou soupeře snažil pokrýt Kroupa. Ale pomohl si útočným faulem, takže hraje soupeř.
3
Rozhodčí nařídil výměnu míče, ten se kterým se hrálo, se mu zřejmě zdál moc měkký.
4
Po centru Vorla se na hranici šestnáctky natahovali Néstor a Pospěch, ale ani jeden z nich míč pod kontrolu nedostal.
5
Začalo se opatrně, ale teď přišla první možnost Dukly. Vrzal utekl po levé straně a přihrával do vápna pod sebe na Bergra, kterého však ubránili stopeři Brna. Dukla kopala roh, ale nic nebezpečného z něj nevymyslela.
7
Frejlach se zlobil na rozhodčího, který mu odpískal faul, Dukla mezitím rychle rozehrála. Ale akce skončila u Pernici, který připravil o míč Pospěcha.
9
Tempo zatím není nijak závratné, jako by oba týmy teprve čekaly na to, co ukáže soupeř.
10
Na tribuně to jen zahučelo, když Berger na polovině hřiště zbytečně přišel o balon. Ten ale domácí rychle vybojovali zpátky a teď budou kopat další roh.
11
Od praporku rozehrál Malý, vyměnil si nakrátko míč s Bergrem, ale pak nepřesně nacentroval.
11
Góly Zbyněk Pospěch (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Brno 1:0
Dukla byla přece jen v úvodu trochu aktivnější a teď jde do vedení! Néstor pěkně našel ve vápně úplně volného Pospěcha, který tvrdou ranou po zemi nedal Doležalovi šanci. Desátý gól v sezoně pro útočníka Dukly.
13
Brněnský gólman Doležal dlouhým výkopem hledal vysokého Kroupu, před ním ale stihl odhlavičkovat míč Gedeon. Sice jen za sebe, ale tam Božič odkopl včas do bezpečí.
14
Berger poslal míč na levou stranu Néstorovi, který ale tentokrát se svými kličkami nespěl a na hranici šestnáctky přišel o míč.
16
Hosté si dlouho zahrávali s míčem nebezpečně blízko vlastní branky, nakonec dostali pod tlak gólmana Doležala, který v rychlosti musel odkopávat před Néstorem.
17
Po centru z levé strany hlavičkoval před brankou Dukly Kroupa, ale míč se vysokým obloučkem snesl daleko za bránu.
18
Domácí mají míč u nohy častěji, teď si přihrávají na vlastní polovině stopeři Božič a Vorel. Dukla se nikam moc nežene.
19
Berger skoro od poloviny hřiště centroval do vápna, míč nikdo netečoval a brankář Doležal jej snadno chytil.
20
Zavadilův centr také prošel skrz vápno bez teče, Rada neměl žádnou práci a nechal míč proletět vedle branky.
22
Mezlík se snažil zprava procpat míč do vápna přes Vorla, ale ten je zatím dnes pozičně bezchybný.
23
Po rohovém kopu Bergra si míč ve vápně našel právě Vorel, z voleje se do něj opřel, ale vypálil vysoko nad.
24
Zajímavá akce Dukly. Vorel pod tlakem ve skluzu odkopl míč spíš naslepo, ten ale prošel až k Vrzalovi, který z levé strany nebezpečně centroval do vápna. Gólman Doležal po míči skočil a vyboxoval ho do bezpečí.
26
Míč do běhu Kroupovi - to asi pro Brno nebude recept na překonání obrany Dukly. Vysoký útočník neměl v rychlostním souboji s Božičem šanci.
27
Romera se prosmýkl podél pravé postranní čáry a předal míč Pospěchovi, kterého na polovině hřiště zastavil taktický faul.
29
Přímý kop Dukly z pravé strany rozehrál Malý, ale na zadní tyči nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal hlavičkovat míč na branku.
30
Další útočnou snahu Dukly zbrzdil faul Borka kousek před šestnáctkou Brna.
32
Brno se snaží dostat aspoň před vápno Dukly, teď se to na chvíli povedlo. Ale po akci Zavadila Kroupa zakončit nedokázal.
33
Pospěch důrazně napadal Suse, ten ho ale v rohu hřiště dokázal ubránit.
34
Vrzal zkusil v rohu hřiště kličku na Mezlíka, ale ten si na jeho pohyb počkal a míč odkopl do autu.
36
Brno po delší době na polovině soupeře. Frejlach dával míč pod sebe na Markoviče, který už už chtěl pálit z voleje, ale jeden z hráčů Dukly míč v poslední chvíli uklidil na roh.
37
Důležité Frejlach znovu v akci a tentokrát to bylo o dost nebezpečnější! Záložník Brna se zpoza vápna opřel do míče, ten letěl ke vzdálenější tyči a jen mrštný skok Rady zabránil tomu, aby bylo vyrovnáno.
38
Brno přidalo, Dukla teď vzadu chvílemi nestíhá. Roh Zavadila musel Rada boxovat mimo vápno, míč se do šestnáctky ale po chvíli vrátil a Božič pod tlakem odkopl na další roh.
40
Mezlík neutekl na pravé straně Néstorovi, španělský útočník ho dohnal a zblokoval mu pokus o centr do vápna.
41
Další střela Frejlacha, tentokrát ale na branku neprošla. Míči se do cesty postavil Vorel a balon se od něj odrazil zpátky na půlicí čáru.
42
Malý se krásně protáhl přes dva soupeře do vápna, tam ale trochu ztratil rovnováhu spadl na trávník. Fanoušci si přáli penaltu, ale na faul to nevypadalo.
43
Góly Tomáš Berger (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Brno 2:0
Dukla tlak soupeře ustála a teď zvyšuje vedení! Na začátku akce byl znovu Néstor, který po odpískání faulu okamžitě rozehrál, našel Bergera a ten snadno kličkou oklamal Doležela. Z úhlu pak poslal míč do sítě.
45
Karty Žlutou kartu dostal Ondřej Vrzal (Dukla)
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Brno
46
Důležité Tak tohle by se asi zahazovat nemělo. Dukla předvedla krásnou akci po ose Gedeon - Berger - Malý - Néstor, ale posledně jmenovaný nedokázal z voleje trefit úplně odkrytou branku.
47
Počet diváků 1 293 (16 % z kapacity 8 150)
48
Dva rohy pro Duklu v krátkém sledu. Po tom druhém vrátil Malý míč do vápna a Néstor se znovu z voleje opřel do balonu. Ale znovu nemířil přesně.
50
Brno začátek druhé půle prospalo, zatím se skoro nedostalo za polovinu hřiště. Naopak Dukla vylétla z kabin hodně nabuzená a žene se za třetím gólem.
51
První útočná akce Brna, ale hodně nesmělá. Husár z rohu centroval do vápna, míč trefil Božiče a snesl se pohodlně do náruče gólmana Rady.
52
Další průnik aktivního Néstora, ale tentokrát se španělskému útočníkovi nepovedlo nacentrovat do vápna.
54
Góly Karel Kroupa (Brno) vstřelil gól. Dukla - Brno 2:1
Brno z první větší šance hned snižuje a je zpátky ve hře! Husár měl na levé straně hodně prostoru, rozhlédl se, nacentroval a našel přesně Kroupu, který dostal míč v pádu do sítě.
56
Romera to zkusil na druhé straně podobně, centrem našel hlavu Borka, ale ten míč jen lehce lízl mimo branku.
58
Hra se po brněnském gólu vyrovnala, hosté hrozí čím dál častěji. Naposledy napřáhl z dálky Lutonský, míč ale z voleje netrefil úplně ideálně. Střela šla daleko vedle branky.
59
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Frejlach (Brno)
Frejlach zajel do Pospěcha a hned se mu omluvil. Znají se dobře ze společného působení ve Slavii.
60
Důležité Borek chtěl prostrčit míč do vápna na Malého, ale Sus jeho úmysl vystihl a založil akci Brna. Na jejím konci pálil Zavadil a střelou k tyči Radu pořádně protáhl.
62
Góly Albiach Roger Néstor (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Brno 3:1
Hlavní tribuna vybouchla nadšením, tohle byl opravdu nádherný gól. Néstor si víc než dvacet metrů od branky zasekl míč, připravil si střelu na levou nohu a zamířil přesně do horního růžku.
64
Góly Tomáš Frejlach (Brno) vstřelil gól. Dukla - Brno 3:2
Ale hned je znovu sníženo! Obránci Dukly odhlavičkovali míč jen k Frejlachovi, který zblízka snadno dorazil míč za Radu. A tribuna znovu ztichla, ještě určitě není rozhodnuto.
66
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Tomáš Frejlach, nahradil ho Mohamed Traoré.
67
Romera se diví, že rozhodčí neodpískal faul na něj po střetu s Husárem. Ale španělský hráč si do soupeře sám naběhl, sudí rozhodl správně.
68
Důležité Dnes výtečně hrající Néstor se mohl znovu trefit! Gólman Doležal hodně zaváhal s vyběhnutím, dovolil Španělovi doběhnout míč, ale následný Néstorův lob brněnský brankář dokázal chytit.
70
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Miroslav Markovič, nahradil ho Daniel Přerovský.
72
Necelé dva tisíce diváků dnes zápas musí bavit, hlavně ve druhém poločase se pořád něco děje. Teď se zase dopředu tlačí Brno, hraje se před vápnem Dukly.
73
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Vojtěch Engelmann.
74
Důležité Husár je směrem dopředu hodně aktivní, teď mohl vyrovnat. Protáhl se přes Božiče, ale sám před Radou napálil míč zhruba metr vedle vzdálenější tyče.
76
Malý zkoušel poslat míč do běhu Engelmannovi, ale trefil jen hrudník bránícího brněnského stopera Suse.
77
Důležité A další šance Brna! Husár poslal míč Mezlíkovi, který přesným centrem našel hlavu Kroupy. Ten ale z výborné pozice poslal míč těsně mimo branku.
78
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Petr Malý, nahradil ho Luboš Kalouda.
79
Po centru Zavadila skákal ve vápně Sus, ale ani on Radu nepřekonal. Tentokrát gólman Dukly neměl moc práce, aby hlavičku chytil.
82
Poslední minuty jsou už trochu klidnější, Dukla se snaží si výsledek pohlídat. Ale Brno je pořád nebezpečné, ve druhém poločase se oproti první půli dost zlepšilo.
83
Důležité Standardku Dukly zhruba ze dvaceti metrů rozehrál Kalouda k Néstorovi, toho ale Brňané ubránili. Pak vznikl velký závar, ve kterém dvakrát mohl skórovat Pospěch - nejdřív neprostřelil Doležala, pak jeho střelu vykopl z brankové čáru jeden z obránců.
86
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Albiach Roger Néstor, nahradil ho Lukáš Štetina.
Néstora vyprovází potlesk a fanoušci skandují jeho jméno. Dnes zcela po zásluze, španělský útočník byl nejlepší na hřišti.
87
Důležité Aby domácí tahle zahozená šance nemrzela. Kalouda našel ve vápně úplně volného Pospěcha, ten dlouho s míčem váhal a nikdo ho neatakoval. Jenže když už vystřelil, míč šel vysoko nad.
89
Dohrává se před brankou Dukly, Brno má velký tlak. Rada musel vytáhnout zpod břevna nebezpečnou hlavičku.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

logo Dukla Praha Dukla (4-3-3)

1 Rada
Rada
o hráči
15 Romera
Romera
o hráči
22 Božič
Božič
o hráči
9 Vorel
Vorel
o hráči
23 Vrzal
Vrzal
o hráči
32 Borek
Borek
o hráči
14 Gedeon
Gedeon
o hráči
24 Malý
Malý
o hráči
78. min Kalouda o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
73. min Engelmann o hráči
Pospěch
o hráči
Néstor
o hráči
86. min Štetina o hráči

logo FC Zbrojovka Brno Brno (4-4-2)

Doležal
o hráči
16 Buchta
Buchta
o hráči
13 Sus
Sus
o hráči
Pernica
o hráči
30 Husár
Husár
o hráči
10 Mezlík
Mezlík
o hráči
Zavadil
o hráči
Frejlach
o hráči
66. min Traoré o hráči
Lutonský
o hráči
29 Kroupa
Kroupa
o hráči
Markovič
o hráči
70. min Přerovský o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Kříž
Počet diváků: 1 293 (16 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

27. dubna 2018 18:00Dukla–Brno 2:1
28. října 2017 17:00Brno–Dukla 0:0
1. dubna 2017 17:00Brno–Dukla 0:0
24. září 2016 15:00Dukla–Brno 4:2
19. března 2016 15:00Brno–Dukla 3:0
26. září 2015 15:30Dukla–Brno 1:2
21. února 2015 17:00Brno–Dukla 0:1
9. srpna 2014 17:00Dukla–Brno 1:1
30. března 2014 17:00Brno–Dukla 2:1
13. září 2013 18:00Dukla–Brno 2:1
14. května 2013 18:00Dukla–Brno 3:2
4. listopadu 2012 17:00Brno–Dukla 1:3

Najdete na iDNES.cz