Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Více o utkání

Online reportáž
komentoval: Matěj Vlček

Dobrý den, vítejte u sledování podrobné textové reportáže z utkání Jihlavy s Olomoucí.
Pikantní duel prožije olomoucký kouč Roman Pivarník. Právě on vytáhl Jihlavu do nejvyšší soutěže, ovšem v letní přestávce odešel právě do Olomouce. Jeho místo na lavičce domácího celku zaujal trenérský gentleman František Komňacký.
Dosavadním osudem obou celků je remíza 1:1. Domácí tímto poměrem získali bod v posledních třech kolech (s Plzní, v Hradci a v Liberci), hosté ve dvou (na Slavii a rovněž s Hradcem).
Fandíte Jihlavě, nebo Olomouci? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
1
Začal první poločas utkání Jihlava - Olomouc
3
Úvod utkání mnoho vzrušení nenabízí. Obě mužstva se oťukávají a hra se přelévá maximálně od šetsnáctky k šestnáctce.
5
Aktivnější jsou však přeci jen domácí. Ani trestný kop po faulu na Radu, ani krkolomný pokus Tlustého však Blahu v olomoucké bráně neohrozily.
7
Domácí jsou v osobních soubojích agresivnější a vybojovali si náznak příležitosti. Tecl však na Jungrův centr z pravého křídla nedoskočil.
9
Vepřekův centr olomouckou šanci nepřinesl, naopak do brejku se hnal jihlavský štírek Masopust. Sopoluhráčům však utekl a v modrém obležení o míč přišel.
10
O ránu zpoza vápna se pokoušel Vaculík, balon však na branku nedoletěl.
11
Vzápětí likviduje Blaha Kryštůfkův centr jen o centimetry před dotírajícím domácím kapitánem Teclem.
13
Janotkův přetažený centr se odrazil dvacet metrů od branky k levému bekovi Vepřekovi. Ten zkoušel pálit z voleje, ale Blažka, který se po zranění vrátil do jihlavské svatyně, nemohl nepřesnou ranou ohrozit.
15
Další roh pro Jihlavské vybojoval Jungr, který se hnal za nákopem Rady. Na kluzkém trávníku mohou mít podobné dlouhé míče nepředvídatelný účinek.
17
Mezi čtyři protihráče si troufl Masopust, ale na třetím Hanákovi už ztroskotal. Jihlavští se však sympaticky tlačí do útoku.
18
Důležité Jenže první gólovku mají hosté! Po Kryštůfkově zaváhání stál před Blažkem nerušený Hubník, ale na jihlavského matadora si nepřišel. Blažek polovysokou ránu reflexivně vyrazil.
20
Zatímco hlasatel nabádá někoho z diváků, aby si přeparkoval auto, domácí fotbalisté kombinují na olomoucké polovině a hledají skulinu v modrém bloku.
22
Levý bek Vepřek odvážně prošel zleva, nasadil housličky Masopustovi a zpoza šestnáctky vystřelil. Míč však práskl jen do paty stopera Tlustého.
23
Důležité Druhá příležitost hostů. Chytře rozehráli roh a Hořava poslal před branku střílený centr, který nikdo netečoval. Na druhé straně vápna propadl míč k Hubníkovi, jenž zkoušel pohotově pálit, ale poloodkrytou branku přestřelil.
25
Hra se po necelé půlhodině vyrovnává. Olomouc přestala čekat na brejky, drží míč a pokouší se o souvislejší kombinaci. Zato domácí jako by si vybrali oddechový čas.
26
Trestat mohl Hořava. Šikovný olomoucký špílmachr potáhl míč středem a vystřelil z pětadvaceti metrů. Míč o dva metry přeletěl jihlavské břevno, navíc Blažek tento pokus kontroloval.
28
Důležité Góly Martin Doležal (Olomouc) vstřelil gól. Jihlava - Olomouc 0:1
Další akce středem už znamená gól! Ordoš prošel před šestnáctku, posunul na Pospíšila a mladý křídelník ještě kombinaci vyšperkoval. Přihrál před prázdnou bránu Doležalovi, který si pohlídal ofsajd a doklepl míč za čáru.
29
Domácí kontrují rohem, který rozehrál zkušený Koloušek. Hosté se ve vzduchu ubránili.
30
Karty Žlutou kartu dostal Michal Ordoš (Olomouc)
za skluz zezadu.
31
Kolouškův centr se stočil do branky, ale Blaha si jeho trajektorii pohlídal a před jihlavskými vlčáky skryl míč v rukavicích.
33
Po dlouhém nákopu mladého stopera Šindeláře odskočil míč k Pospíšilovi. Olomoucký záložník se však ukvapil a i když ho dvacet metrů od branky nikdo neatakoval, marně se pokoušel o ránu z voleje.
34
Důležité Tragikomické chvíle před jihlavskou bránou. Rada odkopl jen do Kryštůfka a míč už směřoval do sítě. Blažek však vytáhl mrštný skok, přetočil se ve vzduchu a balon vyrazil.
35
Karty Žlutou kartu dostal Michal Vepřek (Olomouc)
36
Domácí vstřelili neregulérní gól. Blahovi vypadl míč po útočném faulu, dorážka přišla až po odpískání.
38
Nákop Tlustého z poloviny hřiště Tecla nenašel. Míč doskákal k Blahovi.
39
Patnáctý faul zápasu obstaral Schulmeister. Po standardní situaci napálil odražený míč Šourek, ale rezultuje z toho pouze rohový kop. A s ním si znovu poradil dobře vybíhající dlouhán Blaha.
40
Hosté opět brousili kolem jihlavské šestnáctky. Vytěžili z toho ránu Schulmeistra z otočky. Holohlavý útočník dostal hodně místa, ale trefil po zemi jen střed branky, Blažek neměl potíže.
41
Jihlava dostala výhodu a Vaculíkův centr hlavičkoval v těžké pozici Jungr. Ani nevystřelil, ani nepřiťukl Teclovi, hrát bude znovu Blaha.
43
Přímočará akce Olomouckých. Doležal podržel míč a vybídl k průniku Hubníka. Proti němu vyběhl Blažek, Hubník se asi pokoušel ještě centrovat na Ordoše, ale míč pouze prosvištěl do zámezí.
44
Na hřišti se přiostřilo. Ordoš sestřelil Josla a sudí Jílek mu domlouvá, že takhle tedy ne. Poté Šourek povalil Schulmeistra a útočník hostů se při pádu zřejmě poranil, žádá si ošetření.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jihlava - Olomouc
46
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Lukáš Kryštůfek, nahradil ho Tomáš Kučera.
47
Olomouc se i po střídání domácích drží útočení po pravém křídle, ale ani jeden ze dvou centrů v krátkém sledu nikoho v modrém ve vápně nenašel.
48
Šestý jihlavský roh rozehrál Vaculík vysokým obloučkem, který si olomoučtí hlavičkáři pohlídali.
49
Jihlava si připsala střelu na branku. Joslův pokus z pokutového oblouku letěl pouze doprostřed, Blaha snadno kryl.
50
Důležité Dvě šance Jihlavy krátce po sobě. Po bleskové kombinaci Kolouška s Masopustem pálil Jungr, ale do rány mu na rohu malého vápna skočil Škerle. Hned poté zase Koloušek vybídl Josla, ale po jeho obloučku se nedokázal nikdo z domácích prosadit ve velkém závaru a dostrkat míč do sítě.
52
Olomouc se vzpamatovává, Pospíšilova rána z uctivé vzdálenosti ovšem končí daleko mimo.
53
Hanáci postupovali čtyři na čtyři. Doležal se však k zakončení neprodral a poté odtlačil Hořavu důrazný Rada.
54
Střední záložník Jungr si v olomouckém vápně šikovně pokryl míč a prudce vystřelil levačkou, míč však prosvištěl nad břevnem.
55
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Janotka (Olomouc)
za kopnutí aktivního Kolouška.
57
Hbitý Pospíšil odcentroval zprava šajtlí, ale jediný jihlavský obránce odvrátil míč před dvěma útočníky hostů.
59
Zkušenému Kolouškovi se další roh nepovedl. Akce Jihlavy pokračovala už pouze nemastnou střelou Tlustého z otočky.
60
Lepší střelu předvedl na druhé straně Schulmeister. Mířil k levé tyči, ale opět trefil jen střed branky. Na Blažka si nepřišel.
61
Karty Žlutou kartu dostal Ondřej Šourek (Jihlava)
za skluz na Hubníka.
62
Vepřekův centr z přímého kopu chytá Blažek, navíc asistent Filípek signalizuje ofsajd jednoho z hostů.
63
Důležité Olomouc podržel Blaha. Jungr si posunul míč rukou, ale hrálo se dál a domácí záložník ostře pálil levačkou. Olomoucký gólman byl na zemi včas.
64
Další jihlavské nebezpečí se valilo z pravého křídla, ale akci zastavuje správně odmávaný ofsajd Jungra.
66
Tentokrát Jihlavští útočné menu obměnili. Zkusili to po levé straně a střílel Tecl. Ovšem výsledek zůstává stále týž: nepřesná rána nad branku.
68
Bojovník Schulmeister se ukázal jako tvůrce hry, když vymyslel pěknou kolmici pro Doležala. Střelce zatím jediné branky však ukázkově zakřižoval střední obránce Šourek.
70
Schulemister byl faulovaný, naštvaně odcházel a nevěnoval se hře. Přitom na něj mířila přihrávka. Olomoučtí přesto zůstali u míče a získali roh po zblokované ráně Ordoše.
71
Míč si vesele křižoval jihlavským vápnem, ale nikdo z olomouckých ho nedokázal smysluplně poslat na Blažka.
72
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Jan Navrátil.
74
Joslův centr vyboxoval olomoucký brankář těsně před Teclem, pak došlo na tradiční souboj s Jungrem. Domácí záložník tentokrát hlavičkoval, ale Blaha se ke své pravé tyči složil včas a nepřipustil ani dorážku.
75
Počet diváků 3 590 (88 % z kapacity 4 075)
77
Masopust to se sólováním občas přehání. Jeho poslední průnik mezi čtyřmi protihráči sice působil odvážně, ale skončil v zámezí a nebezpečí nepřinesl.
79
Zbytečné vzrušení po Radově bombě. Jihlavský bijec z osmnácti metrů trefil Tecla, který zaprvé zastavil míč možná na cestě do sítě, zadruhé stál v ofsajdu a zatřetí hrál nakonec ještě rukou.
80
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Marek Jungr, nahradil ho Tomáš Sedláček.
80
Důležité Góly Stanislav Tecl (Jihlava) vstřelil gól. Jihlava - Olomouc 1:1
Kapitán vyrovnává! Kolouškův centr na přední tyči lízl Tecl a Blaha už nestačil reagovat.
81
Důležité Olomouc málem využila jihalvské euforie. Ordoš si perfektně naskočil na Vepřekův centr, ale zblízka nestlačil míč pod břevno.
83
Důležité Ani teď hosté neslaví. Nejdřív Hubníkovi odskočil míč, který Blažek odrazil k Ordošovi. Olomoucký čahoun mířil do poloprázdné brány, ale brankáře skvěle zastoupil Tlustý, který míč vykopl.
85
Koloušek výjimečně přihrál nepřesně a vyslal soupeře do brejku. Ten končí faulem na Hořavu v nebezpečném prostoru.
86
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Michal Hubník, nahradil ho Jakub Petr.
87
Z přímého kopu to zkusil Ordoš placírkou. Pokus přeletěl zeď i branku.
88
V šestnáctce hostů se ocitl i stratég Koloušek, kterého hledal hlavou Kučera. Jihlavský světoběžník ovšem těžký kop nezvládl a balon pouze doskákal do Blahovy náruče.
89
Na druhé straně to také zavání nebezpečím. Ordoš šel do souboje na dlouhou nohu a před Radou už pořádně nevypálil.
90
Navrátil po Ordošově přiťuknutí nemůže pelášit sám na branku. Asistent zvedá praporek, jednalo se o ofsajd.
90
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Tomáš Josl, nahradil ho Jan Kosak.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
90
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

Sestavy a rozestavení

logo FC Vysočina Jihlava Jihlava (4-5-1)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kryštůfek
o hráči
46. min Kučera o hráči
Šourek
o hráči
17 Tlustý
Tlustý
o hráči
22 Josl
Josl
o hráči
90. min Kosak o hráči
Masopust
o hráči
9 Jungr
Jungr
o hráči
80. min Sedláček o hráči
3 Rada
Rada
o hráči
Koloušek
o hráči
Vaculík
o hráči
7 Tecl
Tecl
o hráči

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-3-3)

19 Blaha
Blaha
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
Šindelář
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
Pospíšil
o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
Schulmeister
o hráči
72. min Navrátil o hráči
Doležal
o hráči
10 Hubník
Hubník
o hráči
86. min Petr o hráči

Rozhodčí: Jílek - Filípek, Peřina
Počet diváků: 3 590 (88 % z kapacity 4 075)

Vzájemné zápasy

7. dubna 2018 17:00Olomouc–Jihlava 1:1
1. října 2017 17:00Jihlava–Olomouc 0:1
5. března 2016 15:00Jihlava–Olomouc 2:1
12. září 2015 17:00Olomouc–Jihlava 2:1
28. března 2014 18:00Jihlava–Olomouc 5:0
14. září 2013 19:00Olomouc–Jihlava 4:3
9. března 2013 17:40Olomouc–Jihlava 3:0
24. srpna 2012 20:15Jihlava–Olomouc 1:1
29. dubna 2006 19:00Jihlava–Olomouc 3:0
27. listopadu 2005 17:00Olomouc–Jihlava 1:2

Najdete na iDNES.cz