Dobrý večer z Teplic při sledování on-line reportáže z přípravného zápasu Česko - Finsko. Výkop utkání je v 18.00.

Sestava Česka: Laštůvka - Rajtoral, Sivok, Suchý, M. Kadlec - Hübschman, Darida - Plašil, V. Kadlec, Jiráček - Pekhart.

Český kouč Michal Bílek udělal čtyři změny v sestavě, proti sobotní kvalifikaci v Dánsku na brankářském postu Laštůvka nahradil odpočívajícího Čecha. V obraně je Rajtoral místo Gebre Selassiho, v záloze Darida s V. Kadlecem nahradili Vydru s Rezkem.

České reprezentaci se v Teplicích historicky daří a potvrdit by to potřebovala i dnes. Třeba proto, že už 288 minut neskórovala.

M. Kadlec
70. min Hubník o hráči
13 Plašil
Plašil
46. min Petržela o hráči
Hübschman
83. min Rezek o hráči
22 Darida
Darida
Jiráček
V. Kadlec
46. min Vydra o hráči
20 Pekhart
Pekhart
46. min Lafata o hráči

FinskoFinsko(4-5-1)

Mäenpää
13 Arkivuo
Arkivuo
5 Ojala
Ojala
45. min Toivio o hráči
Moisander
61. min Arajuuri o hráči
22 Raitala
Raitala
Väyrynen
46. min Sjölund o hráči
19 Ring
Hämäläinen
77. min Sparv o hráči
Eremenko
Hetemaj
10 Pukki
Pukki
88. min Kolehmainen o hráči

Rozhodčí: Siejewicz - Sapela, Lis
Počet diváků: 9 053

Rozhodčí už přivádí týmy na hrací plochu. Češi mají bílé dresy, Finové budou hrát v modrém.

Od předsedy Fotbalové asociace Miroslava Pelty převzal vzpomínkový reprezentační dres Pavel Verbíř.

Oceněn je i pětaosmdesátník Rudolf Baťa, známý funkcionář.

Teď už zní finská hymna.

Následuje hymna Česka.

1

Začal první poločas utkání Česko - Finsko
Rozehráli Finové.

1

Ring na pravé straně nepřešel přes Jiráčka a poprvé jsou u míče Češi.

1

Česká obranná čtveřice pozvolna kombinuje u půlící čáry.

3

Väyrynen na útočné polovině pronikal mezi dvěma českými hráči, ale pomohl si rukou.

4

Jeremenko se snažil vysunout Pukkiho, jenže ten se na hranici vápna musel otáčet za míčem a ztratil důležitých pár okamžiků. Pak už neměl volný prostor.

5

Michal Kadlec odvrátil míč z vlastního pokutového území, ale Finové zůstávají v držení balonu.

6

Raitala byl na levé straně u míče zdánlivě pozdě, ale ve skluzu trefil ruku Rajtorala, takže hosté kopou zajímavý přímý kop.

7

A hned z toho byla vážná šance! První centr Laštuvka vyboxoval, ale o chvíli později se ke střele z hranice vápna dostal Hetemaj a jen těsně minul.

9

Jiráček se snažil na levé straně vysunout Václava Kadlece, ale trefil jen protivníka před sebou, od něhož se míč odrazil do zámezí.

10

První desetiminutovka končí a u míče jsou Finové. Češi je napadají až na vlastní polovině.

11

Z českého týmu si při rozehrávce nejvíce zahrají stopeři, ostatní hráči jsou pokrytí, takže příliš míčů nedostávají.

12

Češi rozehráli zajímavou kombinaci na levé straně, Darida už se chystal k centru do pokutového území, ale záměr mu nevyšel.

13

Protiútok Finska byl mnohem nebezpečnější a Laštůvka musel zasahovat proti hlavičkujícímu Hämäläinenovi.

14

První česká střela! K Hübschmanovi propadla zpětná přihrávka a rána českého záložníka zhruba z 22 metrů skončila tečovaná vedle.

15

Následný český roh nebyl nebezpečný.

16

Rajtoral pronikal pravou stranou, ale pak poslal do pokutového území nepřesnou přízemní přihrávku.

17

Žlutou kartu dostal Tomáš Hübschman (Česko)
Hübschman se hodně diví, faul na Väyrynena opravdu nevypadal tak zle.

18

Pekhart hlavou prodloužil výkop gólmana Laštůvky, ale jen do míst, kde převzali míč Finové.

20

Hetemaj napřáhl zhruba z 24 metrů a Laštůvka zůstal v klidu. Míč šel zřetelně mimo branku.

21

Michal Kadlec se na levé straně prohnal kolem Pukkiho, který následně fauloval.

22

Po sérii českých nedorozumění se před Hetemajem otevřela obrana, ale jen na chvíli. K míči měl přece jen daleko.

23

Finové jsou zalezlí na vlastní polovině a čeští obránci hledají cestu k brance.

24

Darida se na pravé straně pustil do individuální akce a hned ho fauloval Hetemaj.

25

Finové odvrátili centr z přímého kopu z pravé strany a odražený míč napálil Michal Kadlec mimo.

27

Hämäläinen z levé strany pronikal do akce 2 na 2, jenže před pokutovým územím se k němu seběhli čtyři Češi a finský záložník už nedokázal přihrát.

28

Václav Kadlec na útočné polovině přenechával míč Pekhartovi, pak se balon vrátil ještě jednou k mladému útočníkovi Sparty, ale v tu chvíli česká akce skončila.

30

Suchý pustil před sebe Pukkiho, proti němuž však vyběhnul Laštůvka a v dobré šanci ho vychytal. Hämäläinen z dorážky minul.

32

Útočný faul Václava Kadlece na Eremenka.

33

Jiráček měl na levé straně proti sobě dva protihráče a Arkivuo mu snadno vzal míč.

34

Češi při zisku míče dopředu moc nespěchají, což vycítili i diváci a ozval se menší pískot.

36

Plašil popoběhl na útočnou polovinu, přihrál Václavu Kadlecovi a ten přišel o míč.

37

Pekhart učebnicově sklepával míč na hranici šestnáctky pro spoluhráče, ale Plašil tam nedoběhl včas.

38

O chvíli později Pekhart hlavičkoval na branku, ale jde tenhle pokus počítat jako střelu? Mäenpää v bráně neměl problém.

40

Rajtoral se na pravé straně snaží, jenže průniky se mu zatím nedaří dotáhnout. Jako nyní, kdy Mäenpää bude odkopávat od své branky.

41

Michal Kadlec si chtěl vyměnit míč s Plašilem, ale přihrávku už zpátky nedostal.

43

Teemu Pukki (Finsko) vstřelil gól. Česko - Finsko 0:1
Jak se má hrát dopředu, ukázali Finové. Žádné přihrávání obránců, ale kolmice na hrot na Pukkiho, který zpracoval míč a snadno prostřelil Laštůvku. Finsko zaslouženě vede.

45

První poločas je u konce a Češi v něm rozhodně nepřesvědčili. Hra směrem dopředu byla pasivní, bez ochoty a nápadu. Změní se to po přestávce?

50

Po rohu vracel míč do pokutového území Jiráček, ale Sivok se nedostal k hlavičce.

52

Petržela s Rajtoralem zavzpomínali na plzeňskou spolupráci, ve vápně zakončoval další jejich bývalý spoluhráč Jiráček. Jenže rozhodčí předtím pískal.

52

Počet diváků 9 053 (50 % z kapacity 18 221)

53

Po špatné finské rozehrávce střílel zpoza vápna Vydra. Přízemní pokus doprostřed branky Mäenpää zneškodnil.

54

Další střela Vydry, z ještě větší dalky a mimo branku.

55

Sivok předběhl na pravé straně Hämäläinena, který čekal na míč, a finský útočník ho pak fauloval.

56

Arkivuo se rozběhl na pravé straně, měl před sebou volný prostor, ale následný centr do pokutového území byl nepřesný a skončil v zámezí.

57

Velká šance Česka! V pokutovém území propadl míč k nepokrytému Jiráčkovi, který přestřelil branku.

59

Jiráček se na pravé straně u rohového praporku obtočil kolem Ringa, ale chtělo to lepší centr.

60

Hübschman šikovně přihrál Lafatovi, který z ostrého úhlu trefil jen brankáře. A nebude z toho ani roh, protože Mäenpää ještě stihl chytit vyražený míč na hrací ploše.

61

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Niklas Moisander, nahradil ho Paulus Arajuuri

62

Hübschman ve středu hřiště na nic nečekal a hned posílal přihrávku na Lafatu. Tomu byl odpískán ofsajd.

64

I ve chvílích, kdy Češi nemají míč na svých kopačkách, je výrazný jejich pohyb. Jaká změna proti prvnímu poločasu...

66

Petržela na pravé straně vybojoval faul a následný přímý kop sám rozehraje.

67

Centr se mu nepovedl.

68

Pukki dostal přihrávku za českou obranu a už se rozbíhal do úniku! Michal Kadlec ho však dostihl a Fin ani nezakončil.

69

Poprvé to nevyšlo, podruhé to nevyšlo. Jiráček na levé straně nepřešel přes Arkiva.

70

Vzápětí Arkivuo zblokoval i centr Michala Kadlece.

70

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Kadlec, nahradil ho Roman Hubník

71

Ohodnoťte výkon českých fotbalistů v zápase proti Finsku. Dávejte známky jako ve škole těm, kteří odehráli aspoň dvacet minut.

72

Jiráček měl před pokutovým územím hodně prostoru, ale než se rozhodl, co udělá, za zády měl protihráče a ten ho odzbrojil.

73

Lafata o chvíli později v podobném prostoru věděl, co chce udělat. Vystřelil, ale rána na branku neprošla.

74

Petržela se na levé straně skvěle uvolnil, našel nabíhajícího Jiráčka, který si udělal prostor ke střele a Mäenpää měl velké starosti.

75

Finové po dlouhých minutách zamířili do útoku, ale Hämäläinen předkládal nepřesný centr.

76

Po centrech Daridy i Hubníka se Češi k zakončení nedostali, přesto je zřejmé, že Finové už fyzicky moc nestíhají.

77

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Kasper Hämäläinen, nahradil ho Tim Sparv

79

Třetí český roh. Mimochodem, Finové ještě nekopali žádný.

79

Vzápětí následuje čtvrtý roh.

80

Lafata na centr nedoskočil a neúspěšný byl i následný přímý kop z pravé strany.

80

V pokutovém území zůstal Sivok a mohl se postarat o vyrovnání! Po centru Daridy z levé strany trefil hlavou tyč.

82

Jiráčkovu střelu z dobrých 28 metrů vyrazil finský gólman a vytěsnil i dorážku Vydry!

83

Další nebezpečnou hlavičku Sivoka odvrátil jeden z finských obránců.

83

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Hübschman, nahradil ho Jan Rezek

84

Český tlak odpovídá tomu, že se hraje poslední desetiminutovka.

85

Hraje se v podstatě jen před pokutovým územím Finska. Demonstroval to i Petržela, který se u šestnáctky uvolnil přes dva hráče, ale pak vystřelil vysoko nad branku.

87

Až teď si Finové na chvíli oddechnou. Útočného faulu se dopustil Vydra.

88

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Teemu Pukki, nahradil ho Toni Kolehmainen

90

Vydra na levé straně suverénně přesprintoval Arajuuriho, ale v pokutovém území byl jediný český hráč a k centru měl daleko.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Petržela upadl v pokutovém území, ale penalta z toho nebude. Jen rohový kop.

90

Žlutou kartu dostal Alexander Ring (Finsko)

90

Střídání Finsko: ze hřiště odešel Daniel Sjölund, nahradil ho Njazi Kuqi

90

Sivokova tečovaná střela z hranice šestnáctky byla slabá a pro Mäenpääho snadno chytatelná.

90

Žlutou kartu dostal Roman Eremenko (Finsko)

90

Češi se ve druhém poločase hodně zlepšili a šancí na vyrovnání si vytvořili dost. Nejblíže byl hlavičkující Sivok, ale deset minut před koncem trefil jen tyč. Svěřenci Michala Bílka tak opět nedali gól, dohromady už 378 minut.