Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Online reportáž
komentoval: Petr Šedivý

Pěkné odpoledne při sledování osmifinálové odvety fotbalového poháru. Mladá Boleslav hostí Plzeň. První zápas skončil 1:1, a tak na postup mají šanci oba týmy. Zápas má výkop v 15:30.
První zápas skončil remízou 1:1. Do čtvrtfinále tak postoupí vítěz. V případě remízy 0:0 jde dál Boleslav, výsledek 2:2 a vyšší pošle dál Plzeň. Pokud skončí zápas nerozhodně 1:1, rozhodnou penalty.
Na postupujícího čeká ve čtvrtfinále Sparta. První zápas je na programu už příští středu od 16 hodin, odveta hned za týden.
Zatímco Mladá Boleslav posílá před domácími fanoušky silnou sestavu, Plzeň pošle do zápasu hráče, kteří do základní jedenáctky většinou nepatří. Z obvyklých hráčů nastupují jen Darida a Kolář.
Fandíte Liberci, nebo Mladé Boleslavi? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
1
Začal první poločas utkání Ml. Boleslav - Plzeň
2
Dlouhá rozehrávka Mladé Boleslavi, která se nežene do žádných riskantních akcí a soustředí se, aby přihrávala přesně. Až se nakonec míč dostal k Chramostovi, jenž vystřelil z dvaceti metrů přesně do rukou brankáře Čecha.
4
A tohle pro Mladou Boleslav vypadalo ještě vážněji! Z pravé strany centroval do pokutového území Fillo a před plzeňskou bránou se k míči dostal Chramosta. Trefil ovšem nejbližšího obránce.
5
Slepovaná sestava Plzně se proti Mladé Boleslavi prosazuje jen těžko. Úvodní minutky jasně patří domácím.
7
Domácí to dvakrát zkoušeli kolmými přihrávkami za plzeňskou obranu. Ani jednou ovšem mladoboleslavští útočníci nebyli rychlejší než stopeři hostů.
9
V útočné akci i Plzeň, která vybojovala první rohový kop zápasu.
9
Důležité A hned z toho byla slušná šance. Rohového kopu se ujal Darida, jenž v pokutovém území našel Hájovského. Jeho hlavičku na brankové čáře vyrazil brankář Šeda. Boleslav následně zahrála na další roh.
10
Z druhého rohového kopu už se Plzeň do šance nedostala. Naopak do protiútoku šla Mladá Boleslav, ani té se ovšem akce nepovedla.
12
Úvodní minuty vyšly pro Mladou Boleslav, ale teď už se obraz hry vyrovnal. Naposled pálil z víc než dvaceti metrů Darida, jenž ovšem boleslavskou bránu netrefil.
14
Na boleslavském stadionku je o hodně míň fanoušků, než chodí na ligu. Brzký výkop je na fotbal nenalákal.
15
Další rohový kop pro Plzeň, tentokrát z něj ovšem nic nebylo.
15
A následně si rohový kop vyzkouší i Mladá Boleslav.
16
Důležité Góly Ondřej Kúdela (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Plzeň 1:0
Zatímco Plzeň před chvílí šanci po rohovém kopu nevyužila, Mladá Boleslav jde po standardní situaci do vedení. K hlavičce se dostal Kúdela a míč před bránou ještě tečoval hostující obránce Hájovský.
17
Tento výsledek posílá do čtvrtfinále Mladou Boleslav.
20
Plzeňský stoper Hájovský má zatím velké problémy. Teď jen těžko hasil dlouhý nákop Mladé Boleslavi.
21
Mladá Boleslav si připsala střelu, i když ne moc těžkou. Fillo z pravé strany a nějakých pětadvaceti metrů vystřelil, gólman Čech bez problémů chytal.
23
Plzeň bude zahrávat přímý volný kop z víc než třiceti metrů.
24
Přímo z přímého volného kopu se Plzeň neprosadila, ale následně si další střelecký pokus připsal Darida. Ani tentokrát ovšem bránu netrefil.
26
Důležité A střelecký pokus i na druhé straně, navíc o hodně zajímavější! Z víc než dvaceti metrů se do míče opřel Fillo, střela ve vzduchu nepříjemně zaplavala a brankář Čech jen s obtížemi vyrazil na roh.
27
Z rohového kopu Mladé Boleslavi nic nebylo.
28
Do pokutového území Boleslavi centroval Řezník, ale nenašel hlavu ani jednoho svého spoluhráče.
29
Důležité Centr z rohového kopu sice odvrátil boleslavský kapitán Rolko, ale ke střele se následně dostal Hora, jenž stál asi dvacet metrů od brány. Jeho ránu k tyči vytlačil brankář Šeda na další rohový kop.
31
Spousta rohových kopů Plzně v krátkém čase. Dohromady jich hosté zahrávali během tří minut šest. Všechno vyřešil až ofsajd svěřenců trenéra Vrby.
33
Plzeň vymýšlí při standardních situacích neobvyklá řešení, ačkoliv spolu tahle sestava hraje poprvé. Originální nápady mají hlavně Darida a Beránek.
35
Důležité Diváci teď vidí jednu standardní situaci za druhou. Tentokrát zahrávala rohový kop Boleslav, po němž střílel Fillo přesně k levé tyči. Výborný zákrok předvedl gólman Čech, jenž dokázal míč vyrazit nohou.
36
A znovu rohový kop... Teď se do něj ovšem Mladá Boleslav do šance nedostala.
38
Důležité Hra se přelévá ze strany na stranu, diváci vidí zajímavý zápas. Jen je škoda, že fanoušků nedorazilo víc. Viděli by další šanci Mladé Boleslavi po rohovém kopu, kdy se k hlavičce dostal Dimitrovski. Plzeňský brankář Čech reflexivně vyrážel.
40
Plzeň rozvážně rozehrává, až se po dlouhém míči vrhnul útočník Wágner. Šel s ním do souboje domácí kapitán Rolko, jenž se potom na rozhodčího osočil, že ho hostující útočník kopl do obličeje. Ale nebylo to tak, Rolko dostal míčem.
42
Důležité Mladá Boleslav si připisuje další nebezpečnou situaci. V rozhozené obraně soupeře se dobře zorientoval Mareš, jeho střelu z dvaceti metrů ovšem gólman Čech dobře viděl, a tak ji bez větších potíží chytil.
43
A střelecký pokus i na druhé straně. Z přibližně pětadvaceti metrů to zkoušel Ďuriš, jenž ale bránu minul.
45
Domácí Mareš teď hodně ostře nadává asistentovi rozhodčího, který ukazuje rohový kop pro Plzeň. Boleslavský útočník se domnívá, že míč už před tím skončil v zámezí, a tak by Plzeň měla házet jen aut.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ml. Boleslav - Plzeň
Rozehrávali domácí.
47
Centr Mladé Boleslavi z levé strany před bránu soupeře. V pokutovém území se ovšem nejlíp zorientoval obránce Trapp.
47
Míč mířil na domácího Mareše, před nímž ovšem odkopl míč Berger na roh.
48
Rohový kop tentokrát Mladé Boleslavi nevyšel, centr vyrazil gólman Čech.
49
Karty Žlutou kartu dostal Adrian Rolko (Ml. Boleslav)
za faul na Wágnera, jenž už spěchal do protiútoku.
50
Do sprintu se vydal domácí Štohanzl, ale plzeňský obránce Řezník byl ještě rychlejší. Nakonec se ještě ke střele dostal Mareš, ale vystřelil hodně nepřesně.
51
Po zblokovaném centru Hory bude Plzeň zahrávat rohový kop.
52
Rohový kop Plzně rozehrál mladíček Beránek, ale po jeho centr se hosté do zakončení nedostali.
53
Z velké dálky střílel hostující Hora, ale bránu netrefil.
55
Přestože by vzhledem k výsledku měla tvořit hlavně Plzeň, do útoku se častěji žene Boleslav, která má nebezpečné protiútoky.
56
Důležité Opravdu hezká akce Plzně, která ovšem nekončí gólem... Ďuriš patičkou uvolnil rozběhnutého Bergra. Měl před sebou volno a už byl v pokutovém území. Jenomže na poslední chvíli předvedl skvělý obranný zákrok Rolko, jenž do střely skočil skluzem. Rohový kop pro hosty.
57
Z rohového kopu si Plzeň šanci nevytvořila.
59
Mladá Boleslav zahrávala přímý volný kop poblíž levé postranní čáry. Šírlův centr ovšem hosté odvrátili. Následně ještě pálil Štohanzl, jehož pumelice trefila obránce Hájovského. Ten je po zásahu do oblasti hrudníku otřesený, ale měl by být v pořádku.
61
Důležité A další přímý volný kop Mladé Boleslavi, tentokrát z druhé strany. Domácí rozehráli rychle, míč se nakonec dostal na hranici pokutového území, kde číhal Mareš. Jeho sražená střela skončila vedle brány.
62
Důležité Gól! Mladá Boleslav už se radovala, ale branka nakonec neplatí. Domácí zahrávali rohový kop, Rolko ťukl do míče hlavou a před plzeňskou bránu už byl jen Chramosta. Jenomže právě mladý útočník stál v ofsajdu.
64
U postranní čáry už dvě minuty čeká Horváth, aby mohl vystřídat. Ale při autovém vzahování Plzně ho na hřiště nepustil rozhodčí a následně trenér Vrba ukazoval, že hodlá střídat až ve chvíli, kdy budou mít jeho hráči míč.
65
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Pavel Horváth.
66
Plzeňský záložník Horváth se hned postavil k přímému volnému kopu. Po jeho centru se tlačil do zakončení Trapp, ale hosté před ním stihli odvrátit.
68
Domácí se zlobí na rozhodčího Možíše. Chramosta po souboji s Hájovským upadl v pokutovém území soupeře a boleslavští se dožadují penalty, kterou jim ovšem sudí nedaroval.
70
Důležité Horké chvilky před plzeňskou bránou. Centr z pravé strany a k míči se dostal Fillo. Ten chtěl obejít Hájovského, jenž ovšem zakopl a ťukl do míče. A tak Fillo na poslední chvíli střílel, ale to už brankář Čech stačil vyběhnout.
71
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jan Štohanzl, nahradil ho Ondřej Zahustel.
71
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Václav Pilař.
74
A teď už spolupráce hráčů z obvyklé základní sestavy Plzně. Horváth centroval na Pilaře, jenž ovšem se svými 169 centrimetry neměl proti vysokému Rolkovi šanci.
75
Důležité Plzeň zahrávala přímý volný kop. Horváth oproti očekávání necentroval do pokutového území, ale za něj, kde číhal Beránek. A ten pálil z voleje. Brankář Šeda však stihl u levé tyče zasáhnout.
76
Důležité Góly Jan Chramosta (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Plzeň 2:0
Mladá Boleslav se přibližuje postupu do čtvrtfinále! Domácí šli do rychlého protiútoku, do pokutového území zasprintoval s míčem Mareš. Odkopnout mohl ještě Trapp, ale trefil pouze spoluhráče Bergra. A tak se míč odrazil k Chramostovi, pro kterého už byla dorážka snadnou záležitostí.
77
Plzeň by musela dát dva góly, aby mohla postoupit. Výsledek 2:2 by poslal do čtvrtfinále hosty, ale podle průběhu zápasu to na takový závěr nevypadá.
79
Plzeň se tlačí do útoku, už opravdu nemá na co čekat.
80
Boleslav zahrávala rohový kop. Do šance se z něj sice nedostala, ale po něm zůstal na zemi ležet plzeňský Beránek. Dostal ránu míčem do slabin. Ale bude v pořádku.
82
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Milan Petržela.
84
Počet diváků 1 682 (34 % z kapacity 5 000)
85
Místo, aby se Plzeň tlačila do útoku, musí se bránit rohovému kopu Mladé Boleslavi.
86
Z rohového kopu Boleslavi nic nebylo. Čas Plzně na zdramatizování závěru utkání se krátí.
87
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Marek Kulič.
88
Plzeňský útočník Wágner po souboji s Rolkem upadl v pokutovém území, ale rozhodčí penaltu neodpískal.
89
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Martin Fillo, nahradil ho Václav Kalina.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

Sestavy a rozestavení

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-4-2)

12 Šeda
Šeda
o hráči
20 Kysela
Kysela
o hráči
4 Rolko
Rolko
o hráči
Dimitrovski
o hráči
25 Šírl
Šírl
o hráči
Štohanzl
o hráči
71. min Zahustel o hráči
Janíček
o hráči
11 Kúdela
Kúdela
o hráči
23 Fillo
Fillo
o hráči
89. min Kalina o hráči
9 Mareš
Mareš
o hráči
87. min Kulič o hráči
Chramosta
o hráči

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

24 Čech
Čech
o hráči
Řezník
o hráči
7 Trapp
Trapp
o hráči
Hájovský
o hráči
Beránek
o hráči
17 Hora
Hora
o hráči
82. min Petržela o hráči
16 Darida
Darida
o hráči
65. min Horváth o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
71. min Pilař o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
Ďuriš
o hráči
Wágner
o hráči

Rozhodčí: Možíš - Večeřa, Pelikán
Počet diváků: 1 682 (34 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

9. února 2019 15:00Mladá Boleslav–Plzeň 1:1
26. srpna 2018 15:00Plzeň–Mladá Boleslav 6:1
31. března 2018 20:15Plzeň–Mladá Boleslav 1:2
23. září 2017 18:00Mladá Boleslav–Plzeň 0:2
12. května 2017 18:15Plzeň–Mladá Boleslav 3:3
19. listopadu 2016 15:00Mladá Boleslav–Plzeň 0:0
7. května 2016 13:30Mladá Boleslav–Plzeň 2:0
13. dubna 2016 17:30Plzeň–Mladá Boleslav 0:0
5. dubna 2016 15:00Mladá Boleslav–Plzeň 1:0
21. listopadu 2015 20:15Plzeň–Mladá Boleslav 1:0
25. dubna 2015 20:15Plzeň–Mladá Boleslav 1:2
19. října 2014 15:45Mladá Boleslav–Plzeň 0:3
11. května 2014 17:00Plzeň–Mladá Boleslav 2:0
9. listopadu 2013 20:15Mladá Boleslav–Plzeň 1:2
10. března 2013 15:25Mladá Boleslav–Plzeň 0:2
26. srpna 2012 17:00Plzeň–Mladá Boleslav 2:0
6. května 2012 17:00Mladá Boleslav–Plzeň 0:1
14. března 2012 15:30Mladá Boleslav–Plzeň 2:0
7. března 2012 17:15Plzeň–Mladá Boleslav 1:1
19. listopadu 2011 18:20Plzeň–Mladá Boleslav 3:2
22. července 2011 0:00Plzeň–Mladá Boleslav 1:1
7. května 2011 17:20Plzeň–Mladá Boleslav 3:1
20. dubna 2011 20:00Plzeň–Mladá Boleslav 1:2
12. dubna 2011 17:00Mladá Boleslav–Plzeň 2:1
23. října 2010 18:20Mladá Boleslav–Plzeň 4:3
27. března 2010 15:45Mladá Boleslav–Plzeň 4:0
19. září 2009 16:00Plzeň–Mladá Boleslav 2:1
17. května 2009 17:00Mladá Boleslav–Plzeň 1:1
15. listopadu 2008 17:00Plzeň–Mladá Boleslav 2:0
27. dubna 2008 17:00Mladá Boleslav–Plzeň 3:0
11. listopadu 2007 17:00Plzeň–Mladá Boleslav 2:0
11. března 2007 15:00Plzeň–Mladá Boleslav 0:0
13. srpna 2006 17:00Mladá Boleslav–Plzeň 0:0
2. dubna 2006 17:00Plzeň–Mladá Boleslav 0:1
16. října 2005 17:00Mladá Boleslav–Plzeň 2:2
1. června 2003 16:30Mladá Boleslav–Plzeň 5:2
3. listopadu 2002 16:30Plzeň–Mladá Boleslav 2:0
10. března 2002 14:30Mladá Boleslav–Plzeň 1:2
5. srpna 2001 16:30Plzeň–Mladá Boleslav 1:2