Úterý 18. května 2021, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. května 2021 Nataša

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezký večer, vítejte u sledování on-line přenosu z utkání mezi Bulharskem a Dánskem. V tuto chvíli znějí státní hymny obou zemí, zápas začne už za malou chvíli.
1
Začal první poločas utkání Bulharsko - Dánsko
Rozehráli domácí.
1
Útočnou akci Bulharska přerušil faul Popova na polovině hřiště, pak chvíli drželi míč Dánové. Ale Bendtner v rohu nedostihl dlouhý nákop, takže teď už zase hrají domácí.
2
Dánové znovu drží míč a z tribun se poprvé ozývá hlasitý pískot bulharských fanoušků.
3
První nebezpečná akce domácích. Popov ostrým centrem do vápna hledal na penaltě někoho ze spoluhráčů, Dánové odkopli na roh. Po něm hlavou do bezpečí odvrátil Kjaer.
4
Další útočný faul Bulharů, míč rozehrává z klidu dánský kapitán Agger.
5
Ivanov odvrátil z vápna centr Kvista, dál se ale Bulhaři nedostali. Dánové se v posledních desítkách vteřin drží na jejich polovině.
6
Kvistův aut letěl do šestnáctky, kde si na něj naskočil Bendtner, ale nedokázal hlavou míč přiťuknout nikomu ze spoluhráčů.
7
Góly Dimitar Rangelov (Bulharsko) vstřelil gól. Bulharsko - Dánsko 1:0
Uběhlo jen sedm minut a domácí už vedou! Z pravé strany přiletěl do vápna nepříjemný centr, přesto se zdálo, že si s ním gólman Andersen poradí. Jenže prohrál vzdušný souboj s Rangelovem, který hlavou poslal míč do sítě.
10
Dánové se po obdrženém gólu jen těžko dostávají k míči, hru teď mají pod kontrolou domácí. Centr Mineva znovu letěl ke gólmanu Andersenovi, který tentokrát předvedl o dost jistější zákrok.
11
Snaha o rychlý brejk Dánům nevyšla, Rommedahlovi chyběl krok k tomu, aby míč dostihl u čáry a dokázal odcentrovat do vápna.
12
Bulharský kapitán Popov dlouho držel míč, pak o něj ale na polovině hřiště přišel. Jenže Dánové nedokázali rychle zaútočit a o šanci na protiútok se sami připravili.
13
Rangelov poslal míč uličkou nabíhajícímu Manolevovi, který si ale nepohlídal ofsajdovou hranu.
14
Krohn-Dehli zblízka nechtěně napálil míč do obličeje Popova, ten se ale rychle otřepal a hraje dál.
15
Jakobsenův centr z pravé strany vypadal v první fázi nadějně, ale obránce Bodurov si ve vápně nabíhajícího Bendtnera pohlídal a hlavou odvrátil.
16
Na trávník se svalil Kvist a držel se za nohu, domácí fanoušci začali znovu pískat. Dánskému záložníkovi asi opravdu nic moc nebude, rychle se zvednul a bude pokračovat ve hře.
18
Dánové se snaží, zkoušejí proniknout do vápna, ale jejich snaha většinou končí už pár metrů před ním. Domácí je teď trochu nechávají hrát a míče hlavně odkopávají na jistotu.
20
S výjimkou jediné gólové akce zatím zápas žádnou atraktivní podívanou nenabízí. Naposledy Popov fauloval Kristensena a Dánové budou zhruba čtyřicet metrů od branky soupeře rozehrávat přímý kop.
21
Ale z něj nijak nezahrozili, brankář Michajlov vůbec nemusel zasahovat. Je z toho odkop od jeho branky.
22
Iliev rozehrál standardku vysokým obloučkem do vápna, Dány tím ale nezaskočil. Agger hlavou v klidu odehrál balon do bezpečí.
23
Za nákopem z hloubi pole sprintoval Manolev, ale v souboji s Wassem si pomohl útočným faulem.
24
Bulharský tým brání zatím bezchybně, Dánové si nevytvořili ani náznak šance. Domácím se především dobře daří pokrývat vysokého Bendtnera, který se skoro nedostal do hry.
25
Rangelov se přetahoval v rohu hřiště s Kjaerem, oba použili v soouboji ruce, ale rozhodčí situaci posoudil jako Bulharův faul.
26
Karty Červenou kartu dostal Ivan Bandalovski (Bulharsko) a musí opustit hřiště.
Bulhaři obklíčili hlavního rozhodčího, diví se, že vyloučil Bandalovského bez předchozího napomenutí. Domácí obránce na polovině hřiště tvrdě zajel do Wasse, ale červená karta opravdu vypadala trochu přísně.
29
Debata s rozhodčím se pořádně protáhla, skoro tři minuty se nehrálo. Až teď zápas pokračuje a Dánové opět dlouho drží míč, ale k zakončení se dál nedostávají.
30
Za vyloučeného Bandalovského se stáhl na místo pravého beka Manolev, jehož tvůrčí schopnosti ve středu zálohy asi budou Bulharům chybět.
32
Domácí se ještě víc zatáhli, na útočné polovině vůbec nenapadají. Jenže Dánové zatím vůbec nejsou nebezpeční, jen si přihrávají nakrátko daleko od branky soupeře.
33
Manolev si na pravé straně zkoušel obhodit Wasse, ale míč si moc předkopl a brankář Andersen včas zareagoval.
34
V držení míče mají hosté jasně navrch, pořád jim to ale není nic platné. Asi proto trenér Olsen už chystá střídání.
35
Střídání Střídání: Bulharsko: ze hřiště odešel Georgi Iliev, nahradil ho Ilja Milanov.
Nejdřív střídají domácí, místo záložníka jde do hry obránce.
36
Střídání Střídání: Dánsko: ze hřiště odešel Thomas Kristensen, nahradil ho Andreas Cornelius.
Dánové naopak oživují útok.
37
Cornelius se hned mohl dostat do šance, ale Bodurov Bendtnerovu přihrávku těsně před ním odhlavičkoval mimo šestnáctku.
38
Bendtner znovu v akci, ale hlavou dokázal míč jen prodloužit k bulharské brance, kde si situaci pohlídal gólman Michajlov.
39
Fanoušci se znovu zlobí, rozhodčí totiž odpískal ofsajd Rangelovovi. Ale správně, bulharský záložník byl skoro metr za obranou soupeře.
40
Góly Nicklas Bendtner (Dánsko) vstřelil gól. Bulharsko - Dánsko 1:1
Až po vystřídání Dánové ožili a hned z první velké šance dávají gól! Krohn-Dehli z levé strany krásně nacentroval na zadní tyč, kde urostlý Bendtner hlavou uklidil míč za Michajlova. Teď to budou mít oslabení Bulhaři hodně těžké.
42
Centr Jacobsena směřoval ke Corneliusovi, který v záklonu hlavičkoval, ale slabě a nepřesně. Brankář Michajlov nechal míč dopadnout na zem a pak si pro něj v klidu došel.
43
Bendtner v další velké šanci, zblízka trefil jen gólmana Michajlova. Dány to ale mrzet nemusí, už předtím totiž pomezní mával ofsajd.
44
Ojedinělý pokus domácích. Manolev neviděl nikoho, komu by mohl přihrát do volného prostoru, proto z dálky vypálil. Ale jen doprostřed branky, kde míč lapil Andersen.
45
Rozhodčí nastavuje dvě minuty, zřejmě kvůli pauze po vyloučení Bandalovského.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bulharsko - Dánsko
46
Bulhaři zkusili v úvodu druhé půle zaútočit podél levé postranní čáry, ale průnik Mineva ani následné autové vhazování žádné nebezpečí nepřinesly.
47
Popov potěšil fanoušky, vyšla mu drzá klička v obležení dvou soupeřů na vlastní polovině hřiště. Kdyby se nepovedla, šli by Dánové do přečíslení.
48
Standardku z pravé strany kousek za vápnem rozehrál Milanov, na vzdálenější tyči ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Dánové zatím překvapivě na začátku druhé půle nestíhají.
49
Kvistova hlavička sice protáhla brankáře Michajlova, ale kdyby po ní neskočil, nic by se nestalo. Rozhodčí totiž pískal už předtím nedovolený zákrok dánského hráče.
50
Z tribun zase zní pískot, rozhodčí nechal hru pokračovat poté, co po souboji s jedním z Dánů upadl Milanov. Faul to zřejmě skutečně nebyl, ale domácí fanoušci to vidí jinak.
51
Důležité Z ničeho nic přišla solidní šance pro Dány. Eriksen z dálky překvapivě vypálil a rána mu skvěle sedla - pomalu padala a nakonec škrtla spojnici tyče a břevna. Brankář Michajlov pořádně seřval spoluhráče, kteří nechali dánského špílmachra vystřelit.
53
Dánové teď už zase vypadají živěji než na začátku druhé půle, dlouho mají míč na kopačkách a snaží se proniknout do pokutového území. Zatím se jim to ale nedaří.
54
Důležité Ale teď měli Dánové druhou velkou šanci. Bendtner sklepl míč v šestnáctce k Rommedahlovi, který hned z voleje tvrdě napálil míč na branku. Minul ji jen o kousek, balon proletěl těsně nad břevnem.
55
Střídání Střídání: Dánsko: ze hřiště odešel Daniel Wass, nahradil ho Patrick Mtiliga.
56
Rangelov poslal na útočné polovině k zemi Kvista, dosloval jej sestřelil ze vzduchu. Rozhodčí ale kartu překvapivě nevytáhl.
57
Bulhaři se nemohou dostat z vlastní poloviny, hosté je teď hodně zatlačili. Ale znovu se jim nepodařilo Michajlova ohrozit, finální přihrávku nezvládl Cornelius.
59
Mtiliga posunul míč na vápno k Bendtnerovi, který si balon srovnal a vystřelil. Ale hodně nepovedeně, rána proletěla vysoko nad břevnem.
60
Další dánská akce. Cornelius přihrál do strany Rommedahlovi, jeho centr Minev zblokoval na roh. Ten rozehrál Jacobsen na hlavu Aggera, kterého ale ubránil Bodurov.
61
Mtiligu, který utíkal vpřed podél postranní čáry, stáhl k zemi Manolev. Bulhaři teď mají s dánskou hrou velké problémy.
61
Střídání Střídání: Bulharsko: ze hřiště odešel Dimitar Rangelov, nahradil ho Alexandar Tonev.
62
Popov už poněkolikáté tvrdě zajel do soupeře na útočné polovině, ani tentokrát ho rozhodčí za skluz nepotrestal žlutou kartou.
63
Důležité Nebezpečí před Michajlovem. Rommedahl doběhl u postranní čáry skoro ztracený míč a ještě zvládl nacentrovat na zadní tyč na hlavu Corneliuse, kterého nehlídal Milanov. Dánský útočník ale zblízka hlavou poslal míč nad branku.
64
Další dánská hlavička v pokutovém území soupeře, tentokrát ale Bendtner zády k brance míč jen prodloužil a brankář Michajlov neměl problémy.
66
Bulhaři se vůbec nemohou dostat k míči, hrají v podstatě jen Dánové. Ti teď budou po faulu Manoleva zahrávat přímý kop z nadějné vzdálenosti.
67
Eriksen ale standardku nerozehrál dobře, napálil jen prvního bránícího bulharského hráče.
68
Až teď se domácím na chvílil podařilo ukořistit míč, ale jejich akce skončila už na polovině hřiště.
69
Karty Žlutou kartu dostal Patrick Mtiliga (Dánsko)
Sestřelil Ilju Milanova u postranní čáry. Zasloužená karta.
71
Bendtner se tázavě dívá na rozhodčího, který odmával ofsajd Rommedahlovi. Ten se vůbec nechtěl zapojit do hry, takže údiv dánského útočníka je pochopitelný.
72
Dánský trenér Olsen žene své hráče dopředu, ti totiž v posledních minutách trochu polevili a další šance si zatím nevytvářejí. Bulhaři se teď dobře brání, nic víc se od nich už asi do konce zápasu čekat nedá.
74
Bendtner se zase vzteká, tentokrát kvůli údajnému útočnému faulu na Mineva, který mu rozhodčí odpískal.
75
Důležité Tak přece jen Bulhaři dokázali ohrozit branku hostů. Nejdřív po centru Milanova musel gólman Andersen vyboxovat míč před Manolevem, pak tečovaná bomba Toneva proletěla jen těsně nad jeho brankou.
77
Důležité Obrovský závar před Michajlovem. Bendtner byl už před bulharksým gólmanem sám, ještě ale přihrával pod sebe. Z tlačenice nakonec míč vydoloval Cornelius a přihrál volnému Eriksenovi, který z hodně nadějné pozice pálil těsně nad branku.
80
Aspoň na chvíli si teď domácí vydechnou, Kvist fauloval na polovině hřiště Milanova.
81
Dánský tlak vrcholí, Bulhaři už jenom nakopávají co nejdál od své branky. Zatím je soupeř za pasivitu nedokázal potrestat.
83
Roh Dánska rozehrál z pravé strany Jacobsen, u vzdálenější tyče ale rozhodčí viděl Corneliusův útočný faul.
84
Karty Žlutou kartu dostal Andreas Cornelius (Dánsko)
Závěr je hodně nervózní, Cornelius na polovině hřiště ve skluzu přebrousil Manoleva. Fanoušci se zlobí, přáli si vyloučení dánského hráče.
85
Střídání Střídání: Bulharsko: ze hřiště odešel Ivelin Popov, nahradil ho Valerij Božinov.
Kapitána Popova vyprovází hlasitý potlesk.
86
Božinov chtěl zrychlit hru a z první přistrčit míč do běhu Manolevovi, moc mu to nevyšlo. Jeho spoluhráč už balon u postranní čáry nestihl.
88
Bulhaři se už snaží kouskovat hru poleháváním na trávníku, jako naposledy Gadžev. Rozhodčí k němu ale přiběhl a jasným gestem mu dal najevo, aby se hodně rychle zvednul.
90
Ani Dánové už tolik nehrozí. Ale teď centr na Bendtnera odvrátil ve vápně Minev, takže teď budou hosté kopat roh.
90
Po něm ale zůstal v ofsajdu Jacobsen, takže rozehrávat bude brankář Michajlov.
90
Rozhodčí nastavuje celkem dost - pět minut.
90
Střídání Střídání: Dánsko: ze hřiště odešel Christian Eriksen, nahradil ho Jakob Poulsen.
90
Do konce nastaveného času zbývá minuta a půl, hraje se hlavně na polovině hřiště.
90
Asi poslední šance zápasu. Kjaer rozehrával přímý kop ze třiceti metrů, zkusil vystřelit, ale rána se mu nepovedla a šla vysoko nad branku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

Bulharsko, fotbalový svaz Bulharsko (4-4-2)

Michajlov
o hráči
Bandalovski
o hráči
Bodurov
o hráči
15 Ivanov
Ivanov
o hráči
6 Minev
Minev
o hráči
18 Gadžev
Gadžev
o hráči
Manolev
o hráči
22 Iliev
Iliev
o hráči
35. min Milanov o hráči
Rangelov
o hráči
61. min Tonev o hráči
9 Popov
Popov
o hráči
85. min Božinov o hráči

Dánsko, fotbalový svaz Dánsko (4-4-2)

Andersen
o hráči
Jacobsen
o hráči
3 Kjaer
Kjaer
o hráči
4 Agger
Agger
o hráči
5 Wass
Wass
o hráči
55. min Mtiliga o hráči
Rommedahl
o hráči
Eriksen
o hráči
90. min Poulsen o hráči
Kristensen
o hráči
36. min Cornelius o hráči
7 Kvist
Kvist
o hráči
Bendtner
o hráči
Krohn-Dehli
o hráči

Rozhodčí: Chapron - Harchay, Boisdenghien

Vzájemné zápasy

26. března 2013 20:15Dánsko–Bulharsko 1:1
12. října 2012 20:00Bulharsko–Dánsko 1:1
18. června 2004 18:00Bulharsko–Dánsko 0:2