Příjemný večer při sledování on-line reportáže ze zápasu národního týmu. V přípravném utkání, které má výkop v 19 hodin v Praze na Letné, prověří českou reprezentaci Ukrajina.

Český národní tým nastoupí proti Ukrajině v sestavě: Drobný - Pospěch, Sivok, Kadlec, Pudil - Rezek, Kolář, Hübschman, Plašil, Pilař - Pekhart.

Proti sobotnímu kvalifikačnímu zápasu ve Skotsku udělal reprezentační kouč Bílek v základní sestavě sedm změn. Nehrají gólman Laštůvka, obránci Hubník a Rajnoch, záložníci Petržela, Rosický a Jiráček a útočník Baroš.

Na rozdíl od českého týmu, který o postup na mistrovství Evropy bojuje v kvalifikaci, má Ukrajina účast na Euru jako jedna z pořádajících zemí jistou.

ČeskoČesko(4-5-1)

16 Drobný
Drobný
Pospěch
60. min Gebre Selassie o hráči
Rezek
72. min Petržela o hráči
18 Kolář
Kolář
68. min Vacek o hráči
Hübschman
13 Plašil
Plašil
14 Pilař
Pilař
Pekhart
59. min Lafata o hráči

Ševčuk
76. min Fedetskij o hráči
Jarmolenko
86. min Kaliničenko o hráči
2 Gaj
Gaj
46. min Rakickij o hráči
Tymoščuk
Konopljanka
52. min Voronin o hráči
Milevskij
57. min Selezňov o hráči
22 Devič
Devič
80. min Šinder o hráči

Rozhodčí: Trutz - Benko, Vorel
Počet diváků: 7 322

Obě mužstva jsou právě uprostřed rozcvičky. Čeští fotbalisté rozchytávají gólmana Drobného, Ukrajinci se zatím rozběhávají. Z tribun sledují dění na hřišti jen hloučky fanoušků, na velkou návštěvu to nevypadá.

Když hlasatel požadoval aplaus za oznámení, že je Radka Kocurová, přítelkyně Tomáše Rosického, těhotná, velké odezvy se nedočkal. Na rozdíl od momentu, kdy do středového kruhu naběhla skupina roztleskávaček.

U rohového praporku si kopou už jen ukrajinští náhradníci, zatímco z trávníku vyjíždějí zavlažovací zařízení a kropí celou hrací plochu.

Do začátku zápasu zbývá deset minut, ale situace v hledišti se příliš nelepší. Fanoušci z Česka neměli o vstupenky velký zájem. To však nelze tvrdit o ukrajinckých příznivcích, kteří svůj sektor v rohu stadionu zaplnili.

Kapitáni Plašil a Tymoščuk přivedli své týmy na hrací plochu. Domácí budou hrát v bílých dresech, hosté ve žlutém.

1

Začal první poločas utkání Česko - Ukrajina
Výkop měli Češi, ve středovém kruhu rozehráli Pekhart s Kolářem.

2

Po vhazování na levé straně se podél lajny prodíral Pilař a byl faulován.

2

Následnou standardní situaci rozehrál Plašil, jeho centr mířil k zadní tyči. Tam ho vyboxoval brankář Dikan.

3

Češi budou kopat penaltu. Na pravé straně pokutového území byl Ševčukem evidentně faulován Rezek.

4

Michal Kadlec (Česko) proměnil pokutový kop. Česko - Ukrajina 1:0
Český tým jde rychle do vedení. Stejně jako v sobotu ve Skotsku se k zahrání penalty postavil Kadlec. Jeho střela mířila k levé tyči ukrajinského bránkáře, Dikan si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.

6

Na polovině hřiště zastavil ukrajinský útok Kolář faulem.

8

Za nákopem z hloubi pole se dral ukrajinský útočník Devič, dobře ho ale zakřižoval Kadlec. Ten dnes hraje středního obránce.

9

Dlouhý pas chtěl Pekhart na hrotu sklepnout Plašilovi, český záložník se ale k míči nedostal.

10

Pekhart ve středu hřiště dobře podržel míč a předal ho Plašilovi. Jeho přihrávka ale byla nepřesná a skončila v zámezí.

11

Po přihrávce od Koláře neprošel do vápna Rezek. Po autovém vhazování vybojoval první rohový kop Pospěch.

12

Michal Kadlec (Česko) vstřelil gól. Česko - Ukrajina 2:0
Po ideálním centru Pudila od pravého rohového praporku se na hranici malého vápna hlavou prosadil Kadlec. Gólman Dikan šel proti míči, ale blíž k němu měl český obránce a prudkou hlavičkou vstřelil svůj druhý gól.

15

Z levé strany se do pokutového území prodíral Devič, míč ale neudržel. Zpoza vápna pak zkusil technicky vystřelit Gaj, jeho pokus ale přesný nebyl.

17

Ukrajinec Devič si chtěl zády k bráně zpracovat dlouhý míč, ale fauloval ho Sivok. Následný centr před bránu poslal Konopljanka, ale míč pouze proletěl vápnem a šel metr vedle tyče.

18

Ukrajinští fotbalisté si přihrávali na vlastní polovině a napadající Rezek je donutil zapojit do hry také brankáře. Ten pak musel v tísni odkopávat do autu.

19

Na levé straně byl zezadu faulován pronikající Pilař. Provinil se Milevskij.

20

Pro oblouček za obranu si až na hranici pokutového území došel český brankář Drobný.

21

Pěkná akce českého týmu. Středem hřiště zakombinovali Plašil s Pilařem a první jmenovaný pak měl dostatek prostoru a mohl postupoval dopředu. Z dvaadvaceti metrů pak zkusil vypálit, ale jeho pokus šel hodně nad.

23

Po centru z rohového kopu z levé strany se Ukrajinci zkoušel poslat před bránu ostrý pas z druhé strany Rezek. Gólman Dikan byl ale pozorný a u své levé tyče míč sebral.

24

Na pravé straně si narazil s Gajem míč Butko a od postranní čáry centroval před bránu. V pokutovém území ale nejvýše vyskočil Kadlec a míč odhlavičkoval.

26

Kolář vstřelil gól, ale až poté, co rozhodčí odpískal ofsajd. Hübschman měl před pokutovým uzemím prostor pro střelu, ale dobře posunul míč do vápna Pekhartovi. Ten si ho však v tísni nedokázal ideálně zpracovat, a tak se balon dostal až do ofsajdové pozice ke Kolářovi.

27

Z dálky zkusil vypálit Plašil, jehož střelu na poslední chvíli skluzem tečoval Milevskij. Při svém zákroku ale do českého záložníka zajel a Plašil zůstal ležet na zemi.

28

Pohledná akce Koláře. Na levé straně se uvolnil a prošel až do vápna, kde míč posunul Pekhartovi. Ten však místo střely vracel doleva Kolářovi, který však hrát nemohl, protože byl v ofsajdu.

29

Nebezpečný útočný výpad Ukrajinců. Po levé straně se kolem Pospěcha prohnal Konopljanka a postupoval až do vápna, kde od koncové čáry prudce přihrával před bránu. U bližší tyče ale dobře zasáhl Kadlec, který odvrátil na rohový kop.

30

Rohový kop Ukrajinců nebezpečný nebyl.

33

Ukrajinci se teď usídlili na polovině českého týmu a snaží se dostat míč do vápna. Obránci se teď hodně zapotili, když odvraceli jeden centr za druhým.

34

Fotbalisté Ukrajiny jsou aktivní. U pravé postranní čáry měl Butko dost prostoru pro centr, ale posunul míč Konopljankovi, který se mezi dvěma obránci chtěl prosmýknout do šestnáctky. To mu ale nevyšlo.

35

Na pas Gaje vystartoval Devič, míč nakonec uklidil hlavou Kadlec.

36

Z dálky zkusil vystřelit Konopljanka, ale nepřesně. Míč prošel tři metry vedle pravé Drobného tyče.

37

Útočná akce ukrajinského týmu byla zastavena pomezním rozhodčím pro ofsajd.

39

Střelu ukrajinského obránce Butka z dálky gólman Drobný pouze vyrazil před sebe. Za dorážkou se pak cpali hned tři Ukrajinci, ale všichni byli v ofsajdu. Gól tak nemohl platit.

41

Ukrajinci drží míč na české polovině a obléhají pokutové území. Z levé strany poslal přetažený centr Konopljanka, ale dobíhající Devič už ho před koncovou čárou nestihl.

43

Po delší době útočná akce českého týmu. Na pravé straně se k centru uvolnil obránce Pospěch, ale před bránou se k míči žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

45

Žlutou kartu dostal Daniel Kolář (Česko)
za přišlápnutí Kuchera. Ukrajinský obránce se teď hodně těžko zvedá ze země.

Jan Rezek (Česko) vstřelil gól. Česko - Ukrajina 3:0
Rezek se obtočil kolem obránce, na hranici vápna si narazil s Kolářem a přesnou střelou k tyči vstřelil svůj první gól v reprezentaci.

49

V rychlém protiútoku byl faulován Konopljanka. Sudí ponechal Ukrajině výhodu, ale fotbalisté ji nevyužili.

51

Daniel Kolář (Česko) vstřelil gól. Česko - Ukrajina 4:0
Českému týmu se vstup do druhého poločasu vyvedl náramně. Na polovině hřiště byl faulován Pekhart, ale sudí ponechal výhodu. Po levé straně pak pronikl obránce Pudil, který s míčem postoupil až do vápna. Už to vypadalo, že ideální okamžik pro přihrávku před bránu prováhal, jeho přihrávka ale nakonec prošla přesně na nohu Koláře. Ten byl na hranici malého vápna zády k bráně a z otočky pak vstřelil gól. Také pro něj to byla první trefa v národním týmu.

51

Žlutou kartu dostal Alexander Kucher (Ukrajina)
za faul na Pekharta při gólové akci.

52

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Jevgenij Konopljanka, nahradil ho Andrej Voronin

55

U půlící čáry byl opět faulován Pekhart, tentokrát do něj zajel nový muž na hřišti Voronin.

57

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Artem Milevskij, nahradil ho Jevgenij Selezňov

58

Hosté se při rozehrávce dostali pod tlak a brankář Dikan tak musel odkopnout míč do zámezí.

59

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Pekhart, nahradil ho David Lafata

60

Pospěch hledal svým centrem před bránu střídajícího Lafatu. Ten se k míči nedostal, ale rozhodčí stejně odpískal ofsajd.

60

Střídání Česko: ze hřiště odešel Zdeněk Pospěch, nahradil ho Theodor Gebre Selassie

61

Střídající Gebre Selassie se hned zapojil do útoku. Na pravé straně si naběhl na výbornou kolmici od Hübschmana, v pokutovém území měl dost času na přihrávku před bránu, ale ta nakonec byla nepřesná.

63

Po souboji Deviče v pokutovém území s Kadlecem ukrajinský útočník upadl a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Kontakt tam byl, ale Devič pádu hodně pomohl. Rozhodčí tak penaltu neodpískal.

64

Na druhé straně pohledná kombinační akce českého týmu. Na přihrávku za obranu si nabíhal aktivní Gebre Selassie, ale byl v těsném ofsajdu.

66

Pronikajícího Selezněva fauloval zezadu Kolář a může být hodně rád, že nedostal druhou žlutou kartu.

67

Žlutou kartu dostal Vjačeslav Ševčuk (Ukrajina)
za podobně ostrý faul. U postranní čáry fauloval ukrajinský obránce Rezka.

68

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Kamil Vacek

69

Žlutou kartu dostal Jan Rezek (Česko)

70

Ukrajinskou útočnou akci zastavil Vacek. U postranní čáry vypíchl míč Butkovi a ještě tak vybojoval vhazování.

71

Zpoza obránce chtěl překvapit brankáře Dikana, který byl venku z brány, záložník Vacek. Střela mu ale vůbec nevyšla.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Milan Petržela

73

Obrovská šance Ukrajinců! Na levé straně u postranní čáry vymotal české obránce Voronin a pěknou patičkou uvolnil Ševčuka. Ten postupoval do vápna a měl dost prostoru pro střelu. Jeho pokus brankář Drobný vykopl pouze před sebe, kde si nabíhal Devič. Ukrajinský útočník překopl ze čtyř metrů odkrytou bránu...

74

Vacek se s míčem proháčkoval až před gólmana Dikana, v rozhodující chvíli mu však míč utekl.

75

Počet diváků 7 322 (39 % z kapacity 18 944)

76

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Vjačeslav Ševčuk, nahradil ho Artem Fedetskij

77

Střídající Fedetskij si nepohlídal ofsajdové postavení.

79

Vacek si zpracoval těžký míč, ale chvíli poté o něj přišel.

80

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Marko Devič, nahradil ho Anton Šinder

81

Petrželův centr od pravé postranní čáry byl nepřesný.

82

Po rychlém protiútoku střílel zpoza obránce Jarmolenko, brankář Drobný byl ale pozorný a jeho pokus kryl.

82

Vzápětí se Jarmolenko dostal k další střele, tato ale byla o poznání nebezpečnější. Přebral dlouhý míč z hloubi pole, v pokutovém území si zasekl míč a pak českou bránu těsně přestřelil. Jeho střelecký pokus zřejmě ještě tečoval Pudil, ale rohový kop z toho není.

84

Je až neuvěřitelné, jaké šance dnes Ukrajinci dokážou spálit. Z pravé strany prošla střílená přihrávka až k volnému Šinderovi, který měl před sebou odkrytou bránu. Brankář Drobný se sice sápal po míči, ale Šinder k němu měl o dost blíž. Z ideální pozice ale poloodkrytou bránu vysoko přestřelil.

86

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Andrij Jarmolenko, nahradil ho Maxim Kaliničenko

88

Češi už se nikam neženou, přihrávají si na vlastní polovině.

89

Zato hosté se snaží o vstřelení alespoň čestného gólu. Po nastřelené ruce Pudila se dožadovali odpískání penalty, ale sudí zůstal klidný. Ukrajinci tak zahrávali pouze rohový kop, po kterém nezahrozili.

90

Podél pravé postranní čáry se hnal za dlouhým nákopem Lafata, který byl nakonec ještě faulován.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Z levé strany chtěl do vápna proniknout Pilař. V souboji s obráncem si chtěl vykoledovat faul, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

90

Na pravé straně pokutového území si zasekl míč Selezněv, následný centr srazili Češi na rohový kop.