Hezký večer, českou reprezentaci dnes čeká přípravný zápas s Norskem. Utkání, které je generálkou na rozhodující podzimní fázi kvalifikace na EURO 2012, začne v Oslu ve 20 hodin.

O body do evropské kvalifikace budou hrát Češi až v září proti Skotsku. Ve dnešní přípravě v Norsku tak ještě o nic nepůjde. "To ale neznamená, že nechceme uspět. Důležitý bude jak výsledek, tak předvedená hra," tvrdí brankář Petr Čech.

Trenér Bílek oznámil složení základní sestavy českého týmu už včera. Ve středu zálohy bude hrát poprvé v reprezentaci Gecov.

Fotbalisté už nastupují na hrací plochu. Domácí budou hrát v červených dresech s černými trenýrkami, Češi budou hrát celí v bílém. Hráči obou týmů mají na rukávu černou pásku, kterou uctívají památku obětí nedávného masakru.

NorskoNorsko(4-4-2)

Jarstein
o hráči
2 Högli
Högli
o hráči
46. min Ruud o hráči
Wähler
o hráči
80. min Madsen o hráči
o hráči
88. min Elyounoussi o hráči
14 Tettey
Tettey
o hráči
8 Hauger
Hauger
o hráči
65. min Jenssen o hráči
Grindheim
o hráči
46. min Brenne o hráči
Abdellaoue
o hráči
Pedersen
o hráči
68. min Parr o hráči

o hráči
68. min Vacek o hráči
19 Gecov
Gecov
o hráči
46. min Petržela o hráči
o hráči
81. min Rezek o hráči
14 Pekhart
Pekhart
o hráči
77. min Lafata o hráči

Rozhodčí: Black - Eakin, Neeson
Počet diváků: 0

Stadionem zní národní hymny.

Celý stadion si ještě minutou ticha připomene oběti teroristického útoku.

1

Začal první poločas utkání Norsko - Česko
Výkop měli Češi.

1

Centr Riiseho z levé strany zblokoval na rohový kop Rajnoch. Následný centr od rohového praporku vyrazil brankář Čech.

2

Na levé straně si pěkně vyměnili míč Pedersen s Abdellaouem, celou akci nakonec zastavil Pospěch jen za cenu autu.

3

Po kombinaci ve středu hřiště se za Rosického dlouhou přihrávkou hnal Baroš, rozhodčí mu však odmával těsný ofsajd.

5

Z pravé strany pronikl do středu hřiště šikovně Högli a pětadvacet metrů před bránou přenechal míč Pedersenovi. Jeho prudká střela mířila doprostřed brány a gólman Čech ji s přehledem kryl.

6

Pospěchův centr zprava do vápna na žádného z jeho spoluhráčů neprošel.

7

Další rohový kop Norů. Högliho centr zprava odvracel před bránou Rajnoch.

7

Ale Riiseho pas od rohového praporku byl příliš přetažený.

8

Rosický potáhl míč středem a pak ho posunul doprava, kde nabíhal Pospěch. Balon už ale na hrací ploše nestihl.

9

Centr domácího Tetteyho odvrátil na rohový kop Kadlec. Standardní situaci rozehrál opět Riise, před bránou se mezi Rajnochem a Sivokem k hlavičce prodral Wähler a trefil břevno!

11

Český tým si posouvá míč na vlastní polovině.

12

Norský útočník Huseklepp dobře přenechal prudkou přihrávku nabíhajícímu Riisemu. Před ním ale za dlouhým míčem vystartoval brankář Čech.

14

Český utok opět přerušil pomezní rozhodčí pro ofsajd. Podle televizního záběru však stál Baroš v době kolmé přihrávky Rosického na úrovni posledního norského obránce.

15

Po Plašilově přiťuknutí se snažil do vápna s míčem prodrat Pekhart, ale neuspěl.

17

Hübschmanův dlouhý míč Baroš na levé straně ještě stihl, ale pak Češi akci zbrzdili a Norové se stihli zformovat.

18

Riiseho útočný výpad po levé straně čistě zastavil Rosický. Míč pak přenechal Pospěchovi, kterého důrazně napadal Pedersen, a český obránce měl problémy s rozehrávkou. Nakonec to ale skončilo faulem norského hráče.

19

Po Rajnochově dlouhém nákopu skončil míč až u brankáře Jarsteina.

21

Další rohový kop norského týmu přinesl jeho druhou šanci. Riiseho centr nedokázali Češi odvrátit a v pokutovém území vznikl obrovský závar. Od Rajnocha se míč odrazil k Grindheimovi, tomu však střela z otočky ideálně nesedla. Akci pak pro útočný faul zastavil rozhodčí.

23

Mohammed Abdellaoue (Norsko) vstřelil gól. Norsko - Česko 1:0
Norové jdou do vedení po pěkné individuální akci domácího útočníka. Abdellaoue přebral přihrávku z pravé strany a před pokutovým územím se dobře vyhnul Rajnochovi a pak i Hübschmanovi. Pěknou střelou po zemi k tyči z osmnácti metrů překonal brankáře Čecha.

25

Norové to zase zkusili zpoza vápna, tento pokus byl však hodně nepřesný.

26

A vzápětí další pokus Abdellaoueho. Z pětadvaceti metrů si srovnal míč pro střelu, ale ta mu ideálně nesedla a skončila mimo.

29

První zajímavější akce českého týmu. Podél pravé postranní čáry pronikl obránce Pospěch a střílenou přihrávkou pak hledal ve vápně spoluhráče. Pekhart se dostal do zakončení, ale to už byl hodně z úhlu, Pospěchova přihrávka mohla být přesnější.

31

Z pravé strany centroval šajtlí Rosický, před Barošem však míč stáhl brankář Jarstein. Úplně jistě ale nezasáhl, na zemi mu míč z rukavic vypadl. Žádný z českých hráčů se však k dorážce nedostal.

32

Rozběhnutého Tetteyho s míčem zastavil Rajnoch. Po jeho zákroku zůstal Nor ležet na trávníku a je ošetřován.

34

Na polovině hřiště byl Wählerem sražený Pekhart, který si chtěl zpracovat dlouhý míč.

36

Norové jsou zatím v zápase o dost nebezpečnější než český tým. Tomu se vůbec nedaří kombinace.

37

Dlouhý Riiseho centr z levé strany stáhl ze vzduchu brankář Čech.

38

Akci českého týmu táhl středem hřiště Rosický. Dobrou přihrávkou našel na hranici vápna Pekharta, ten si ale nestihl zpracovat míč.

39

A z protiútoku zase zahrozili Norové. Po pravé straně zatáhl míč Huseklepp, prošel s ním až do středu a přihrál nalevo Riisemu. Na jeho dlouhý centr si nabíhal opět Huseklepp, před ním ale dobře zasáhl Čech.

40

Rosického oblouček mířil do vápna na Pekharta, před ním však míč odvrátil jeden z obránců.

42

Češi mohli podruhé inkasovat. Högliho centr si chtěl mezi obránci zpracovat Huseklepp, ale míč mu utekl. K volnému Pedersenovi, jehož prudkou střelu k tyči výborně vyrazil gólman Čech.

44

Český kapitán Rosický dlouho hledal, komu pošle míč. A nakonec o něj přišel...

45

Na levé straně si pro přihrávku běžel domácí Pedersen, ale akci opět chybně zastavil rozhodčí pro ofsajd.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Českému týmu se v prvním poločase vůbec nedařilo a Norové ho přehrávali. Byli aktivnější, s míčem daleko nebezpečnější a kromě vstřeleného si vytvořili i další šance.

47

Češi na polovině hřišti vystihli rozehrávku norského týmu. Míč potáhl Baroš středem a pak ho posunul doprava Rosického, který z první odcentroval. Ale nepřesně.

49

Po Rosického přihrávce zasprintoval po levé straně Kadlec, sbíhal si do středu a chtěl přihrát nabíhajícímu Barošovi. Přihrávka to však byla mizerná.

50

Za českou obranu si za míčem z nohy Riiseho zabíhal střelec gólu Abdellaoue, než si ho však v pokutovém území stačil zpracovat, byl u něho brankář Čech a sebral mu ho.

51

Dva Riiseho dlouhé auty z levé strany Češi odvrátili.

53

Češi teď sice drží míč, ale posouvají si ho pouze na vlastní polovině. Obránci nemají komu přihrát, všichni spoluhráči totiž stojí.

55

Na levé straně dostal dlouhou přihrávku Petržela. Od postranní čáry pak postupoval do středu, přihrávka na Hübschmana však byla hodně nepřesná.

57

Na dostihnutí dlouhého nákopu od Plašila neměl Rosický nejmenší šanci.

58

Slibně se rozvíjející akce českého týmu skončila u Petržely, který nejdřív celou akci zdržel a pak přišel o míč. Rychlý protiútok musel zastavit Kadlec jen za cenu faulu.

60

Nasartovaný Baroš mohl postupovat z levé strany do otevřené obrany, ale míč si přišlápl a upadl.

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Hübschman (Česko)
za taktický faul, kterým zastavil rychlý brejk Norů.

62

Pospěchův dlouhý centr z pravé strany byl přetažený, míč skončil až na druhé straně u Kadlece. Ten pak vybojoval alespoň vhazování. O míč přišel ve vápně Petržela.

63

Kapitán Rosický dobře postupoval středem pole a před hranicí pokutového území předal míč doleva Petrželovi. Jeho centr byl nepřesný.

64

Následoval rychlý protiútok Norů. Ten jim ale vůbec nevyšel, místo přihrávky do prostoru zkoušel Abdellaoue střelu z nevýhodné pozice.

65

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Henning Hauger, nahradil ho Ruben Y. Jenssen

67

Perfektní přihrávkou našel Rosický mezi obránci vybíhajícího Pekharta, který byl sám proti brankáři, sám se ale špatným zpracováním dostal ze střelecké pozice. Zakončit sice ještě dokázal, ale z nulového úhlu, který mu brankář Jarstein dobře vykryl.

68

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Kamil Vacek

68

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Morten Gamst Pedersen, nahradil ho Jonathan Parr

70

Na přihrávku z pravé strany od Plašila si mezi obránci naběhl střídající Vacek, prudká střela z hranice vápna mu ale nesedla.

72

John Arne Riise (Norsko) vstřelil gól. Norsko - Česko 2:0
Předchozí útok, kdy z levé strany dobře odcentroval Parr a u přední tyče hlavičkoval Huseklepp, ještě gólem neskončil, i když k tomu bylo hodně blízko, míč prošel těsně kolem vzdálenější tyče. Po rohovém kopu ale v pokutovém území dostal prostor Riise a tvrdou střelou překonal Čecha.

75

A Norové dál útočí. Brenne posunul míč Abdellaouemu, který z dvaceti metrů nádherně technicky vystřelil. Jeho pokus, který mířil přesně do šibenice, dobrým zákrokem vyrazil brankář Čech.

76

U postranní čáry byl faulován Vacek.

77

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Pekhart, nahradil ho David Lafata

78

Petržela na levé straně odcentroval přes Ruuda, ale míč se k žádnému z jeho spoluhráčů nedostal.

79

Pronikající Kadlec byl na levé straně faulován. Češi budou zahrávat standardní situaci z dobré pozice.

79

Přímý kop rozehrál Plašil, ale pouze odcentroval do rukavic brankáře Jarsteina.

80

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Kjetil Wähler, nahradil ho Kim André Madsen

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Jan Rezek

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Alexander Tettey (Norsko)
za faul na pronikajícího Vacka.

85

Dlouhou přihrávkou vyzýval Vacek ke sprintu Lafatu, český útočník však mezi dvěma obránci nedostal prostor.

87

Rezek si naběhl na pas z hloubi pole a mohl postupovat sám na brankáře, rozhodčí však odmával další sporný ofsajd.

88

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Erik Huseklepp, nahradil ho Tarik Elyounoussi

88

Norové budou kopat penaltu! Česká obrana naprosto selhala a na českého brankáře se hrnuli tři Norové. Čech šel dobře na zem a vypíchl míč útočníkovi, ten poté ale upadl a rozhodčí odpískal penaltu.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Čech (Česko)

89

Mohammed Abdellaoue (Norsko) proměnil pokutový kop. Norsko - Česko 3:0
Střídající útočník nezaváhal a penaltu prudkou střelou s přehledem proměnil.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Sivok (Česko)
za taktický faul. Češi totiž v závěru nestíhají, jejich soupeř se hnal do dalšího rychlého protiútoku.