Góly: 13. M. Bosančič, 23. M. Rabušic, 67. J. Štajner (pen.)

54. D. Vašenda, 66. T. Marek, 68. D. Kukec, 72. M. Frydrych, 77. J. Adámik, 90. T. Vrťo
15. T. Janů

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 4 387 (29 % z kapacity 15 123)

Dobrý večer při sledování on-line reportáže ze sledování fotbalového zápasu Baník Ostrava - Slovan Liberec. Utkání začíná v 19 hodin.

Domácí jsou v tabulce předposlední a bojují o přežití v nejvyšší soutěži. Na čtrnáctou - tedy první nesestupovou - příčku jim chybí už jen dva body, které ztrácí na trápící se Bohemians 1905.

Hosté mají přesně opačné "problémy". Pokud vyhrajou posunou se před Spartu na první místo. Na lídra tabulky nyní ztrácejí také jen dva body.

Liberci chybí pravý obránce Jiří Fleišman. Hlavním důvodem je jednozápasový disciplinární trest za čtyři žluté karty. Ale minulý týden se zdálo, že bude chybět mnohem déle. V zápase se Spartou (1:3) mu totiž útočník Léonard Kweuke vyrazil zub, musel na operaci a klub zveřejnil, že bude týmu chybět až pět týdnů. Podle aktuálních informací se ovšem cítí v pořádku a nastoupí už v pátek proti Viktorii Žižkov.

Fantiš
74. min Vrťo o hráči
6 Droppa
Droppa
11 Greguš
Greguš
Vašenda
59. min Šenkeřík o hráči
20 Kukec
Kukec
74. min Kraut o hráči

Šural
90. min Hadaščok o hráči
17 Janů
Janů
6 Vácha
Vácha
Bosančič
87. min Liška o hráči
Rabušic
Štajner

Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl
Počet diváků: 4 387

Hráči už jsou na hřišti. Ostrava bude hrát v bílých dresech, Liberec nastoupí kompletně v modré. Utkání za malou chvíli začne.

Fandíte Baníku Ostrava, nebo Liberci? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.

1

Začal první poločas utkání Ostrava - Liberec
Rozehrávali domácí.

1

Ostrava poprvé zaútočila po pravé straně. Akci táhl podél postranní čáry Fantiš, ale jeho centr do pokutového území chytil brankář Bičík.

2

A poprvé se o útok pokusil i Liberec. Rozhodčí Kovařík ovšem po útočném faulu Váchy akci přerušil.

3

Ostrava začala aktivně, sebevědomě, útočně. Z levé strany centroval Magera, ale Fantiš neměl šanci v pokutovém území vyhrát hlavičkový souboj. Míč se dostal ke Kukecovi, jenž vybojoval pro domácí rohový kop.

4

Ostrava nakonec kopala rohové kopy hned dva v rychlém sledu. Ale ani z jednoho branku Bičíka neohrozila.

5

První šance zápasu, připsal si ji Liberec. Domácí Vašenda nedoskočil na centr do pokutového území, a míč tak proletěl až k libereckému útočníkovi Štajnerovi. Ten byl v hodně těžkém úhlu, jeho střela minula o kousek levou tyčku.

6

Ostrava zatím často útočí po pravé straně. Obránce Frydrych i záložník Fantiš posílají do pokutového území Liberce centry z každé myslitelné pozice.

7

Úvodní minuty nabídly slušný fotbal, aktivně hrají oba týmy. To slibuje zajímavou podívanou pro zbytek zápasu. Není se co divit - oběma týmům jde o hodně.

8

Rohový kop zahrával i Liberec. Ale domácí se bez potíží ubránili a míč rychle odvrátili daleko od své brány.

9

Hostující Breznaník fauloval u levé postranní čáry Fantiše. Ostrava tak bude zahrávat přímý volný kop, ze kterého může přijít nebezpečný centr před Bičíkovu bránu...

10

...ale ze zajímavého centru nic nebylo. Ostrava se do zakončení nedostala.

10

Z necelých třiceti metrů pálil ostravský Magera. Nebyla to vyloženě špatná střela, ale mířila doprostřed brány. A tak Bičík moc práce neměl.

11

Davor Kukec (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Liberec 1:0
Liberec zahrával dva rohové kopy, ale do šance se z nich nedostal. Do protiútoku šla naopak Ostrava, která brejk dovedla až k prvnímu gólu zápasu. Droppa doběhl s míčem do pokutového území a všiml si nabíhajícího Kukece, kterému přihrál přes celou šířku pokutového území. Chorvatský záložník pak míč, který nedokázal získat liberecký obránce Breznaník, poslal do brány.

13

Miloš Bosančič (Liberec) vstřelil gól. Ostrava - Liberec 1:1
Ostrava se dlouho z vedení neradovala, Liberec po dvou minutách vyrovnává. Bosančič na levé straně prošel přes dva protihráče až do pokutového území domácích, z jehož rohu a s pomocí teče jednoho z ostravských hráčů poslal míč do růžku Baránkovy brány.

15

Žlutou kartu dostal Tomáš Janů (Liberec)

16

Pokračuje svižný fotbal z obou stran. Ostrava i Liberec sází na útok a nespoléhají se na obrany.

18

Z obrovské dálky pálil domácí Frydrych. Stál snad pětatřicet metrů od brány, přesto se pokusil o střelu. Skákavý míč bez problémů lapil gólman Bičík.

20

Liberec se mohl dostat do vedení. Po chybě ostravského Kukece se dostal k míči Rabušic, jenž se na pravé straně uvolnil k centru. Na ten si naskočil Bosančič, který hlavou trefuje tyč! A následnou střelu Breznaníka odvrátila domácí obrana na roh.

21

Z rohového kopu Liberce nic nebylo, následný ostravský brej zastavil ofsajd.

22

Po sraženém centru Breznaníka bude Liberec zahrávat další rohový kop.

23

Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Ostrava - Liberec 1:2
Po rohovém kopu jde Liberec do vedení. Ostravě se nepodařilo odvrátit míč a Rabušic v pokutovém území přihrál na hranici pokutového území Gebre Selassiemu. Jeho střela se odrazila od břevna k Nezmarovi, který dokázal hlavičkou vrátit míč před bránu. A tam číhal připravený útočník Rabušic, jenž vyskočil výš než jeho hlídači a hlavičkou doklepl míč do sítě.

25

V tuhle chvíli má liga nového lídra. Pokud totiž Liberec opravdu vyhraje, dostane se na první místo před Spartu.

26

Hosté šli do protiútoku. Breznaník se rozhodl pro individuální akci, a tak místo přihrávky volil překvapivou střelu z dvaceti metrů. Míč sice ve vzduchu začal rychle klesat, ale bránu ostravského gólmana Baránka i tak minul.

28

Hra se po překotných událostech z posledních minut přeci jen trošku uklidnila. I tak má utkání nadprůměrné tempo.

30

Nádherná přihrávka Štajnera na rozebhěnutého Rabušice za ostravskou obranu. Z reálného pohledu se zdálo, že šlo o ofsajd, ale podle rozhodčích bylo všechno v pořádku. Míč byl nakonec ovšem na mokrém povrchu rychlejší než sprintující hostující útočník.

32

Po pár minutách další velká šance, tentokrát ji měla Ostrava. Z levé strany centroval do rozhozené hostující obrany Kukec, ale přestože se Fantiš natahoval ze všech sil, na míč o kousek nedosáhl.

34

Centr před libereckou bránu bez potíží chytil gólman Bičík.

36

Nepřesnosti na obou stranách, hra je teď chvíli neurovnaná.

37

Chytrá myšlenka hostujícího Šurala. Ten dostal přihrávku od Bosančiče a předpokládal, že jeho spoluhráč pokračuje v pohybu, a tak poslal míč do prostoru. Jenomže srbský záložník se zastavil. Kdyby běžel dál, byl v jasné šanci - jen on a brankář Baránek.

38

Roh Ostravy vyboxoval brankář Bičík a následná střela Vašendy z dálky skončila hodně mimo brány hostů.

40

Do pokutového území Ostravy se vřítil Šural, ale jeho přihrávka na nabíhajícího Rabušice přes hradbu domácích obránců neprošla.

41

Přestože liberecký Štajner není žádný obr, dostal se v pokutovém území Ostravy k hlavičce. Ale míč se mu po hlavě svezl, a reprezentační útočník poslal balón mimo. Do vápna na něj z levé strany odcentroval Breznaník.

42

Domácímu Gregušovi se nepovedl centr z pravé strany, a tak gólman Bičík musel kontrolovat, jestli míč neskončí v bráně. Ale nemusel mít strach.

44

V pokutovém území hostů propadl míč až k útočníkovi Magerovi, jenž ovšem poslal míč jen do jednoho z libereckých obránců. Pak ještě za míčem sprintoval Vašenda, ale gólman Bičík byl u balónu dřív.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:2

45

První poločas nabídl hodně zajímavou podívanou a na české poměry nadprůměrný fotbal. Statistiky prvního poločasu: střely na bránu 4:5, střely mimo 1:4, rohové kopy 3:5.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Liberec
O výkop druhého poločasu se postarali hosté.

48

V úvodu druhého poločasu mají míč na kopačkách hosté, ale nikam se neženou. Dobře vědí, že stačí mít balón pod kontrolou, aby soupeře nepouštěli do šancí.

50

Hosté zahrávali přímý volný kop ze třiceti metrů, ale bránu Liberce ani zdaleka neohrozili.

51

Střelecký pokus z dálky si připsal také Liberec, ale Vácha bránu netrefil.

52

Podmáčený terén je v čím dál horším stavu a hráčům začíná dělat problémy. Míč po něm nepředvídatelně odskakuje, fotbalisté kloužou...

53

Po přímém volném kopu se v pokutovém území Liberce dostal k hlavičce Frydrych, ale míč poslal vedle levé tyče hostující brány.

54

Žlutou kartu dostal Dalibor Vašenda (Ostrava)
za faul na Rabušice.

56

Hosté zahrávali rohový kop. Ostrava míč okamžitě odvrátila mimo pokutové území.

57

Ostrava je aktivní, ale do velkých šancí se nedostává. Každopádně je vidět, že se nevzdává a o body ještě zabojuje.

59

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Dalibor Vašenda, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík

62

Liberci se i nadále daří držet míč daleko od své brány. Ale oproti prvnímu poločasu výrazně ubylo šancí na obou stranách. Po přestávce už se nehraje tak atraktivní fotbal.

64

Z hranice pokutového území se o střelu pokusil Fantiš, ale míč poslal vysoko nad břevno liberecké brány.

66

Žlutou kartu dostal Tomáš Marek (Ostrava)
za stažení Šurala v pokutovém území. Chvíli nikdo nevěděl, jestli rozhodčí Kovařík neodpískal simulování libereckého hráče, ale nakonec je všechno jasná - hosté budou zahrávat penaltu!

67

Jiří Štajner (Liberec) proměnil pokutový kop. Ostrava - Liberec 1:3
Zkušený liberecký útočník poslal míč k levé tyči, brankář Baránek neměl šanci na míč dosáhnout.

68

Žlutou kartu dostal Davor Kukec (Ostrava)

70

Teď už to Ostrava bude mít hodně těžké. Tím spíš, že se ve druhém poločase téměř nedostává do šancí.

72

Žlutou kartu dostal Michal Frydrych (Ostrava)
za faul na Breznaníka.

73

Liberec zahrával přímý volný kop z třiceti metrů. Ale Bosančič se ukopl a poslal míč nad ostravskou bránu.

74

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Antonín Fantiš, nahradil ho Tomáš Vrťo

74

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Davor Kukec, nahradil ho Dominik Kraut

77

Žlutou kartu dostal Jozef Adámik (Ostrava)

79

Liberec zaútočil z levé strany, odkud přiletěl do pokutového území Ostravy centr. Míč proskákal až na malé vápno, kde svedl s domácí obranou těsný souboj Nezmar. Vysoko přestřelil.

80

Ostrava mohla snížit. Z dvaceti metrů pálil Adámik, míč mířil přesně do "šibenice". Jenomže liberecký gólman Bičík se proletěl vzduchem, natáhl ruku a ránu vyrazil na roh.

81

Ostrava z rohového kopu nezahrozila.

82

Pěkná přihrávka za ostravskou obranu. Ale dřív než liberecký Rabušic byl u míče domácí gólman Baránek.

84

A další zákrok hostujícího brankáře Bičíka, jenž bleskově skočil k pravé tyči, kde chytil tečovanou střelu.

85

O chvíli později další zákrok Bičíka, který si poradil s ostravským rohovým kopem.

86

Počet diváků 4 387 (29 % z kapacity 15 123)

87

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Miloš Bosančič, nahradil ho Jiří Liška

89

Závěr zápasu se odehrává daleko od brány Liberce, který tak suverénně míří k vítězství.