Čtvrtek 24. září 2020, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Fandíte Olomouci, nebo Mladé Boleslavi? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete!
Dobrý den, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Olomouc - Mladá Boleslav, které začne každou chvíli.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Ml. Boleslav
1
Domácí brzy přišli o míč a nechali tak vyniknout mladoboleslavského útočníka Kuliče, jemuž přihrál na střelu patičkou Chramosta. Kuličova rána však letí hodně mimo.
2
Za obranu Mladé Boleslavi letí centr, ale před dorážejícími útočníky stíhá včas zasáhnout gólman Miller.
3
Důležité Pěkná akce Olomouce, která však končí ofsajdem. Domácí zakládají útok na levé straně, odkud přichází centr na nabíhajícího Janotku. Ten trká hlavou do protisměru brankáře Millera, který ovšem vyráží a navíc se mává Janotkův ofsajd.
5
Olomoučtí se usadili s míčem na polovině soupeře, ale další ohrožení mladoboleslavské branky nepřišla. Naopak k míči se dostává Bulut a jde si pro faul na polovině hřiště.
6
Bulut zkouší překonat olomouckého gólmana Zlámala střelou z dálky, ale nemíří přesně.
7
Poslední minuty jsou pro změnu v režii Mladé Boleslavi, ježn útiočí především po levé straně. Hráči v růžových dresech teď nepůjčují soupeři balon.
8
Ale to už se žene dopředu s míčem Vepřek. Napřahuje před pokutovým územím, jenže do střely se mu pokládá obětavě Johana. Tvrdou ránu kryje hrudí a posléze to musí vydýchat.
9
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Hořava (Olomouc)
za faul zezadu na polovně hřiště.
10
Oba týmy hrají velmi pozorně zezadu, je vidět, že se nechtějí dopustit jakékoli chyby a brzy tak inkasovat.
11
Janotka při brejku Olomouce chytře prodlužuje napravo k Schulmeisterovi, jenž má dost prostoru a pomalu míří s míčem k šestnáctce. Rozhoduje se pro centr, se kterým si hosté i přes malé potíže poradili.
12
V této fázi hry zase dominuje Olomouc, ale balon drží spíš na vlastní půlce. Hosté pozorně a vytrvale napadjí soupeřovu rozehrávku.
13
Mladá Boleslav běží do ptotiútoku. Bulut přihrává doleva Chramostovi, který se dostává s míčem až k brankové čáře, odkud posílá střílený centr před branku. Domácí srážejí na roh.
14
Po prvním rohovém kopu přichází další. Mladoboleslavští se tlačí k olomoucké bráně, ale před tou je příliš mnoho hráčů v modrém.
15
Diváci se nenudí, hraje se celkem pohledný kombinační fotbal. Vyložené šance by dnes podle všeho také neměly chybět.
17
Petr si pěkne poradil s převahou hostujících obránců a přihrál Schulmeisterovi na dalekonosnou ránu. Ta byla však brzy zblokovaná.
18
A přichází další střelecký pokus domácího týmu. Hořavův projektil letí pár metrů nad.
19
Schulmeister fauluje Šírla ve výskoku, když jde do souboje o něco později. Mladá Boleslav tak bude zahrávat přímý kop z větší vzdálenosti.
20
Po rozehrání standardky je tu centr z pravé strany, který Olomoučtí likvidujá na poslední chvíli. Mladá Boleslav bude kopat roh.
21
Hanáci si s rohovým kopem Boleslavi poradili a źakládají protiútok, na jehož konci je Rossihi rána zpoza pokutového území. Míč letí k pravé tyči, ale Miller je na místě včas.
22
Důležité Góly Jakub Petr (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Ml. Boleslav 1:0
Velice povedená akce Olomouce: centr z pravé straně sklepává na hranici šestnáctky Přikryl přesně do běhu blížícího se Petra, jenž uklízí skákavý míč parádně levačkou k levé tyči. Rána nebyla tak prudká, ale skvěle umístěná, plachtící Miller tak na balon nedosáhl.
25
Domácí mají i nadále míč na svých kopačkách po větší množství času, Boleslavi se nedaří prokombinovat do zakončení.
26
Vepřek jde do souboje s Kyselou v pokutovém území, ale místo míče výlcuje boleslavského beka Kyselu. Rozhodčí píská faul.
27
Boleslavským se přechody do útokue stále nedaří. Ani centr na levou stranu, u kterého je dřív olomoucká defenziva.
29
První půlhodina je pomalu u konce a dá se říci, že se domácí ujali těsného vedení zaslouženě. Mladá Boleslav je při útočných akcích většinou bezmocná.
30
Napravit to může Procházka , který si na pravé straně nabíhá na vhozený aut a následně centruje po zemi před branku. Domácí odvracejí na roh.
31
Důležité Góly Jasmin Ščuk (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Olomouc - Ml. Boleslav 1:1
Boleslav vyrovnává po učebnicovém rohovém kopu. Od rohového praporku centruje Kulič k malému vápnu, kde vyskakuje nejvýš Ščuk a hlavou posílá míč ke vzdálenější tyči. Zlámal je bez šance.
33
Druhý ofsajd Olomouce v zápase ukončuje nadějně rozjetou akci.
34
Johana nic neřeší a odkopává míč do autu. Po něm si nabíhá za obranu Boleslavi Schulmeister, ale je odcloněný, a tak od své branky rozehrává Miller.
35
Bulut zůstává po vzdušném souboji s Rossim ležet nba zemi. Inkasoval při něm totiž ránu do nosu, ale krev se neobjevila, a tak může pokračovat ve hře bez ošetřování.
37
Míč letá z jedné strany na druhou, obrany na obou z nich mají plné nohy a hlavy práce, až přichází faul Buluta u středové čáry.
38
Škerla vybízí uličkou mezi bolselavskými hráči Vepřeka, který uhání za míčem k levému kraji šestnáctky, ale blíž je na místě Johana, jenž odpaluje balon ve skluzu do bezpečí.
39
Rossiho střela ze třiceti metrů po zemi je zblokovaná. V pokutobém území Mladé Boleslavi stojí příliš mnoho hráčů obou mužstev.
40
Hořava si zpracovává balon na své polovině zády k brance soupeře, chce psounout míč kvůli rozvinutí protiútoku, když vtom schytává faul zezadu.
41
Olomouc se po rozehrávce standardní situace daleko nedostává, jenže to samé posléze pltaí i v případě hostů.
42
Důležité Schulmeister si zpracovává na hranici šestnáctky přihrávku od Hořavy. Zdá se, že se chystá střílet, ale místo toho si posouvá balon kolem padajících obránců a jde s balonem do pravé části pokutového území. Když konečně střílí, blokuje jeho pokus další padající bek.
44
Mladá Boleslav sice dokázala vyrovnat, ale od té doby se jí směrem dopředu zase moc nedaří. Vypadá to, jako by byli hosté se současným stavem naprosto spokojeni.
45
Důležité Míč mají v moci hlavně Olomoučtí, kteří nyní posílají míč dopředu na Přikryla. Ten se stahovačkou zbavuje obránce, jenže míč mu utíká od nohy. Naštěstí pro Olomouc putuje k Bajerovi, jenž střílí technicky z dvaceti metrů. Balon jen těsně míjí levou tyč!
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Ml. Boleslav
Rozehrávají domácí.
46
Janotka hledá centrem podél pravé postranní čáry Schulmeistra, před kterým odvrací hlavou do autu Šírl.
47
Schulmeister poté svádí souboj tělo na tělo s Rolkem, po němž zůstává chvilku ležet na zemi. O faul se ale nejednalo, domácí budou kopat roh.
48
Ten Boleslavští bez větších problémů ubránili a mohou se pustit do útočení. Ale přechod do útočné fáze se ani po přestávce nelepší, Olomouc se záhy zmocňuje míče.
49
Hosté zažehnali závar před vlastní brankou, od které odkopli míč před dotírajícímu útočníky na poslední chvíli. Vepředu se ale ani v tomto případě dlouho nezdržují a musí spěchat zpátky.
50
Centr Olomouc před boleslavskou branku si tentokrát bere na staorst pozorný Miller. Jeho spoluhráči ale ne a ne podržet míč a vytvořit kloudnou akci.
51
Schulmeister se na pravé straně nadechuje ke sprintu, při nemž se zbavuje několika svých strážců a kousek od brankové čáry centruje na melé vápno. Johana sráží jeho pas do zámezí.
52
Hosté si s rohovým kopem poradili i nyní, ale následný útok končí faulem Bulut při vzdušném souboji.
53
Bulut se musí vypořádat s nepříjemnou chvilkou. Při běhu pozádu zaškobrtl a bez cizího zavinění spadl na zadek. Ještě se raději podíval, kdo všechno ho viděl, a poté se sám sobě zasmál.
54
Důležité Hořava motá obráncům nohy u levého kraje pokutového území, zbavuje se jich a centruje kolmo na přední tyč. Tam si nabíhá Petr, ale prudký centr se mu zblízka nedaří usměrnit mezi tři tyče.
56
Po delší době se Mladá Boleslav probojovala do blízkosti domácí branky a hned získává rohový kop.
57
Gól z toho však tentokrát není. Gólman Zlámal centr v pohodě chytá.
58
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Tomáš Přikryl, nahradil ho Marek Heinz.
59
Nejlepší střelec domácího týmu se tak dostává na hřiště až na závěrečnou půlhodinu. A je hned svědkem tvrdého střetu Štohanzla se Zlámalem. Hostující záložník spěchal za skákavým míčem za obranu, u kterého byl ve stejnou chvíli jako domácí brankář. Ten schytal kopanec do obličeje a svíjí se na trávníku.
60
Karty Žlutou kartu dostal Jan Štohanzl (Ml. Boleslav)
Zdá se, že Zlámal bude v pořádku. V každém případě schytal hodně nepříjemný direkt, za který nemůže být Štohanzl nepotrestán.
61
Zlámal už je zase v pozoru před svou brankou a dává pozor na útok Boleslavi, který se odehrává z jeho pohledu na levé straně. Ke střele se hosté ovšem nepropracovali.
62
Mladá Boleslav se na útočné polovině dlouho nezdržela, ale její obrana pracuje ve druhém poločase zatím dobře.
62
Mladá Boleslav se na útočné polovině dlouho nezdržela, ale její obrana pracuje ve druhém poločase zatím dobře.
63
Karty Žlutou kartu dostal Marek Kulič (Ml. Boleslav)
za protesty.
64
Kučera je vzadu sám na dva dorážející hráče Boleslavi, ale vše řeší včasným odkopem vyběhnuvší brankář Zlámal.
65
Heinz se dopouští útočného faulu, z této akce Olomouce proto nic nebude.
66
Procházka neváhá a pálí z voleje z nějakých čtyřiceti metrů. Jak to tak ale v takových případech bývá, tato střela končí jako suvenýr pro diváky za brankou.
67
Útok domácích končí opět faulem. Tentokrát ale není viníkem Heinz, nýbrž Bajer, jenž si pomohl ve výskoku za míčem rukama.
68
V posledních minutách není ve hře dopředu dinak potentní ani Olomouc. Hraje se tak nezáživný fotbal mezi oběma šestnáctkami.
69
Nyní domácí konečně podrželi míč na zemi a hned z toho byla nadějná příležitost. Ze středu hřiště puoval míč doleva na Hořavu, který poslal před branku přízemní střílenýn centr. Miller v pádu chytil.
70
Štohanzlova přihrávka z levé strany už tak prudká není, a tak si pro nic musí Zlámal doběhnout a sebrat balon ze země. První hráč Boleslavi byl od něj bezpečně daleko.
71
Po faulu hostů budou Olomoučtí zahrávat přímý kop mírně ze strany třicet metrů od brány.
72
Heinzův centr však směřuje pouze na prvního hráče hostujícího týmu. Z přímého kopu tak nic nebylo.
73
V krátkém sledu další standardka Olomouce. S rohovým kopem si ale Boleslavští rovněž poradili a utíkají do brejku. Rozběhnutého Chramostu zastavuje za cenu karetního trestu Škerle.
73
Karty Žlutou kartu dostal Aleš Škerle (Olomouc)
74
Z přímého kopu pětadvacet metrů od branky centruje Šírl, ale domácí si tentokrát se standardní situací Boleslavi poradili dobře.
75
Karty Žlutou kartu dostal Petr Johana (Ml. Boleslav)
poté, cou fauloval Heinze a k tomu ještě vynadal rozhodčímu.
76
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Adam Varadi.
77
Přímý kop z přibližně sedmadvaceti metrů si bere opět na starost Heinz, ale usměrnit střelu kolem zdi pod břevno se mu nedaří. Balon letí několik metrů nad.
77
Důležité Krátce nato je tu mnohem nebezpečnější rána Varadiho. Nový muž na hřišti předbíhá boleslavskou obranu a z levé části šestnáctky pálí do pravého horního rohu Millerovy brány. Hostující gólman s vypětím sil vyráží.
78
Počet diváků 4 727 (38 % z kapacity 12 541)
79
Olomouc je nadále u míče, Mladá Boeslav jenom čeká, co domácí vymyslí. Na soustavný tlak, jak se zdá, nemá síly.
80
Nyní si mohou Boleslavští trochu oddychnout, Petr si totiž nabíhá za obranu z ofsajdového postavení, což pomeznímu sudímu neuniklo.
81
Karty Žlutou kartu dostal Jasmin Ščuk (Ml. Boleslav)
za nekompromisní sražení Heinze.
82
Většina utkání se odehrála v režii Olomouce, která inkasovala po jedné ze stanardních situací soupeře. Jinak měla mnohem více ze hry, což platí také o posledních minutách.
83
Hosté nedají Heinzovi klid. Dalším, kdo ho feuluje, je obránce Rolko, jemuž se Heinzův dres líbil tak moc, že si ho chtěl hned vzít.
84
Varadi tentokrát utíká za míčem na pravé straně. A získává rohový kop, když posílá míč do svého strážce.
85
Na centr na přední tyč si sbíhá Kučera, kterého zezadu drží všemi možnými způsoby Procházka. Kučera se i přesto protlačuje k hlavičce, ale v těžké pozici pálí vedle.
86
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Stefan Jerome.
87
Do konce zbývá už jen několik minut a hosté ještě nestřídali. Podle všeho k tomu dojde až nyní.
88
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Kerem Bulut, nahradil ho Jakub Řezníček.
89
Heinz rozehrává standardku ze čtyřiceti metrů. Míč posílá do chumlu hráčů ve vápně, když se najednou ozývá hvizd rozhodčího. Jeden z hráčů Olomouce si pomohl útočnýmj faulem.
89
Karty Žlutou kartu dostal Miroslav Miller (Ml. Boleslav)
za zdržování.
90
Nastavuje se jedna minuta, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-3-3)

27 Zlámal
Zlámal
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
13 Kučera
Kučera
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
9 Bajer
Bajer
o hráči
Rossi Silva
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
Přikryl
o hráči
58. min Heinz o hráči
Schulmeister
o hráči
76. min Varadi o hráči
22 Petr
Petr
o hráči
86. min Jerome o hráči

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-5-1)

27 Miller
Miller
o hráči
20 Kysela
Kysela
o hráči
2 Johana
Johana
o hráči
4 Rolko
Rolko
o hráči
25 Šírl
Šírl
o hráči
9 Bulut
Bulut
o hráči
88. min Řezníček o hráči
17 Ščuk
Ščuk
o hráči
10 Kulič
Kulič
o hráči
Procházka
o hráči
Štohanzl
o hráči
Chramosta
o hráči

Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Kocián
Počet diváků: 4 727 (38 % z kapacity 12 541)

Vzájemné zápasy

25. listopadu 2018 15:00Olomouc–Mladá Boleslav 0:4
27. července 2018 18:30Mladá Boleslav–Olomouc 0:4
26. května 2018 16:00Olomouc–Mladá Boleslav 3:0
30. července 2017 17:00Mladá Boleslav–Olomouc 1:2
22. dubna 2016 20:15Mladá Boleslav–Olomouc 4:1
31. října 2015 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 1:2
9. března 2014 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 1:1
16. srpna 2013 20:15Mladá Boleslav–Olomouc 2:2
21. dubna 2013 16:00Olomouc–Mladá Boleslav 2:2
6. října 2012 17:50Mladá Boleslav–Olomouc 0:1
6. dubna 2012 20:15Mladá Boleslav–Olomouc 2:3
16. října 2011 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 1:1
25. května 2011 20:15Olomouc–Mladá Boleslav 1:1
1. dubna 2011 20:15Mladá Boleslav–Olomouc 2:0
13. září 2010 18:00Olomouc–Mladá Boleslav 0:0
24. března 2010 17:30Olomouc–Mladá Boleslav 1:2
14. září 2009 17:30Mladá Boleslav–Olomouc 2:2
8. března 2009 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 2:2
31. srpna 2008 17:00Mladá Boleslav–Olomouc 2:1
9. prosince 2007 17:00Mladá Boleslav–Olomouc 1:1
11. srpna 2007 19:00Olomouc–Mladá Boleslav 1:0
3. prosince 2006 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 3:1
29. července 2006 19:00Mladá Boleslav–Olomouc 2:1
12. března 2006 17:00Mladá Boleslav–Olomouc 2:0
18. září 2005 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 2:3
17. dubna 2005 17:00Olomouc–Mladá Boleslav 2:0
17. října 2004 17:00Mladá Boleslav–Olomouc 1:2