Středa 21. října 2020, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 21. října 2020 Brigita

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Příjemné odpoledne u sledování on-line reportáže z utkání mezi Plzní a Slováckem. Zápas má výkop v 17 hodin a můžete ho sledovat minutu po minutě.
V Plzni je mrazivé, ale slunečné odpoledne, zástupy fanoušků putují ke stadionu s plnou zimní zbrojí: teple oblečeni, mnozí si nesou deky. Rozehřát by je měl atraktivní fotbal, Plzeň musí hrát na vítězství, aby udržela krok s vedoucím tandemem Sparta - Liberec.
Domácí tým nastoupí bez Petržely, který stojí za čtyři žluté karty. Slovácko kvůli trestu nemůže počítat s Kubáněm a Doškem, zranění jsou Fujerík a Kordula. Po šestizápasovém trestu za hrubý faul na sparťana Krejčího se vrací do sestavy hostů Ondřejka.
Hráči už jsou připraveni na hrací ploše slušně zaplněného plzeňského stadionu.
Fandíte Viktorii Plzeň, nebo Slovácku? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Slovácko
Výkop měli domácí.
1
První útočnou akci Plzně hned po výkopu zastavil obránce Trousil. Po následném dlouhém nákopu před pokutové území Slovácka se míče opět zmocnili domácí.
3
Fotbalisté Slovácka vstoupili do utkání aktivně, kombinací se snaží dostat k šestnáctce Plzně. Přihrávka na Trávníka byla odvrácena do zámezí, hosté ale zůstávají u míče.
5
Další postupný útok hostů. Po pravé straně pronikl s míčem Hlúpik, přes Limberského zvládl ještě i odcentrovat, před bránou ale chyběly Pavelkovi k zakončení hlavou decimetry.
6
Kombinaci Plzně přerušil rozhodčí kvůli faulu Horvátha, který nedosáhl na nepřesnou přihrávku od Pilaře.
7
Po pěkné kombinační akci hostů střílel téměř z hranice vápna Trávník, ale pouze slabě a doprostřed brány.
8
Důležité První nebezpečná akce Plzně. Po pravé straně se do pokutového území protáhl Ďuriš, jeho přihrávka před bránu byla zblokována. Míč se poté ještě snášel před poloprázdnou bránu Slovácka, hostující obránci si s ním už ale před Kolářem poradili.
9
Po akci Rajtorala na pravé straně bude Plzeň zahrávat rohový kop.
10
Důležité Góly Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 1:0
Rohový kop se Plzěňským povedl náramně. Rozehráli ho na krátko a Horváth poté perfektním centrem našel u zadní tyče Bakoše, který hlavou poslal svůj tým do vedení. Brankáři Hečovi prošel prudký míč mezi rukama.
13
Vedoucí gól domácí uklidnil, drží teď míč a kombinují na polovině Slovácka.
14
Z útočné poloviny vyhnal svůj tým Pilař, který si v souboji pomohl faulem.
15
Horváthův pas mířil do šestnáctky Slovácka mezi jeho stopery, kde na míč těsně nedosáhl Bakoš.
16
Hosté se teď snažili zmáčknout Plzeň před jejím pokutovým územím, ale Hlúpik si v souboji s Pilařem pomohl faulem.
18
Na pěknou kolmici do šestnáctky si nabíhal hostující Volešák, neprosadil se však proti Daridovi a Limberskému. Plzeňského obránce navíc poté fauloval.
20
Pěkná kombinace Plzeňských. Pilař vyvezl míč od levé postranní čáry, narazil si s Kolářem a poté ho předal Daridovi, jenž mu ho vrátil už do vápna. Tam se ale Pilař už s míčem nevyhnul bránícímu Mezlíkovi.
21
Z dálky zkusil vystřelit Volešák, ale jeho pokus mířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený gólman Pavlík.
22
Na druhé straně si míč pro střelu připraveil Pilař, sraženou ránu ale bez potíží kryl Heča.
24
Důležité Středem hřiště s míčem šikovně prošel domácí Kolář, vyhnul se Trousilovi a poté vystřelil z 18 metrů pravačkou po zemi nebezpečně půl metru vedle pravé Hečovy tyče.
26
Na pravé straně byl Pavelkou faulován domácí Ďuriš.
27
K míči se postavil Horváth, jenž si ho krátce narazil s Daridou. Následný centr byl ale hodně přetažený.
28
Hosté teď mohli postupovat ve dvou na jediného obránce, Ondřejku ale přerušil pomezní rozhodčí, jenž hraniční situaci posoudil jako ofsajdovou.
30
Limberský ze středu hřiště přenesl hru přesným pasem doprava na Rajtorala, ten však už neodcentroval přes bránícího Pavelku.
31
Na polovině domácích si přihrávku zpracovával Trávník, zezadu ho ale přejel vracející se Ďuriš.
32
Po následném centru do vápna upadl v souboji před bránou Trousil, na zem šel ale příliš ochotně.
33
Hostující Ondřejka teď dlouho důrazně napadal plzeňskou rozehrávku, u rohového praporku se mu navíc podařilo vybojovat přímý kop.
34
Centr od pravého rohového praporku domácí hlavičkáři odvrátili, pouze však ke Trávníkovi, jenž vypálil z druhé vlny. Skákající střelu nakonec brankář Pavlík kryl.
36
Slovácko získalo další standardní situaci, centr před bránu byl ale odvrácen. Hosté však zůstali u míče a zpoza vápna pak nebezpečně pálil Hlúpik. Jeho táhlou přízemní střelu, která šla možná mimo, vyrazil Pavlík pouze před sebe. Naštěstí pro Plzeň před ním neměl kdo dorážet.
38
Pěkná postupná akce Plzně. Pilař byl faulován, stihl ale ještě míč posunout do běhu Daridovi, jenž si ho pak vyměnil s Kolářem a dobře vypálil. Brankář Heča skokem ke své levé tyči jeho pokus vyrazil.
39
Karty Žlutou kartu dostal Michal Trávník (Slovácko)
za předchozí faul na Pilaře.
40
Karty Žlutou kartu dostal David Pavelka (Slovácko)
za tvrdost v souboji s Ďurišem.
41
Pěkný pokus hostujícího stopera Mezlíka, jenž vyvezl míč od půlící čáry a pak ze třiceti metrů nebezpečně vypálil. Táhla střela proletěla těsně kolem pravé tyče gólmana Pavlíka, který by ji však skokem pravděpodobně kryl.
43
Z pravé strany vhazoval Rajtoral, tudy se ale Plzeňští nemohli dostat do pokutového území Slovácka.
44
Dlouhý pas z hloubi pole sklepl stoper Ševinský s přehledem Pavlíkovi.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Fandíte Viktorii Plzeň, nebo Slovácku? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Slovácko
48
Důležité Čišovského prudká přihrávka prošla až k Daridovi, jenž míč jedním dotykem zpracoval pro Bakoše. Ten byl už ve střelecké pozici, z osmnácti metrů vypálil po zemi těsně vedle tyče.
49
Důležité Nejdřív se zdálo, že Horváth rychlý protiútok Plzně zbrzdil, když místo rozběhnutému Pilařovi posunul míč doprava Rajtoralovi. Plzeňský obránce ale prošel téměř až na hranici vápna, odkud parádně vypálil. Jeho střela se stočila těsně nad spojnici tyče a břevna.
50
Karty Žlutou kartu dostal Martin Kuncl (Slovácko)
51
Důležité Slovácko teď mohlo vyrovnat. Po přihrávce od Volešáka pálil z hranice šestnáctky Hlúpik, jeho dobrou střelu však stihl gólman Pavlík vytěsnit na rohový kop.
53
Z rohového kopu hosté nezahrozili, stejně jako z následného, který zahrávali z druhé strany.
54
Na pravé straně se u pokutového území snažil zbavit Rajtoral obránce kličkou, míč ale zapomněl za sebou.
57
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, jsou aktivní. Jejich akce ale většinou nevychází kvůli nepřesnostem ve finální fázi. Plzeňští navíc důrazně napadají a pak hrozí protiútoky.
58
Karty Žlutou kartu dostal Daniel Kolář (Plzeň)
za faul na Ondřejku, který tak po nepovedeném rohovém kopu Plzně nemohl postupovat do rychlého brejku.
59
Po přiklepnutí od Koláře se Darida snažil do vápna vysunout rozběhnutého Bakoše, ten ale proti dvěma bránícím hráčům neměl šanci.
60
Následně se Darida opřel do míče z voleje, ale střela mu vůbec nesedla, míč šel hodně mimo.
63
Domácí se teď neprosazují proti dobře napadajícímu Slovácku. Na zemi fauloval Horváth.
65
Po postupné akci Plzně centroval z levé strany Limberský. U zadní tyče viděl nabíhajícího Bakoše, toho ale míč přeletěl až do zámezí.
67
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Václav Ondřejka, nahradil ho Marián Kovář.
68
Hostující obránce Kuncl vyvezl míč z vlastní poloviny, předal ho spoluhráči a pokračoval do vápna, kde si nabíhal na následný centr. V souboji s Čišovským ale neuspěl.
70
Po levé straně šikovně pronikl rychlý Pilař, vybojoval rohový kop.
71
Po nakrátko rozehráném rohovém kopu se Plzeňští dostali krátkými přihrávkami až do vápna, odkud pálil Darida. Jeho pokus byl sražen na další roh.
72
Důležité Do Horváthova centru z pravé strany se v pokutovém území Slovácka akrobaticky položil Pilař a hosté měli štěstí, že trefil hlavu Volešáka, který byl připravený na brankové čáře.
74
Na druhé straně zkusil Volešák vypálit z dvaceti metrů, jeho střela ale o metr přeletěla břevno Pavlíkovy brány.
75
Po rychlém přechodu do útoku a přihrávce od Daridy si Ďuriš z pravé strany připravil míč na střelu, ta však byla zblokována.
76
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Filip Hlúpik, nahradil ho Tomáš Košút.
77
Počet diváků 9 086 (78 % z kapacity 11 722)
79
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Tomáš Wágner.
80
Karty Žlutou kartu dostal Vladimír Darida (Plzeň)
za faul na Košúta, který pospíchal do rychlého brejku.
81
Po pravé straně se prosmýkl domácí Ďuriš, s míčem prošel až do vápna. Na přihrávku před bránu už nebyl prostor, a tak musel z úhlu zakončit. U tyče byl ale připravený Heča.
82
Před Horváthem se otevřel prostor, plzeňský kapitán se tak s míčem dostal až téměř hranici vápna. Místo střely si však píchl míč okolo obránce a ochotně šel k zemi.
83
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Ondřej Franta.
85
Důležité Po nepovedeném rohovém kopu domácích a rychlém protiútoku Slovácka mohli hosté vyrovnat. Střídající Kovář v pokutovém území posunul míč volnému Pavelkovi, jenž měl dost času na střelu, jeho pokus ale dobrým zákrokem vyrazil na rohový kop Pavlík.
87
Plzeňští teď kontrolují hru. Drží míč a kombinují kolem půlící čáry.
88
Ke střele se uvolnil hostující Reinberk, ale pokus to byl hodně nepřesný.
88
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Petr Trapp.
89
Důležité K hostujícímu Volešákovi propadl míč na hranici vápna, záložník Slovácka se do něj opřel z voleje a brankář Pavlík měl co dělat, aby jeho střelu vyškrábl na rohový kop.
90
Plzeňští postupovali do otevřené obrany Slovácka, míč vedl Trapp. Pilař se s míčem dostal až do vápna, domácí ale celou akci překombinovali a nakonec se nedostali ani ke střele.
90
Nastavuje se jedna minuta.
90
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Tomáš Berger.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Čišovský
o hráči
Ševinský
o hráči
Limberský
o hráči
Ďuriš
o hráči
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
16 Darida
Darida
o hráči
88. min Trapp o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
90. min Berger o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
79. min Wágner o hráči

logo 1. FC Slovácko Slovácko (4-4-2)

28 Heča
Heča
o hráči
17 Kuncl
Kuncl
o hráči
19 Mezlík
Mezlík
o hráči
26 Trousil
Trousil
o hráči
Reinberk
o hráči
Hlúpik
o hráči
76. min Košút o hráči
Daníček
o hráči
18 Pavelka
Pavelka
o hráči
Volešák
o hráči
Ondřejka
o hráči
67. min Kovář o hráči
Trávník
o hráči
83. min Franta o hráči

Rozhodčí: Jílek - Filípek, Urban
Počet diváků: 9 086 (78 % z kapacity 11 722)

Vzájemné zápasy

7. dubna 2019 18:00Slovácko–Plzeň 0:1
28. října 2018 15:00Plzeň–Slovácko 2:1
12. května 2018 18:30Plzeň–Slovácko 1:1
18. listopadu 2017 20:00Slovácko–Plzeň 1:4
10. listopadu 2017 18:00Plzeň–Slovácko 2:3
16. dubna 2017 18:15Plzeň–Slovácko 2:0
15. října 2016 20:15Slovácko–Plzeň 1:1
14. února 2016 16:00Slovácko–Plzeň 1:2
9. srpna 2015 18:00Plzeň–Slovácko 2:2
2. května 2015 17:30Plzeň–Slovácko 4:0
25. října 2014 20:15Slovácko–Plzeň 0:1
16. března 2014 19:00Plzeň–Slovácko 0:0
24. srpna 2013 20:15Slovácko–Plzeň 1:3
14. dubna 2013 16:00Slovácko–Plzeň 0:2
30. září 2012 17:00Plzeň–Slovácko 1:1
8. dubna 2012 17:00Plzeň–Slovácko 1:0
14. října 2011 20:15Slovácko–Plzeň 1:3
5. března 2011 17:20Slovácko–Plzeň 2:2
15. srpna 2010 17:00Plzeň–Slovácko 3:0
15. května 2010 17:30Plzeň–Slovácko 2:2
25. července 2009 20:00Slovácko–Plzeň 2:3
13. května 2007 16:00Plzeň–Slovácko 2:0
4. listopadu 2006 17:00Slovácko–Plzeň 0:2
10. května 2006 17:00Plzeň–Slovácko 0:2
3. prosince 2005 17:00Slovácko–Plzeň 1:0
16. listopadu 2003 17:15Plzeň–Slovácko 0:1
12. srpna 2003 17:15Slovácko–Plzeň 2:2
4. března 2001 14:00Plzeň–Slovácko 1:0
20. srpna 2000 16:30Slovácko–Plzeň 5:0