Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

Online reportáž
komentoval: Matěj Vlček

Fandíte Mladé Boleslavi, nebo Slavii? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
Dobrý den, vítejte u sledování on-line přenosu z utkání fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Slavií. Zápas sledujeme minutu po minutě.
Slavia patří mezi výsledkově nejnudnější týmy jara. Po zimní přestávce si připsala jen dvě remízy 0:0, v Příbrami a doma s Teplicemi.
Obě čistá konta si přitom připsali dva různí brankáři. V Příbrami nastoupil k ligové premiéře Martin Berkovec, s Teplicemi už se do slávistické branky postavila vyléčená jednička Kamil Čontofalský.
I domácí si na jaře zopakovali dvakrát tentýž výsledek. Ostravu a Žižkov, tedy soupeře ze dna tabulky, porazili shodně 2:1.
I když se v souvislosti s titulem mluví jen o vedoucím trojlístku, ani Mladá Boleslav není od první příčky nijak vzdálená. Pokud dnes uspějí, bude Středočechům scházet na první místo jen šest bodů.
Disciplinární komise udělila ve čtvrtek Mladé Boleslavi pokutu 40 tisíc korun za incident dvou domácích diváků, kteří vnikli na hřiště, kde napadli odváděného příznivce Baníku.
Oběma celkům scházejí jen dlouhodobí marodi, proto se sestavy obou celků od minulých kol výrazně nezměnily. Domácí kouč Koubek nasadil do středu obrany Janíčka místo Dimitrovského, ve středu slávistické zálohy nahradil Milutinovič dalšího mladíka Petráka.
Oba týmy už se zdraví mezi sebou i s trojicí moravských rozhodčích. Domácí nastupují v bílém, hosté v tmavém.
1
Začal první poločas utkání Ml. Boleslav - Slavia
Ve středu hřiště uvedli míč do hry útočníci Slavie.
1
Na levém křídle vymýšleli šanci Kulič s Fillem, proti však byl dobře postavený Nitrianský, pravý obránce Slavie.
2
Tohle už vypadalo nebezpečněji. Chramosta unikl vlevo, našel na šestnáctce Filla, ale ten se ke střele z první neodhodlal. K ráně se poté neprobojoval ani Ščuk.
3
Boleslav na soupeře vlétla. Až před velkým vápnem musel hasit nebezpečí Čontofalský, pak zabojoval kapitán Kulič a ve skluzu vybojoval autové vhazování.
5
Slavia poprvé vyrazila na obhlídku své útočné poloviny, akci zastavil útočný faul Škody na Janíčka.
6
K boleslavské brance se kutálel dlouhý slávistický nákop, ale před Hurkou i Škodou stačil zakročit a rozehrát ryšavý stoper Janíček.
7
Důležité První vyložená šance! Po hlavičkované na slávistické šestnáctce pohotově napálil míč bosenský záložník Ščuk a míč se odrazil od pravé tyče brány zkoprnělého Čontofalského.
9
Důležité A hned další příležitost! Po dlouhém výkopu Millera nechala obrana hostů proskákat míč až k nekrytému Chramostovi, který mohl z úhlu mířit do poloodkryté brány. Míč však špatně trefil, zamířil vedle a prodloužil tak své dlouhé čekání na ligový gól.
10
Důležité Góly Václav Kalina (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Slavia 1:0
Na třetí pokus už to vyšlo. Středem potáhl míč Kulič, posunul na nabíhajícího Kalinu, který vyslal tvrdou ránu na bližší tyč. Čontofalský nestačil správně zareagovat.
11
Slávističtí fanoušci reagují pokřikem "Straka ven!"
12
Znovu překonali domácí obranu Slavie jednoduchým nákopem. Za Latku si zaběhl Zahustel, ale urostlý stoper stačil domácího záložníka rozhodit, takže Zahustel z levé strany vápna jen posunul míč rovnoběžně s brankovou čarou.
14
Hosté už se hnali na Čontofalského s dalším nebezpečím, ale křížná přihrávka mířila na Kuliče do těsného ofsajdu. Domácí kapitán nesouhlasí, ale rozhodnutí asistenta rozhodčího asi těžko změní.
15
Slávisté se pokoušeli o vyrovnání po Jarolímově centru, který se však odrazil od zad jednoho ze slávistů a Milutinovič už odražený míč na střelu nedostihl.
16
Obranný zákrok Rolka, který zblokoval ránu Milutinoviče, vyslal domácí do útoku. Jejich postup však ukončil zisk míče slávistou Latkou a následný zbytečný faul Filla.
18
Janíček chce ukázat, že si základní sestavu zaslouží natrvalo. Razantním skluzem zneškodnil Trubilu, který se po kostrbaté rozehrávce domácích už chtěl hnát k Millerovi.
20
Znovu kvalitní práce Janíčka. Zastavil centr z levé strany, posunul si míč k rohovému praporku a nechal se faulovat neobratným Škodou.
21
Slávisté zatím působí hodně ospale. Zato domácí bojují a účelně kombinují. I když poslední pas Šírla skončil až v náručí Čontofalského.
22
Po dlouhém autu zkoušeli hosté udeřit ze vzduchu. Škoda zvládl míč prodloužit, ale drobný Hurka neměl ve vzdušném střetu šanci. Levý obránce Šírl vyřešil situaci razantním odkopem.
24
Na pravé straně obrany má Slavia obrovské problémy. Další centr Šírla z tohoto prostoru tak tak zvládl odhlavičkovat Latka.
25
Po nepřehledném souboji odpískal rozhodčí Zelinka nepřímý volný kop proti Boleslavi nějakých třicet metrů od branky.
26
Po Trubilově centru se míč odrážel kolem penalty, ale zakončení si nikdo ze slávistů nevybojoval. A nakonec na sebe poprvé v zápase upozornil Blažek, když fauloval Kalinu, střelce jediné branky.
28
Hosté zaútočili po pravém křídle, Nitrianský posunul Blažkovi. Jeho záměr však zůstal divákům utajen, poslal polovysokou přihrávku přímo na kopačky soupeře Rolka.
29
Šírl zasáhl aktivnéího Hurku kopačkou do hrudníku, slávisté zahrávají přímý kop nedaleko rohu boleslavského vápna.
30
Do boleslavské šestnáctky přilétly dva centry po sobě, ale oba zlikvidovala domácí defenziva. I když ten druhý zachytil Miller až napodruhé.
31
Důležité Další kiks ve slávistické obraně předvedl Trubila. Od boku běloruského záložníka se míč odrazil na malé vápno k Chramostovi, který však na dlouhou nohu bránu přestřelil.
33
Tentokrát přišlo nebezpečí pro Slavii zprava. Kalinův aut prodloužil Rolko a do hlavičky se hezky opřel Fillo. Trefil však jen prostor, kde stál Čontofalský, takže slovenský gólman snadno zasáhl.
35
Dva Zahustelovy pokusy dopravit z pravého křídla míč do vápna skončily identicky - na lysé hlavě Martina Latky.
36
Karty Žlutou kartu dostal Jasmin Ščuk (Ml. Boleslav)
za sražení unikajícího Hurky, kterému dobře prodloužil vysoký míč Blažek.
37
Po provinění následoval přímý kop ze slibné vzdálenosti. Zimní posila Čonka to tedy zkusila přímo na bránu, jenže technická rána jen zaplula do Millerových rukavic.
38
Dobrá práce mladoboleslavského brankáře. Ve změti těl si zkušeně našel centr z rohu a rychlým výkopem na Chramostu založil brejk. Tomu se však hosté ubránili.
39
Důležité Parádní chvíle! Dvacet metrů od brány si míč ke střele levačkou srovnal Ščuk a i druhá rána v utkání mu sedla. Míč letící pod břevno efektně vytěsnil Čontofalský na roh.
40
Karty Žlutou kartu dostal Jan Chramosta (Ml. Boleslav)
opět za zmaření slibné akce, kterou táhl Hurka.
41
Po delší době přilétl do domácí šestnáctky centr ze hry, ale vysoký Čonkův oblouk v klidu sebral ze vzduchu zatím velmi jistě chytající Miller.
42
Slávisté se nepochopili. Střední záložník Milutinovič vyslal hezký lob do otevřeného prostoru, ale Nitrianský se k míči vrátit nemohl a Blažek přihrávku nečekal, takže ani nevystartoval.
43
Ani další pokus Milutinoviče najít Blažka nevyšel. Ulička skončila na boleslavských závorách. Hosté se však před pauzou osmělili a mají převahu, i když vyložená šance dosud nepřišla.
44
Podobná akce jako před gólem. Kulič hledá vpravo spoluhráče, který pálí z voleje. Tentokrát střílel Zahustel a jeho pohotová rána branku o metr přeletěla.
45
Důležité Góly Lukáš Jarolím (Slavia) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Slavia 2:1
První šance přinesla vyrovnání! Únik Čonky zleva odstartoval obrovský závar. Blažek sice vypálit nezvládl, ale míč odskočil k Jarolímovi, který propálil hradbu těl.
45
Karty Žlutou kartu dostal Jan Blažek (Slavia)
45
Karty Žlutou kartu dostal Radek Šírl (Ml. Boleslav)
za protesty po inkasované brance.
45
Karty Žlutou kartu dostal Róbert Cicman (Slavia)
Už ve druhé minutě nastavení přišlo zápasení Chramosty s Cicmanem. Slovenský stoper fauloval a soupeře ještě v přerušení podrazil.
45
Důležité Góly Ondřej Kúdela (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Slavia 2:1
Tak přece Boleslav poločas vyhraje! Na centr z přímého kopu bídně vyběhl Čontofalský. Prolétl vzduchem naprázdno a volný Kúdela neměl problém zblízka trknout míč do sítě.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ml. Boleslav - Slavia
47
Tohle jsou míče, které Škoda potřebuje. Milutinovič nabídl svému spoluhráči pěkný centr zprava, bývalý střelec Bohemians byl však tísněn Janíčkem a nedokázal tedy hlavičkovat tak přesně a tvrdě, jak by chtěl.
48
Boleslav odpověděla kolmicí na Chramostu, který pálil na vzdálenější tyč sice slabě, ale jen těsně mimo. Čontofalský však zřejmě tušil, že nebude třeba, aby se po míči vrhl.
49
Do debaty se obligátním pokřikem "Straka ven!" zapojili i fanoušci hostů. Následuje však hlasité a pozitivní povzbuzování.
50
Ve vzduchu se provinil Latka, který vrazil do Zahustela. Oba fotbalisté jsou v péči lékařů.
51
Karty Žlutou kartu dostal Martin Latka (Slavia)
Poté, co se obránce hostů s obtížemi postavil na nohy, ukázal mu rozhodčí žlutou kartu za přestupek, který ke zranění vedl.
52
Před Čontofalského přilétl centr ze standartky, když chtěl Janíček pálit, padl v souboji k zemi. Rozhodčí však hru nepřerušuje, penalta se nepíská.
53
Ošetřený Latka se vrací na hřiště, Jarolím, který se za něj stáhl do obrany, se vrací na své tradiční místo ve středu pole.
54
Na poslední chvíli přišel dobrý zákrok Nitrianského. Mládežnický reprezentant stačil vložit nohu do Fillovy střely zpoza vápna.
55
Důležité Už se zdálo, že Trubila akci zazdil, ale Bělorus zvládl po zemi odcentrovat přes Janíčka. Na malém vápně si míč našel Blažek, ale měl míč trochu za sebou a Millerovu svatyni těsně minul.
57
Domácí kouč Koubek málem vběhl až do hřiště, když rozhodčí správně přisoudili vhazování Slavii.
58
Důležité Zmatky ve slávistické rozehrávce trestal Fillo. Střelu explzeňského záložníka vytlačil Čontofalský na roh, na malém vápně ještě číhal volný Zahustel.
58
Karty Žlutou kartu dostal Václav Kalina (Ml. Boleslav)
za další nedovolené přerušení slávistického protiútoku.
59
Až k rohovému praporku se vysunul obránce Latka a průnikem mezi dva protihráče vybojoval roh.
60
Důležité Góly Jan Blažek (Slavia) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Slavia 2:2
Boleslavští nebyli schopni odkopnout skákající míč, až se na malém vápně skvěle zorientoval Blažek a zády k bráně posunul míč mimo dosah Millera.
61
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Martin Hurka, nahradil ho Jiří Böhm.
62
Karty Žlutou kartu dostal Adrian Rolko (Ml. Boleslav)
za faul na nového muže Böhma. Vysoký stoper viděl čtvrtou žlutou v soutěžním ročníku a v příštím utkání si odpočine.
63
S vyrovnávacím gólem jako by slávisty někdo přeřadil na vyšší rychlostní stupeň. Milutinovičovu bombu srazil Fillo, Böhmův průnik zarazil až Rolko.
64
Chybu ve slávistické obraně Zahustel nevyužil, Čonka situaci dobře odhadl a domácího záložníka čistě tělem odstavil.
65
Aktivní domácí bek Kalina si u útočného rohového praporku odstavil Čonku a poslal před bránu střílený centr, který byl však příliš vysoký a nikdo z nabíhajících hráčů ho do branky neusměrnil.
66
Slávistický útočník Böhm na hřiště skutečně vlétl a domácí s ním mají starosti. V posledním sprinterském souboji si musel Rolko pomoci přidržením, raději ještě na polovině hřiště.
67
Počet diváků 4 350 (87 % z kapacity 5 000)
68
Překvapivou střelu ze stoje vyslal Milutinovič. Po zpracování udržel míč a zkoušel překvapit Millera z třiadvaceti metrů, domácí gólman byl pozorný.
69
Štěstí pro Slavii, že Kuličovu křížnou přihrávku na úplně volného Zahustela zachytil Čonka. Slovenský krajní obránce navíc hned vyvezl míč dopředu.
71
Důležité Góly Ondřej Zahustel (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Slavia 3:2
Domácí opět vedou! Fillo vybojoval pro Boleslav roh, na přední tyči si naskočil na míč pouze Zahustel. Slávisté jen sledovali, jak domácí záložník posílá míč hlavou na vzdálenější tyč.
72
Přímý kop z pravé strany rozehrál šikovně Kulič. Nikdo z Boleslavských tečovat nezvládl, a tak balon chytá Čontofalský.
73
Karty Žlutou kartu dostal Milan Škoda (Slavia)
který sáhl do obličeje Janíčkovi.
74
S chutí hrající Fillo si elegantně přehodil dva soupeře a dotáhl míč před šestnáctku, kde ho však předložil Chramostovi na holeň. Domácí útočník už v nadějné pozici těžké zpracování nezvládl.
76
Nitrianský se poučil a na Filla vyrukoval s přiměřeným důrazem. Vstal, obešel Kuliče, uběhl dvacet metrů, a pak přihrál míč přímo na nohu vracejícího se soupeře...
77
Další průnik slávistického beka dopadl lépe, ovšem před vápnem domácích zase ztratil míč při zbytečné přihrávce Milutinovič.
78
Důležité Mohlo být téměř rozhodnuto. Po souboji Kaliny s Čonkou na hranici slávistické šestnáctky odskočil míč ke zcela volnému Chramostovi. Čontofalský ale zavčas vyběhl a dostatečně zmenšil Chramostovi střelecký úhel.
79
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Ondřej Zahustel, nahradil ho Jakub Mareš.
80
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Vitalij Trubila, nahradil ho Václav Prošek.
82
Slávisté to zkoušejí dlouhým nákopem, který Rolko snadno pustil do zámezí. Brzy se na hrot asi vysune obránce Latka, to je tradiční taktika Slavie v posledních minutách nepříznivě se vyvíjejícího utkání.
84
Nový muž Mareš nejprve míč ztratil, ale pak se k němu čtyřicet metrů od brány zase odrazil. Bývalý sparťan míč potáhl a jeho zblokovaná přihrávka přinesla Boleslavi roh.
85
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Jan Blažek, nahradil ho David Hubáček.
86
Na první pohled překvapivé střídání znamená změnu rozestavení. Do útoku přibyl Latka a jeho místo v obraně zaujme právě Hubáček.
87
Aktivita levé strany Boleslavi v druhé půli poklesla. Oživit ji zkoušel Šírl, ale svůj centr přetáhl mimo dosah spoluhráčů.
88
Důležité Krušné chvilky pro srdce boleslavských fandů. Prošek ztratil míč a nabídl Chramostovi možnost k lobu přes vyběhnutého Čontofalského. Míč odhlavičkovával Hubáček, Chramosta se ještě dostal k dorážce, ale míč do brány neprocpal. Šance skončila bombou Kuliče z deseti metrů vysoko nad.
89
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Kulič, nahradil ho Jan Štohanzl.
90
Hosté se neurovnanou kombinací dostali až k rohovému kopu. Vše se stěhuje do boleslavského vápna.
90
Je tu další roh, do soupeřova vápna doběhl i Čontofalský.
90
Ne, zakončení nepřišlo. Nastavují se dvě minuty.
90
Vysoký míč letí před Millera, ale sudí píská a ukazuje útočný faul Latky.
90
Karty Žlutou kartu dostal Jakub Mareš (Ml. Boleslav)
90
Ještě jeden dlouhý nákop přiletěl do šestnáctky domácích, ale Kalina míč s obtížemi zvládl pustit do zámezí.
90
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Jan Kysela.
90
Definitivně rozhodnout mohl po Štohanzlově přihrávce Mareš, ale z pravé strany mířil jen do boční sítě.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-5-1)

27 Miller
Miller
o hráči
6 Kalina
Kalina
o hráči
Janíček
o hráči
4 Rolko
Rolko
o hráči
25 Šírl
Šírl
o hráči
Zahustel
o hráči
79. min Mareš o hráči
11 Kúdela
Kúdela
o hráči
10 Kulič
Kulič
o hráči
89. min Štohanzl o hráči
17 Ščuk
Ščuk
o hráči
23 Fillo
Fillo
o hráči
Chramosta
o hráči
90. min Kysela o hráči

logo SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

Čontofalský
o hráči
Nitrianský
o hráči
28 Latka
Latka
o hráči
26 Cicman
Cicman
o hráči
8 Čonka
Čonka
o hráči
32 Blažek
Blažek
o hráči
85. min Hubáček o hráči
Jarolím
o hráči
Milutinovič
o hráči
24 Trubila
Trubila
o hráči
80. min Prošek o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči
23 Hurka
Hurka
o hráči
61. min Böhm o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián
Počet diváků: 4 350 (87 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

8. prosince 2018 17:00Slavia–Mladá Boleslav 3:2
10. srpna 2018 18:30Mladá Boleslav–Slavia 0:1
17. dubna 2018 20:00Slavia–Mladá Boleslav 2:0
3. března 2018 18:00Mladá Boleslav–Slavia 0:3
27. srpna 2017 16:30Slavia–Mladá Boleslav 4:0
20. května 2017 17:00Mladá Boleslav–Slavia 1:2
26. listopadu 2016 15:00Slavia–Mladá Boleslav 2:1
5. března 2016 18:00Mladá Boleslav–Slavia 2:1
12. září 2015 20:15Slavia–Mladá Boleslav 1:1
13. března 2015 20:15Slavia–Mladá Boleslav 3:4
30. srpna 2014 20:15Mladá Boleslav–Slavia 2:1
31. března 2014 18:00Mladá Boleslav–Slavia 3:1
14. září 2013 20:15Slavia–Mladá Boleslav 0:4
3. března 2013 18:05Slavia–Mladá Boleslav 1:1
18. srpna 2012 18:20Mladá Boleslav–Slavia 1:0
4. března 2012 17:00Mladá Boleslav–Slavia 3:2
26. srpna 2011 20:15Slavia–Mladá Boleslav 1:1
20. listopadu 2010 18:20Mladá Boleslav–Slavia 3:1
31. července 2010 16:00Slavia–Mladá Boleslav 1:0
15. května 2010 17:30Mladá Boleslav–Slavia 0:1
25. července 2009 18:15Slavia–Mladá Boleslav 1:1
27. dubna 2009 19:00Slavia–Mladá Boleslav 3:3
27. října 2008 17:15Mladá Boleslav–Slavia 0:0
10. května 2008 15:00Mladá Boleslav–Slavia 0:2
2. prosince 2007 20:15Slavia–Mladá Boleslav 1:1
10. května 2007 17:15Slavia–Mladá Boleslav 1:1
29. října 2006 20:15Mladá Boleslav–Slavia 1:3
27. března 2006 16:40Mladá Boleslav–Slavia 4:1
3. října 2005 16:40Slavia–Mladá Boleslav 2:1
14. března 2005 16:40Slavia–Mladá Boleslav 2:2
11. září 2004 14:25Mladá Boleslav–Slavia 1:1