Neděle 5. dubna 2020, svátek má Miroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkný večer u sledování on-line reportáže z posledního utkání české fotbalové ligy v tomto roce. Dohrávka 16. kola nabízí souboj aktuálně devátého Slovácka se čtvrtou Mladou Boleslaví. Průběh zápasu vám přineseme minutu po minutě.
Oba kluby si mohou v tabulce před zimní přestávkou polepšit. Slovácku stačí i remíza, aby se vyšvihlo do horní poloviny tabulky před momentálně osmou Duklu. Boleslav potřebuje vyhrát, aby přeskočila třetí Plzeň.
Pokud dnes v Uherském Hradišti padne alespoň jeden gól, bude poslední podzimní kolo rekordní. V dosavadních sedmi zápasech totiž dali střelci osmadvacet branek stejně jako v šestém a dvanáctém dějství.
Slovácku se na vlastním stadionu daří méně než venku, protože z cenkovních zápasů si odvezlo více bodů a ve třech posledních domácích zápasech nezískalo dokonce ani bod.
Mladá Boleslav má slušnou střeleckou formu - v předešlých čtyřech zápasech dala jedenáct gólů. Také prohrála jen jednou z posledních osmi zápasů a na hřišti Slovácka prohrála jednou z pěti duelů.
Domácí mají však ve svých řadách "experta na Boleslav" Václava Ondřejku, který proti dnešnímu rivalovi nastřílel třetinu svých ligových gólů, tedy čtyři z dvanácti. Radoval se z nich v posledních pěti vzájemných utkáních.
Obě mužstva nastoupila na hrací plochu. Slovácko bude hrát v tradičních bílých dresech, hosté z Boleslavi v náhradních, fialových.
1
Začal první poločas utkání Slovácko - Ml. Boleslav
Rozehráli domácí.
1
Slovácko se hned zkraje dopustilo dvou faulů. Po Trousilově kopanci do Zahustela budou hosté zahrávat přímý kop ze slibné pozice.
2
Trousil kopl Zahustela do hlavy a způsobil mu krvácející ránu. Boleslavský útočník bude muset jít zřejmě na šití.
2
Důležité Přímého kopu z osmnácti metrů se ujal Procházka a trefil břevno! Svou střelu zakroutil kolem zdi k bližší tyči, ale právě od té se balon odrazil před branku. Tam číhali dva hostující hráči, ale míč prolétl mimo jejich dosah.
3
Zahustel se stále nevrací na hřiště. U postranní čáry už se rozcvičují potenciální náhradníci.
5
Po faulu Janíčka mají domácí k dispozici standardní situaci z pravé strany.
5
Důležité Góly Ladislav Volešák (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Ml. Boleslav 1:0
A přímý kop Slovácka končí úvodní brankou zápasu! O centr se postaral Valenta a namířil jej přesně na hlavy nabíhajících hráčů v šestnáctce. Nejlépe si naskočil Volešák a prodloužil míč přesně ke vzdálenější tyči. Miller se za balonem pouze ohlédl.
7
Slovácko se zkouší dál tlačit do útoku, ale tentokrát si pomáhá faulem na boleslavského obránce Johanu.
9
Zahustel se po ošetření vrací na hřiště. Jeho mužstvi ovšem během krátkého oslabení inkasovalo.
11
Další útočnou akci Slovácka zastavuje praporek pomezního - ofsajd.
12
Důležité Domácí vedou útok po pravé straně: Ondřejka vymýšlí, co podniknout s míčem, když se mu bleskovým náběhem za obranu nabízí Reinberk. Přihrávky se dočkal a jde ze strany sám na brankáře Millera. Místo přihrávky pod sebe volí rovnou střelu, ale Miller vyráží. Z dorážky se jej ještě snaží přehodit Ondřejka, ale Miller je na místě včas.
14
Johanovo zaváhání v obraně hasí včasným návratem Procházka. Boleslavští se i nadále spíš brání.
15
Na hranici pokutového území domácích kličkuje Kulič a následně vybízí přihrávkou za obranu Zahustela. Ten si ale podle pomezního naběhl z ofsajdu, což se však nestalo.
16
Zahustel ukazuje, že není schopný pokračovat ve hře a otřesený odchází do útrob stadionu.
17
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Ondřej Zahustel, nahradil ho Jakub Synek.
19
Slovácko mělo možnost napodobit situaci před prvním gólem, když zahrávalo další přímý kop z pravé strany. Centr Valenty ale v tomto případě k trefě některého z jeho spoluhráčů nevedl.
20
Domácí byli v úvodních dvaceti minutách trochu překvapivě aktivnějším a nebezpečnějších týmem. Hra Boleslavi je zatím spíše mdlá.
21
Nyní se Boleslavští vysvobodili z obléhání domácího mužstva a rychle si to namířili do útoku. Chramostova kolmice na Kuliče ale skončila jen v rukavicích gólmana Filipka.
23
Procházka se snaží po autovém vhazování protlačit na kraji šestnáctky k míči, ale od toho jej odclonil domácí stoper Trousil.
24
Náhradník Synek chce ukázat, že si brzký nástup na hřiště zaslouží. Vede si míč středem hřiště a troufá si hned na trojici obránců. Obhazuje si Trousila a chce jít dovnitř pokutového území, ale vtom padá. Sudí však jeho kontakt s Trousilem jako faul neposoudil.
25
Domácím se průnik obrannou řadou soupeře nevydařil, a tak raději vrátili míč zpátky dozadu Filipkovi.
26
Chybu Boleslavi v rozehrávce může potrestat Valenta. Poté, co soupeř chyboval, mu přihrál Volešák. Valenta napřáhl z necelých třiceti metrů, ale jeho rána nebyla dostatečně přesná, a tak Miller balon lapil.
28
Fotbalisté Slovácka stále drží Boleslav v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky. Hosté se ještě nedostali do potřebného tempa, nevytvořili si souvislejší tlak.
29
Navíc si častěji než Slovácko pomáhají faulem. Jako nyní Procházka, jenž zatáhl soupeře za dres.
30
Kuriózní situace: Kulič nakopl míč protihráči do ruky a když protestoval sám se zdviženou rukou, skončil balon pro změnu na ní. Rozhodčí nechal v obou případech hru pokračovat.
32
Štohanzl zatahuje míč ve sprintu po levé straně, ale tam mu nikdo ze spoluhráčů nepřibíhá na pomoc, a proto boleslavský záložník centruje před branku. Jeho pas je ovšem zblokovaný.
33
Slovácko získává opět přímý kop z pravé strany, tentokrát ale o dost dál než před prvním gólem.
34
Důležité Velká paráda domácího stopera Trousila! Valenta v tomo případě neposlal míč do středu šestnáctky, ale na její hranici, kde si na centr počkal Trousil a nádherným kopem ve vzduchu vystřelil na vzdálenější tyč. Miller nejkrásnějšímu gólu kola zamezil včasným skokem do strany a vyražením.
35
Valenta tentokrát v pozici faulovaného. Sám opět o přímý kop postará.
36
Nakonec byl Valenta také střílejícím hráčem. Míč si totiž narazil s Volešákem, ale poté nepálil přesně.
38
Kysela při změně směru upadl na zem a nejspíš si natáhl tříslo. Chvíli leží ne zami, ale už se zvedá a zdá se, že bude hrát dál.
40
Důležité Povedená střela Volešáka a další skvělý zákrok Millera! Volešák si naběhl na přihrávku Ondřejky na hranici pokutového území a tvrdě vypálil do pravého horního rohu z pohledu brankáře Millera, jenž vyrazil oběma rukama na roh.
41
Na centr z rohového kopu si naběhl na přední tyč agilní Trousil, ale v těžkém úhlu nehlavičkoval přesně.
42
Boleslav jako by byla stále zaskočená vedoucím gólem soupeře. Slovácko se dál tlačí dopředu, na bránění těsného náskoku nespoléhá.
43
Domácí fanoušci se zlobí, že sudí nepískal faul na jejich hráče, ale zákrok posoudil jako faul útočný. Poté ještě spílají brankáři Millerovi, že si dává míč k odkopu dál, než by měl.
44
Hosté zkoušejí nákopy na útočnou polovinu, ale ty k úspěchu nevedou.
45
Kulič si snaží nenápadně zpracovat míč rukou, ale rozhodčí si jeho prohřešku všiml. Boleslav tak opět přichází o míč.
45
Poslední zoufalý pokus Mladé Boleslavi: Ščuk centruje jen za branku málo vytíženého brankáře Filipka.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Ml. Boleslav
Rozehrávají hosté ze středních Čech.
46
Boleslav pozvolna postupuje s míčem dopředu. Nakonec získala na pravé straně alespoň autové vhazování.
47
Ondřejka sice oceňuje Reinberkovu kolmici po pravé straně, ale k rohovému praporku se k ní nevydal. Přihrávka byla podle něj příliš rychlá.
48
Ani další kombinaci na pravé polovině hřiště domácím nevychází. Poslední pas šel na paty, a tak se míče zmocňují hosté.
49
Důležité Na levé straně sbíhá s míčem Kubáň a posílá přesný centr na zadní tyč, kde se uvolňuje útočník Došek. Jeho hlavička by mířila ke vzdálenější tyči do protisměru brankáře Millera, kdyby jeho střelu nezblokoval stoper Rolko. Balon se odrazil zpátky k Doškovi, který ještě centroval na malé vápno, ale tam nebyl nikdo z ejho spoluhráčů.
50
Boleslav je i ve druhém poločase pasivnějším týmem, Slovácko je dnes ve velkém laufu.
51
Důležité Obrovská příležitost Volešáka končí špatným zpracováním. Při brejku na něj posílá vysoký centr Valenta, Volešák kolem sebe nikoho nemá a chce si na hranici pokutového území zpracovat míč slabší levačkou, jenže tím jeho příležitost hasne. Balon se od něj totiž odráží moc daleko přímo do náruče vyběhnuvšího Millera.
53
Dalo se očekávat, že Boleslavští o přestávce ožijí a budou se snažit otočit vývoj utkání, ale nestalo se. Hosté pokračují ve slab ém výkonu i po pauze.
54
Nyní hosté faulují Doška, Slovácko tak bude kopat standardku.
55
S Košútovým centrem si však boleslavská defenziva poradila.
56
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jan Štohanzl, nahradil ho Jakub Řezníček.
57
A další standardní situace pro Slovácko - rohového kopu se ujme střelec Volešák.
58
Na jeho centr si naskočil u přední tyče Trousil, který tečoval míč je na sebe k Doškovi. Ten se k balonu nedostal před Johanu, od nějž šel míč za brankovou čáru. Sudí ale nařídil odkop od brány.
59
Trousil skončil po vzdušném souboji na zemi a svíjí se v bolestech. Odebral se mimo hrací plochu, a tak hra pokračuje bez něj i jakéhokoli zdržení.
60
Trousil už je v pořádku a vrací se na hřiště.
61
Domácí získali další standardku, tentokrát z velké vzdálenosti. Před svou brankou vystoupal nejvýše stoper Johana a poslal míč do bezpečí.
62
Boleslav je v útoku nadále neschopná zahrozit, naopak Slovácko se znovu činí. Kordula se snaží procpat k hlavičce, v tom mu ale brání držení soupeřem. Poté ještě střihá nůžkama Ondřejka, ale pálí mimo.
64
Karty Žlutou kartu dostal Petr Johana (Ml. Boleslav)
za faul na Doška, který jej ovšem hodně přihrál.
65
Důležité Po dlouhé době šance Boleslavi, domácí podržel Filipko! Domácí stoper Trousil si nechal utéct boleslavského střelce Chramostu, jenž v šestnáctce na nic nečekal a na Filipka hned vystřelil vzduchem. Gólman Slovácka se vymrštil a vyškrábl na roh.
66
Po rohovém kopu se Slovácko ubránilo mnohem snadněji.
67
Karty Žlutou kartu dostal Václav Ondřejka (Slovácko)
68
Důležité Velká chyba boleslavské obrany, která však nekončí gólem. Rolko přihrává v nouzi Millerovi, který před sebou vidí napadajícího protihráče, a tak rychle přihrává naslepo před sebe do šestnáctky. U míče je ale jako první Volešák, jenž může střílet. Místo toho si dává míč před sebe a teatrálně padá přes nohy soupeře. Sudí nepíská faul, ale ani hráče netrestá kartou.
68
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jakub Synek, nahradil ho Václav Kalina.
69
Karty Žlutou kartu dostal Václav Kalina (Ml. Boleslav)
za tvrdé sražení Volešáka.
70
Ondřejka vybojoval pro Slovácko rohový kop.
71
Důležité A ten málem skončil druhým gólem domácích! Trousil chviličku předstíral před svým strážcem zranění, aby bleskově zvedl hlavu a naběhl si na přední tyč. Tam prodloužil hlavou na druhou stranu malého vápna, kde stál Došek. Ale ani v tomto případě nedopravi míč do brány.
72
Důležité Znovu Došek: ale ani teď neslaví gól, brankář Miller zastavil jeho zakončení hlavou po dalším rohovém kopu až na brankové čáře.
73
Ondřejka se dopustil faulu zezadu a mohl se bát, že uvidí druhou žlutou kartu. Rozhodčí Hruběš ho ale jen napomenul.
75
Počet diváků 4 055 (50 % z kapacity 8 121)
77
Domácí tým stále nepolevuje a vytrvale útočí, Boleslav se zatím na vzdor příliš nezmohla.
78
Důležité Na levé straně pokutového území se i s trochou štěstí dostává k míči Ondřejka. Jeho křížná střela levačkou ale Millera nezaskočila, hostující gólman přízemní ránu s přehledem kryl.
80
Kalinova střela zpoza šestnáctky byla sražená. Krátce nato se domácí dopouštějí faulu a nabízejí tak soupeři zahrozit z přímého kopu z větší vzdálenosti.
81
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Václav Ondřejka, nahradil ho Jiří Perůtka.
81
Kalinův centr z přímého kopu domácí v pohodě odhlavičkovali pryč od své branky.
83
Také sedm minut před koncem základní hrací doby se hraje především na polovině Boleslavi.
84
Důležité Nyní diváci sledují rozmíšku meti Rolkem a Doškem. Vše se seběhlo poté, co si Došek zpacoval míč moc daleko od sebe, jenže potom ještě dojel skluzem brankáře Millera, který už měl balon v moci. Rolko se za Doškem okamžitě vydal a srazil jej k zemi. Rozhodčí musí oba hráče uklidňovat.
85
Karty Žlutou kartu dostal Adrian Rolko (Ml. Boleslav)
86
Karty Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)
za faul na Chramostu.
87
Slovácko bude zahrávat standardní situaci z levé strany dál od brány.
88
V šestnáctce by rád přidal druhý gól hlavou Volešák, ale hosté zvládli odvrátit alespoň na rohový kop.
89
Po něm by domácí nejraději drželi míč u rohového praporku až do závěrečného hvizdu, ale to se jim nepovedlo. Boleslav jde místo toho do protiútoku, na jehož konci je kolmice Rolka a nepřesná střela Kaliny z úhlu.
90
V první a jediné minutě nastaveného času zahrává Boleslav přímý kop. Ani ten ale vyrovnávací brankou nekončí.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FC Slovácko Slovácko (4-5-1)

29 Filipko
Filipko
o hráči
Reinberk
o hráči
22 Košút
Košút
o hráči
26 Trousil
Trousil
o hráči
Kubáň
o hráči
Ondřejka
o hráči
81. min Perůtka o hráči
Daníček
o hráči
Volešák
o hráči
Kordula
o hráči
25 Valenta
Valenta
o hráči
7 Došek
Došek
o hráči

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-3-3)

27 Miller
Miller
o hráči
Janíček
o hráči
2 Johana
Johana
o hráči
4 Rolko
Rolko
o hráči
Procházka
o hráči
17 Ščuk
Ščuk
o hráči
20 Kysela
Kysela
o hráči
Štohanzl
o hráči
56. min Řezníček o hráči
Zahustel
o hráči
17. min Synek o hráči
68. min Kalina o hráči
Chramosta
o hráči
10 Kulič
Kulič
o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Marek, Hájek
Počet diváků: 4 055 (50 % z kapacity 8 121)

Vzájemné zápasy

2. března 2019 15:00Slovácko–Mladá Boleslav 1:1
22. září 2018 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 5:1
17. března 2018 15:00Mladá Boleslav–Slovácko 1:1
16. září 2017 19:00Slovácko–Mladá Boleslav 0:1
18. března 2017 20:15Slovácko–Mladá Boleslav 2:1
17. září 2016 16:00Mladá Boleslav–Slovácko 3:0
16. dubna 2016 17:00Slovácko–Mladá Boleslav 0:2
24. října 2015 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 4:1
23. května 2015 17:15Slovácko–Mladá Boleslav 1:1
14. dubna 2015 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 5:3
1. dubna 2015 16:00Slovácko–Mladá Boleslav 2:2
21. listopadu 2014 20:15Mladá Boleslav–Slovácko 2:0
3. března 2014 18:00Mladá Boleslav–Slovácko 2:0
10. srpna 2013 18:00Slovácko–Mladá Boleslav 0:2
10. dubna 2013 18:00Slovácko–Mladá Boleslav 0:1
2. dubna 2013 16:00Mladá Boleslav–Slovácko 3:1
29. března 2013 16:00Mladá Boleslav–Slovácko 2:0
15. září 2012 19:00Slovácko–Mladá Boleslav 3:1
5. prosince 2011 18:30Slovácko–Mladá Boleslav 1:0
7. srpna 2011 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 1:0
21. května 2011 17:30Slovácko–Mladá Boleslav 1:2
7. listopadu 2010 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 2:3
30. dubna 2010 18:20Slovácko–Mladá Boleslav 1:0
1. listopadu 2009 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 3:2
26. listopadu 2006 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 2:2
5. srpna 2006 19:00Slovácko–Mladá Boleslav 0:2
11. prosince 2005 17:00Mladá Boleslav–Slovácko 1:0
1. září 2005 17:00Slovácko–Mladá Boleslav 1:1
28. května 2005 14:25Mladá Boleslav–Slovácko 0:0
27. listopadu 2004 17:00Slovácko–Mladá Boleslav 1:1

Najdete na iDNES.cz