Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. července 2021 Anna

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Fandíte Olomouci, nebo Českým Budějovicím? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
Hezký podvečer u sledování on-line reportáže z dohrávky 17. kola fotbalové ligy mezi Olomoucí a Českými Budějovicemi, tedy patnáctým a třináctým celkem tabulky. Přímý souboj o záchranu v nejvyšší soutěži vám nabídneme minutu po minutě.
Soutěžní premiéru v budějovickém dresu dnes zažije obránce Tomáš Řepka, jenž na podzim skončil ve Spartě a během zimní přípravy vytvořil stoperskou dvojici s Romanem Lengyelem.
Olomouc čeká na výhru už osm kol a v posledních 405 minutách nedokázala skórovat. K prolomení střeleckého trápení jí má pomoci také levé křídlo Jakub Podaný, který na Hané hostuje ze Sparty.
Olomouc je jediným klubem, který během zimní pauzy vyměnil trenéra. Obnovená ligová proemiéra na Andrově stadionu čeká Petra Uličného.
České Budějovice čekají na výhru venku 23 zápasů, naposledy zvítězily v Mladé Boleslavi 5. května 2010.
Oba týmy už si na trávníku potřásají rukama. Domácí budou hrát v modrých dresech, hosté z jihu Čech v růžovém.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Č. Budějovice
Rozehráli hosté z Budějovic.
1
Budějovice získaly v krátkém sledu dvě autová vhazování, ale daleko dopředu se nedostaly.
2
Po faulu ve středu hřiště zahrávali hosté standardní situaci, ale ani ta jim nepomohla k proniknutí do šestnáctky Olomouce.
3
Řepka si připsal první obranný zákrok, hlavou poslal míč raději do autu.
4
Ordoš fauluje při napadání na polovině soupeře Otepku, míče se proto znovu ujímají Budějovice.
5
Machovcův centr z levé strany pokutového území chytá brankář Zlámal. Při následném protiútoku získávají domácí přímý kop 32 metrů od branky.
6
Standardní situaci si vzal na starost zkušený záložník Heinz. Po jeho centru do šestnáctky se míč odrazil k Nepožitkovi, kterému se však střela z voleje nepovedla.
7
Řepka při dalším obranném zákroku podklouzl a Budějovice se poté dostávají pod tlak, který řeší až faulem u postranní čáry.
8
Heinz centruje od čáry na přední tyč, kam si nabíhá Kučera, ale jeho hlavička není dostatečně důrazná. Gólman Daněk v pohodě chytá.
8
Karty Žlutou kartu dostal Zdeněk Ondrášek (Č. Budějovice)
za šlapák na domácího Hálu.
10
Důležité Olomouc vybojovala rohový kop a byla z toho velká šance. Centr mířil na přední tyč, kam si opět naběhl Kučera a poslal míč hlavou ke vzdálenější tyči. Dorazit balon do sítě mohl Ordoš, ale ani po skluzu jej nedokázal pořádně usměrnit.
12
Jihočeši se snaží prosadit přes pravou stranu, ale Krajčíkův aut končí pouze na kopačkách domácích hráčů.
13
Hosté se vysvobodili z olomouckého obležení, ale jen na chvilku. Útočník Ondrášek si totiž naběhl do šance z ofsajdu.
14
Domácí nechtějí dát Budějovicím ani píď místa, brankář Zlámal mohl být zatím po většinu času v naprostém klidu.
15
Teď ho mohl ohrozit Sandro, ale také jeho náběh za olomouckou obranu byl posouzen pomezním sudím jako ofsajdový.
16
Schulmeister chce překvapit Daňka dalekonosnou střelou z pětatřiceti metrů, ale odvážná rána mezi tři tyče nemíří.
18
Utkání zatím postrádá vyložené šance, hraje se především mezi šestnáctkami, ale diváci na stadionu se podle všeho i tak dobře baví.
19
Zlámal pokazil odkop, a tak hosté zahrávají rohový kop. Sandrův centr ale nikoho z Budějovických před brankou nenašel.
20
Důležité První zajímavější šance Budějovic začala u stopera Řepky. Ten poslal centr na útočníka Ondráška, který hlavou přihrál do strany Otepkovi. Zkušený záložník pálí levačkou na bránu, ale jeho střela nebyla dost přesná, a tak Zlámal v pohodě chytá.
21
Sandro se znovu ocitl v ofsajdu, akce Českých Budějovic tím končí.
23
Olomouc je v poseldních minutách pasivní a dovoluje hostům rozvíjet útočné akce.
24
Důležité Velká příležitost Budějovic: Klesa se na pravé straně pokutového území zbavuje zasekávačkou svého strážce a posílá pod sebe křížnou přihrávku. Míč prochází přes několik hráčů k volnému Otepkovi, který chce poslat balon do horního růžku, ale o kus míjí.
26
Po poměrně slibném úvodu se Olomouci nedaří dostat se do hry. Většina akcí domácího týmu končí už před hranicí šestnáctky.
28
Důležité Nyní si ovšem Olomoučtí vypracovali výtečnou šanci! Byla podobná té předchozí budějovické - Jirouš přihrával zprava pod sebe Heinzovi, který dobíhal na hranici šestnáctky a měl před sebou napůl odkrytou bránu. Jeho střela však minula tyč o pár centimetrů.
30
Míč teď létá ze strany na stranu, ani jeden z týmů není schopen jej udržet delší dobu na svých kopačkách.
31
Budějovice se dopustily útočného faulu, řada je zase na domácích.
32
Sandro zahrál rukou, ale rozhodčí nechává hru pokračovat, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.
33
Ordoš svádí v pokutovém území Budějovic souboj s Řepkou. K hlavičce se sice dostal Řepka, ale v záklonu poslal míč jen k Ordošovi, který vzápětí střílí levačkou po zemi. Branku ovšem o několik metrů míjí.
34
Ordošova střela byla tečovaná některým z hostujících hráčů, a tak Olomouc kope roh. Centru se bez potíží zmocnil gólman Daněk.
36
Heinz si ve spolupráci se svými parťáky vytvořil střeleckou příležitost, ale jeho rána zpoza pokutového území byla sražena.
37
Schulmeister teď zavařil budějovickému brankáři Daňkovi. Dokázal se uvolnit na pravé straně a jeho prudký střílený centr musel Daněk vyboxovat do bezpečí.
39
Ondrášek se vydává na sóloakci. Nic jiného mu ani nezbývá, protože po zpracování centru nevidí před brankou žádného spoluhráče. Zkouší proto zaskočit Zlámala střelou z malého úhlu, míč se odráží od olomouckého brankáře mimo bránu.
41
Hosté získali přímý kop, tedy spíše zkrácený rohový kop. Olomoučtí si s centrem Otepky poradili bez větších potíží.
43
Otepka chvíli polehává na zemi kousek od středového kruhu, ale když rozhodčí nezastavuje hru, bleskově se zvedne, jde po míči a nakonec fauluje. Tímto představením si vysloužil pískot domácích fandů.
45
Hála si uvnitř šestnáctky obhodil míč kolem Machovce, který ho poté nechtěně trefuje loktem do obličeje. Pokutový kop se kvůli tomu nepíská.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Č. Budějovice
Rozehráli domácí.
46
Podaný pádí s míčem z levé strany do šestnáctky. Ještě před její hranicí jej skluzem zastavuje Krajčík, ale faul se nepíská. Krajčík zřejmě nejprve trefil míč.
47
Schulmeisterův centr z pravé strany likviduje hlavičkou Lengyel, domácí budou zahrávat rohový kop.
48
Před budějovickou brankou vystoupal nejvýše do vzduchu Řepka a odvrátil míč do bezpečí.
49
Olomoučtí chtěli po přestávce na soupeře očividně vlétnout, ale nebezpečí pro gólmana Daňka to zatím neznamenalo. Domácí však drží míč neustále na svých kopačkách.
50
Heinz chtěl poslat míč z brankové čáry zpět do vápna, ale podle rozhodčího se již ocitl v zámezí.
51
Budějovice se nyní ze všech sil brání olomouckému tlaku. Otepka musí v nouzi odkopnout míč z šestnáctky do autu.
52
Domácí vybojovali rohový kop, ale Jihočeši se dokázali ubránit. Tlak Olomouce nicméně neutichá, dál se tlačí na branku.
53
Schulmeisterův průnik zastavuje Hudson. Olomouc však útočí dál, centr z pravé strany propadá v malém vápnu na zem, ale hosté mají i trochu štěstí a také v tuto chvíli se ubránili.
55
Nadále se hraje na polovině Českých Budějovic. Olomouc kope další roh, ale stále se jí nedaří dopravit míč do Daňkovy brány. Nyní mohou mít hosté chvíli klid.
56
Budějovičtí si však míč dlouho neužili, opět ho jen odevzdali soupeři a musí se připravit na další porci defenzivní práce.
57
Jirouš čeká na přihrávku, když k němu přibíhá zezadu Řepka a stahuje ho k zemi. Ze standardní situace ale domácí nic nevytěžili.
58
A další faul Budějovic - tentokrát se na zemi ocitá Schulmeister, ale efekt přímého kopu je stejný jako před chvílí.
59
Hosté se po dlouhé době dostávají s míčem na útočnou polovinu. Otepka centruje doleva na Sandra, jenž rychle přenáší míč pro změnu na zadní tyč, ale tam před Klesou zasahuje domácí obrana.
61
Javorek u postranní čáry drží Podaného tak dlouho kolem krku, že rozhodčí nemůže jeho počínání přehlédnout.
61
Karty Žlutou kartu dostal Rudolf Otepka (Č. Budějovice)
za faul na Nepožitka.
62
Standardní situace se ujal Vepřek, jehož centr před bránu mířil na hlavu jednoho ze spoluhráčů. Míč ovšem skončil vysoko nad brankou.
63
Počet diváků 5 677 (45 % z kapacity 12 541)
64
Olomouc získává další rohový kop...
65
... Vepřekův centr míří na přední tyč, kde ale není nikdo z ejho spoluhráčů. Jen stoper Řepka, který v pohodě hlavičkuje míč pryč od brány.
66
A vzápětí už osmý roh pro Olomouc.
66
Důležité Hosté se znovu v pohodě ubránili, ale to už nelze tvrdit o další situaci, kdy Schulmeister centruje z pravé strany a míč propadá k volnému Kučerovi. Jeho střela z deseti končí na boční síti.
68
Daněk vybíhá za míčem na okraj pokutového území, jenže s ním v náruči klouže až za čáru, kde do balonu ještě strká, aby na něj nedosáhl Schulmeister. Poté odkopává míč do autu. Rozhodčí vše vidí.
69
Karty Žlutou kartu dostal Michal Daněk (Č. Budějovice)
70
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel José Ferreiro da Silva Sandro, nahradil ho Jakub Řezníček.
71
Karty Žlutou kartu dostal Martin Hála (Olomouc)
za faul na Otepku.
72
Schulmeister zasekává za rhanicí velkého vápna a střílí pravačkou. Jeho pokus je sražený Lengyelem a fanoušci křičí "ruka", ale hra pokračuje dál. Budějovický bek měl totiž ruku u těla.
74
Budějovice šetří čas. Poté, co se domácí dopoustili faulu na útočné polovině, Jihočeši s rozehráním vůbec nespěchají. Bodu by si evidentně dost cenili.
76
Důležité Heinz ve své druhé slibné příležitosti zápasu! Dlouhý centr z pravé strany propadá přes Řepku právě k Heinzovi, který pohotově střílí z patnácti metrů, jenže pravou tyč Daňkovy brány o kousek míjí.
77
Karty Žlutou kartu dostal Petr Javorek (Č. Budějovice)
78
Budějovice se ve druhém poločase už ani moc nesnaží naznačovat, že by se pokoušely útočit. Nákop dopředu na opuštěného Ondráška byl spíše symbolický a šetřící čas.
79
Řepka pod tlakem bývalého spoluhráče Podaného přihrává Daňkovi. Po odkopu se k míči dostává Otepka, ale jeho průnik střelou nekončí. Balon má v moci opět Olomouc.
81
Důležité Zničehonic obrovský závar před olomouckou brankou: po Krajčíkově autovém vhazování nepjprve ze strany prudce pálí Klesa a Zlámal vyráží míč zpět do hřiště. Poté přichází centr na malé vápno na Javorka, jehož hlavičku Zlámal s vypětím sil vyškrabává od pravé tyče.
82
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Adam Varadi.
85
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Radim Nepožitek, nahradil ho Martin Pospíšil.
86
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Michal Klesa, nahradil ho Fernando Tobias Hudson.
87
Olomouc se ještě v závěru snaží rozhodnout o svém vítězství, na které čeká tak dlouho. Varadiho střela po rohovém kopu se ovšem neujala.
87
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Marek Heinz, nahradil ho Zdeněk Klesnil.
89
Hosté si musí pomáhat pod tlakem všemi způsoby. I fauly. Krajčík si za jeden takový, kterého se dopustil před vlastní šestnáctkou, vykoledoval karetní trest.
89
Karty Žlutou kartu dostal Matej Krajčík (Č. Budějovice)
90
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Rudolf Otepka, nahradil ho Jan Riegel.
90
Důležité Ordošovi se podařilo obstřelit zeď, ale Daněk se vymrštil k pravé tyči a dobře umístěnou střelu vyrazil.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (0-0-0)

27 Zlámal
Zlámal
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
13 Kučera
Kučera
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
28 Hála
Hála
o hráči
Podaný
o hráči
Nepožitek
o hráči
18 Heinz
Heinz
o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči
Schulmeister
o hráči
Jirouš
o hráči

logo SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice (0-0-0)

29 Daněk
Daněk
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
Lengyel
o hráči
Krajčík
o hráči
Machovec
o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
10 Klesa
Klesa
o hráči
19 Rýdel
Rýdel
o hráči
20 Javorek
Javorek
o hráči
25 Sandro
Sandro
o hráči
Ondrášek
o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Kocián, Hájek
Počet diváků: 5 677 (45 % z kapacity 12 541)

Vzájemné zápasy

8. dubna 2017 17:00Č. Budějovice–Olomouc 2:5
17. září 2016 17:00Olomouc–Č. Budějovice 1:0
1. června 2013 17:00Olomouc–Č. Budějovice 1:0
28. července 2012 19:00Č. Budějovice–Olomouc 1:0
20. února 2012 18:00Olomouc–Č. Budějovice 0:0
14. srpna 2011 17:00Č. Budějovice–Olomouc 1:2
21. května 2011 17:30Č. Budějovice–Olomouc 1:0
7. listopadu 2010 17:00Olomouc–Č. Budějovice 5:1
2. května 2010 16:00Č. Budějovice–Olomouc 2:1
1. listopadu 2009 17:00Olomouc–Č. Budějovice 2:0
19. dubna 2009 17:00Olomouc–Č. Budějovice 1:1
19. října 2008 17:00Č. Budějovice–Olomouc 1:1
17. května 2008 15:00Olomouc–Č. Budějovice 1:0
27. dubna 2008 0:00Č. Budějovice–Olomouc ?:?
23. března 2008 0:00Olomouc–Č. Budějovice ?:?
5. srpna 2007 17:00Č. Budějovice–Olomouc 2:0
26. listopadu 2006 17:00Č. Budějovice–Olomouc 2:0
6. srpna 2006 17:00Olomouc–Č. Budějovice 0:0
25. května 2005 16:40Č. Budějovice–Olomouc 1:2
7. srpna 2004 20:00Olomouc–Č. Budějovice 2:1
21. března 2004 17:00Olomouc–Č. Budějovice 1:0
13. září 2003 17:15Č. Budějovice–Olomouc 2:1
18. května 2003 16:30Olomouc–Č. Budějovice 4:2
3. listopadu 2002 16:30Č. Budějovice–Olomouc 3:1
31. března 2001 16:30Č. Budějovice–Olomouc 3:1
30. listopadu 2000 16:30Olomouc–Č. Budějovice 2:1

Mohlo by vás zajímat