Pondělí 21. června 2021, svátek má Alois
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 21. června 2021 Alois

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Příjemné odpoledne, fotbalová liga má dnes na programu dva zápasy. Duel po odečtu bodů předposlední Olomouce s pátými Teplicemi začíná v 16:35 a můžete ho sledovat v podrobné on-line reportáži.
Fandíte Olomouci, nebo Teplicím? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete!
Tepličtí fotbalisté v Olomouci nevyhráli dlouhých osm let. Aktuální formu mají lepší hosté, kteří se mohou pochlubit třemi vítězstvími v řadě. To domácí v posledních čtyřech ligových utkáních nevyhráli.
Trojice rozhodčích už přivedla obě mužstva na hrací plochu. Domácí budou hrát v tradičních modrých dresech, Tepličtí nastupují ve žlutých.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Teplice
Rozehráli domácí.
1
Hned v první minutě Tepličtí zahrozili. Na hranici vápna se s míčem šikovně obtočil Mahmutovič, do pořádného zakončení se ale nakonec před gólmanem Zlámalem nedostal.
2
Z přímého kopu centroval do pokutového území Olomouce hostující Stožický, standardka se mu ale vůbec nepovedla. Míč směřoval mimo klubko hráču a nemířil ani na bránu.
3
Za dlouhým míčem za obranu Teplic spěchal domácí útočník Heinz, dříve u něj však byl brankář Grigar.
5
Ve středu hřiště fauloval domácí záložník Hořava. Za dlouhým centrem se podél levé postranní čáry hnal Siva, ale byl mu odpískán ofsajd.
6
První rohový kop zápasu rozehrál z levé strany olomoucký Petr. Jeho centr stáhl ze vzduchu připravený Grigar.
7
Středem hřiště postupoval s míčem domácí Hořava a čtyřiadvacet metrů před bránou si došel pro faul.
8
Důležité Z následného přímého kopu střílel Heinz přes zeď přesně k tyči, vynikajícím zákrokem ale míč na rohový kop vyškrábl Grigar. Po něm se Teplice ubránily.
10
Olomoučtí fotbalisté jsou v úvodu utkání častěji u míče, hosté se je snaží důrazně napadat.
11
Z dalšího přímého kopu centroval před bránu domácí Heinz. Na jeho oblouček si před bránou vyskočil obránce Kučera, ale hlavičkoval nepřesně.
13
Stožického centr z levé strany příliš přesný nebyl, Kerič ve spolupráci se Sivou ale dokázali vybojovat ještě alespoň vhazování.
14
Dlouhý aut z pravé strany ještě prodloužil ve vápně teplický Siva, míč přepustil Vachoušek za sebe, a v šanci se tak ocitl Mahmutovič. Zblízka ale přestřelil.
15
Důležité Teď ale Mahmutovič spálil jasnou gólovou šanci. Bosenský útočník si v pokutovém území šikovně zpracoval centr z levé strany, před bránou měl dostatek času i prostoru, ale nakonec levačkou Zlámalovu bránu přestřelil.
17
Z nepovedené střely domácího Koutného se stal ideální centr před bránu. Možná však byl příliš prudký, právě proto nedokázal Varadi lépe zareagovat a usměrnit míč za Grigarova záda. Olomoucký útočník hlavičkoval mimo.
19
Rychlá a povedená akce domácích. Heinz rozehrál míč dopředu na Petra, který ho přistrčil nabíhajícímu Varadimu. Jeho pokus z levé strany byl zblokován.
21
Prudký míč si chtěl u pravé postranní čáry zpracovat domácí Bajer, ale neúspěšně. Balon mu utekl do zámezí.
22
Dlouhý výkop gólmana Grigara prodloužili olomoučtí obránci až do náruče Zlámala.
23
Po levé straně podnikl rychlý výpad olomoucký Vepřek. Jeho centr mířil na Petra, který vyskakoval mezi dvěma obránci. Nakonec však neuspěl.
24
Důležité Před pokutovým územím Teplic dostal příliš mnoho prostoru domácí Heinz. Připravil si míč pro střelu a levačkou pak slušně vypálil, jeho nepříjemná střela prošla těsně vedle levé tyče Grigarovy brány.
26
Po vhazování na levé straně Tepličtí u lajny zakombinovali, ale Mahmutovič přebral míč z ofsajdové pozice.
28
Důležité Teplicím se teď skvěle povedl rychlý protiútok. Akci založil Ježdík, v přečíslení pak postupovali na dva obránce Rosa s Ljevakovičem. Poté, co si rychle vyměnili míč, šel Rosa v jasné šanci do vápna, jeho střelu mu ale dobrým zákrokem zlikvidoval brankář Zlámal.
30
Domácí záložník Hořava šikovně prokličkoval středem hřiště a z hranice vápna přistrčil míč Heinzovi. Jeho střela z osmnácti metrů proletěla metr vedle levé tyče.
31
Karty Žlutou kartu dostal Andrej Kerič (Teplice)
33
Centr Stožického ze standardní situace domácí odvrátili a hned mohli jít do rychlého brejku. Hořavovi se ale přihrávka nepovedla.
34
Přihrávka hostujícího Ljevakoviče dozadu na Matulu byla hodně riskantní a navíc nepříliš přesná. Za míčem se dral Petr, ale balon si předkopl a sebral ho Grigar.
36
Centr z levé strany mířil do vápna na Petra, olomoucký útočník ale byl proti přesile bez šance.
36
Protiútok Teplic vedl Ljevakovič, čistým zákrokem ho o míč obral Škerle.
37
Z dálky zkusil vypálit olomoucký Hořava, jeho střela ale byla příliš slabá. A navíc mířila doprostřed brány.
38
Po levé straně pronikl Stožický, obhodil si obránce a mohl postupovat do vápna. Zpětnou přihrávkou před bránu zblokoval Hořava. Ale Teplice budou kopat roh.
39
Hosté zahrávali z levé strany dva rohové kopy, pro brankáře Grigara však příliš nebezpečné nebyly.
40
Pas domácího Rossiho vracel od koncové čáry před bránu Varadi, tam se ale žádný z jeho spoluhráčů k míči nedostal.
41
Karty Žlutou kartu dostal Petr Lukáš (Teplice)
za faul vysokou nohou na Petra.
42
Po faulu Lukáše mohli domácí zahrozit z přímého kopu. Z pětadvaceti metrů střílel levačkou Heinz, brankář Grigar byl ale pozorný a jeho pokus kryl.
44
Na pravé straně vybojoval míč teplický Kerič. Udělal několik kroků směrem k bráně a pak prudce vypálil. Jeho střela přeletěla metr nad břevnem.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Fandíte Olomouci, nebo Teplicím? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete!
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Teplice
46
Za dlouhým nákopem se hnal olomoucký Petr. V souboji s posledním obráncem Lukášem, který už má žlutou kartu, se skácel, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
48
Centr Škerleho hostující obrana bez potíží odvrátila.
50
Domácí Vepřek vybojoval míč u postranní čáry, jeho průnik středem hřiště byl zastaven faulem.
51
Karty Žlutou kartu dostal Aidin Mahmutovič (Teplice)
za skluz na Škerleho.
53
Olomoucký obránce Koutný založil rychlou akci na pravé straně a posunul míč do středu Hořavovi. Ten s míčem doběhl téměř až k vápnu, kde se pokusil o kličku. Ta mu ale nevyšla a domácí záložník si navíc pomohl faulem.
54
Rozběhnutý Kerič si při průniku do vápna zpracovával těžký míč, nakonec o něj přišel.
55
Fotbalisté Olomouce teď uzamkli Teplice před svým pokutovým územím. Hosté však dobře brání a do ničeho domácí nepouští.
56
Teplický Mahmutovič vybojoval míč a podél levé postranní čáry se hnal do útoku, zezadu ho nedovoleně zastavil Varadi.
57
Centr Stožického téměř od rohového praporku skončil těsně nad Zlámalovým břevnem, olomoucký brankář ale míči ještě pomohl, a Teplice tak budou zahrávat roh.
58
Rohový kop se ale Teplicím příliš nepovedl.
60
Domácí Heinz našel přesným pasem z poloviny hřiště nabíhajícího Petra. Ten si míč před hranicí vápna zasekl a posunul ho Hořavovi. Jeho střela z první nebyla příliš razantní, zezadu ho navíc ještě atakoval Siva.
62
Důležité Teplice teď mohly zahrozit z rychlého protiútoku. Akce začala dlouhým výhozem gólmana Grigara až na polovinu soupeře. Za míčem se hnal Mahmutovič, přesprintoval dva obránce a v rohu pokutového území si míč zasekl. Přesně načasoval přihrávku na nabíhajícího Stožického, jenž byl v jasné gólovce. Místo střely z první si balon zpracoval a chvíli pak váhal se zakončením. Jeho přízemní střela nakonec trefila brankáře Zlámala a obránce Škerleho.
65
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Tomáš Přikryl.
68
Hra je teď hodně neurovnaná, ve středu hřiště se přiostřilo.
69
Na hranici ofsajdu pohybující se Varadi dostal přihrávku do vápna za obranu a pohotově vypálil. Jeho střelu zlikvidoval dobrým zákrokem Grigar, ale gól by stejně neplatil. Pomezní rozhodčí odmávával ofsajd.
72
Po pravé straně se s míčem protáhl střídající Přikryl, ale když měl centrovat, tak si balon ukopl do zámezí.
73
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Lukáš Bajer, nahradil ho Jan Navrátil.
74
Stožického kolmice za obranu mířila na Keriče. Chorvatský útočník za míčem spěchal do vápna, ale Škerle tam byl dřív.
75
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Andrej Kerič, nahradil ho Tomáš Vondrášek.
77
Domácím se v útoku nedaří. Hráčům chybí pohyb, zformovaná obrana Teplic je do ničeho nepouští a centry před bránu bez větších potíží odvrací. Hosté se naopak snaží hrozit z protiútoků.
78
Pas domácího Koutného z pravé strany byl hodně přetažený. Míč skončil daleko za bránou.
79
Počet diváků 4 560 (36 % z kapacity 12 541)
80
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Vlastimil Stožický, nahradil ho Lukáš Zoubele.
81
Důležité Góly Adam Varadi (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Teplice 1:0
Olomouci se nakonec přeci jen podařilo vstřelit gól. Po chybě teplické obrany. Za dlouhým nákopem pospíchal do vápna střídající Navrátil, míč mu ale při zpracování odskočil. Obránce Lukáš však míč v rychlosti před vybíhajícím Grigarem nešikovně usměrnil k volnému Varadimu, který tak mohl zakončovat do odkryté brány.
84
Teplice se po inkasovaném gólu přesunuly z hluboké defenzivy na polovinu Olomouce. A domácí tak mají prostor pro protiútoky.
86
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Matej Siva, nahradil ho Egon Vůch.
87
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Václav Koutný, nahradil ho Tomáš Janotka.
88
Po centru z pravé strany do vápna si odražený míč pro střelu zpracoval Vachoušek, jeho pokus byl ale zblokován.
89
Matulova prudká střela z druhé vlny byla tečována na rohový kop.
90
Do pokutového území Olomouce přiběhl při rohovém kopu na pomoc i brankář Grigar. Domácí se ale ubránili.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Poslední minuty zápasu přináší drama. Teplice útočí a snaží se o vyrovnání. A Olomouc chodí do rychlých brejků do hodně otevřené obrany.
90
Z přímého kopu z 27 metrů ještě pálil Heinz. Jeho slušná střela proletěla kousek od levého horního růžku Grigarovy brány.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Sestavy a rozestavení

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-3-3)

27 Zlámal
Zlámal
o hráči
24 Koutný
Koutný
o hráči
87. min Janotka o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
13 Kučera
Kučera
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
9 Bajer
Bajer
o hráči
73. min Navrátil o hráči
Rossi Silva
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
20 Heinz
Heinz
o hráči
22 Petr
Petr
o hráči
65. min Přikryl o hráči

logo FK Teplice Teplice (4-4-2)

30 Grigar
Grigar
o hráči
2 Siva
Siva
o hráči
86. min Vůch o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
20 Matula
Matula
o hráči
22 Rosa
Rosa
o hráči
Ljevakovič
o hráči
Ježdík
o hráči
Vachoušek
o hráči
Stožický
o hráči
80. min Zoubele o hráči
24 Kerič
Kerič
o hráči
75. min Vondrášek o hráči
Mahmutovič
o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Jiřík, Lakomý
Počet diváků: 4 560 (36 % z kapacity 12 541)

Vzájemné zápasy

21. dubna 2019 17:00Olomouc–Teplice 2:0
11. listopadu 2018 15:00Teplice–Olomouc 0:0
29. dubna 2018 17:00Teplice–Olomouc 1:2
28. října 2017 17:00Olomouc–Teplice 1:0
14. května 2016 15:30Olomouc–Teplice 6:0
25. července 2015 20:15Teplice–Olomouc 2:2
2. března 2014 15:00Teplice–Olomouc 4:0
10. srpna 2013 19:00Olomouc–Teplice 2:2
6. května 2013 19:00Olomouc–Teplice 0:2
28. října 2012 15:00Teplice–Olomouc 1:1
19. dubna 2012 16:00Teplice–Olomouc 0:3
11. dubna 2012 16:00Olomouc–Teplice 0:0
25. března 2012 17:00Teplice–Olomouc 3:1
24. září 2011 16:35Olomouc–Teplice 1:0
17. dubna 2011 17:00Olomouc–Teplice 3:0
27. září 2010 18:00Teplice–Olomouc 1:0
8. května 2010 17:30Teplice–Olomouc 1:1
23. listopadu 2009 17:30Olomouc–Teplice 6:2
3. května 2009 17:00Olomouc–Teplice 2:1
2. listopadu 2008 15:00Teplice–Olomouc 0:1
6. dubna 2008 17:00Teplice–Olomouc 1:1
20. října 2007 17:00Olomouc–Teplice 1:0
13. května 2007 16:00Teplice–Olomouc 2:2
5. listopadu 2006 17:00Olomouc–Teplice 1:1
10. května 2006 17:00Olomouc–Teplice 0:0
5. prosince 2005 16:40Teplice–Olomouc 1:0
16. května 2005 16:40Olomouc–Teplice 3:3
14. listopadu 2004 17:00Teplice–Olomouc 1:0
21. února 2004 17:00Teplice–Olomouc 0:0
11. srpna 2003 16:40Olomouc–Teplice 1:3
11. května 2003 14:00Teplice–Olomouc 3:1
27. října 2002 16:30Olomouc–Teplice 0:1
2. prosince 2001 16:30Olomouc–Teplice 0:2
28. července 2001 18:15Teplice–Olomouc 0:1
25. listopadu 2000 20:00Olomouc–Teplice 3:1
28. července 2000 17:00Teplice–Olomouc 0:0

Mohlo by vás zajímat