Online reportáž
komentoval: Matěj Vlček

Dobrý večer, vítejte u sledování reportáže z utkání 23. kola Gambrinus ligy. Bohemians hostí Žižkov a my budeme pražský záchranářský boj sledovat minutu po minutě.
Oba celky jsou ve zcela rozdílném rozpoložení. Žižkov v posledních dvou kolech bodoval, naposledy dokonce vyřídil silný Jablonec 4:2 a stále doufá v záchranu, která se ještě na začátku jara zdála být utopií. Tým zpod vysílače ztrácí na čtrnáctou Olomouc šest bodů.
Zato Bohemians tabulkou klesají. Neskórovali už 191 minut, na jaře ještě nevyhráli a jejich mizérii zatím nezměnil ani nový kouč Jozef Weber, který nahradil Pavla Medynského.
Oba soupeři sčítají absence. Domácí postrádají zraněného Nikla a distancovaného Martina Nešpora, zdravotní problémy má i bek Žižka.
Hostům chybí vykarotvaní Hílek se Šťastným. Nastoupit nemůže ani Bálek, který v klubu hostuje právě z Bohemians.
Když pražské derby, tak se vším všudy, řekla si asi komise rozhodčích. Dnešní utkání totiž řídí sudí z hlavního města Karel Hrubeš. Právě on teď přivádí oba celky na hřiště.
1
Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Žižkov
Rozehráli hosté v tradičích červeno-bílých dresech.
1
Aktivněji začali domácí, od levé lajny se k zakončení dostal záložník Moravec. Tlačil míč na přední tyč, jenže nepřesně.
3
Sérii soubojů přerušil žižkovský kapitán Kropík. Rozjížděl brejkovou akci, která skončila nepřesným dalekonosným nákopem.
4
Náznak šance pro Viktorku. Po Bartekově chybě se ke střele dostal urostlý útočník Jurčo, ale míč pořádně netrefil a Sňozík jen pustil míč za čáru.
6
Jurčo nechce být jen záskokem za Bálka. Důsledným napadáním obral o míč Lukáše a vybídl Kotyzu k centru zleva. Ten sice přišel, ale nikoho z hostů nenašel.
8
U rohového praporku vymýšlel kulišárnu Sivrič. Už se zdálo, že Bartka obejde, ale krajnímu bekovi přispěchal na pomoc Moravec a zažehnal nebezpečí.
9
Zkušený Hartig napálil míč z kraje vápna nepřesně, ale fanoušci tleskají. Domácí předvedli jednoduchou účelnou akci a hosté se místo bránění spíš dívali.
10
Po nešikovném faulu Bartka zahrávali Žižkovští přímý kop. Vysoký míč letěl zhruba třicet metrů, ale nakonec přece skončil ve Sňozíkových rukavicích.
12
Souvislá kombinace Bohemians skončila centrem Jindřiška z pravého rohu šestnáctky, který obětavou rybičkou odvrátil estonský stoper Kiidron.
13
Ostrý souboj Jindřiška s Valentou končí standartní situací pro domácí. Záložník hostů může být rád, že ze střetu nevyšel se žlutou kartou.
14
Přímý kop zahrával Budínský. Brankář Kolář se dokázal k míči dostat i přes houf hráčů a vyboxovat ho.
15
Důležité Z dalšího přímého kopu to zkusil Budínský dlouhatánským centrem, který plachtil pod břevno. Kolář musel couvat, ale nakonec zvládl balon přizvednout nad bránu.
16
Hosté se dožadovali penalty po ruce Kropíka. Kapitán hostů zastavil paží ránu Cseha, ale hraje se dál. Domácí fotbalista napálil míč do Kropíka z velké blízkosti, na druhou stranu měl žižkovský stoper ruku hodně od těla.
18
Důležité O míč přišel Moravec a mohl litovat. Sivrič si vyměnil míč s Jurčem, ale do rány z deseti metrů mu na poslední chvíli skočil zkušený Abraham.
19
Žižkovský záložník Valenta trefil míč bez přípravy z dvaceti metrů. Sice trefil jen střed branky, ale potvrdil, že hosté po nesmělém úvodu začínají vystrkovat útočné růžky.
20
Abraham ve skluzu podruhé, tentokrát to bylo méně prospěšné. Domácí záložník setřelil Slobodu a nabídl Žižkovu přímý kop.
21
Z něj však poslední tým tabulky vytěžil jen autové vhazování po nepřesné přízemní rozehrávce.
22
Bohemians vyráželi do brejku poté, co Bartek chytře vystihl útočné manévry bývalého spoluhráče Kotyzy. Pro nabíhajícího Hartiga však byl následný pas příliš dlouhý.
23
Zelení si dokázali vytovřit souvislejší tlak, jenže pokusy Bartka a Borka ze střední vzdálenosti ke Kolářovy neprošly.
24
Důležité Další příležitost po přímém kopu. Po nejistém vyběhnutí Koláře míč odskočil k Borkovi, který však bokem k bráně z malého vápna o půl metru minul odkrytou žižkovskou svatyni.
26
Moravcův centr z pravého křídla tentokrát Kolář lapil bez problémů. Hartig nabíhal jinam a nikdo jiný z domácího mužstva v šestnáctce nebyl.
28
Valentův centr zhodnotil jeho kolega ze zálohy Milosavljev výstižně: rozhodil rukama a jal se klusat k vlastní bráně. Míč během dráhy letu zaplul až za brankovou čáru.
29
Důležité Gól domácích visí ve vzduchu. Po Moravcově centru pálil z osmnácti metrů Bartek a jeho bombu vychýlil Kiidron mimo dosah Koláře. Jenže zároveň i půl metru nad břevno.
30
Další ránu těsně zpoza vápna obstaral rvavý Kraják. Narazil si s Budínským a pravačkou minul zhruba o tři metry.
32
Hosté jsou vzadu dost nedůrazní. Celkem snadno nechali Borka trefit skákavý míč v prostoru kolem penalty. Nešlo však o úplně ideální pozici, ostatně Borek celkem výrazně přestřelil.
33
Důležité Góly Martin Cseh (Bohemians 1905) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Žižkov 1:0
Další centr Budínského z přímého kopu už znamená úvodní trefu. Slovenský stoper Cseh si počíhal na zadní tyči na přizvednutý míč a hlavou ho snadno dopravil k pravé tyči.
35
Hosté začali snahu o vyrovnání rohem, který vybojoval Kotyza.
36
Před Sňozíka přiletěl od rohového praporku nepříjemný centr. Míč zůstal chvíli téměř stát v malém vápně, ale domácí ho zvládli dopravit do bezpečí.
37
Další standartku pro Bohemians obstaral Bartl, který srazil Moravce. K míči se opět staví Budínský...
38
...ale mladý záložník dnes podruhé zkoušel přímou střelu. Balon ovšem doletěl jen do středu branky, kde na něj čekal připravený Kolář.
39
Bohemians neztrácejí chuť do hry, i když už vedou. Kraják vykouzlil pěknou kličku na pravém křídle, ale už nedokázal procpat míč na spoluhráče, kteří nabíhali do prostoru kolem penalty.
40
K sólu se nadechl polský levý bek Slodowy, jenže místo střely ještě nahrál Jurčovi. Centr vysokého útočníka mířil na zadní tyč na Milosavljeva, jenž však při pokusu o zakončení fauloval.
41
Důležité Chytrou ránu levačkou z dvaceti metrů vymýšlel Kraják. Kolář se přesouval, a proto měl s vykopnutím střely mladého domácího křídelníka značné potíže.
43
Žižkov se usadil na delší čas na útočné polovině, jenže chybí překvapivá přihrávka. Poslední pokus skončil u Sňozíka, který hru zklidní.
44
Karty Žlutou kartu dostal Anton Sloboda (Žižkov)
45
První poločas přinesl mnohem zajímavější fotbal, než by se od záchranářského duelu možná čekalo. Domácí jsou však daleko hladovější, což dokázal Kraják, který nebojácným napadáním narušil rozehrávku Kiidrona.
45
Důležité V samém závěru přišla další Budínského standardka. Domácí záložník opět mířil přímo pod břevno, Kolář opět s potížemi vyráží na roh.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Žižkov
47
Oba týmy zahájily druhou půli opatrně a beze změn v sestavě. Přitom hlavně v žižkovské jedenáctce by se našlo pár jmen, která by si zasloužila vyměnit.
48
Dosavdní nemohoucnost hostů dokumentoval Valenta. Po přiťuknutí Jurča vracel míč v nadějné pozici pod sebe, jenže tam byl jen soupeř Abraham.
49
Domácí už se zase rozjíždějí. Budínského uličku odkopl Slodowy těsně před Krajákem jen na roh.
50
Rohový kop proletěl vápnem a hosté pádí dopředu. Na hrotu se vynořil stoper Kropík, ale Kotyzův centr se k němu nedostal.
50
Důležité Krajákovi se otevřel prostor na pravé straně, který pádil ze strany sám. Jenže příliš rychle, míč si dal daleko od nohy, pod které se mu stačil vrhnout Kolář a nedovolit domácímu rychlíkovi plnohodnotné zakončení.
51
Bohemians pálí zpoza vápna velmi pilně. Budínský to zkusil slabší levačkou a mířil hodně nepřesně.
53
Krajákův centr prosvištěl malým vápnem i přes urputnou snahu žižkovského Kropíka o odkop.
54
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Pavol Jurčo, nahradil ho Richard Kalod.
55
Nadějnou akci domácích ukončil Budínský, jemuž nevyšel krok do střely. Předtím Borek krásně našel Krajáka, který posílal svému spoluhráči neméně pohlednou zpětnou přihrávku.
56
Důležité Z dvaceti metrů zahrozil Sivrič. Hodil si míč na pravačku a práskl do něj. Sňozík střelu po své levé ruce viděl, vrhl se po ní a jistě vyrazil na roh.
57
Rána Budínského z pravé strany byla zblokována, následný brejk zastavil rozhodčí, který hostům sebral výhodu po faulu na Sivriče.
58
Dlouhý aut Slodowého doletěl až pár metrů před Sňozíka. Kropík s Kalodem se však do zakončení neprodrali.
59
Bomba Milosavljeva skončila těsně nad břevnem. Hosté mohou litovat o to víc, že ránu srbského záložníka vychýlil spoluhráč Kalod.
60
Důležité Hosté hrozí stále víc. Když už se zdálo, že Sivrič nadějnou pozici zazdil, vystřelil levačkou Valenta a další tečovaný míč skončil půl metru vedle levé tyčky.
62
Důležité Góly Richard Kalod (Žižkov) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Žižkov 1:1
A je tu vyrovnání! Po Sivričových kudrlinkách a Slobodově centru zůstal na zadní tyči opuštěný Kalod a rutinérsky zakončil do protipohybu Sňozíka.
63
Závar po přímém kopu domácích končí hvizd rozhodčího po naskočení Borka s Hartigem do vybíhajícího Koláře.
64
Počet diváků 2 558 (51 % z kapacity 5 000)
65
Do zakončení se znovu probíjeli domácí, akce opět končí přerušením. Borek dostal loktem od Kropíka a Bohemians budou zahrávat nadějnou standardní situaci zprava.
66
Střela dnešního exekutora Budínského skončila na vyskočivší zdi.
67
Po kombinaci Krajáka s Hartigem se žižkovský gólman Kolář odvážně vrhl po přízemním centru z pravé strany a chytá.
68
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Lukáš Hartig, nahradil ho Jiří Kaufman.
69
Nový muž se mohl uvést na výbornou, jenže Kaufamnovu ránu levačkou z hranice šestnáctky zastavila tatáž končetina žižkovského obránce Kropíka.
70
Důležité Další bombu Kaufmana vyráží za překonaným Kolářem stoper Kiidron. Po přímočarém průniku Moravce střílel zkušený záložník nehlídán z voleje z patnácti metrů.
71
Tentokrát to byl z druhého křídla Kraják, který pláchl obraně a vyexpedoval míč před branku. Tam se však Borek neprosadil přes Kiidrona a navíc fauloval.
72
Už poněkolikáté se Sivrič hezky uvolnil a prováhal ideální chvíli ke střele. Naposledy před chvilkou, kdy se na pravé straně šestnáctky nechal zavalit shlukem bráncících fotbalistů.
73
Za Krajákovým centrem vyrazil Kolář daleko z brány a před dotírajícím Borkem zvládl míč jen odpálit do zámezí.
74
Další přímý kop domácích rozehrál Kaufman. A hůř než Budínský, balon odhlavičkoval urostlý viktorián Kalod.
75
Karty Žlutou kartu dostal David Bartek (Bohemians 1905)
za šlapák.
76
Drobný Milosavljev skryl svou ránu bez přípravy po Kalodově sklepnutí za dva protihráče, ale netrefil branku a Sňozíkovi starosti nepřidělal.
77
Dvakrát byl v akci Borek, který se po střídání Hartiga vysunul na hrot. Nejdřív těsně před ním odhlavičkoval míč Kropík, pak domácí fotbalista ve výskoku fauloval Koláře.
78
Karty Žlutou kartu dostal Michal Kropík (Žižkov)
za skluz na Borka.
79
Po Kaufmanově nákopu hlavičkoval dvakrát Cseh, výsledkem je roh. I když domácí fanoušci i hráči chtějí další penaltu za ruku, tentokrát zcela nesmyslně.
80
Klokani chodí do mlýnice před brankou až příliš důrazně. Už potřetí je jim pískán útočný faul po rohovém kopu.
81
Míč létal po kombinacích Kaufmana a Moravce sem a tam žižkovskou šestnáctkou. Stačilo jen stát na správném místě a dotlačit míč do branky. Nepovedlo se, naopak stál Kaufman v ofsajdu.
82
Karty Žlutou kartu dostal Josef Jindřišek (Bohemians 1905)
za podražení unikajícího Sivriče zezadu.
83
Po Valentově centru se natahovali tři Žižkovští, jenže domácí odolali a mohli zase dopředu. Jenže na Abrahamův nákop číhal Moravec v zakázaném psotavení.
84
Důležité Obrovskou šanci nevyužil Borek, který si na bližší tyči pěkně naskočil na ideální centr Krajáka. I kvůli teči obránce míč končí metr vedle.
85
Důležité Tamtéž dopadla i hlavička Lukáše po následném rohovém kopu.
86
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Martin Kotyza, nahradil ho Siim Tenno.
86
Důležité Góly Jiří Valenta (Žižkov) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Žižkov 1:2
Šok pro domácí! Záložník Valenta dostal po Kalodově přiťuknutí dvacet metrů od branky spoustu místa i času a pravačkou zakroutil míč do horního růžku.
87
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Josef Jindřišek, nahradil ho Pavol Orolín.
87
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Valenta (Žižkov)
88
Valenta se mohl trefit podruhé. Kdyby šel důsledněji za chytrou uličkou Sivriče, mohl míč prostrčit za vyběhnutého gólmana. I tak hosté vybojovali cenný roh.
89
Důležité Šance pro domácí! Koláč vyrazil míč před Borkem a skákavý balon zkoušel z voleje dostat obloučkem do branky Abraham. Jenže v souboji přestřelil.
90
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Ondřej Kraják, nahradil ho Pavel Vyhnal.
90
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Matej Sivrič, nahradil ho Juki Nakamura.
90
Žižkov se nebrání, naopak. Milosavljev se probil zleva a i když mu střela nesedla, nemusí smutnit. Tenno totiž takticky vybojoval aut.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.
90
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
90
Karty Žlutou kartu dostal Richard Kalod (Žižkov)

Sestavy a rozestavení

Bohemians Praha 1905 - logo Bohemians 1905 (4-5-1)

Sňozík
o hráči
Jindřišek
o hráči
87. min Orolín o hráči
Lukáš
o hráči
27 Cseh
Cseh
o hráči
5 Bartek
Bartek
o hráči
16 Moravec
Moravec
o hráči
20 Borek
Borek
o hráči
26 Abraham
Abraham
o hráči
Budínský
o hráči
11 Kraják
Kraják
o hráči
90. min Vyhnal o hráči
12 Hartig
Hartig
o hráči
68. min Kaufman o hráči

Žižkov (4-5-1)

23 Kolář
Kolář
o hráči
Slodowy
o hráči
Kiidron
o hráči
20 Kropík
Kropík
o hráči
14 Bartl
Bartl
o hráči
22 Sivrič
Sivrič
o hráči
90. min Nakamura o hráči
Valenta
o hráči
Sloboda
o hráči
5 Kotyza
Kotyza
o hráči
86. min Tenno o hráči
Milosavljev
o hráči
21 Jurčo
Jurčo
o hráči
54. min Kalod o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Kovařík, Handlíř
Počet diváků: 2 558 (51 % z kapacity 5 000)

Najdete na iDNES.cz