Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Online reportáž
komentoval: Petr Šedivý

Pěkné odpoledne při sledování on-line reportáže z dohrávky 20. kola fotbalové ligy. Domácí Příbram hostí Teplice. Vítězi utkání zůstane reálná mostnost ještě bojovat o evropské poháry. Výkop duelu je v 18 hodin.
Příbram má pověst ofenzivně laděného týmu, ale v posledních tří zápasech ještě nedala gól a na jaře stále čeká na vítězství. Teplice mají na jaře vyrovnanou bilanci - před týdnem porazily Liberec.
Hráči už jsou na hřišti. Zdraví se s diváky a probíhá los o míč. Zápas za malou chvíli začne.
Fandíte Příbrami, nebo Teplicím? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Teplice
Rozehrávali domácí.
1
Teplice zaútočily po pravé straně, ale akci zastavil domácí obránce Divíšek, jenž sklepl míč na roh.
2
Hosté zahrávali první rohový kop zápasu. Centroval Vůch, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Příbram bez problémů odvrátila.
3
Akci Teplic zastavil ofsajd.
4
Hosté se nemůžou dostat přes obranu Příbrami, ačkoliv mají míč na svých kopačkách.
5
Úvodních pět minut se hrálo většinou na domácí polovině hřiště. Ale hezký fotbalový moment jsme ještě neviděli.
5
Centr z levé strany před bránu Teplic. Po míči se natahoval útočník Bernardo, ale nakonec balón netrefil. Hostující obránce Ježdík raději odvrátil na roh.
6
Z prvního rohového kopu Příbrami nic nebylo. Akci zastavil útočný faul jednoho z hráčů.
7
Hraje se hlavně ve středu hriště, diváci ještě neviděli střelu na bránu.
8
Na stadionu jsou slyšet výkřiky jednotlivých hráčů, jak málo přišlo diváků. Ochozy jsou téměř prázdné.
8
Příbram se dalšímu centru ze strany bránila jen za cenu rohového kopu.
9
Stejně jako v předchozím případě se Teplice do šance z rohového kopu nedostaly.
10
Hosté zahrávali přímý volný kop přibližně ze třiceti metrů. Vůch měl v úmyslu centrovat do pokutového území, ale trefil jenom zeď.
11
I nadále se hraje hlavně na polovině Příbrami, ale Teplice ne a ne vymyslet nějaké překvapivé řešení, kterým by překonaly pozornou obranu domácích.
12
Domácí vhazovali poblíž pokutového území soupeře, ale špatnou kombinací o míč zase rychle přišli.
13
Teplický Čajič chtěl kolmou přihrávkou překonat příbramskou obranu a vyzvat do sprintu Mahmutoviče, ale pro bosenského útočníka byl míč až moc rychlý. Příbram situaci vyřešila bez sebemenšího problému.
14
Hosté poslali dlouhý aut do pokutového území Příbrami, jejíž obránci si ovšem poradili a míč rychle poslali do bezpečí.
15
Příbram zatím v útoku nic nepředvedla. O moc lepší ovšem nebyly ani Teplice.
16
K odraženému míči se dostal hostující kapitán Vachoušek. Ten stál asi dvacet pět metrů od brány, a tak vystřelil. Rána mu ovšem nevyšla, míč poslal vysoko nad břevno.
17
Pár metrů za půlící čárou byl faulován příbramský útočník Bernardo. Domácí tak můžou z přímého volného kopu poslat centr do pokutového území Teplic.
18
Příbram sice z přímého volného kopu opravdu centrovala před bránu, tam se ale nikdo z domácích k míči nedostal, ačkoliv míč nepřehledně poskakoval mezi hráči.
19
Nedorozumění v příbramské obraně. Ačkoliv si brankář Hruška běžel pro míč, obránce Divíšek poslal míč na další roh.
20
Tentokrát Teplice rozehrály rohový kop na krátko a až potom Vachoušek centroval. Sice se mu to moc nepovedlo, ale brankář Hruška přesto musel zasahovat. Míč totiž mířil do brány.
21
V útočné snaze byli i domácí, ale Teplice se ubránily. Rohový kop tak kopala i Příbram. Přestože tentokrát se z něj do zakončení dostala, nebezpečné to nebylo. Hejda poslal míč nad bránu Teplic.
22
Příbramský Mareš vypustil střelu z necelých třiceti metrů, ale byl nepřesný. Minimálně je to důkaz, že se domácí osmělují a hra se postupně vyrovnala.
23
Teplice se z tlaku alespoň na čas vymanily a dostaly míč dál od své brány.
24
Další střelecký pokus Příbrami. Z dálky střílel Pilík, ale ani on nebyl přesný. Gólman Grigar mohl zůstat v klidu.
25
Tohle už vypadalo z teplického pohledu nadějněji! Záložník Dolejš v pokutovém území zasekl míč, uvolnil se a přihrál Vůchovi. Ten se obtočil kolem obránce a z deseti metrů mohl střílet. Jenomže právě to se mu nepovedlo. Míč skoro ani nedoskával k bráně.
26
Teplice předchozí akce povzbudila a hned se hnaly do dalšího útoku. Ani tentokrát z toho ovšem velká šance nebyla.
27
Příbramský Pilík vybojoval pro svůj tým rohový kop, ale Teplice z něj centr rychle odvrátily.
28
Příbramský útočník Bernardo zpracoval míč pár metrů za pokutovým územím soupeře. Viděl rozběhnutého Pleška, na něhož ovšem byla následná přihrávka až moc dlouhá.
29
Aktivně hrající Vůch se vřítil do pokutového území Příbrami. Už se zdálo, že se domácí bez potíží ubrání, když se míč vrátil na nabíhajícího Dolejše. Ten stál ovšem zády, a tak jeho pokus o lob skončil nad příbramskou bránou.
30
Série nepřesností na obou stranách.
31
Střelecký pokus teplického kapitána Vachouška, jenž se podíval, komu by přihrál, ale když neviděl nikoho volného, tak vystřelil. Nepříliš prudkou střelu bez problémů vytěsnil brankář Hruška, i když musel na zem.
32
Z rohového kopu se Teplice do zakončení nedostaly.
33
Důležité Hosté jsou v posledních minutách o lepší než soupeř. Vachouškovi teď nadvakrát nevyšla střela, ale alespoň se míč odrazil k Vůchovim, jenž byl sice blízko k bráně, ale hodně z úhlu. Jeho střelu vytěsnil gólman Hruška na roh.
34
Ani tentokrát se Teplice do zakončení z rohového kopu nedostaly.
35
Pokračuje se na polovině Příbrami, která teď má problém založit útok.
36
A ani teď si Teplice šanci nevypracovaly, ačkoliv se hnaly do příbramské obrany.
37
Karty Žlutou kartu dostal Petr Lukáš (Teplice)
za faul na Bernarda.
38
Příbram se po delší době dostala před bránu Teplic, kde zahrávala dva přímé volné kopy za sebou. Z žádného se ovšem do šance nedostala, obě akce pokazily nepřesnosti a hosté v obraně potíže neměli.
39
Příbram mohla jít do akce po levé straně, ale zbytečně ztratila míč, který poslala do zámezí. Teplice dostaly míč zadarmo.
40
Duváci se zlobí. Asistent rozhodčího přiřkl aut Teplicím, ačkoliv většina přítomných viděla, že míč měli mít domácí.
41
Teplický Vůch se ocitl ve slušné šanci. V pokutovém území byla sice spousta hráčů, ale stejně k němu proskákal míč. Střela nebyla moc prudká, ale gólman Hruška toho moc vidět nemohl. Šel na zem a míč do brány nepustil.
42
Důležité Dva rohové kopy pro Příbram v rychlém sledu. Po tom druhém se k hlavičce dostal Hejda, jenž zamířil přesně k pravé tyči. Brankář Grigar se musel vymrštit do vzduchu a vyrazit míč na další roh.
43
Z následného rohového kopu už domácí nezahrozili.
44
A vzápětí další dva rohové kopy Příbrami. Tentokrát už se ovšem do šance ani do zakončení nedostala.
45
V závěru prvního poločasu měly ještě náznak šance Teplice. V pokutovém území dostal míč Matula, jenž mohl střílet i přihrávat lépe postaveným spoluhráčům. On však míč trefil špatně, a tak gólman Hruška neměl práci.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Teplice
Rozehrávali hosté.
46
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Martin Kraus, nahradil ho Pavel Pilík.
47
Teplický útočník Mahmutovič sprintoval do pokutového území Příbrami, ale těsně před tím ho zastavili domácí obránci. Bude to roh pro hosty.
48
Teplice z rohového kopu nezahrozily.
49
Příbramský útočník Bernardo vyhrál hlavičkový souboj pro Koukala, jenž mohl střílet. Stál osmnáct metrů od teplické brány. On chtěl ovšem přihrávat lépe postaveným spoluhráčům, což neměl dělat. Jen odevzdal míč soupeři.
50
Pokračuje se stejným stylem jako v prvním poločase. Oba týmy se snaží tlačit do útoku, ale chybí finální přihrávka. Zatím dominují obě obrany.
51
Tentokrát už domácí záložník Koukal střílel. Stál víc než dvacet metrů od brány, ale střela mu vůbec nevyšla. Poslal jen neškodný pozdrav gólmanu Grigarovi.
52
Série nepřesností na obou stranách. Když už to vypadalo, že jeden tým půjde do útoku, přišel o míč. A takhle se to několikrát opakovalo na obou stranách.
53
Centr do pokutového území Teplic bez potíží chytá brankář Grigar.
54
Příbramský Divíšek byl faulován, domácí budou zahrávat přímý volný kop z přibližně třiadvaceti metrů, i když celkem ze strany. Na přímou střelu to asi nebude.
55
Tak přeci střela. Domácí Tomáš Pilík pálil techniky k pravé tyči, teplický gólman Grigar se ovšem překvapit nenechal a bez viditelnějších problémů chytá.
56
Fanoušků je sice na stadionu pět a půl, ale i tak se kvůli nim teď pár desítek vteřin nehraje. Na trávník hodili konfetu, kterou musí pořadatelé uklidit. A následně další.
57
Po tečované střele bude Příbram zahrávat rohový kop.
57
K hlavičce se po rohovém kopu dostal domácí Krejčí, ale to byla pro brankáře Grigara lahůdka.
58
Teplický trenér Rada není spokojený s tím, jak teď útočnou akci vyřešil Vůch. "Egone, jestli chceš, můžeš jít dolů," kříči na něj.
59
Pro další centr do pokutového území si vyskočil teplický brankář Grigar.
60
Rohové kopy dnes nejdou ani jednomu týmu. Teplický Dolejš teď trefil prvního hráče Teplic.
61
A další rohový kop Teplic. Míč se zvláštně odrazil až k Matulovi, jenž s tím ovšem vůbec nepočítal. A tak se od něj míč jen odrazil vedle brány.
62
Nepřesností oproti prvnímu poločasu výrazně přibylo.
63
Důležité Teď už teplický Čajič alespoň trefil bránu. Napřáhl z dvaceti metrů, ale míč poslal doprostřed, kde stál připravený gólman Hruška.
64
Naopak tentokrát Teplice narazily na připravený a neprostupný obranný val Příbrami.
65
Po faulu na Ježdíka budou Teplice zahrávat přímý volný kop z podobné pozice jako před chvílí Příbram. Tedy z nějakých dvaceti metrů od brány, byť poněkud z úhlu.
66
Narozdíl od Příbrami hosté z přímého volného kopu centrovali. Domácí odvrátili na roh, ze kterého se Teplicím nepodařilo dostat do zakončení.
67
A hned potom zamířila Příbram do protiútoku, ze kterého ovšem žádná šance nevyplynula.
68
Důležité Největší šance zápasu, kterou si připsala Příbram! Hostující obránce Matula promáchl, a tak se sám před brankářem Grigarem objevil Koukal. Jenomže si z následnou situaci poradil špatně, trefil právě vybíhajícího gólmana.
69
Důležité A stoprocentní šance i na straně Teplic! Zpětnou přihrávku dostal na hranici pokutového území Čajič, jehož střela překonala brankáře Hrušku. Hosté už se málem radovali, ale těsně před brankovou čárou zastoupil gólmana stoper Hejda.
70
Probíhá nejatraktivnější fáze zápasu. Šance mají oba týmy, hraje se nahoru dolů.
71
Rohový kop Příbrami si pro sebe stáhl teplický brankář Grigar.
72
Rohový kop zahrávaly i Teplice. Vůchův centr ovšem jen přeletěl nad hlavami hráčů a skončil mimo hrací plochu.
73
Domácí Tomáš Pilík předvedl dobrý obranný zákrok, kterým znemožnil jít Vůchovi do šance.
74
Právě při předchozím obranném zákroku přepadla Pilíka křeč do nohy. Příbram teď hraje oslabená o jednoho hráče, protože domácí záložník je v péči lékařů.
74
Teplicím se teď rohové kopy vůbec nedaří. Další centr skončil na prvním bránícím hráči Příbrami...
75
Akci hostů zastavil ofsajd.
76
Centr teplického kapitána Vachouška odvrátil obránce Štochl jen k Ježdíkovi. Ten byl připravený, a tak rovnou pálil, i když stál hodně daleko od brány. Gólmanovi Hruškovi ovšem krušnou chvilku nepřipravil, protože střela nebyla vůbec prudká.
77
V akci znovu teplický Ježdík, jehož průnik zastavil Štochl.
78
Jak se blíží závěr zápasu, Teplice se čím dál víc tlačí do útoku, zatímco Příbram se snaží být stoprocentní v obraně.
79
Konečně se ozývá "kotlík" domácích fanoušků: "Hoši, bojovat!"
80
Příbram to zkusila dlouhým nákopem do pokutového území soupeře, který teplickým obráncům vrásky na čele nepřidělal.
81
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Aidin Mahmutovič, nahradil ho Lukáš Zoubele.
81
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Mariano Bernardo, nahradil ho Tomáš Krbeček.
82
I s nastavením nás čeká posledních deset minut zápasu. Prodlouží Příbram nepříjemnou sérii, kdy na jaře ještě nedala gól?
83
Dva centry do pokutového území Teplic. S oběma si obránci bez viditelných potíží poradili.
84
Tohle mohla být slušná šance, kterou ovšem pokazil špatnou přihrávkou Vachoušek. Sice vybojoval míč a následně mohl vyslat Zoubeleho mezi příbramskými obránci, ale ukopl se, a tak byl u míče jako první brankář Hruška.
85
Rohový kop Teplic skončil o něco lépe než v předchozích případech, ale stejně z toho nebezpečí pro Hrušku nebylo. Lukášova hlavička skončila vysoko nad bránou.
86
Ani Příbram nezůstává zalezlá a nečeká na závěr zápasu. Ale nedaří se jí přejít přes připravenou obranu hostů.
87
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Lukáš Pleško, nahradil ho Marius Papšys.
88
Na centr ze strany si v pokutovém území Teplic nabíhal Koukal, ale míč mu z hlavičky sebral gólman Grigar.
89
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Hejda (Příbram)
za faul na Vůcha.
89
Počet diváků 2 168 (27 % z kapacity 7 900)
90
Už se hraje nastavený čas, nastavovat se bude jediná minuta.
90
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Petr Dolejš, nahradil ho Vlastimil Stožický.
90
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Egon Vůch, nahradil ho Zdeněk Volek.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-5-1)

22 Hruška
Hruška
o hráči
18 Štochl
Štochl
o hráči
2 Hejda
Hejda
o hráči
Krejčí
o hráči
Divíšek
o hráči
21 Mareš
Mareš
o hráči
23 Koukal
Koukal
o hráči
8 Kraus
Kraus
o hráči
46. min Pilík o hráči
Pleško
o hráči
87. min Papšys o hráči
Bernardo
o hráči
81. min Krbeček o hráči

logo FK Teplice Teplice (4-5-1)

30 Grigar
Grigar
o hráči
Vondrášek
o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
20 Matula
Matula
o hráči
Ježdík
o hráči
16 Dolejš
Dolejš
o hráči
90. min Stožický o hráči
2 Siva
Siva
o hráči
Vachoušek
o hráči
14 Čajič
Čajič
o hráči
27 Vůch
Vůch
o hráči
90. min Volek o hráči
Mahmutovič
o hráči
81. min Zoubele o hráči

Rozhodčí: Lerch - Filípek, Mencl
Počet diváků: 2 168 (27 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

27. dubna 2019 17:00Teplice–Příbram 0:0
21. července 2018 17:00Příbram–Teplice 1:1
18. března 2017 15:00Teplice–Příbram 3:0
17. září 2016 16:00Příbram–Teplice 3:2
13. února 2016 16:00Teplice–Příbram 2:0
8. srpna 2015 17:00Příbram–Teplice 3:2
17. května 2015 15:00Teplice–Příbram 1:1
7. listopadu 2014 18:00Příbram–Teplice 1:1
4. dubna 2014 20:15Teplice–Příbram 1:0
23. září 2013 18:00Příbram–Teplice 0:4
2. března 2013 16:00Příbram–Teplice 3:1
19. srpna 2012 17:00Teplice–Příbram 0:0
12. března 2012 18:00Příbram–Teplice 0:0
11. září 2011 17:00Teplice–Příbram 2:1
14. listopadu 2010 15:00Příbram–Teplice 1:1
25. července 2010 17:00Teplice–Příbram 1:2
18. dubna 2010 19:30Teplice–Příbram 1:0
17. října 2009 16:00Příbram–Teplice 0:3
29. března 2009 17:00Příbram–Teplice 0:3
24. srpna 2008 17:00Teplice–Příbram 0:0
18. dubna 2007 18:00Teplice–Příbram 1:0
24. září 2006 17:00Příbram–Teplice 0:3
20. února 2006 16:40Teplice–Příbram 2:1
21. srpna 2005 17:00Příbram–Teplice 1:1
8. května 2005 17:00Teplice–Příbram 1:0
7. listopadu 2004 17:00Příbram–Teplice 0:2
15. února 2004 17:00Příbram–Teplice 1:0
4. srpna 2003 16:40Teplice–Příbram 1:0
4. května 2003 16:30Příbram–Teplice 2:1
20. října 2002 16:30Teplice–Příbram 2:0
10. května 2002 16:30Teplice–Příbram 1:0
25. listopadu 2001 13:30Příbram–Teplice 1:0
16. února 2001 16:30Teplice–Příbram 1:2
6. srpna 2000 16:30Příbram–Teplice 0:1