Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 24. listopadu 2020 Emílie
Góly:
14. J. Štajner, 18. J. Štajner (pen.)
Góly:

Žluté karty:
Žluté karty:
16. Tomáš Pilík, 19. L. Pleško

Červené karty:
Červené karty:
67. Tomáš Pilík

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 3 965 (40 % z kapacity 9 900)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Příjemný večer u sledování on-line reportáže ze zápasu mezi druhým Libercem a šestou Příbramí. Utkání má výkop v 18:50.
Domácí se dnes mohou přiblížit vedoucí Spartě na rozdíl tří bodů. Lídr tabulky totiž včera zaváhal na hřišti Hradce Králové, kde prohrál 0:1. Minimálně bodovat ale budou chtít i hosté, kterým se v aktuální sezoně pod trenérem Vavruškou daří.
V základní sestavě Příbrami se objevuje čerstvá posila Bernando, brazilský útočník, jenž přišel na hostování z Prešova. Liberečtí nastoupí ve stejném složení jako v minulém utkání.
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše. Domácí nastupují v modrých dresech, Příbram bude hrát v černých.
Fandíte Liberci, nebo Příbrami? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
1
Začal první poločas utkání Liberec - Příbram
2
Příbramský Bernardo poprvé u míče. Dlouhým pasem hledal rozběhnutého Pilíka, u míče byl ale dřív liberecký brankář Bičík.
3
V pokutovém území Příbrami po propadnutém míči natahoval nohu Šural, na poslední chvíli ale nebezpečí zažehnal Pleško.
4
Dlouhý nákop Pilíka směřoval doprava na Mareše, toho ale k míči nepustil liberecký obránce Karišik.
5
Opět v akci příbramský Bernardo. Přihrávka ale byla moc prudká, a brazilský útočník se tak do šance nedostal.
6
Na levé straně se s míčem elegantně uvolnil domácí Štajner. Před bránu Příbrami pak poslal střílenou přihrávku, ale míč pouze prošel vápnem. Žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
9
Důležité Liberečtí dlouho a pomalu rozehrávali z vlastní poloviny, až si míč vzal stoper Nezmar a vyvezl ho na polovinu Příbrami. Přesným pasem pak hledal do pokutového území nabíhajícího Štajnera, jenž si míč chtěl jedním dotykem zpracovat a vzápětí vypálit. Zpracování se mu ale nepovedlo ideálně, míč byl přece jen o trochu delší, než by Štajner potřeboval.
11
Na pravé straně se chopil míče domácí obránce Gebre Selassie. Vyhnul se napadajícímu protihráči a dostal se až před vápno, odkud míč posunul doleva Fleišmanovi. Ten z první odcentroval a u zadní tyče našel hlavu Šurala, jenž však mířil v záklonu mimo.
12
Domácí Rabušic se štěstím udržel míč a posunul ho na hranici šestnáctky Šuralovi. Ten si míč zasekl a pokusil se vystřelit zpoza obránce, ale neúspěšně. Odražený míč chtěl ještě z pravé strany napálit Gebre Selassie, ale netrefil ho ideálně a trefil pouze boční síť.
14
Důležité Góly Jiří Štajner (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Příbram 1:0
Domácí jdou do vedení po parádní akci Štajnera. Liberecký veterán vyvezl míč z vlastní poloviny, narazil si se Šuralem a obhodil si obránce Ricku, kterého následně bez potíží přesprintoval. Dostal se tak až do vápna, kde vybíhajícího Hrušku překonal z mírného úhlu střelou po zemi.
16
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Pilík (Příbram)
za faul na pronikajího Štajnera.
17
Důležité Liberec bude kopat penaltu! V pokutovém území rozběhnutý brankář Hruška sestřelil Rabušice, jenž si těsně před tím píchnul míč před sebe.
18
Důležité Góly Jiří Štajner (Liberec) proměnil pokutový kop. Liberec - Příbram 2:0
Prudká střela téměř doprostřed brány, gólman Hruška skákal doprava.
19
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Pleško (Příbram)
za faul ve středu hřiště na Váchu.
21
Domácím se podařilo krátkými přihrávkami příbramskou obranu, Nezmar si ale na hranici vápna místo přihrávky do jasné šance Rabušicovi míč chystal na střelu a obránce mu ho vypíchl. Příbram pak mohla do rychlého protiútoku, ale nakonec přišla o míč kvůli nepřesnosti.
22
Po rohovém kopu z levé strany hlavičkoval u přední tyče Nezmar, jeho střela šla metr vedle tyče.
24
Domácí Rabušic pronikl po pravé straně až do vápna a přihrávkou hledal spoluhráče před bránou. Míč prošel až k Breznaníkovi, jenž si ho zpracoval a pak vystřelil. Do jeho pokusu však strčil nohu jeden z obránců, a gólman Hruška tak jeho pokus zlikvidoval bez větších problémů.
27
Liberečtí mají dále víc ze hry, snaží se o útočný a kombinační fotbal. Příbrami míč moc nepůjčují, když ho hosté mají, vlastní nepřesností se o něj sami připraví.
29
Nepřesnost v liberecké obraně. Pravý bek Fleišman poslal ze strany z třiceti metrů malou domů a za míčem okamžitě vystartoval příbramský Krbeček. Dřív u něj byl brankář Bičík, musel ale hrát nohama a odkop se mu moc nepovedl. Příbramští ale dále už nezahrozili.
30
Štajnerův centr z rohového kopu mířil k přední tyči, tam ale míč odhlavičkovali hosté.
31
V pokutovém území Příbrami se ke střele z otočky dostal Šural, byl ale tísněn dvěma protihráči a střela mu vůbec nesedla.
32
Hostující Bernardo si nabíhal na oblouček za obranu, bránící Nezmar mu nestíhal. Za míčem ale dobře vyběhl brankář Bičík a včas nepustil brazilského útočníka do šance.
34
Další rychlá akce Liberce. Štajner na pravě straně udržel míč proti dvěma protihráčům a pak přihrál dobře pod sebe, kde byl připravený Šural. Ten se nakonec ke střele nedostal, příbramští obránci u něho byli včas.
36
Na levé straně se štěstím vybojoval míč Breznaník a přesným centrem pak našel u zadní tyče Gebre Selassieho, jenž ještě vrátil míč pod sebe Štajnerovi. Ten ho ale z první netrefil čistě, jeho pokus z několika metrů byl zblokován.
38
Dlouhým pasem z poloviny hřiště našel Štajner na pravé straně Šurala, jenž se zbavil obránce a následně poslal střílený centr před bránu. U zadní tyče jen těsně nevyšel krok Fleišmanovi, liberecký obránce tak zakončil jenom hodně nepřesně.
40
Liberec má velkou převahu, na střely vede už 7:0. Příbramští se do hry moc nedostávají.
41
Teď se domácím příliš nevyvedla rozehrávka, Fleišman odevzdal míč přímo na nohu Pilíkovi. Narážečka se ale Příbrami nepovedla.
42
Domácí Štajner dostal hodně prostoru ve středu hřiště, kudy vedl útok Liberce. Před vápnem ho přihrál doprava Rabušicovi, jenž mu chtěl míč rychle vrátit. Do přihrávky však vložil nohu jeden z obránců.
43
První rohový kop Příbrami. Ale hodně nevydařený, u bližší tyče odvrátil míč první z Libereckých.
44
Následně si mohli hosté stejnou standardní situaci zopakovat, ale také tento centr odvrátil první hráč domácích. Odražený míč ještě napálil Divíšek, a Příbram tak už má alespoň jeden pokus o ohrožení brány Liberce. I když hodně nepřesný.
45
Po Štajnerově chybce mohli hosté do rychlého protiútoku. Bernardo se na hranici šestnáctky chtěl individuálně prosadit přes Nezmara, ale neúspěšně.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Příbram
49
Domácí Vácha dlouhým pasem našel přesně rozběhnutého Šurala, který se rozhodl z hranice šestnáctky a mírného úhlu tísněn obráncem napálit míč přímo na bránu. Střela mu ale ideálně nesedla, míč šel několik metrů vedle vzdálenější tyče.
50
Na polovině hřiště byl faulován Rabušic.
51
Liberec je nadále aktivnější, snaží se kombinovat na polovině Příbrami. Hosté se snaží napadat, ale teď se jim to příliš nedaří.
53
Na pravé straně založil akci Štajner, když přiťukl míč do vápna nabíhajícímu Gebre Selassiemu. Jeho ostrý centr nikoho před bránou nenašel, ale míč propadl až k Fleišmanovi, jenž si ho zpracoval a vypálil. Do střely mu ale vpadl jeden z hostujících fotbalistů.
54
Ojedinělá útočná akce Příbrami. Z levé strany centroval před bránu Divíšek, v šestnáctce se k míči dostal Bernardo, ale zády k bráně se s ním nedokázal otočit kolem obránce. Akce nakonec skončila prudkou nepřesnou střelou Pilíka zpoza vápna.
56
Další povedená akce Liberce. Štajner měl prostor a pronikl až do vápna. Z pravé strany pak odcentroval na Breznaníka, který byl ustrážený.
59
Důležité V další nebezpečné akci Liberce měl prsty opět Štajner. Z pravé strany si seběhl s míčem až ke středu a před hranicí vápna prostrčil míč do vápna Šuralovi. Ten byl však zády k bráně a otočka mu trvala déle, a tak jeho následná střela byla zblokována. Míč se však ještě odrazil na pravou stranu šestnáctky k Breznaníkovi, jenž si ho srovnal a vypálil k tyči. Dobře zasáhl brankář Hruška, který míč vytlačil na rohový kop.
60
Rohový kop hosté odvrátili bez potíží.
61
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Miloš Bosančič.
62
Počet diváků 3 965 (40 % z kapacity 9 900)
63
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Jiří Mareš, nahradil ho Michal Kdolský.
64
Na levé straně se elegantně uvolnil Divíšek, bránícími Bosančičovi nasadil jesličky. Následně odcentroval do před bránu na Bernarda, ale míč před ním ze vzduchu stáhl Bičík.
65
Důležité Domácí Rabušic dostal přihrávku do běhu a z úhlu postupoval sám na brankáře. Zakončit nestihl, ale míč poté posunul před bránu Bosančičovi, jenž však v dobré šanci dlouho váhal se střelou, kličkami se chtěl zbavit dotírajících obránců. Nakonec ani nevystřelil, míč rozehrál mimo vápno, a akci Liberce tak zazdil.
66
Důležité Z dálky napálil míč domácí Vácha, jeho prudká střela se stočila těsně vedle spojnice tyče a břevna.
67
Karty Červenou kartu dostal Tomáš Pilík (Příbram) a musí opustit hřiště.
Příbramský záložník dostal druhou žlutou kartu za poměrně zbytečný faul na Štajnera.
69
Přímý kop Liberce z šestadvaceti metrů zahrál Štajner, jeho technická střela šla ale příliš vysoko.
70
Liberečtí si teď posouvají míč na polovině hřiště, s rozehrávkou nikam nespěchají.
71
Střela domácího Váchy byla sražená a míč se odrazil před bránu k úplně volnému Rabušicovi, jenž ho pohotově uklidil za záda brankáře Hrušky. Gól ale platit nemohl, Rabušic byl v jasném ofsajdu.
72
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Krbeček, nahradil ho Jakub Dušek.
74
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Tomáš Janů, nahradil ho Emil Rilke.
75
Liberec kontroluje hru, přihrávkami baví diváky.
76
Po pěkné kombinaci se na pravé straně ocitl úplně sám obránce Gebre Selassie. Načechral oblouček před bránu na Rilkeho, jenž se však k míči nedostal, odhlavičkoval ho před ním Ricka.
78
Centr Breznaníka z levé strany si na hranici vápna s obráncem na zádech do pohybu zpracovával Rabušic, ale v tísni se do zakočení nedostal. Jak navíc ukázal televizní záběr, vybíhal z ofsajdu.
79
Z levé strany odcentroval před bránu příbramský Bernardo, ale v pokutovém území byl pouze jeden jeho spoluhráč a ten byl pokrytý.
81
Důležité Gebre Selassie přihrál z pravé strany pod sebe Breznaníkovi, jenž míč pustil nabíhajícímu Bosančičovi. Ten místo střely míč ještě posunul doleva Fleišmanovi, jehož prudkou ránu Hruška vyrazil.
82
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Lukáš Pleško, nahradil ho Pavel Pilík.
84
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Vojtěch Hadaščok.
86
Příbramští se snaží ještě něco vymyslet, na levé straně byl Gebre Selassiem faulován střídající Pilík.
87
Centr na přední tyč byl ale odvrácen, následně si hosté navíc pomohli útočným faulem.
89
Štajner pěkným obloučkem z první uvolnil na levé straně Breznaníka, jenž si míč ještě popostrčil a přihrál před bránu. Spoluhráčům šla ale přihrávka hodně na paty.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Zápas se už jenom dohrává, Liberec zvítězí a stáhne náskok Sparty na čele tabulky na pouhé tři body.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

30 Bičík
Bičík
o hráči
Gebre Selassie
o hráči
7 Nezmar
Nezmar
o hráči
Karišik
o hráči
Fleišman
o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
61. min Bosančič o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
Štajner
o hráči
17 Janů
Janů
o hráči
74. min Rilke o hráči
Breznaník
o hráči
Rabušic
o hráči
84. min Hadaščok o hráči

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

22 Hruška
Hruška
o hráči
18 Štochl
Štochl
o hráči
Krejčí
o hráči
16 Ricka
Ricka
o hráči
Divíšek
o hráči
21 Mareš
Mareš
o hráči
63. min Kdolský o hráči
8 Kraus
Kraus
o hráči
Pleško
o hráči
82. min Pilík o hráči
Krbeček
o hráči
72. min Dušek o hráči
Bernardo
o hráči

Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Pospíšil
Počet diváků: 3 965 (40 % z kapacity 9 900)

Vzájemné zápasy

9. února 2019 15:00Liberec–Příbram 4:0
25. srpna 2018 17:00Příbram–Liberec 1:3
5. března 2017 15:00Liberec–Příbram 2:1
28. srpna 2016 17:00Příbram–Liberec 0:1
12. března 2016 17:00Příbram–Liberec 0:1
20. září 2015 18:00Liberec–Příbram 3:0
29. listopadu 2014 17:00Příbram–Liberec 1:0
3. srpna 2014 17:00Liberec–Příbram 0:0
12. dubna 2014 16:00Příbram–Liberec 3:1
29. září 2013 19:00Liberec–Příbram 1:0
1. června 2013 17:00Liberec–Příbram 1:1
28. července 2012 16:00Příbram–Liberec 0:4
25. února 2012 18:50Liberec–Příbram 2:0
20. srpna 2011 16:00Příbram–Liberec 2:3
12. března 2011 16:00Příbram–Liberec 1:0
21. srpna 2010 16:00Liberec–Příbram 0:0
24. dubna 2010 16:00Příbram–Liberec 1:1
24. října 2009 16:00Liberec–Příbram 1:0
7. března 2009 15:00Liberec–Příbram 1:0
31. srpna 2008 17:00Příbram–Liberec 1:2
29. dubna 2007 20:15Liberec–Příbram 5:1
15. října 2006 17:00Příbram–Liberec 1:0
22. dubna 2006 18:00Liberec–Příbram 1:0
7. listopadu 2005 16:40Příbram–Liberec 2:2
15. března 2005 17:00Příbram–Liberec 1:1
20. srpna 2004 20:00Liberec–Příbram 2:0
11. dubna 2004 17:00Liberec–Příbram 4:1
4. října 2003 17:15Příbram–Liberec 2:0
31. května 2003 14:25Příbram–Liberec 1:1
17. listopadu 2002 15:30Liberec–Příbram 2:0
10. března 2002 16:30Liberec–Příbram 2:0
9. září 2001 16:30Příbram–Liberec 1:1
18. května 2001 16:30Příbram–Liberec 1:1
13. listopadu 2000 15:30Liberec–Příbram 1:3