Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobré dopoledne ze Žižkova, kde přesně v 10.15 odstartuje nedělní program první ligy. Domácí fotbalisté nastoupí proti Liberci. Průběh zápasu můžete sledovat v podrobné reportáži.
Do začátku utkání zbývá přibližně dvacet minut, oba týmy už se rozcvičují na trávníku. Na žižkovský stadion se mezitím trousí fandové, někteří však nemíří hned k červeným a bílým sedačkám, ale zastavují se u stánku s klobásami.
"Chystáme se na další důležitý zápas a bude to hlavně o tom, jak pokryjeme brejky Liberce a hlavně výborného Štajnera," prohlásil před zápasem žižkovský trenér Martin Pulpit. Chybí mu dva důležití defenzivní hráči Lafrance a Šťastný.
"Viktorka je hlavně doma nepříjemná a nebezpečná, nakonec právě v domácím prostředí zatím získala všechny body. Musíme se hlavně dobře připravit na její standardní situace," říkal liberecký trenér Jaroslav Šilhavý, jenž ještě jako hráč na Žikově působil v druhé polovině devadesátých let.
Domácí tým je aktuálně v tabulce třináctý se sedmi body a bojuje o záchranu. Naopak Liberec hraje v popředí tabulky - zatím má jedenadvacet bodů a je pátý. Pokud zvítězí, přiblíží se vedoucí Spartě na šest bodů.
Fandíte Viktorii Žižkov, nebo Liberci? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete!
Stadionem se ozývá nesmělý potlesk a první pokřiky. Hráči přicházejí na trávník - domácí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté v modrém.
1
Začal první poločas utkání Žižkov - Liberec
1
Výkop měli hosté, hned po rozehrání napálili míč dopředu. Ale až tak, že dolétl za koncovou lajnu.
2
A tak po předchozí nepřesnosti odkopává od své branky domácí gólman Vaclík, posílá míč dopředu. Na polovině Liberce si ho bere Kalivoda a šikovnou přihrávkou dopředu hledá Kadeřábka. Ten je najednou sám v dobré pozici, ale v rozhodující chvíli si míč špatně zpracovává a hosté ho odzbrojují.
3
Tentokrát domácí záložník Kalivoda zakončuje sám, kousek před pokutovým územím napřahuje ke střele, ale slušná rána letí kousek vedle Bičíkovy branky.
4
Domácí fandové křičí "Žižkov - tempo!" A za jejich povzbuzování Kalivoda znovu posílá dopředu pas na Kadeřábka, ale před ním zasahuje hlavou liberecký stoper Karišik.
5
První roh zápasu - kopou ho domácí, ale z něj branku neohrozili.
6
První útok Liberce, ovšem Šural byl faulovaný. Přímý kop z pravé strany rozehrává Štajner, pravačkou centruje do pokutového území. Míč však letí přímo na gólmana Vaclíka, jenž ho snadno stahuje ze vzduchu.
8
Znovu to hosté zkoušejí po pravé straně, ovšem tentokrát jim nevychází kombinace. Pro Gebre Selassieho je přihrávka příliš dlouhá, míč mu utíká do zámezí.
10
Dvakrát v akci byl liberecký veterán Nezmar, jenž v poslední době řídí hru týmu z postu stopera. Nejprve si pohlídal hlavičku a pak včas předskočil protihráče a míč odpálil nohou. Žižkovu tak dva pokusy o útok středem hřiště nevyšly.
12
První roh i pro hosty, předcházela mu rychlá akce po pravé straně.
13
První centr domácí fotbalisté odvrátili, ovšem míč se znovu vrátil k Liberci. Na opakový centr už si naskočil stoper Karišik, ale hlavou ho usměrnil vedle žižkovské branky.
14
A znovu se Liberečtí tlačí do šance, zase po akci po pravé straně a stříleném centru do šestnáctky. Domácím se nepovedlo uklidit míč od bezpečí, situaci vyřešil až gólman Vaclík, jenž odražený míč chytil do náruče.
15
Z pravé strany posílá míč do pokutového území Liberce žižkovský pravý bek Slodowy, ovšem nikdo ze spoluhráčů nenabíhá, a tak míč v klidu chytá gólman Bičík.
16
Teď už je před libereckou brankou rušnějí, to když střílená přihrávka po zemi prochází až k útočníkovi Kalodovi, jenž se do základní sestavy domácího týmu vrátil po dvou zápasech. Jenže nestihl si pořádně zpracovat míč, zůstal mu pod novou a ani Mach nedokázal zakončit. Jejich snažení utnul odkopem Nezmar.
17
A Nezmar se vzápětí na druhé straně zapojil do útočení, Liberec kopal druhý roh v zápase. Nezmar si hezky naběhl a hlavou ho prodlužoval ke vzdálenější tyči. Jenže branku o dost minul.
19
Velká šance zápasu zatím chybí, nedostal se do ní ani domácí útočník Böhm, jenž si nabíhal na přední tyč po pravé straně. Jenže centr byl příliš vysoký.
20
Liberecký kapitán Janů převzal míč na vlastní polovině, udělal pár kroků a pak přihrávkou dopředu našel Štajnera. Ten - přibližně dvaadvacet metrů před brankou - na nic nečekal a vypálil levačkou. Ani on branku netrefil.
22
Důležité Velká chyba domácích: Bodeček ve středu hřiště ztratil lacino míč. Štajner bez váhání poslal krásný pas dopředu na rozběhnutého Šurala, jenž už startoval za žižkovskou obranu. Proti němu ale dobře vyběhl gólman Vaclík, který přečetl situaci. Musel až před pokutové území a hlavou v pádu rybičkou míč odehrál do bezpečí.
24
Důležité A tohle už je velká šance, kterou mají hosté! Kapitán Janů poslal hezkou přihrávku mezi žižkovské beky, k míči se na hranici pokutového území protáhl Šural a najednou byl zcela sám před brankářem Vaclík v jasné šanci. Domácí gólman se ale znovu vytáhl, vyběhl včas, byl hned u protihráče a zmenšil mu střelecký úhel.
25
Šural vzápětí fauloval a sudí Příhoda mu domlouval, že příště už to bude za kartu.
26
Zase je rušno před žižkovskou brankou, tentokrát po šikovné Štajnerově přihrávce šajtlí z levé strany. Domácí odvrátili.
27
Na druhé straně po faulu na Kadeřábka zahrávali přímý kop domácí fotbalisté. Ale ze standardní situace nevytěžili vůbec nic, centr hosté snadno odhlavičkovali.
29
Naopak centr Liberce z levé strany po předchozí kombinaci Štajnera s Breznaníkem a Janů je nebezpečný, do vzduchu musí gólman Vaclík a v tvrdém souboji s útočníkem hostů Rabušicem míč boxuje.
30
Útočník hostů byl po předchozím souboji trochu otřesený, ale pokračuje ve hře.
31
A Liberec se dál tlačí dopředu, z rohu pokutového území napřáhl obránce Fleišman. Ovšem napálil jen útočníka Kaloda, který se vrátil, aby pomohl obraně.
32
Liberečtí si málem zavařili, když nedokázali odkopnout lehký centr přes svoji šestnáctkou, ale ubránili se. A hned z protiútoku zahrozili, Štajner z pravé strany přihrával za obranu, kam sprintoval Rabušic, jenže o krok nedosáhl, ale když šel do skluzu.
34
Zoufale vyzněl nákop domácího stopera Bodečka, který poslal míč dopředu. Ten doletěl až ke gólmanu Bičíkovi.
35
Podobná situace i na druhé straně: to Nezmar poslal dlouhý pas dopředu. Na rozdíl o žižkovského pokusu za míčem běžel Breznaník, ale měl k němu dál než gólman Vaclík.
37
Rabušic v ofsajdu.
39
Karty Žlutou kartu dostal Jaroslav Starý (Žižkov)
Za ostrý faul na Šurala u postranní čáry.
40
Domácí fotbalisté získali míč ve středu hřiště, když zachytili Fleišmanovu přihrávku patičkou. Kalivoda hned centroval dopředu na Böhma, jenže ten se proti dvojici Gebre Selassie - Nezmar neprosadil.
41
Po pravé straně se o individuální akci pokoušel Gebre Selassie, ale v pokutovém území nepřešel přes Bořila. Navíc fauloval. Domácí fotbalista se pak držel za obličej. Po chvilce vstal z trávníku a pokračuje ve hře.
42
Důležité Nejlepší moment si domácí fotbalisté schovali až před přestávku. Pár metrů před pokutovým územím napřáhl ke střele domácí útočník Böhm a byla to povedená rána - svištěla pod břevno. Gólman Bičík, který až do teď neměl žádný ostrý zákrok, musel míč vyškrábnout na roh.
43
Důležité I Liberec zahrozil - po hezké akci. Na jejím konci Štajner přihrával z levého rohu pokutového území k pravé tyči na Šurala, ale míč poslal příliš pomalu. Gólman Vaclík se stihl přemístit, vrhnot na zem a míč lapil do rukavic ještě před Šuralem.
44
Důležité Góly Michal Breznaník (Liberec) vstřelil gól. Žižkov - Liberec 0:1
Teď už se hosté dočkali a znovu po pěkné akci! Na pravé straně předvedl parádu Šural, zbavil se obránce. Už se zdálo, že míč uteče do zámezí, ale ještě ho udržel na trávníku a pak přihrál do vyložené pozice Breznaníkovi, který míč doklepl do sítě.
45
Roh domácích: situaci si na přední tyči pohlídal gólman Bičík.
45
Důležité Góly Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Žižkov - Liberec 0:2
Hned z protiútoku dávají hosté druhý gól. Štajner poslal krásnou kolmici dopředu, před žižkovského brankáře Vaclíka si naběhl Rabušic a chladnokrevně mezi nohama domácího gólmana poslal míč do sítě.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Žižkov - Liberec
46
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Petr Mach, nahradil ho Zdeněk Folprecht.
47
Důležité Domácí do druhého poločasu vtrhli a měli velkou šanci. Na levé straně po přihrávce střídajícího Folprechta poslal Starý ostrý centr do pokutového území, ale Böhm na něj nedosáhl a dobíhající Kadeřábek už byl hodně z úhlu a ve skluzu zakončoval vedle branky.
48
Domácí měli roh, po něm se dostali k odraženému míči, ale následná střela šla vedle.
49
Teď měl žižkovský obránce Starý velké štěstí. Pod nohou mu proklouzla Rabušicova přihrávka, ale za ním číhající Štajner byl v ofsajdu.
50
Žižkov začal druhý poločas aktivně, je znát, že se tlačí dopředu. Ale chybí mu přesnost - jako teď Bořilově centru. Pak zase přišel o míč při sólové akci Kadeřábek.
52
Liberec kopal roh, ale nic z něj nevytěžil.
53
I domácí budou kopat roh. Bořil šel do brejku, ale vrátil se k němu Vácha a odpálil míč na roh.
54
Z rohu centroval pravačkou Kalivoda, brankář Bičík vyboxoval.
55
Důležité Góly Jiří Böhm (Žižkov) vstřelil gól. Žižkov - Liberec 1:2
Domácí se dočkali gólu a snižují! Po pravé straně pláchl útočník Böhm, šel sám na brankáře Bičíka, i když už se dostával trochu ze střeleckého úhlu. Ovšem situaci stejně vyřešil parádně, prudkou křížnou ranou.
56
Žižkovští jsou dál aktivnější: střelec gólu Böhm sklepl míč Bořilovi, ten už se však ke střele nedostal, Gebre Selassie ho odzbrojil.
58
Důležité A Žižkov tlačí dál, jen bezpečný - byť teď trochu náhodně. Kalodovi nesedla střela, místo rány poslal jen slaboučký pokus, po němž se k míči dostal nečekaně Bořil. Z levé strany pak hned posílal střílený centr, ale domácí se už k zakončení nedostali. Ovšem už předtím to byla podobná situace - po akci Folprechta a Starého musel nepříjemný centr odhlavičkovat Nezmar.
60
Při dalším pokusu o útoku neuspěl Kadeřábek, nepřešel jeden na jednoho. Mezitím kopal Liberec roh, ale do šance se nedostal. A tak dál pokračuje aktivní hra domácího týmu.
61
Náhradník Folprecht je hodně vidět, hru domácího týmu oživil. Teď si před pokutovým uzemím Liberce zpracoval míč, přehodil si ho na nohu a zkusil lehký oblouček. Poslal ho však vedle branky.
62
Je tu další šance domácího týmu: po spolupráci Böhma a Folprechta. Na centr z levé strany si dobře naběhl Kadeřábek, ale byl tísněný obráncem a jeho hlavička na branku nakonec neletěla.
64
Liberec se na chvíli osmělil, po faulu na Štajnera zahrával přímý kop Janů. Levačkou kroutil míč před branku, na centr nabíhali jeho spoluhráči, ovšem míč skončil v náruči gólmana Vaclíka.
65
Rabušic v ofsajdu.
66
Domácí útočník Bořil si šikovně seběhl do libereckého pokutového území, kde Nezmar podskočil centr. Bořil si míč zpracoval, udržel ho i proti dvěma soupeřům, ale už se dostal ze střelecké pozice. Pak nečekaně poslal míč před branku, ovšem překvapil i své spoluhráče, kteří tak nezareagovali. Pro míč si došel Bičík.
67
Důležité Hosté budou kopat penaltu po faulu Slodowyho na Breznaníka těsně za hranicí pokutového území na levé straně z pohledu Liberce.
68
Čekání na penaltu se protahuje, Breznaník bude ošetřovaný. Domácí fandové mezitím vyvolávají gólmana Vaclíka.
69
Důležité Góly Jiří Štajner (Liberec) proměnil pokutový kop. Žižkov - Liberec 1:3
Liberecký veterán poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči. Gólman Vaclík sice směr vystihl, ale na střelu nahoru nedosáhl.
70
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Mateusz Slodowy, nahradil ho Matej Sivrič.
71
Počet diváků 2 367 (47 % z kapacity 5 000)
73
Žižkovští fotbalisté si i po dalším inkasovaném gólu snaží, jenže nedaří se jim. Po Starého centru se nikdo k zakončení neprotlačil a míč sebral brankář Bičík.
74
Liberec šel do nadějného brejku, ale Šural ho pokazil mizernou přihrávkou. A kouč hostů Šilhavý jen zklamaně rozhodil ruce.
75
Karty Žlutou kartu dostal Zdeněk Folprecht (Žižkov)
za faul.
76
Další brejk Liberce, z levé strany ho rozjel Fleišman, přes Váchu putoval míč na levačku kapitána Janů, ale tomu rána vůbec nesedla. Střílel vysoko nad.
78
Při dalším libereckém protiútoku Vácha hledal kolmou přihrávkou Šurala, před ním ale na poslední chvíli odstřelil ve skluzu míč Bodeček. V posledních minutách už Liberec víc kontroluje hru a drží míč.
79
Karty Žlutou kartu dostal Michal Breznaník (Liberec)
80
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Jiří Böhm, nahradil ho Ilija Nestorovski.
81
Důležité Góly Michal Breznaník (Liberec) vstřelil gól. Žižkov - Liberec 1:4
Domácí kopali roh, jenže místo ohrožení liberecké branky sami inkasovali! Liberečtí totiž roh snadno ubránili a pustili se do rychlého protiútoku, na jeho konci putoval pas z levé strany napravo na Šurala, jenž centroval do pokutového území. A zcela volný Breznaník hlavou přidal další gól.
82
Liberečtí fotbalisté si plácali před svojí lavičkou a jejich fandové za brankou spustili: Dejte jim bůra! A také "My jsme Slovan, vy nejste nic."
83
Standardní situace Žižkova, po přímém kopu z levé strany se k hlavičce dostal Bodeček, ale míč trkl vedle branky.
85
Důležité Žižkovský náhradník Nestorovski měl velkou šanci, najednou se ocitl volný v libereckém pokutovém území. Gólmana Bičíka zkusil přehodit, jenže jeho oblouček byl příliš vysoký.
87
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Jiří Štajner, nahradil ho Emil Rilke.
89
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Vojtěch Hadaščok.
90
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Miloš Bosančič.
90
Nastavuje se jedna minuta, v ní domácí budou kopat roh.
90
Po rohu domácí nezahrozili, naopak hosté šli do brejku, ale ten skončil ofsajdem.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:4.
90
Díky za pozornost. Hezký zbytek neděle.

Sestavy a rozestavení

Žižkov (4-5-1)

Vaclík
o hráči
Slodowy
o hráči
70. min Sivrič o hráči
Bodeček
o hráči
Procházka
o hráči
20 Starý
Starý
o hráči
Kadeřábek
o hráči
Kalivoda
o hráči
10 Kalod
Kalod
o hráči
26 Mach
Mach
o hráči
46. min Folprecht o hráči
15 Bořil
Bořil
o hráči
19 Böhm
Böhm
o hráči
80. min Nestorovski o hráči

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-4-2)

30 Bičík
Bičík
o hráči
Gebre Selassie
o hráči
7 Nezmar
Nezmar
o hráči
Karišik
o hráči
Fleišman
o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
90. min Bosančič o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
17 Janů
Janů
o hráči
Breznaník
o hráči
Rabušic
o hráči
89. min Hadaščok o hráči
Štajner
o hráči
87. min Rilke o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík
Počet diváků: 2 367 (47 % z kapacity 5 000)

Najdete na iDNES.cz