Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Fandíte Dukle Praha, nebo Spartě? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.
Dobrý podvečer z pražské Julisky, vítáme vás u on-line reportáže z utkání dvou klubů, jejíž sídla od sebe dělí jen pár stovek metrů. Ale sousedské vztahy jdou stranou, pro Dukla je derby takřka zápasem jara, svědčí i tom i fakt, že v neděli v Teplicích šetřila dva klíčové hráče Gedeona a Lietavu.
To Sparta o jednoho z klíčových hráčů pro duel 29. kola přišla. Po zákroku Davida Bartka z Bohemians utrpěl zranění kotníku útočník Kweuke, který není ani na lavičce náhradníků. Místo něj hraje Kerič, který dal na jaře jediný gól a to ještě v úvodním duelu proti Slovácku.
Spartě jde o naději na titul, pokud nezvítězí, reálnou šanci na první místo ztratí. Dukla je dávno zachráněná, o poháry také nehraje. O víkendu obětovala souboj o páté místo v Teplicích a šetřila zmíněné Gedeona s Lietavou na Spartu.
Bez povšimnutí diváků vyběhli k rozcvičení domácí fotbalisté. Když chvíli po nich naklusali na trávník sparťané, přivítal je potlesk.
Kapacita stadionu na Julisce je 4 500 diváků, většina míst je dvacet minut před výkopem už obsazená.
Pět minut před výkopem se diváci usazují i na místa, kde nejsou sedačky.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Sparta
Rozehráli domácí.
1
Spaťané drží míč a přihrávají si, ale zatím jen na polovině hřiště.
2
První náznak šance před Radovou brankou. Přikrylovu hlavičku nejdřív obrana Dukly srazila na roh, po něm pálil znovu Přikryl, ale opět se mu do cesty postavil stoper Božič.
3
Teď jsou zase u míče domácí a už hezkých pár desítek vteřin si jej přihrávají na vlastní polovině.
4
Po střetu s Hušbauerem chvíli ležel na zemi obránce Dukly Vrzal, ale už se zvedl. Sice trochu kulhá, ale bude pokračovat ve hře.
5
Na centr z pravé strany si do vápna sbíhal Lietava, ale gólman Vaclík byl u míče dřív a bez potíží jej chytil do koše.
6
Od Keriče putoval míč doleva ke Krejčímu, který pak nepřesně centroval do vápna. Jenže před vápnem si na odražený míč nabíhal Matějovský, kterého obrana Dukly zastavila faulem.
7
Důležité K přímému kopu se postavil Matějovský a zkusil z pětadvaceti metrů zakroutit míč do horního růžku. Mířil skoro přesně, balon proletěl těsně vedle tyče.
8
Vrzal ve vápně trochu riskantně vracel míč hlavou Radovi, který ale rychle zareagoval a balon stihl chytit.
9
Přikryl zkoušel procpat přihrávku do vápna na Keriče, ale stoper Vorel jeho úmysl vystihl.
10
Gólman Rada si s výkopem dával načas, ale pak stejně míč poslal jen na kopačky bránících sparťanů. Dukla ještě chvíli zůstala na polovině soupeře, ale víc než autové vhazování nevytěžila.
11
Krejčí se zkoušel protáhnout na levé straně přes Malého, což se mu ještě povedlo. Pak se mu ale postavil do cesty Vorel - a to už byla pro rychlého záložníka konečná.
12
Holek zbytečně ztratil míč ve středu hřiště, ale šanci Dukly na rychlý protiútok pokazil kapitán Gedeon nepřesnou přihrávkou.
13
Trochu vzrušení před Radovou brankou. Vidlička ve skluzu obral o míč Vrzala a přihrával pod sebe do vápna, kde se ale po míči marně natahoval Kerič.
14
Sparťané začínají akci z vlastní poloviny hodně rozvážně, míč putuje ze strany na stranu. Na rychlý úprk před branku Dukly to ale moc nevypadá.
15
Po centru Pamiče skočil ve vápně Hušbauer, ale Hašek dokázal odkopnout na roh. Z něj pak sparťané nic nebezpečného nevymysleli a při jejich další akci rozhodčí odmával ofsajd.
17
Podrazký nepřesně přihrál na polovině hřiště, Sparta tak získala zadarmo autové vhazování. Jenže po něm zase o míč rychle přišel Holek.
18
Sparta se v posledních minutách drží na polovině soupeře, má míč pod kontrolou, ale chybí finální přihrávka nebo alespoň centr do vápna.
19
Jarošíka v osobním souboji uhlídal ve vápně Vorel, takžě sparťanská akce končí jen odkopem od Radovy branky.
20
Vorel vyvezl míč na polovinu hřiště, ale pak jen naslepo nakopl balon do vápna. Tam sice dobíhal Vrzal, ale chybělo mu pár kroků, aby míč ještě stihl na hrací ploše.
22
Naprostá většina sparťanských akcí končí před vápnem. Dukla sice jen brání, ale zatím to stačí. Sparta bude po tečované střele Matějovského kopat aspoň roh.
23
Krejčímu se rozehrávka od rohového praporku příliš nepovedla, míč nikým netečovaný proletěl napříč šestnáctkou.
24
Důležité Teď už ale Sparta zahrozila. Centr Krejčího netypicky z pravé strany ještě ve vápně lízl hlavou Holek, míč pak doputoval na vzdálenější tyč k Jarošíkovi. Toho ale náhlá příležitost zaskočila, takže zakončoval jen slabě po zemi a přímo do náruče brankáře Rady.
26
Krejčí se zkoušel zasekávačkou zbavit Haška, který se mu ale na hranici šestnáctky skluzem vrhnul pod nohy a odehrál míč do bezpečí.
27
Podrazký v obležení dvou sparťanů vybojoval rohový kop pro Duklu, který sám rozehraje...
28
...a byla z toho celkem zajímavá situace pro Duklu. Na míč si u vzdálenější tyče naskočil Hanousek a hlavou jej poslal jen těsně vedle tyče.
29
Vrzal při pokusu o centr nejdřív napálil jen Hušbauera, pak ještě podklouzl a o míč přišel.
29
Na zajímavý centr Vidličky od pravé postranní čáry si ve vápně nabíhal Hušbauer, ale ve skluzu míč nedokázal trefit.
30
Sparťanský generální manažer Hřebík se u postranní čáry rozohnil na pomezního rozhodčího, který podle něj nesprávně posoudil jeden ze soubojů ve středu hřiště.
32
Po zpětné přihrávce Keriče se na hranici šestnáctky dostal ke střele Pamič, ale rána mu nesedla ideálně. Brankář Rada měl tentokrát snadnou práci.
33
Malý u středového kruhu fauloval rozeběhnutého Matějovského, Sparta rychle rozehrála. Následnou akci zakončoval křížnou střelou z hranice šestnáctky Hušbauer, ale jeho rána neměla potřebnou razanci. Rada si znovu poradil.
35
Dukla po delší době na polovině Sparty, ale její akce zase rychle končí. Míč ztratil Vrzal a nabídl šanci na protiútok Krejčímu. Ten rozehrál na Keriče, který u postranní čáry vybojoval roh.
36
Centr Matějovského směřoval na malé vápno, kam ale v danou chvíli nikdo ze sparťanů nenaběhl. Obrana Dukly si na chvíli může oddechnout.
37
Hanousek u postranní čáry zasáhl do obličeje Hušbauera, rozhodčí faul viděl a u míče tak zůstane Sparta.
38
Gedeona obral o míč Hušbauer a přiťukl na střed Matějovskému, kterého pak právě Gedeon zastavil faulem. Z následného přímého kopu Matějovský napálil míč jen do zdi.
39
Karty Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Sparta)
40
Aktivní Hušbauer se vřítil do vápna, kde upadl po kontaktu s Božičem. Rozhodčí, který stál od celé situace kousek, penaltu neodpískal.
42
Karty Žlutou kartu dostal Ivan Lietava (Dukla)
Lietava podkopl u postranní čáry Pamiče.
43
Útok Dukly táhl po pravé straně Hašek, ale nedostal se přes Pamiče. Následně se hnal zprava k šestnáctce Vidlička, ale nepovedlo se mu odcentrovat.
44
V závěru poločasu bude po skluzu Božiče Sparta kopat ještě jeden rohový kop. Už devátý v průběhu dnešního zápasu.
45
Krejčí zkusil míč rozehrát na hranici šestnáctky, kde na střelu číhal Holek, ale stoper Vorel ještě před ním stihl odkopnout.
45
V závěru ještě sparťané zkusili rychle rozehrát standardní situaci, rozhodčí ale hvizdem jejich akci ukončil. Chtěl, aby se rozehrávalo na píšťalku.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Sparta
46
Krejčí s Hušbauerem hned zkusili zaútočit, ale průnik druhého jmenovaného skončil zblokovanou střelou zpoza pokutového území.
47
Jak skončil první poločas, tak začal druhý. Sparta dál drží míč, má snahu hrát, ale její akce znovu končí před šestnáctkou soupeře. Dukla se zatím na sparťanskou polovinu hřiště vůbec nedostala.
48
Kombinaci s Matějovským a Hušbauerem zakončil Krejčí nepřesným centrem na zadní tyč.
50
Přikryl nepřesprintoval u lajny Vrzala, Sparta ale zůstala u míče. Po autovém vhazování Vidličky letěl míč do vápna na Jarošíka, který ale prodlužoval za sebe jen do míst, kde nenabíhal nikdo ze spoluhráčů.
51
Vorel si vyběhl z pozice stopera na výlet před pokutovém území Sparty, ale přišel o míč a musel faulovat unikajícího Matějovského.
52
Důležité Další aut Sparty z pravé strany znovu hodil Vidlička, ve vápně míč krkolomně zpracovával Brabec a založil tak útok Dukly. Ten skončil obrovskou šancí - Hanousek nasadil jesle Pamičovi a sám před Vaclíkem trefil jen vybíhajícího sparťanského brankáře.
54
Góly Josef Hušbauer (Sparta) vstřelil gól. Dukla - Sparta 0:1
Nedáš - dostaneš. Sparta na neproměněnou šanci soupeře zareagovala rychlým protiútokem, který končí vedoucím gólem. Kerič nacentroval na zadní tyč na Přikryla, který ještě trefil gólmana Radu, ale odražený míč napálil bez přípravy do odkryté branky Hušbauer.
54
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Miroslav Podrazký, nahradil ho Jan Pázler.
55
Karty Žlutou kartu dostal Andrej Kerič (Sparta)
Za jasný faul zezadu na Gedeona.
57
Ostrý střet Malého s Hušbauerem rozhodčí neposoudil jako nedovolený, hra pokračuje.
58
Akce Haška s Hanouskem skončila nepřesným centrem do vápna Sparty. Ta ale teď trochu polevila a nechala soupeře zaútočit.
60
Dukla je po obdrženém gólu častěji u míče, teď znovu zkusila zaútočit. Svatonského střílený centr do šestnáctky ale Pamič srazil na roh.
61
Roh se sice Dukle příliš nepovedl, ale po faulu Matějovského zůstali domácí u míče. Dlouho jej drželi na polovině soupeře, Malý se nakonec odhodlal ke střele z pořádné dálky. Nebyla špatná, ale branku minula.
63
Góly Ivan Lietava (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Sparta 1:1
Sparta si pasivitou říkala o vyrovnávací gól - a ten přišel. Na rohový kop z pravé strany si naskočil nikým nehlídaný Lietava a hlavou poslal míč k tyči. Vaclík si sice na balon sáhl, ale vyrazit jej už nedokázal.
65
Sparťané jsou vyrovnáním hodně rozhození, Matějovský teď nikým neatakovaný pokazil na polovině hřiště jednoduchou přihrávku.
67
Hušbauer si narazil míč s Matějovským a snažil se vysunout Přikryla, který se ale pohnul moc brzo, takže nabíhal do ofsajdu.
68
Krejčí předložil před vápnem míč Hušbauerovi, jehož sražená střela přinesla sparťanský roh. Rozehrávka se ale Matějovskému vůbec nepovedla, je z toho jen odkop od Radovy branky.
69
Po Keričově faulu na polovině hřiště nakopl vysoký míč do šestnáctky Malý, ale před Svatonským zasáhl gólman Vaclík.
70
Lietava ztratil míč na polovině hřiště, Hušbauer pak rychle přenesl hru k postranní čáře, kde však Matějovský zasekávačkou akci Sparty zbytečně zbrzdil.
70
Počet diváků 4 590 (56 % z kapacity 8 150)
71
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jan Svatonský, nahradil ho Vojtěch Engelmann.
72
Nový muž Engelmann si na hřišti rychle zvyknul, hned se pokusil o střelu. Pálil křížně na zadní tyč, ale branku netrefil.
72
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Andrej Kerič, nahradil ho Libor Sionko.
74
Hušbauer vysokým míčem hledal Krejčího, ale před ním hru přečetl Hašek a získal balon pro Duklu. Pak navíc Holek fauloval, takže domácí budou rozehrávat.
75
Sionko hledal z první Krejčího, ale míč mu odskočil od nohy a skončil v autu. Sparťané si zatím vůbec nedokáží vytvořit souvislejší tlak.
76
Dukla naopak hraje v klidu, chvílemi až moc. Hašek lehkovážnou rozehrávkou nabídl míč Hušbauerovi, který ale pak také nedokázal přesně přihrát na nabíhajícího Sionka.
77
Vaclík hodně zariskoval při odkopu, nakonec byl před dotírajícím Lietavou rád, že stihnul míč odehrát aspoň do autu.
78
Engelmann si u postranní čáry zkusil obhodit Pamiče, ale sparťanský obránce se oklamat nenechal a zvládl odkopnout míč do bezpečí.
80
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Erich Brabec, nahradil ho Peter Grajciar.
80
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Petr Malý, nahradil ho Tomáš Pospíšil.
81
Krejčí šel ve vápně k zemi až moc ochotně, rozhodčí mu dal jasně najevo, že za tohle se penalta pískat nebude. Sparta bude jen kopat roh.
81
Matějovský si po rohovém kopu našel míč na hranici šestnáctky a věřil si na střelu, ta se mu ale nepovedla a proletěla vysoko nad brankou.
83
Krejčího centr zleva letěl do správného prostoru, ale nikdo ze spoluhráčů neprojevil zájem se ve vápně o míč porvat. Celou akci pak zakončil nepovedenou ranou z nadějné pozice Grajciar.
84
Další střelecký pokus aktuvního Hušbauera, který pravačkou z halfvoleje minul branku. Navíc jeho ráně chyběla i větší tvrdost, brankář Rada ji jen kontroloval očima.
86
Důležité Sparťanský nápor vrcholí. Nejdřív Jarošík vyhrál hlavičku a sklepl míč Hušbauerovi, kterého ale těsně před vápnem zastavil skluzem Vorel. Pak si role vyměnili - Hušbauer nahrával a Jarošík z vápna pálil. Jenže v nadějné pozici se moc zaklonil a branku překopl.
87
Krejčí kroutil roh přímo do branky, Rada dokázal vyrazit. Po dlouhém Vidličkově autu ještě zkoušel odražený míč vrátit do vápna Grajciar, ale trefil jen nejblíž stojícího hráče Dukly.
88
Sparta dál útočí, Grajciar narážel míč do běhu Hušbauerovi, ale ten nepřešel přes Vorla. Tlak hostů nakonec přišel, ale možná už bude pozdě.
89
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Přikryl (Sparta)
90
Grajciar dlouho přihrávkou hledal Hušbauera, kterého ale v souboji u postranní čáry dokázal uhlídat Božič. A také on dává najevo, že ho berou křeče.
90
Vidlička centroval do vápna od pravé postranní čáry, na míč skákalo hned několik sparťanů, ale žádný z nich nedokázal míč pořádně trefit.
90
Zleva se do vápna Dukly řítil rozeběhnutý Přikryl, z několika možných variant si ale vybral tu nejhorší. Ukvapeně vystřelil a zamířil úplně mimo branku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
90
Karty Žlutou kartu dostal Filip Rada (Dukla)

Sestavy a rozestavení

logo Dukla Praha Dukla (4-5-1)

1 Rada
Rada
o hráči
6 Hašek
Hašek
o hráči
9 Vorel
Vorel
o hráči
22 Božič
Božič
o hráči
23 Vrzal
Vrzal
o hráči
Podrazký
o hráči
54. min Pázler o hráči
24 Malý
Malý
o hráči
80. min Pospíšil o hráči
14 Gedeon
Gedeon
o hráči
Hanousek
o hráči
Svatonský
o hráči
71. min Engelmann o hráči
39 Lietava
Lietava
o hráči

logo AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

31 Vaclík
Vaclík
o hráči
Vidlička
o hráči
Brabec
o hráči
80. min Grajciar o hráči
Jarošík
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
Přikryl
o hráči
Matějovský
o hráči
25 Holek
Holek
o hráči
Hušbauer
o hráči
Krejčí
o hráči
15 Kerič
Kerič
o hráči
72. min Sionko o hráči

Rozhodčí: Královec - Filípek, Mencl
Počet diváků: 4 590 (56 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

18. února 2019 18:00Dukla–Sparta 2:3
31. srpna 2018 18:30Sparta–Dukla 2:0
7. dubna 2018 15:00Sparta–Dukla 3:0
30. září 2017 20:00Dukla–Sparta 0:0
4. března 2017 18:00Sparta–Dukla 1:0
28. srpna 2016 17:00Dukla–Sparta 0:2
20. dubna 2016 19:30Dukla–Sparta 1:2
23. srpna 2015 19:15Sparta–Dukla 2:0
8. března 2015 18:45Sparta–Dukla 3:0
24. srpna 2014 20:15Dukla–Sparta 1:0
20. dubna 2014 19:00Dukla–Sparta 1:3
2. dubna 2014 17:00Sparta–Dukla 2:0
26. března 2014 18:00Dukla–Sparta 2:1
20. října 2013 19:00Sparta–Dukla 3:0
1. června 2013 17:00Sparta–Dukla 3:0
28. července 2012 18:00Dukla–Sparta 1:1
9. května 2012 18:00Dukla–Sparta 1:1
25. listopadu 2011 20:15Sparta–Dukla 0:0
27. září 2007 16:00Dukla–Sparta 1:3

Najdete na iDNES.cz