Góly:
67. J. Böhm

Žluté karty:
Žluté karty:
57. P. Kadeřábek, 59. M. Šťastný, 74. L. Bodeček

Červené karty:
Červené karty:
90. L. Bodeček

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 5 736 (49 % z kapacity 11 722)

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkné nedělní odpoledne u sledování on-line reportáže z utkání dvou Viktorií - plzeňské a žižkovské. Zápas 11. kola fotbalové ligy mezi mistrem a nováčkem vám přineseme minutu po minutě.
Plzeň má za sebou velký středeční duel Ligy mistrů na stadionu Barcelony, v němž se po většinu času jen honila za míčem. Dnes by měla být pro změnu ona týmem, který bude určovat tempo zápasu. Oba mužstva dělí v tabulce jedenáct bodů.
V sestavě hostů chybí záložník Petr Zapalač, který měl po zápase 7. ligového kola s Teplicemi pozitivní dopingový nález. Dočasně byl postaven mimo tým a hrozí mu dvouletý zákaz činnosti.
Západočeši budou chtít vylepšit svou domácí bilanci. Ve Štruncových sadech vyhráli z dosavadních pěti zápasů jen dva. Na druhou stranu v posledních pěti kolech nenašla přemožitele.
Žižkov by zase rád porazil Plzeň na jejím hřišti po osmi letech, naposledy tu získal tři body v srpnu 2003, kdy se radoval z vítězství 2:0. Po návratu do nejvyšší soutěže však zatím venku vůbec nebodoval.
Oba týmy právě nastoupili na trávník. Domácí budou hrát v klasických červeno-modrých soupravách, Žižkov celý v černém. Utkání začne každou chvíli.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Žižkov
Rozehrávala Plzeň.
1
Domácí chvíli podrželi míč v obranné řadě, ale po chvíli už letí dlouhý centr do šestnáctky na Petrželu. Ten hlavičkový souboj prohrál.
2
Žižkovští se dopustili faulu nedaleko rohového praporku. Standardní situaci rozehrává Horváth. Míč posílá ke značce pokutového kopu, ale hosté jeho centr odvrátili.
3
Plzeň se nadále tlačí s míčem k žižkovské brance, ale zatím ji zkouší dobýt centry vzduchem, což nevychází. Ten Petrželův chytá v pohodě gólman Vaclík.
4
Pilař vyzývá dobrou kolmicí k zakončení útočníka Ďuriše, ale ten si s nabídnutou šancí neporadil. Balon končí v zámezí.
5
Pilař je v úvodu zápasu hodně aktivní. Po jeho další iniciativě kope Plzeň první roh utkání. Rozehrávka na krátko vede k přihrávce Petrželovi, který napřahuje před šestnáctkou, ale pravačkou střílí slabě několik metrů vedle pravé tyče.
6
Žižkovský útok neměl dlouhého trvání. O míč přišli hosté kousek za půlící čarou.
7
Jenže ani domácím se následně nezadařilo. Zase to zkoušeli pomocí nakopnutého míče dopředu na Pilaře, ale tento centr letí do autu.
8
Žižkovští poprvé zkoušejí pozornost plzeňského brankáře Pavlíka, jenž dnes zaskočil za stávající jedničku Čecha. Střela mířila mimo, i tak ji Pavlík chytil.
9
Důležité Pilař pospíchá za přihrávkou do pokutového území, ale v zádech má Slodowého a po kontaktu s ním padá. Nekope se však penalta, ale jen roh. Po něm měli domácí velkou šanci na otevření skóre: Kolář našel přesným obloučkem nabíhajícího Petrželu, který sám před brankářem Vaclíkem střílel rovnou z voleje. Břevno minul jen o kousíček.
11
Hosté se zase po delší době dostali do útoku, ale blízko k šestnáctce to nebylo. Plzeňští rozehrávku soupeře napadali a nakonec mu míč také sebrali.
12
První minuty utkání patřily jednoznačně domácím. Žižkov čeká zatažený před svou brankou na protiútoky, ale zatím si spíš koleduje o gól.
13
Plzeň se však od Barcelony trpělivé hře po zemi zřejmě nepřiučila a zbytečně často zkouší pražský tým překonat pomocí centrovaných míčů.
14
Důležité Horké chvíle pro Žižkov! Zleva se prodírá s míčem k pokutovému území Limberský a centruje na malé vápno k bráněnému Ďurišovi, od něhož se balon odráží do Vaclíka. Ale jen k dorážejícímu Pilařovi, který chce míč uklidit do pravé části brány, ale hosté nekapitulovali zřejmě i díky tyči.
16
Žižkovští se při útočné akci ani tentokrát daleko nedostali a opět přenechávají tvorbu hry na Plzni.
17
Rajtoral se teď udiveně kouká na rozhodčího. Před několika sekundami jej totiž na kraji šestnáctky poslal k zemi skluzem zezadu Procházka, ale sudí Matějek na jeho zákroku nic špatného neviděl. Plzeň bude kopat roh.
18
Po něm střílí z dorážky Limberský, ale jeho přízemní rána levačkou končí tři metry vedle pravé tyče.
19
Domácí hrozí opět z dorážky. V tomto případě letí míč k Petrželovi, který střílí z dvanácti metrů z voleje. Balon letí několik metrů nad.
20
Lafrance musí rozdýchávat vzdušný souboj s drobným plzeňským zíložníkem Pilařem. Špatně dopadl na zem a chvíli popadal dech.
21
Petržela byl v prvních dvaceti minutách také hodně snaživý, ale nyní až příliš. Pomezní sudí hi nachytal, jak si do šance nabíhá z ofsajdu.
23
Plzeň je stále mnohem aktivnějším týmem. Na levé straně se teď žene za míčem Pilař, ale dobře si jej pohlídal žižkovský obránce Slodowy.
24
Náznak šance Žižkova: na kolmici Nestorovského si za obranu Kadeřábek, ale Limberský jej na poslední chvíli odzbrojil.
25
Pilař je dnes tak trochu zlým mužem. Před chvílí si kvůli němu musel oddychnout Lafrance, nyní poslal k zemi Kadeřábka. Hosté budou kopat standardku z pravé strany.
26
Dlouhý centr letí na zadní tyč, kde číhá Kadeřábek. Jenže jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
28
Rajtoral se zkouší na pravé straně zbavit kličkami dvou protihráčů, ale zjišťuje, že nemá šanci, a tak posílá balon Petrželovi. Ten získává alespoň aut.
29
Kolař podniká po parádní kličce u brankové čáry výlet s míčem skrz žižkovskou šestnáctku, ale tam je příliš husto. Hosté se zvládli ubránit i v tomto případě.
30
Žižkov fauluje nějakých třicet metrů od své branky. Přímého kopu se ujme domácí kapitán Horváth.
31
Horváthův centr letí přesně doprostřed hloučků hráčů před bránou, ale nejvýše vyskočil jeden z žižkovských fotbalistů. Při útěku s míčem na útočnou polovinu je pak faulován Nestorovski.
32
Petržela se uvolňuje na pravé straně k centru, ale je znát, že centroval takzvaně naslepo, protože míč poslal do míst, kde se nachází jen jediný hráč. A to žižkovský.
33
Žižkov se i po půlhodině hry stále a vytrvale věnuje bránění, v nic jiného než maximálně jeden bod dnes nejspíš nedoufá.
34
Plzeň vybojovala další rohový kop a jako vždy jej rozehrála na krátko. Následně ale přece jen přichází centr - na druhou stranu k Limberskému, jehož střela pravačkou mířila spíše do autu než do brány.
35
Většina zápasu se zatím odehrála na polovině Žižkova. Hosté se vydali do útoku jen párkrát.
36
Šťastný fauluje před pokutovým územím Žižkova, domácí budou tentokrát kopat ze slibné vzdálenosti, přibližně pětadvacet metrů od brány. K míč si stoupá Horváth.
37
Horváth se může alespoň utěšovat, že se Šťastnému pomstil. Jeho střela totiž trefila jen zeď, konkrétně právě hostujícího obránce.
38
Petržela v útoku fauluje, ale sám si myslí něco jiného a směrem k rozhodčímu ještě prohodil pár slov.
39
Petrželovu přihrávku z pravé strany přepouští Ďuriš k lépe postavenému Horváthovi, jenž pálí zpoza pokutového území. Rána kapitána ke vzdálenější tyči se naneštěstí pro Plzeň stáčí od brány.
40
Domácí budou kopat další roh. Žižkov s tím nesouhlasí, ale nadělají s tím už pramálo.
41
A po jednom rohovém kopu přijde hned další. Vaclík se totiž před svou bránou nedohodl se Šťastným. Plzeňští ale ani tentokrát nezahrozili.
42
Domácí prchají do brejku. Kolář posouvá míč na levou stranu k Ďurišovi, který se však neprosazuje přes svého strážce a nadějná akce tím končí.
43
Stále to samé: Plzeň na hřišti jasně dominuje, ale nedaří se jí vypracovat si vyložené příležitosti. Z dvaceti metrů nyní střílí Petržela, ale znovu netrefuje bránu. Míč končí dva metry vedle levé tyče.
44
Domácí získávají další roh. Ty jim zatím také moc nepomohly, třeba se to zmení teď.
45
Plzeňští kopali zase hned další, ale na gól to už v prvním poločase nevypadá. Žižkov se stále zvládá ubránit.
45
Limberský sprintuje na levé straně šestnáctky za balonem, v zádech má Slodowého. O žižkovském obránci dobře ví a po chvíli padá. Sudí však ukazuje, že se bude kopat od brány.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Žižkov
Rozehrávají hosté z Prahy.
46
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Ilija Nestorovski, nahradil ho Jiří Böhm.
46
Nový muž na hřišti Böhm hned napadá plzeňskou rozehrávku. Čišovský raději přihrává dozadu brankáři Pavlíkovi.
47
Horváth posílá dlouhý centr do vápna, kde tuší přítomnost útočníka Ďuriše, jenže jeho centr s přehledem sbírá ze vzduchu gólman Vaclík.
48
Důležité Domácím se opět nezdařila rozehrávka, a tak se Žižkov žene do protiútoku. A málem ho zakončil gólem! Podél levé autové čáry utíkal Čermák, chtěl poslat nejspíš centr před bránu, ale místo toho mířil přímo na ni. Míč se snášel ze strany, už se zdálo, že skončí v zámezí, když se odrazil do levé tyče překvapeného Pavlíka.
49
Domácí se snaží uklidnit situaci a drží míč na útočné půlce.
51
Důležité Góly Milan Petržela (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Žižkov 1:0
První velkou šanci druhého poločasu Plzeňští proměňují! Velký podíl měl na úvodní brance zápasu útočník Ďuriš, jenž poslal Petrželovi zprava přesný pas do nohy a domácí záložník s přehledem uklidil míč do sítě. Je to Petrželův druhý gól v sezoně.
53
Plzeň může být po vstřelení vedoucího gólu klidnější. V prvním poločase bylo znát, že je místy už dost nervózní.
54
Zapadočeši teď příliš nikam nespěchají, v poklidu kombinují na polovině Žižkova, ačkoli dost daleko od Vaclíkovy brány.
55
Chystá se střídání, u postranní čáry se už chystá na hřiště útočník Bakoš.
56
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Michal Ďuriš, nahradil ho Marek Bakoš.
57
Ze hřiště tak odešel aktuálně nejlepší plzeňský střelec a navíc muž, který se výrazně podílel na Petrželově gólu.
57
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Kadeřábek (Žižkov)
za faul na Horvátha.
58
Důležité Domácí rozjeli pohlednou akci po ose Kolář - Bakoš - Petržela. Poslední jmenovaný na konci celé kombinace přihrál před bránu volnému Kolářovi, který se ale z branky vůbec neraduje. Hned je mu jasné, že stál v několikametrovém ofsajdu.
59
Karty Žlutou kartu dostal Marcel Šťastný (Žižkov)
za faul na Jiráčka.
60
Žižkov musí po obdrženém gólu tvořit, ale moc mu to nejde. Naopak by mohl pustit svého soupeře do brejků, které bývají v podání Plzně hodně nebezpečné.
61
Na trávníku zůstal ležet před šestnáctkou hostů jeden hráč z každého týmu, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Plzeň nadále zůstává u míče.
62
Důležité Góly Václav Pilař (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Žižkov 2:0
Žižkov teď soupeři hodně usnadnil situaci. Jeden z jeho hráčů sice stínoval Koláře, který prchal s míčem z pravé strany k brankové čáře, odkud centroval na zcela volného Pilaře. Toho nikdo nehlídal, a plzeňský záložník tak měl spoustu času na to, aby si skákavý míč zpracoval a vystřelil přesně k pravé tyči.
64
Zdá se, že Žižkovští už nemohou se současným stavem vůbec nic udělat. Doposud byli zatažení většinou jen v obraně a na obrat už pravděpodobně nebudou mít síly.
65
Důležité Jiráček napřáhl z dálky a pořádně vyprášil rukavice brankáře Vaclíka. Ten stačil ránu mířící pod břevno vyrazit, ale těžko říci, jak by si vedl, kdyby Jiráčkova střela letěla do strany.
65
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Kevin Piere Lafrance, nahradil ho Zdeněk Folprecht.
66
Kolář střílí další branku z ofsajdového postavení. V tomto případě už ale s rozhodčím tolik nesouhlasí.
67
Důležité Góly Jiří Böhm (Žižkov) vstřelil gól. Plzeň - Žižkov 2:1
Tak přece jen se hostům podařilo vstřelit kontaktní gól! Böhm si nabíhá na přední tyč na centr z levé strany a prosazuje se i přes dva plzeňské obránce. Míč usměrnil ve výskoku pravou nohou k bližší tyči.
68
Důležité A Pražané mohli rázem srovnat! Ve středu hřiště přebral přihrávku Kalivoda, na nic nečekal a vypálil zpoza pokutového území. Plzeňští mohou děkovat brankáři Pavlíkovi, jenž tvrdou ránu u pravé tyče vyrazil s vypětím sil na roh.
69
Po rohu se domácí ubránili, ale v posledních minutách dovolili Žižkovu na vkus svých fanoušků až příliš.
71
Rohový kop si zkusí po nějaké době také Plzeň. Hosté jej zpacifikovali, ale jen za cenu dalšího rohu.
72
Ani tentokrát se Plzeň neprosadila, ale stále drží míč na svých kopačkách.
73
Důležité Góly Marián Čišovský (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Žižkov 3:1
Plzeňští se vrátili ke své hře a odměnou je pro ně gól, díky němuž odskakují soupeři zase o dva góly. Bystroň přihrává z prostředka šestnáctky doleva Bakošovi, který okamžitě centruje na zadní tyč, kde si perfektně naskakuje Čišovský a ublízka překonává gólmana Vaclíka.
74
Západočeši budou zahrávat po faulu Bodečka přímý kop z velice slibné vzdálenosti - kousek za šestnáctkou.
74
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Bodeček (Žižkov)
75
Bakoš sice posílá míč nad zeď, ale také nad žižkovskou branku.
77
Důležité Góly Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Žižkov 4:1
Žižkov nechal trestuhodně zpracovat Petrželu centr, ačkoli kolem něj stáli tři hostující hráči. Petržela se s míčem otočil a uviděl nabíhajícího Bakoše. Ten si už jen doběhl k přesnému pasu a v samostatném nájezdu Vaclíka bezstarostně překonal.
78
Počet diváků 5 736 (49 % z kapacity 11 722)
80
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel David Kalivoda, nahradil ho Igor Súkeník.
81
V prvním poločase se diváci brankovými příležitostmi kochat nemohli, ale ten druhý jim to bohatě vynahradil. Pět branek, to je slušná bilance ještě nedohrané druhé půle.
82
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Vladimír Darida.
83
Plzeňský roh tentokrát končí gólem, jenže ten není opět uznaný. Čišovský dorazil do branky Kolářovu slabou střelu, ale k míči běžel od brankové čáry a žižkovští obránci byli před ním.
85
Domácí zase v klidu kombinují na vlastní polovinu, do útoku už je nic nežene. Jen napadání Paražanů, které už ovšem není tak agresivní.
86
Domácí fanoušci zatleskali plzeňským fotbalistům, jak dobře si poradili v nouzi u autové čáry. Ale potlesk hned ustal, jeden z hráčů totiž poslal míč do zámezí.
87
Žižkovští se téměř vůbec nedostávají k míči, obraz hry teď připomíná dění v prvním poločase.
88
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel František Rajtoral, nahradil ho Radim Řezník.
89
Bakoš utíká s balonem u nohy do brejku středem hřiště. Pohybem se mu vepředu nabízí Kolář, ale Bodeček dobře vytušil, že tato přihrávka přijde, a zneškodnil ji skluzem.
90
Karty Červenou kartu dostal Lukáš Bodeček (Žižkov) a musí opustit hřiště.
Bodeček běžel za Kolářem a škrtl mu o kopačku. Následuje druhá žlutá karta, tedy i červená, a odchod do šatny pár minut před ostatními.
90
Žižkov má ještě poslední šanci ohrozit domácí branku, ale to se mu nakonec nepovedlo.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:1.

Sestavy a rozestavení

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
88. min Řezník o hráči
Čišovský
o hráči
Bystroň
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
Jiráček
o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
82. min Darida o hráči
Ďuriš
o hráči
56. min Bakoš o hráči

Žižkov (5-4-1)

Vaclík
o hráči
Šťastný
o hráči
Bodeček
o hráči
Lafrance
o hráči
65. min Folprecht o hráči
Procházka
o hráči
20 Starý
Starý
o hráči
Kadeřábek
o hráči
Kalivoda
o hráči
80. min Súkeník o hráči
Čermák
o hráči
Slodowy
o hráči
Nestorovski
o hráči
46. min Böhm o hráči

Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Ubias
Počet diváků: 5 736 (49 % z kapacity 11 722)

Najdete na iDNES.cz