Pondělí 23. listopadu 2020, svátek má Klement
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 23. listopadu 2020 Klement

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Pěkný páteční podvečer z pražské Julisky, kam se po sedmnácti letech vrací nejvyšší fotbalová soutěž. Domácí Dukla se od 18 hodin utká s Olomoucí a zápas vám nabídneme v podrobné on-line reportáži.
Domácí tým je zatím v kabině, na trávník už ale vyběhli hráči Olomouce a rozcvičují se. Chybí mezi nimi letní posila Marek Heinz, který dnes není ani mezi náhradníky.
Na hřišti se už připravují na zápas i domácí. V jejich sestavě je jedno překvapení - od první minuty nenastoupí zkušený záložník Gedeon. V útoku se představí nová posila Markovič, nechybí ani tři synové slavných otců - Rada, Hašek a Berger.
V přípravě na novou sezonu sice Olomouc schytala mimo jiné i šestigólový debakl od Trenčína, ale v posledních zápasech naznačila zlepšení. Nejdřív porazila izraelský Maccabi Petah Tikva, pak remizovala s Herthou Berlín.
Dukle se v přípravných utkáních dařilo víc. Čtyřikrát vyhrála, remizovala s německou Chotěbuzí a jedinou prohru si připsala hned v prvním zápase s Bohemians 1905.
Do začátku utkání zbývá necelých dvacet minut a na obrovské hlavní tribuně zatím moc fanoušků není - odhadem něco kolem dvou stovek. Ale další ještě přicházejí.
Týmy už odcházejí do kabin, hlasatel čte sestavy. Na trávníku zůstali jen náhradníci Olomouce, kteří ještě nacvičují centry ze stran.
Hlavní tribuna se nakonec zaplnila celkem slušně, návrat Dukly do první ligy fanoušky týmu z Prahy 6 nalákal. Zato v sektoru pro hosty na kraji tribuny jsou jen asi dvě desítky olomouckých příznivců.
Ještě před začátkem utkání sklidil potlesk sportovní ředitel Dukly a bývalý hráč Günter Bittengel, který nedávno oslavil 45. narozeniny.
Slavnostní výkop provedly dvě legendy Dukly - Jan Fiala a Josef Masopust.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Olomouc
1
První rozvíjející se akci Olomouce zastavil razantním odkopem do autu obránce Dukly Mikula.
2
Další akci hostů táhli po levé straně Hořava s Varadim, ale skluzem situaci vyřešil Hanousek.
3
Berger zkusil individuální průnik, kličkou se snažil vyzrát na Vepřka, ale neúspěšně. Dukla bude jen vhazovat.
4
Malý si v souboji s Varadim pomohl faulem, rozehrávat budou hosté. Ale jsou daleko od branky soupeře, až na polovině hřiště.
5
Rohový kop Olomouce letěl na přední tyč, kde ale odhlavičkoval míč do bezpečí Hašek.
6
Berger na hranici olomoucké šestnáctky přihrál Hanouskovi a čekal, že mu spoluhráč hned míč zase přiťukne do běhu. Ale nedočkal se.
7
Rossi si na polovině hřiště netroufl na Malého, proto raději míč rozehrál až ke stoperům. Škerle pak zvolil dlouhý nákop dopředu, po kterém bude Sigma kopat druhý roh.
8
Míč poslal od rohového praporku Vepřek, hledal na zadní tyči Schulmeistra, ale ten nepřetlačil v souboji Haška.
9
Markovič si zkusil zaběhnout za obranu Olomouce, ale rozhodčí odhalili, že byl v půlmetrovém ofsajdu.
10
Stoper Mikula zatáhl odvážně míč středem hřiště, pak hledal na pravém kraji hřiště rozeběhnutého Bergra, ale tomu rozhodčí znovu odmával ofsajd. A tribuna si poprvé zapískala.
11
Svatonský přesprintoval u levé postranní čáry Janotku, ale ve chvíli, kdy měl spoustu času, nepřesně odcentroval. Míč doletěl až k opačnému rohovému praporku.
12
Na centr Haška si ve vápně naskakoval Svatonský, ale Škerle sitaci zvládl a soupeře tělem odstavil. Pak míč odkopl daleko od vlastní branky.
14
Olomoučtí se moc dopředu nehrnou. Teď si celou minutu přihrávali na vlastní polovině hřiště. Nakonec se ale po centru Vepřka dostal k odraženému míči Petr, jehož střelu obrana Dukly srazila na roh.
15
Z něj ale Sigma nic nevytěžila, Vorel míč nadvakrát odpálil až za polovinu hřiště.
16
Hořava si na vlastní polovině vzal míč, narazil si ho s Vepřkem a odcentroval do vápna. Tam ale kraloval stoper Dukly Vorel, který hlavou odvrátil nebezpečí.
17
Janotka skluzem v poslední chvíli ukopl na polovině hřiště míč Mikulovi, který by jinak měl před sebou hodně volného prostoru.
18
Akce Olomouce začala u Hořavy, který si rychle vyměnil míč s Petrem, přihrál do strany Vepřkovi a ten cetroval do vápna. Hašek míč odehrál jen na další roh...
19
...který znovu nenadělal brankáři Dukly Radovi žádné potíže. Domácí gólman míč snadno stáhl ze vzduchu.
20
Na zemi ležel po souboji s Hanouskem Schulmeister, ale zase se rychle zvedl. Věděl, že hráč Dukly mu míč vzal čistým způsobem.
21
Škerleho dlouhý pas už Vepřek u postranní čáry nestihl, míč totiž těsně před ním ukopl do autu Hašek. Olomouc bude vhazovat.
22
Rossiho střelu srazil Hanousek jen k Navrátilovi, který ale zpoza šestnáctky nemířil přesně. Balon proletěl vysoko nad břevnem.
24
Žádná ofenzivní smršť se zatím nekoná. Teď se sice pokusil o průnik do vápna Svatonský, ale nepřesně odcentroval. Nabíhající Malý na míč těžko mohl dosáhnout.
25
Kučera s Rossim zakombinovali na vlastní polovině, pak ale brazilský záložník Olomouce nepřesně přihrával Varadimu.
26
Brankář Rada dlouho čekal a vybíral si, komu přihraje. Měl to těžké, nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl.
27
První náznak šance. Roh Dukly kopnul z pravé strany Berger, olomoucká obrana na chvíli zapomněla na Svatonského a ten mohl zakončovat. Ale míč mu sklouzl z kopačky a skončil v autu.
28
Rozhodčí důrazně domlouvá Varadimu, který si u pravé postranní čáry vyšlápl na Haška.
29
Po faulu na Malého rozehrál Berger přímý kop na hlavu Vorla, který ale posunul míč jen za sebe. A tam nebyl nikdo z hráčřů Dukly.
31
Berger se na pravé straně zbavil tří protihráčů a přihrával Markovičovi, který ale špatně zpracoval. Olomouc mohla rychle vyrazit dopředu, jenže její akce ztroskotala na nepovedeném Varadiho centru.
32
Před Petrem se na chvíli otevřel prostor, olomoucký útočník si ale na samostaný průnik nevěřil. Snažil se ve vápně najít Schulmeistra, ale hodně nepřesně.
33
Svatonský šel na levé straně proti Janotkovi, ale ten si zkušeně počkal a nedovolil záložníkovi Dukly odcentrovat.
34
Další akce Olomouce skončila u stopera Dukly Vorla, který předskočil Schulmeistra a ukopl mu míč.
35
A znovu důrazný Vorel. Ani tentokrát na nic nečekal a u pravé postranní čáry skluzem ukopl míč Schulmeisterovi.
37
Rozhodčí klidní situaci po zákroku Mikuly na Petra. Olomouc bude rozehrávat přímý kop zhruba třicet metrů od branky soupeře...
37
...míč si vzal Petr a poslal centr do vápna na Kučeru. Jeho hlavičku obrana Dukly odvrátila, ale jen na nohui Škerleho, který pálil vysoko nad.
38
Po centru Navrátila se ve vápně natahoval Varadi, nakonec předskočil Mikulu, ale hlavičkou poslal míč zhruba dva metry vedle pravé tyče.
39
Rozhodčí s mírným zpožděním odpískal faul Svatonského na Rossiho, takže Olomouc zahrávala další přímý kop. Centr Vepřka ale znovu nijak neohrozil branku domácích.
40
Malého centr si zpracoval na levé straně Svatonský, potáhl míč na střed hřiště a ze třiceti metrů zkusil vystřelit. Mířil sice nad, ale i tak sklidil potlesk domácích fanoušků.
41
Janotka uvolnil přesnou přihrávkou do vápna Schulmeistra, ale ten nedokázal přejít přes Hanouska.
42
Petra odstavil na polovině hřiště od míče Šiml a hned hledal dlouhým nákopem Markoviče. Ten je ale zatím hodně nevýrazný, ani teď se do šance neprotlačil.
43
Hašek a Berger motali v rohu hřiště hlavu třem obráncům Olomouce, situaci z pohledu Sigmy vyřešil až odkop Kučery.
44
Svatonský se znovu protáhl z levé strany před olomouckou šestnáctku, ale pak si v souboji s Kučerou pomohl faulem.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
Rozhodčí nenastavil ani minutu.
45
První poločas byl z obou stran hodně opatrný. Olomouc se sice v úvodních minutách tlačila před branku domácích, ale nevypracovala si ani náznak šance. Dukla pak hru vyrovnala a jednou zahrozila po rohovém kopu, ale Svatonskému při pokusu o střelu míč nesedl. Snad přinese druhá půle víc vzrušení.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Olomouc
46
První akci Dukly ve druhé půli ukončil hodně nepřesný centr Malého.
47
Navrátil s míčem u nohy prošel až před šestnáctku Dukly, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl. Zkusil přihrát do uličky Petrovi, ale ten jeho úmysl nepochopil.
48
A znovu Navrátil. Sebral míč na polovině hřiště, proběhl až k vápnu a tentokrát sám vypálil. Ale rána mu nesedla a stočila se daleko vedle branky.
49
Počet diváků 3 857 (47 % z kapacity 8 150)
50
Roh Olomouce zahrál z levé strany Janotka, ale podklouzl a nepovedeným centrem jen založil akci Dukly. Ta ale také skončila hned na polovině hřiště.
51
Malý zkusil od poloviny hřiště nakopnout balon do šestnáctky, ale Rossi se mu postavil do cesty a míč zblokoval.
52
Berger byl kousek od rohového praporku faulovaný, Malý pak rozehrál přímý kop. Nakrátko našel na hranici šestnáctky Haška, který ale střílel v záklonu slabě vedle branky.
53
Schulmeister se prohnal na pravé straně kolem Švejdíka, ale následným centrem pořádně zahnal Petra, který už pak s míčem nic nevymyslel.
54
Standardku Olomouce rozehrál z pravé strany Vepřek, míč se snášel na hlavu Rossiho, ale před ním se do vzduchu vyšrouboval Švejdík a odhlavičkoval do bezpečí.
56
První náznak šance ve druhé půli. Po závaru na hranici šestnáctky se míč odrazil k Navrátilovi, který z první po zemi mířil k tyči. Tam byl ale gólman Rada včas.
57
Olomouckou akci založil dlouhým nákopem Rossi, našel v rohu šestnáctky Petra, ale ten lehkovážně o míč přišel.
58
Po stříleném centru z pravé strany se skluzem vrhnul Varadi, ale poslal míč vedle pravé tyče.
60
Sigma se čím dál víc tlačí dopředu. Po zpětné přihrávce Varadiho teď ve vápně zakončoval Schulmeister, ale ránu mu zblokoval obránce Mikula.
61
Na trávník už podruhé vylétly konfety z kotle fanoušků Dukly. Pořadatel je hned upozornil, aby se to už neopakovalo.
62
Ránu Rossiho z hranice šestnáctky zablokoval Vorel. Fanoušci Olomouce si přáli odpískání ruky, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
63
Schulmeister si chtěl v rohu hřiště dojít pro faul, ale Švejdík mu míč sebral čistě.
64
Janotka jen zklamaně rozhodil rukama, Navrátil mu adresoval hodně nepřesnou přihrávku.
65
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Lukáš Bajer.
66
Schulmeister se ve vápně natlačil před Vorla a z otočky vystřelil, ale slabě. Brankář Rada neměl s přízemní střelou problémy.
67
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Petr Malý, nahradil ho Miroslav Podrazký.
68
Protiútok Sigmy táhl středem hřiště Varadi, pěkně uvolnil na levé straně Bajera a ten měl před sebou spoustu prostoru. Jenže unáhleně vypálil a trefil jen Mikulu.
69
Olomouc proto kopala roh, Vepřkův centr ale proletěl pokutovým územím aniž by ho tečoval někdo z hráčů v modrém.
70
Dukla se ve druhé půli před branku soupeře skoro nedostala, ale zatím celkem v klidu zvládá bránit rychlé olomoucké útočníky.
72
Důležité Obrovská šance Olomouce! Vepřkův centr zleva doletěl k Janotkovi, kterému sice nesedla střela, ale míč se odrazil na malé vápno k úplně volnému Varadimu. Tomu se ale balon zamotal pod nohy a bylo po šanci.
73
Akci Dukly na jeden dotek ukončila nepřesná přihrávka Bergra na Markoviče. Ten se zatím skoro nedostal k míči, v útoku je hodně osamocený.
75
Důležité Pohledná akce Olomouce. Varadi vyslal do vápna Navrátila, který už postupoval sám na Radu. Ale ten proti němu vyběhl a skokem k pravé tyči míč vytáhl na roh.
75
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Stefan Jerome.
76
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jan Svatonský, nahradil ho Ondřej Vrzal.
77
Olomoucký tlak se zvyšuje. Sigma teď domácím skoro nepůjčuje míč, kombinuje před šestnáctkou Dukly a tlačí se do šancí.
78
Kučera natáhl ke střele z velké dálky, snad ze čtyřiceti metrů. Za odvahu by zasloužil jedničku, ale provedení už tak nevyšlo. Míč proletěl daleko od branky.
80
Hra se trochu zklidnila, Dukla teď lépe napadá a nepouští Sigmu na dostřel. Navíc bude po faulu Rossiho rozehrávat přímý kop z poloviny hřiště.
81
Hašek vypálil tvrdě po zemi ze třiceti metrů, brankář Drobisz míč jen vyrazil před sebe. Měl štěstí, že Markovič se nedostal k dorážce hned, musel si pro míč seběhnout. A to už se k němu stihl vrátit Škerle.
82
Centr Vrzala z levé strany měl směřovat do vápna, ale nesměřoval. Proletěl nad břevnem, takže brankář Drobisz mohl zůstat v klidu.
83
V závěru se osměluje i Dukla. Berger z pravé strany sám prošel do šestnáctky, zasekl si míč a vystřelil. Jenže do cesty se mu postavil Kučera a míč srazil do bezpečí.
84
Další centr před olomouckou branku, znovu nepřesný. Hašek poslal vysoký míč jen na horní síť branky hostů.
86
Markovič ve vápně skákal na centr z pravé strany, ale Kučera ho pohlídal. A odehrál míč hlavou na roh...
87
Důležité ...který skončil šancí Dukly! Berger našel od rohového praporku přesně nohu Markoviče, který měl sice na střelu málo času, ale i tak dokázal zakončit. Trefil ale jen náruč gólmana Drobisze.
88
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Radim Nepožitek.
89
Markovič měl na levé straně dost času i prostoru, ale vybral si nejhorší řešení. Místo kličky míč napálil do prvního clonícího hráče Olomouce.
90
Centr Rossiho z pravé strany pohodlně stáhl ze vzduchu gólman Rada.
90
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Miroslav Markovič, nahradil ho Jakub Sklenář.
90
Rozhodčí Franěk nastavuje jednu minutu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo Dukla Praha Dukla (4-3-3)

1 Rada
Rada
o hráči
6 Hašek
Hašek
o hráči
26 Mikula
Mikula
o hráči
9 Vorel
Vorel
o hráči
Švejdík
o hráči
24 Malý
Malý
o hráči
67. min Podrazký o hráči
19 Šiml
Šiml
o hráči
Hanousek
o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
Markovič
o hráči
90. min Sklenář o hráči
Svatonský
o hráči
76. min Vrzal o hráči

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-3-3)

18 Drobisz
Drobisz
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
Rossi Silva
o hráči
Navrátil
o hráči
75. min Jerome o hráči
Schulmeister
o hráči
88. min Nepožitek o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
22 Petr
Petr
o hráči
65. min Bajer o hráči

Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Pilný
Počet diváků: 3 857 (47 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

2. března 2019 15:00Dukla–Olomouc 0:4
22. září 2018 15:00Olomouc–Dukla 1:0
30. března 2018 18:00Dukla–Olomouc 2:3
23. září 2017 17:00Olomouc–Dukla 3:0
6. května 2016 17:30Dukla–Olomouc 2:0
21. listopadu 2015 17:00Olomouc–Dukla 0:0
30. listopadu 2013 16:00Olomouc–Dukla 1:2
27. července 2013 20:15Dukla–Olomouc 4:0
26. dubna 2013 18:00Dukla–Olomouc 0:0
21. října 2012 17:00Olomouc–Dukla 2:1
12. května 2012 17:30Olomouc–Dukla 2:1
29. července 2011 18:00Dukla–Olomouc 0:0