Pěkné sobotní ráno všem, kteří si nepřispali, aby mohli sledovat, jak se daří českému národnímu týmu v prvním utkání turnaje Kirin Cup konaném v Japonsku. Zápas Česka s výběrem Peru můžete sledovat v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.

Na Kirin Cupu odehrají Češi celkem dva zápasy - dnes s Peru a v úterý s domácím Japonskem. Peruánci už s Japonskem hráli a vybojovali remízu. Vítěz turnaje získá odměnu sto tisíc dolarů.

Česká republika se tohoto turnaje zúčastnila již v roce 1998 a také jej vyhrála. Peru zde však triumfovalo celkem třikrát a dnes mu může k dalšímu úspěchu pomoci například útočník Farfán ze Schalke.

Trenér českého národního týmu Michal Bílek oznámil základní sestavu svého mužstva netradičně už dva dny před utkáním. Vypadá takto: Čech - Kušnír, R. Hubník, Rajnoch, Kadlec - Vacek, Trapp - Petržela, Kolář, Fenin - Necid.

Acasiete
59. min Vílchez o hráči
Chiroque
59. min Farfán o hráči
Guevara
57. min Ramírez o hráči
18 Cruzado
Cruzado
25 Yotún
Yotún
69. min Ravanal o hráči
Ruidíaz
57. min Cueva o hráči
Advíncula
77. min Lobatón o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Kušnír
46. min Gebre Selassie o hráči
Rajnoch
R. Hubník
3 Kadlec
Kadlec
9 Fenin
Fenin
46. min Pilař o hráči
20 Vacek
Vacek
18 Trapp
Trapp
86. min Janda o hráči
10 Kolář
Kolář
78. min Lafata o hráči
Petržela
46. min Rezek o hráči
7 Necid
Necid
67. min M. Hubník o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 0

Z toho je zřejmé, že do Japonska neodletěl nejsilnější možný tým. Chybí například kapitán Rosický, jeho kolega ze zálohy Plašil nebo útočník Baroš. Na druhpu stranu dostali příležitost mistři z Plzně a další hráči české ligy.

1

Začal první poločas utkání Peru - Česko
Rozehráli Češi.

2

První okamžiky zápasu jsou rozpačité. Peruánci se snaží proniknout dopředu, ale brání jim v tom špatné přihrávky i čeští obránci.

3

Hráči Peru jdou očividně do úvodu zápasu se záměrem rychle napadat českou rozehrávku. Hraje se tak převážně okolo středového kruhu.

4

Konečně Vacek se žene podél pravé postranní čáry do útoku a získává alespoň faul.

5

Petržela se po tomto autovém vhazování dostává k míči na pravé straně pokutového území a přihrávkou pod sebe hledá útočníka Fenina, jenže ten se střelbou váhá a nakonec se k ní vůbec nedostává.

6

Češi nyní drží míč na svých kopačkách a hledají si cesru k bráně gólmana Fernándeze.

9

Pohledná akce peruánského mužstva končí málem střelou z bezprostřední vzdálenosti: Yokún si nabíhá na přesnou kolmici za obránce a z elvé strany oakmžitě předkládá míč na malé vápno Chiroqueovi. Tomu naštěstí pro Čechy zabránil v zakončení u zadní tyče Kadlec.

10

A další slibná příležitost Peru, tentokrát po zaváhání obránce Kadlece. Uvnitř šestnáctky tak může prudce centrovat Guevara, ale Ruídiaz u pravé tyče Čechovy brány na balon nedosáhl.

12

Peruánci získali první rohový kop utkání, ale česká defenziva neměla s jeho odvrácením žádný problém.

14

Mužstvo uvedené jako domácí je v dosavadním průběhu zápasu aktivnější. Češi měli míč v držení po delší dobu jen na pár minut a přizpůsobují se spíše hře soupeře.

15

Zpoza pokutového území se do míče opírá pravačkou Ruídiaz. Jeho rána je sice prudká, jenže brankáře Čecha ohrozit nemůže, letí několik metrů nad.

17

Další útočný průnik Jihoameričanů končí ofsajdem.

18

Češi se do útoku ženou jen ojediněle, když už se jim podaří přejít s míčem půlící čáru, brzy kombinaci kazí.

19

Jako právě teď útočník Fenin, jenž táhl nadějný protiútok, ale bídným pasem celou akci zazdil.

20

Podobně tomu je v následující minutě, peruánský gólman Fernández se zatím skoro neměl čeho bát.

21

Ale ani Peru se nyní nedostává s balonem přes půlku hřiště, rozhodčí si všimli útočného faulu.

22

Necid si nabíhá do šestnáctky na ideální kolmici od Vacka, ale v pokutovém území ho křižuje peruánský bek Ramos a Necid po vzájemném střetu padá. Japonský sudí ale penaltu nenařizuje, o faul zřejmě nešlo.

24

Přihrávky po zemi dělají českému mužstvu až příliš velké potíže, skončil kvůli nim už bezpočet akcí výběru kouče Bílka.

25

Balon tak opět drží zejména Peruánci, ale také oni se s ním nepřibližují příliš blízko svatyni gólmana Čecha.

25

Když už se odhodlávají k finální akci, zastavuje je praporek pomezního sudího. Ofsajd.

27

Kušnír spolupracuje s plzeňskih dvojicí Kolář - Petržela a výsledkem je rohový kop pro český tým.

28

Centr před bránu si Peruánci ohlídali použitím dnes již netradiční osobní obrany.

29

Češi zůstali i po rohu u míče, ale do šestnáctky ho už neposlali a záhy o něj také přišli.

30

Chiroque motá na pravé straně pokutového území hlavu i nohy Kadlecovi, ale Peru z jeho kouzlení přesto nic nevytěžilo. Do útoku se tak může pustit pro změnu Česko.

31

Fenin nejprve útok kazí, ale dobře zapracoval Necid a utíká s míčem zpátky k peuránské šestnáctce. Na levé straně přihrává Kadlecovi, který už doufal v zisk rohového kopu, jenže míč se odrazil po centru od protihráče a následně od jeho nohy.

33

Ruídiaz se tlačí ke střele, už chce vyzkoušet připravenost gólmana Čecha, když mu v tom na poslední chvíli zabraňují Hubník s Rajnochem.

35

Fotbalisté Peru se usazují na české polovině, cestu k úvodnímu gólu utkání hledají z levé strany.

36

Zatím se nepodařilo, ale míč si Peruánci vzít nenechají. Trpělivě kombinují okolo české obrany, které napadání nepomáhá.

37

Kušnír fauluje jednoho ze soupeřů na své pravé straně, když vůbec netrefuje míč.

38

Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Česko)

39

Na prudký centr do šestnáctky si naskakuje dobře Cruzado, ale tísněn českou obranou míč hlavou netrefil. Blon tak propadl přes celé pokutové území až do zámezí.

40

Český útok je i nadále prakticky bezzubý, Peru bylo doposud v ofenzivě jednoznačně úspěšnější.

41

Ramos fauluje zbytečně u středového kruhu útočníka Necida a rozhodčí mu musí domluvit. Necid bude ovšem v pořádku.

43

Na centr za obranu si nabíhá Advincula a chce střílet halfvolejem, ale v tom mu brání blokem Hubník a peruánský útočník si tak narazil nohu. Poté zůstává ležet na zemi a ns stav se ho ptá i Čech.

44

Advincula ale bude schopný pokračovat a zapjit se do dalšího útoku svého mužstva.

45

A Advincula má na kopačce zatím největší šanci zápasu! Bez větších problémů proplouvá po pravé straně Chiroque a následně centruje před malé vápno, kde je Advincula úplně sám. V pádu střílí do protipohybu gólmana Čecha, ale ten stíhá zareagovat a Advinculův pokus vyráží.

45

Češi ještě zahrávají přímý kop ze slibné pozice za peruánskou šestnáctkou. Kadlec ovšem pálí vysoko nad.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Peru - Česko
Rozehrávají fotbalisté Peru.

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Ondřej Kušnír, nahradil ho Theodor Gebre Selassie

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Jan Rezek

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Martin Fenin, nahradil ho Václav Pilař

47

Češi na pravé straně obrany obrali soupeře o míč a podél postranní čáry vedou svůj útok. U rohového praporku se snaží prosadit Necid, ale Peruánci se také dokázali ubránit.

49

Na českém týmu je znát, že jde do druhého poločasu s větší vervou. V tom prvním totiž nepodali moc dobrý výkon, na bránu nevystřelili ani jednou.

51

Ke střele se Češi neprokombinovali ani v posledních minutách, ale míč mají na kopačkách častěji než v předchozím průběhu tohoto duelu.

52

Pilař se snaží protalčit přes obránce za centrem, který letěl za peruánskou defenzivu, ale vše končí odkopem gólmana Fernándeze.

53

Čeští reprezentanti to zkouší na polovině Peru dál. Necid se však podle rozhodčího snažil až moc a byl mu odpískán faul.

54

Do šestnáctky jihomarického výběru letí další centr, ale Necid nemá proti přesile tří protihráčů velkou šanci. Míč tak končí v rukavicích peruánského brankáře.

56

Peruánci málem zaskočili Čechy po autovém vhazování: míč letí k malému vápnu, kde česká obrana nechala samotného Chiroquea. Gólman Čech si ale připisuje další velmi dobrý zákrok.

57

Střídání Peru: ze hřiště odešel Michael Guevara, nahradil ho Luíz Alberto Ramírez

60

Na hřiště se tak dostává zřejmě největší hvězda peruánské reprezentace. Střelec Farfán pomohl svými góly německému Schalke například až do semifinále Ligy mistrů.

62

Necid drží míč před pokutovým územím Peru a nakonec se rozhoduje pro střelu. Ta není vůbec špatná, letí prudce k levé tyči, ale gólman Fernández je včas na místě a vyráží na roh.

63

Žlutou kartu dostal Tomáš Necid (Česko)
za potyčku s Ramosem před rohovým kopem.

63

Žlutou kartu dostal Christian Ramos (Peru)

64

Centr z rohu se snáší na zadní tyč, kde se ho snaží v těžké pozici usměrnit hlavou do branky Rajnoch, ale to se mu nepodařilo.

67

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Michal Hubník

68

Češi rozehráli přímý kop, po němž se o hlavičku znovu snažil stoper Rajnoch, ale ani v tomto případě neusměrnil balon mezi tři tyče.

69

Střídání Peru: ze hřiště odešel Yosimar Yotún, nahradil ho Jesus Ravanal

70

Kolem brankáře Čecha nyní létal míč z jedné strany na druhou. První centr či pokus o střelu z levé strany skončil u Chiroqueho, jehož přízemní pas už Čech v pádu lapil.

71

Farfán svůj průnik českou obranou do konce nedotáhne, vyběhl z ofsajdu.

72

Jihoameričané sprintují do brejku, který vede Cueva. Česká defenziva se rozhodla pro taktický faul a vykonala ho hned ve třech hráčích. Peru buke zahrávat přímý kop přibližně 25 metrů od brány.

72

Žlutou kartu dostal Theodor Gebre Selassie (Česko)

73

Standardní situaci si bere na starost Farfán. Jeho rána sice letí přes zeď, ale o několik metrů přeletěla také břevno.

74

Tentokrát nemůže Farfán dokončit své útočné plány kvůli ofsajdu, ale pro změnu kvůli faulu.

76

Roman Hubník se snaží konečně změnit skóre zápasu, ale ani on není při zakončení přesný.

77

Střídání Peru: ze hřiště odešel Luis Advíncula, nahradil ho Carlos Lobatón

78

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho David Lafata

80

Peruánci se ženou do dalšího protiútoku, v jehož závěru přichází přihrávka před malé vápno na nabíhajícího Ramiréze, který střílí ve vyložené šanci, když se mu pod nohy vrhá Rajnoch a ránu blokuje.

82

Vacek centruje jen do náruče připraveného gólmana Fernándeze.

83

Peruánci trefují tyč! Cueva nachází krásným centrem zpoza šestnáctky Farfána, jenž hlavičkuje z pravé strany pokutového území. Míč se po jeho střele odráží od levé tyče a poskakuje před bránou. Naštěstí pro Čechy nakonec letí do zámezí.

84

A hned nato další obrovská příležitost Peru! Rajnoch propadá v souboji s Ramirézem, ketrý tak může jít z levé strany sám na Čecha. Chce udělat kličku a poté zakončit do prázdné brány, ale gólman Chelsea jeho úmysl skvěle vystihl a vzal mu míč od nohou.

86

Střídání Česko: ze hřiště odešel Petr Trapp, nahradil ho Petr Janda

87

Trenér Bílek už využil všechny náhradníky, dnes si tak nejspíš nezahrají jen náhradní gólmani Grigar s Hruškou.

88

Český výběr vstoupil do druhého poločasu poměrně dobře, ale postupem času se Peruánci zase dostali do hry a v posledních deseti minutách mají jasnou převahu.

89

Lafata si výborně nachází volný prostor a může pálit z úhlu pár metrů od levé tyče. Bohužel pro něj i jeho spoluhráče se mu balon svezl po nártu a letěl pouze do boční sítě.

90

Peruánci se natlačili před českou šestnáctku a budou se snažit rozhodnout ještě v úplném závěru zápasu.

90

Čeští reprezentanti se ubránili a mohou podniknout jeden z posledních útoků. Ten končí střeou Lafaty - v těžké pozici levou nohou - vysoko nad.