Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. ledna 2023 Robin
Hezké odpoledne u sledování čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. Olomouc přivítá Jablonec. Průběh utkání budeme sledovat minutu po minutě.
Pro domácí je po sérii čtyř ligových zápasů bez výhry Ondrášovka Cup hlavní nadějí na evropské poháry. V lize totiž na klíčovou třetí příčku, kterou okupuje právě Jablonec, ztrácejí už šest bodů.
"Někdy bývá v krizi lepší hrát se silnějším soupeřem. Věřím, že Jablonec rozstřílíme," vyhlásil olomoucký obránce Tomáš Janotka. "Chceme do evropských pohárů," kontroval hostující trenér František Komňacký.
V brance hostů se opět představí mladý Valeš, tradiční jednička Špit je stále mimo hru se zraněním. Překonat ho bude chtít i olomoucký útočník Schulmeister, který se po zdravotních trablech vrací do sestavy.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Jablonec
Výkop provedli Jablonečtí.
2
Jablonský se v tísni pokusil o křížný nákop, který však doletěl přesně do Drobiszových rukavic.
3
Po faulu na Lafatu u levé lajny odhlavičkoval Jarolímův centr Škerle jen na roh. Jablonečtí rozehráli nejprve nakrátko, následný centr sebral Drobisz.
5
Další obranná hlavička Škerleho. Tentokrát likvidoval centr Vošahlíka, jehož na pravé straně neuhlídal Rossi.
6
Elegantní Bajerův slalom mezi Vošahlíkem a Drskem skončil u Loučky. Následný jablonecký brejk zbrzdil Piták, vybojoval však alespoň roh.
7
K centru od rohového praporku se ani Drobisz nadvakrát nedostal, hosté však ze závaru nic nevytěžili.
8
Hořava těsně před vápnem vtipně prohodil míč k Ordošovi. Olomoucký útočník v dobré pozici otálel se střelou a míč ztratil.
10
Schulmeister přišel na polovině o balón a Jablonec se hnal do šance. Piták uvolnil Vošahlíka, který mohl pelášit na branku, jenže na hranici šestnáctky ho stihl precizně zakřižovat Škerle.
13
Váhavé jablonecké dobývání domácí branky přineslo trestný kop po faulu Šultese na Vošahlíka.
14
Důležité
Centr propadl na malém vápně k úplně osamocenému Pitákovi. Zkušený záložník si ale míč dlouho zpracovával a dal tak Škerlemu možnost k dalšímu důležitému zákroku. Olomoucký obránce odpálil míč daleko od Drobisze.
17
Na jalový olomoucký útok se už nemohl dívat kapitán Kučera. Hledal Šultese dlouhým nákopem, který však domácí křídelník nedoběhl.
18
Bajer si před jabloneckou šestnáctkou vyměnil míč s Hořavou a odhodlal se k točené střele, která letěla vysoko nad branku.
19
Pitákův pas zprava stihl Vepřek odvrátit před Vošahlíkem na další jablonecký roh. Na Kovaříkův centr ale nikdo z jeho spoluhráčů nedoskočil.
21
Schulmeister se prohnal přes Jablonského a levému obránci hostů nezbylo než faulovat. I když se Jablonský zlobí, že zasáhl míč, budou Olomoučtí rozehrávat přímý kop zprava.
22
Na Vepřekův centr si naběhl Rossi a o vlásek nedosáhl, i když byl na malém vápně zcela sám. Nemusí však smutnit, asistent rozhodčího stejně mával ofsajd.
24
Kučera na útočné polovině špatně zpracoval míč, přišel o něj a msuel hodně rychle zpátky. Jablonec však jeho chybu nepotrestal, Jarolímova přihrávka do úniku Lafatovi byla příliš dlouhá.
24
Důležité
Sólo Janotky zprava dnes poprvé zvedlo diváky ze sedaček. Domácí pravý obránce prošel od poloviny hřiště a už v šestnáctce vypálil z úhlu na vzdálenější tyč, ale těsně minul.
26
Domácí hrozí zprava i dál, Janotka z voleje odcentroval a Ordoš trkl míč do sítě. Balón však ve vzduchu opustil hrací plochu, gól tedy neplatí a Valeš vykopává od branky.
27
Nedovolené vražení Loučky do Schulmeistera přineslo Olomouci trestný kop z nějakých třiceti metrů.
28
Důležité
Janotka ho rozehrál skvěle a opět osamocený Rossi na malém vápně si tentokrát počínal lépe. Prodloužil míč hlavou, ale trefil pouze tyč!
29
Schulmeisterovu střelu z levého rohu vápna zblokoval Eliáš. Domácí jsou teď skutečně na koni.
30
Domácí si však musejí dát pozor na jablonecké kontry. Piták vyrazil do přečíslení s Kovaříkem, jehož střelu z vápna zpomalil Kučera a Drobisz už si pro balón doběhl.
31
Další faul na Schulmeistera na pravém křídle. Tentokrát ho má na svědomí zkušený Drsek. Vepřekův vysoký centr však sbírá ze vzduchu Valeš.
32
I Jablonec vyrazil vpřed. Aktivní Piták připravil míč Jarolímovi, ovšem jeho nepovedená rána placírkou končí dokonce až za autovou čarou.
34
Janotkův roh odhlavičkoval Pavlík. Mohl však míč pustit Valešovi, gólman stál těsně za ním, ale asi si dost zřetelně nekřikl.
35
Levá strana jablonecké defenzivy zatím hoří. Jablonský podrazil Šultese a Vepřek se staví k další standardce.
36
I tento pas ale končí ve Valešově náruči.
37
Janotka se vzteká. Má pocit, že by jablonecký Kovařík měl za držení za dres vidět žlutou kartu. Hlavní rozhodčí, jmenovec faulujícího, je však jiného názoru a důrazně Janotku uklidňuje.
38
Hezký fotbalový moment předvedl Lafata. Po Loučkově přihrávce vypálil z otočky z hranice šestnáctky a pokoušel se o elegantní lob. Drobisz však stihl zacouvat na brankovou čáru a míč lapit.
40
Vepřekův roh nechtěně přizvedl bránící Kovařík, i tak si ale Valeš připisuje další úspěšné vyběhnutí.
41
Janotka zahrál Pitákovi na housličky. Následně podle hlavního sudího fauloval Šultes Drska. Divákům se však zdá, že se provinil stoper hostů a skandují: "Černá svině!"
43
Jablonský si vyrazil spravit chuť z neúspěšného branění do útoku. Jeho centr na vápně přesně našel Lafatu, který však stál v ofsajdu.
44
Olomoucký útok utnul útočný faul Rossiho. Brazilský záložník dost nepříjemně zajel do Vošahlíka.
45
Bajer užuž prostrkával míč na Šultese, který mohl jít sám na branku, jenže si míč předkopl a Jablonský ho stihl odpálit do bezpečí.
45
Technik Hořava si při úprku vpřed šlápl na míč a brejk domácích končí.
45
Důležité
Drsek naivně vyrazil proti Šultesovi, který si ho zády k brance snadno obhodil a postupoval zprava sám na Valeše. Jeho bombu z úhlu však jablonecký gólman vyrazil kolenem na roh.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Jablonec
47
Drobiszovi nevyšel odkop po Škerleho skákavé malé domů, letěl ještě před polovinou hřiště do zámezí.
48
Kovařík s Pitákem uháněli po levém křídle kupředu, druhého jmenovaného zastavil bodyčekem Rossi.
49
Standardku rozehrál Jarolím nakrátko Kovaříkovi, ale jeho centr nepřinesl nic víc než dlouho trvající závar.
50
Na druhé straně předvedl pěknou samostatnou akci Šultes. Po skvělém zpracování doběhl až do jabloneckého vápna a téměř z brankové čáry cpal míč před Valeše. Jablonecký gólman ve spolupráci s Jablonským nebezpečí zlikvidoval.
51
Smůla pro Jablonec. Po Pitákově akci si Jarolím narážel s Vošahlíkem, ale míč mu jen skočil na holeň a Rossi stihl dokopnout.
52
Góly
Tomáš Hořava (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 1:0
Hra nahoru dolů v posledních minutách přinesla první branku! Vepřek poslal před Valeše luxusní centr, Hořava pláchl Kovaříkovi a zblízka hlavou poslal míč do protipohybu brankáře.
53
Karty
Žlutou kartu dostal Radim Kučera (Olomouc)
Domácího kapitána si obhazoval Lafata a pádil k brance. Olomoucký stoper ho tvrdě srazil tělem.
54
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Ondřej Vaněk.
55
Oba brankáři museli v krátkém sledu vyrazit proti pomalým malým domů svých spoluhráčů. Jak Drobiszovi, tak i předtím Valešovi se rozehrávka podařila.
56
Důležité
Kovařík zatáhl míč po levém křídle, už ve vápně přistrčil volnému Vaňkovi, ale nový muž na hřišti vypálil z rohu malého vápna slabě a doprostřed. Drobisz bez potíží kryl.
59
Dlouhou pasáž hry na levém jabloneckém křídle utnul čistý skluz Schulmeistera na Loučku.
60
Ordoš podkopl Pitáka, ten vyletěl do vzduchu. Spíš ale zákroku domácího forvarda trochu přidal, oba hráči se na sebe zubí.
61
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Jan Navrátil.
62
Důležité
Ordoš na vápně skvěle vysunul Navrátila a střílený centr čerstvě vystřídavšího hráče zlikvidoval těsně před bránou skluz Pavlíka.
63
Na druhé straně vyboxovával Drobisz Pitákův centr a srazil Bajera. Olomoucký záložník nejspíš bude v pořádku.
64
Důležité
Znovu nabuzený Navrátil! Využil váhání Eliáše, dostal se před jabloneckého beka a zleva vypálil po zemi. Sice nijak exkluzivně, Valeš však střelu neudržel a musel rychle vstát a skočit po míči, aby se nedokutálel na roh.
65
Počet diváků 1 810 (14 % z kapacity 12 541)
66
Góly
Pavel Šultes (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 2:0
Valeš se neodvážil vyběhnout na Ordošův dlouhý pas, Navrátil balón ve vápně doběhl a jeho střílenou přihrávku doklepl na zadní tyči do sítě Šultes.
68
Jarolímův centr z přímého kopu nadvakrát zneutralizoval Kučera a definitivně odhlavičkoval Janotka.
69
Kovařík se prohnal po levém křídle, na jeho centr sice nedosáhl Vepřekem přistrčený Lafata, ale až vysunutý Drsek, jehož sražená střela končí za brankovou čarou. Bude to roh.
71
Tentokrát končí na zemi olomoucký tvrďák Rossi. Podkopl ho Kovařík a ke standardce se staví Janotka.
72
Důležité
Janotkův centr si na zadní tyči našel Ordoš a zblízka hlavičkoval vedle. Trestuhodně. I tentokrát mohl vyběhnout gólman Valeš, raději ale zůstal na čáře.
73
Důležité
Ordoš před Drskem posunul Navrátilovi a maličký křídelník pádil sám na bránu. Vypálil ale na dlouhou nohu, Valeš jeho střelu vykopl a dorážku už Navrátilovi nepovolil Pavlík.
75
Lekci z vybíhání uštědřil svému kolegovi Drobisz. Kovařík hezky prostrčil míč na Vaňka, který nestihl zakončit, Drobiszův skluz přišel včas.
77
Karty
Žlutou kartu dostal Pavel Drsek (Jablonec)
Na hranici ofsajdu si naběhl na míč Navrátil a obránce hostů musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Doslova, Navrátila složil zápasnickým chvatem.
78
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Karel Piták, nahradil ho Lukáš Třešňák.
78
Jarolím u pravé lajny neprošel přes dvojblok Hořava-Vepřek.
79
Vepřek chtěl Valeše překvapit dalekonosnou střelu, míč se od Eliáše odráží na rohový kop. Ten přinesl jen "hlavičkovanou" v šestnáctce z obou stran, žádné ohrožení branky.
81
Lafata v těžké pozici nepřesně vrátil Jablonskému míč po autovém vhazování, domácí si mohou oddechnout a ušetřit trochu času.
82
Třešňák se po dlouhém nákopu dostal přes Škerleho, ale olomoucký stoper ho v souboji u postranní čáry získal zpět.
83
Valeš předvedl hezkou robinzonádu proti Šultesově centru, a to ani nezasáhl míč. Jen ho pustil za branku, ale skok to byl hezký.
84
Hořavův milimetrový pas na šedesát metrů našel Šultese, jenž si seběhl doleva před vápno, ale za jeho uličkou nikdo ze spoluhráčů nevyrazil.
84
Opět v hlavní roli Šultes. Teď na malém vápně minul Ordošův centr. Kdyby balón zasáhl, byl by Valeš patrně bezmocný.
85
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Jablonský, nahradil ho Daniel Kocourek.
86
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Pavel Šultes, nahradil ho Tomáš Přikryl.
86
Zkušené duo jabloneckých stoperů Pavlík-Drsek se semklo na vlastní šestnáctce a nepustilo Ordoše ani do průniku, ani ke střele.
87
Navrátil dobře napadal, zblokoval Drskův nákop, ale obránce hostů ještě na zemi dostal míč před Přikrylem do bezpečí. Vše se odehrávalo na šestnáctce, Valeš tedy musel být ve střehu.
88
Ordoš se v šestnáctce neobtočil kolem Drska, jeho nepovedená střela ze záklonu jen křížně proletěla vápnem.
89
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Michal Ordoš, nahradil ho Martin Doležal.
90
Karty
Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Jablonec)
Doležal přetlačil Drska a kupředu se hnal Přikryl, kterého zastavilo vražení jabloneckého záložníka.
90
Lafata důrazně zastavil rodící se olomoucký brejk, když čistě srazil Hořavu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.
90
Děkujeme za sledování přenosu a přejeme hezký večer.

Sestavy a rozestavení

SK Sigma Olomouc Olomouc (4-3-3)

18 Drobisz
Drobisz
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
13 Kučera
Kučera
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
9 Bajer
Bajer
o hráči
Rossi Silva
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
Schulmeister
o hráči
61. min Navrátil o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči
89. min Doležal o hráči
29 Šultes
Šultes
o hráči
86. min Přikryl o hráči

Logo Synot - FK Jablonec Jablonec (4-5-1)

30 Valeš
Valeš
o hráči
13 Eliáš
Eliáš
o hráči
25 Drsek
Drsek
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
Jablonský
o hráči
85. min Kocourek o hráči
Vošahlík
o hráči
54. min Vaněk o hráči
12 Piták
Piták
o hráči
78. min Třešňák o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
Jarolím
o hráči
Kovařík
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Szarowski
Počet diváků: 1 810 (14 % z kapacity 12 541)

Vzájemné zápasy

8. února 2019 18:00Olomouc–Jablonec 1:2
26. srpna 2018 18:00Jablonec–Olomouc 3:0
14. dubna 2018 16:00Jablonec–Olomouc 0:0
24. října 2017 17:00Olomouc–Jablonec 3:4
14. října 2017 17:00Olomouc–Jablonec 0:0
30. dubna 2016 15:00Olomouc–Jablonec 2:1
6. listopadu 2015 20:15Jablonec–Olomouc 4:0
16. března 2014 15:00Jablonec–Olomouc 2:1
25. srpna 2013 19:00Olomouc–Jablonec 0:1
26. května 2013 18:00Jablonec–Olomouc 2:1
18. listopadu 2012 18:00Olomouc–Jablonec 0:1
6. května 2012 17:00Olomouc–Jablonec 1:1
18. listopadu 2011 20:15Jablonec–Olomouc 2:0
27. dubna 2011 17:00Jablonec–Olomouc 2:1
13. dubna 2011 16:30Olomouc–Jablonec 2:0
14. listopadu 2010 15:00Jablonec–Olomouc 3:2
25. července 2010 17:00Olomouc–Jablonec 4:1
3. dubna 2010 15:45Jablonec–Olomouc 3:1
27. září 2009 17:00Olomouc–Jablonec 0:1
1. března 2009 15:00Jablonec–Olomouc 1:0
24. srpna 2008 17:00Olomouc–Jablonec 1:1
27. dubna 2008 17:00Jablonec–Olomouc 2:0
20. dubna 2008 0:00Olomouc–Jablonec ?:?
16. března 2008 0:00Jablonec–Olomouc 0:0
10. listopadu 2007 15:00Olomouc–Jablonec 1:1
29. dubna 2007 17:00Olomouc–Jablonec 1:1
16. října 2006 17:15Jablonec–Olomouc 2:0
11. prosince 2005 15:00Olomouc–Jablonec 0:2
14. srpna 2005 17:00Jablonec–Olomouc 1:2
8. května 2005 17:00Jablonec–Olomouc 0:1
6. listopadu 2004 17:00Olomouc–Jablonec 0:1
16. února 2004 16:40Olomouc–Jablonec 0:0
2. srpna 2003 17:15Jablonec–Olomouc 0:2
20. dubna 2003 16:30Jablonec–Olomouc 0:0
30. září 2002 16:00Olomouc–Jablonec 3:0
28. dubna 2002 16:30Jablonec–Olomouc 0:1
2. listopadu 2001 16:30Olomouc–Jablonec 0:0
18. března 2001 16:30Olomouc–Jablonec 1:0
10. září 2000 16:30Jablonec–Olomouc 2:1