Pěkné sobotní odpoledne, vítejte u on-line reportáže z utkání 3. kola domácího fotbalového poháru, ve kterém druholigový Sokolov hostí prvoligového mistra Spartu. Zápas začíná ve 14 hodin.
Sokolovu se pod novým koučem Radoslavem Látalem daří, poslední tři utkání ve druhé lize vyhrál a momentálně se nachází na šestém místě. Zaskočí dnes Spartu?
Na sokolovském stadionku panuje krásné slunečné počasí, které lidi z okolí láká, aby se přišli podívat na jedinečný zápas, co se místního fotbalu týče. A diváci už místa okolo hřiště opravdu slušně zaplňují.
Spartě chybí několik opor. Do reprezentace Pobřeží slonoviny byl povolán útočník Wilfried, do české jeho parťák z útoku Kadlec, Kucka reprezentuje Slovensko. Záložník Sionko nebyl k dnešnímu utkání vůbec nominován.
1
Začal první poločas utkání Sokolov - Sparta
Rozehrála Sparta.
2
Hosté se hned pustili do útočení, ale rychlého gólu se nedočkali. Sokolov se pozorně soustředí na bránění.
4
Pamič chce najít přihrávkou skulinku mezi obránci a vyslat k bráně Kweukeho, ale jeho pas zachytil Zacharda.
8
Po faulu Brabce zahrávali domácí přímý kop z velké dálky. Na hlavičku si ve vápně naskočil Studík, ale poslal míč mimo Zítkovu bránu.
9
Důležité Góly
Oleg Duchnič (Sokolov) vstřelil gól. Sokolov - Sparta 1:0
Pohledná kombinace Sokolova a vzápětí vedoucí gól! Mlika v závěru celé akce přihrává zprava do šestnáctky Duchničovi, který pálí za záda gólmana Zítky.
11
Sparta se snaží srovnat skóre, ale v sokolovské obraně si vede výtečně zejména Kaplan.
13
Sparta bude kopat penaltu po souboji Knakala s Kweukem, po kterém sparťanský útočník padá v šestnáctce. Rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu.
13
Žlutou kartu dostal Petr Knakal (Sokolov)
14
Štěpán Vachoušek (Sparta) proměnil pokutový kop. Sokolov - Sparta 1:1
A Vachoušek bez problémů proměňuje! Míč posílá k levé tyči, kam gólman Zacharda nemá šanci dosáhnout.
18
Po faulu na Pamiče kope Sparta standardku, ale ta se Matějovskému vůbec nepovedla.
20
Hosté spěchají do protiútoku, Pamič centruje z levé strany na Zemana, který ihned střílí, ale jeho pokus vyráží sokolovský gólman Zacharda.
21
Zeman překonává obloučkem domácího brankáře, ale za něj naštěstí pro Sokolov zaskakuje kousek před brankovou čárou Knakal.
21
Žlutou kartu dostal Kamil Vacek (Sparta)
26
Zeman je v dosavadním průběhu utkání hodně aktivní, teď se prosazuje ke střele zpoza vápna, ale míč netrefil dobře a jeho střela míří vysoko nad.
28
Žlutou kartu dostal Martin Zeman (Sparta)
29
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště. Až nyní se sparťané tlačí dopředu, ale akci maří útočným faulem na brankáře Zachardu.
32
Po faulu Vachouška si míč bere u půlící čáry Hanzlík, ale jen posílá míč dlouhým centrem do rukavic připraveného brankáře Zítky.
34
V Sokolově vzplály emoce. Nejprve Řepka zkosil na sparťanské půlce Duchniče, ale zákrok se obešel bez karetního trestu. Poté zaletěl na druhé straně Podaný do gólmana Zachardy, ten se svíjí v bolestech na zemi a domácí hráči se rozčilují.
35
Žlutou kartu dostal Jakub Podaný (Sparta)
36
Po dvou minutách je Zacharda ošetřen a může pokračovat ve hře, střídání gólmanů tak nebude nutné.
37
Sparťané spěchají do dalšího útoku, remíza jim pochopitelně nemůže stačit. Jenže tuto akci zastavil Vachoušek, když zahrál rukou.
40
Blíží se konec prvního poločasu, ve kterém si favorizovaná Sparta nevytvořila nad soupeřem převahu. Momentálně nemá nikdo navrch, hraje se stále mezi oběma šestnáctkami.
42
Žlutou kartu dostal Štěpán Vachoušek (Sparta)
za faul na Knakala.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Kweuke utíká za přihrávkou na bránu, ale s jeho dotíráním si poradilo duo Knakal - Zacharda. O chvíli později fauluje Adiaba a domácí zahrávají přímý kop, ale centr před bránu nenadělal Spartě žádné potíže.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sokolov - Sparta
Rozehráli domácí.
47
Kweuke si vede míč podél pravé postranní čáry a centruje naslepo před bránu, ale tam si nikdo z jeho spoluhráčů nenabíhá, míč propadá na druhou stranu a Sokolov jej odkopl do bezpečí.
50
Sparťané se v druhém poločase pustili do útočení, ale domácí hrají bojovně a brání se před vlastní brankou. Do soubojů se spolu často pouštějí Podaný a Kaplan.
52
Matějovský to zkouší takzvaně na vlastní triko, ale troufl si rovnou na tři protihráče a to bylo příliš. O míč přišel a další útok mohou vymýšlet Sokolovští.
55
O výpady za sokolovskou obranu se vytrvale pokouší sparťanský útočník Kweuke, ale domácí se stále dobře brání. Vyloženou šanci diváci v druhé půli zatím neviděli. Jednu jim chce nyní nabídnout Pamič, ale jeho centr je zblokovaný.
57
A levý sparťanský bek Pamič opět v akci: jeho střelu z dálky ale domácí rovněž zblokovali, konkrétně to byl Podrazký.
58
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Štěpán Vachoušek, nahradil ho Lukáš Třešňák.
58
Žlutou kartu dostal David Čada (Sokolov)
za držení za dres.
60
Obraz hry se stále skoro nemění, brankáři nemají takřka žádnou práci, protože se míč nachází převážně ve středu hřiště.
63
Kweuke dostává dobrou kolmici za obranu, spěchá s míčem z levé strany na bránu tísněný obráncem Knakalem, ale prosazuje se. Střílí křížně k levé tyči, ale jeho pokus těsně míjí branku.
64
Duchnič obchází s balonem na noze Řepku, ale to si sparťanský stoper nenechává líbit, dobíhá soupeře a míč mu bere čistým zákrokem.
66
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Martin Zeman, nahradil ho Jiří Jeslínek.
69
Hosté získávají roh, centruje Podaný, jenže míč letí přes všechny hráče před bránou až na druhou stranu do autu.
70
Střídání: Sokolov: ze hřiště odešel Jiří Mlika, nahradil ho Jaroslav Dittrich.
72
Matějovský trefuje břevno! Kweuke přistrkuje míč za vápnem sparťanskému záložníkovi, který se pořádně opírá do míče a jeho rána rozezvučela brankovou konsktrukci. Míč se naštěstí pro domácí neodrazil do brány a Sokolov další nebezpečí zažehnal.
74
A další nevyužitý centr Sparty: Podaný posílá míč z levé strany do sokolovské šestnáctky, ale opět si na něj nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl.
75
Žlutou kartu dostal Daniel Kaplan (Sokolov)
76
Počet diváků 5 839 (106 % z kapacity 5 500)
80
Sokolov je nyní oproti začátku druhého poločasu o něco odvážnější, ale dopředu je stále nebezpečnější Sparta. Remízový stav ovšem i nadále trvá. Pokud by vydržel až do konce, následovala by krátká přestávka a po ní hned penalty.
81
Střídání: Sokolov: ze hřiště odešel Oleg Duchnič, nahradil ho Jaromír Šilhan.
84
Domácí se nadále pouštějí dopředu. Vaněček vybojoval roh, ale Podrazkého centr sparťané v pohodě zpacifikovali. Hraje se z jedné strany na druhou, ovšem finální přihrávky a následné příležitosti hře citelně scházejí.
85
Dva rohové kopy za sebou získala pro změnu Sparta. Každý z jiné strany, ale ani jeden k ohrožení gólmana Zachardy nevedl.
88
Podaný pálí z dvanácti metrů na sokolovskou bránu, ale brankář Zacharda si s jeho dělovkou poradil a míč vyrazil.
89
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Léonard Kweuke, nahradil ho Miloš Lačný.
90
V závěru se ještě snaží vystřelit Spartě výhru Matějovský, ale z dvaadvaceti metrů míří nepřesně.
90
Střídání: Sokolov: ze hřiště odešel Jiří Studík, nahradil ho Pavel Javorský.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 1:1.
91
Zahrávají se pokutové kopy. Sokolov - Sparta
91
První penaltu kopou domácí. Míč si staví Podrazký.
91
Miroslav Podrazký (Sokolov) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
A proměňuje dloubákem á la Panenka.
92
Erich Brabec (Sparta) NEDAL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Za Spartu kope Brabec a střílí vedle!
93
Aleš Hanzlík (Sokolov) PROMĚNIL. 2:0 v penaltovém rozstřelu.
Hanzlík dává podél levé ruky gólmana Zítky. 2:0 pro Sokolov.
93
Další bude kopat sparťan Pamič.
94
Manuel Pamič (Sparta) NEDAL. 2:0 v penaltovém rozstřelu.
A Zacharda vyráží, Sparta nedává ani druhou penaltu!
94
Další je na řadě domácí Šilhan.
94
Jaromír Šilhan (Sokolov) PROMĚNIL. 3:0 v penaltovém rozstřelu.
A dělovkou nekompromisně proměňuje!
95
Za Spartu jde Vacek.
95
Kamil Vacek (Sparta) PROMĚNIL. 3:1 v penaltovém rozstřelu.
Vacek jako první ze Sparty penaltu dává, střílí pod břevno.
96
Kaplan může rozhodnout.
96
Daniel Kaplan (Sokolov) PROMĚNIL. 4:1 v penaltovém rozstřelu.
A tak se také stalo! Kaplan se nemýlí a na sokolovském stadionu vypukla nesmírná radost.
100
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 1:1.

o hráči
90. min Javorský o hráči
o hráči
70. min Dittrich o hráči
Duchnič
o hráči
81. min Šilhan o hráči

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

o hráči
66. min Jeslínek o hráči
Vachoušek
o hráči
58. min Třešňák o hráči
o hráči
89. min Lačný o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Teuber, Štěrba
Počet diváků: 5 839 (106 % z kapacity 5 500)