Dobrý večer z Palerma, vítáme vás u on-line reportáže z utkání Evropské ligy mezi místním týmem a Spartou. Domácí musí vyhrát, aby jim zůstala šance na postup ze základní skupiny. Hostům už k jistému postupu stačí bod.
Hodinu před výkopem je hlediště čtyřicetitisícového stadionu takřka prázdné, do sektoru hostů dorazilo zatím asi deset sparťanů, další jsou na cestě a kolem stadionu. Spartě by mělo fandit přibližně kolem tří stovek příznivců.
Jako první vyběhli k rozcvičení sparťanští brankáři Blažek se Zítkou, po nich rozhodčí a domácí gólmani.
Čtyřicet minut před výkopem jsou na hřišti všichni hostující fotbalisté, do zápasu nastoupí ve žlutých dresech.
Přibližně dva tisíce fanoušků v hledišti zabouřilo, když z tunelu vyběhli na hřiště i domácí hráči.
Domácím chybí kvůli trestu Nocerino. Iljičič, Bačinovič a Hernandez jsou zraněni. Naopak do sestavy se vrací největší hvězda Pastore, který byl vyloučen v zápase s CSKA Moskva. Jen na lavičce zůstal kapitán Miccoli.
Je deset minut do výkopu, oba týmy už mají po rozcvičení a jsou v kabinách. Na tribunách je přibližně sedm tisíc fanoušků, obsadili místa především za oběma brankami.
1
Začal první poločas utkání Palermo - Sparta
1
V prvních vteřinách zápasu kontrolují míč domácí, zastavil je až Goianův nepřesný nákop směrem k nabíhajícímu Balzarettimu.
3
Během úvodních dvou minut se hráči Sparty skoro nedostali k míči.
4
První pokus o útočnou akci v podání Sparty. Kušnír dlouhým nákopem sice našel Kweukeho, ale ten si pomohl faulem.
5
O chvíli později se podobným způsobem pokoušel kamerunského útočníka oslovit Pamič, před Kweukem ale míč odkopl brankář Benussi.
6
Na zemi leží Maccarone a Brabec, srazili se v hlavičkovém souboji. Ale nevypadá to na nic vážného, oba budou v zápase pokračovat.
7
Kladrubský přihrávkou podél pravé postranní čáry našel Kweukeho, kterému míč trochu odskočil při zpracování. Sparťanský útočník se pak ještě pustil do souboje s Rigonim, rozhodčí mu ale odpískal další faul.
8
Pamič lehkým obloučkem z levé strany posadil míč na hlavu Kuckovi, ten v záklonu mířil nad.
9
Po faulu na Kweukeho rozehrál přímý kop Vacek, ale míč nasměroval přímo do náručí brankáře Benussiho.
11
Goian pěkně přihrál středem hřiště na rozeběhnutého Pastoreho, který z pětadvaceti metrů vystřelil po zemi. Ráně ale chyběla větší tvrdost i přesnost, skončila vedle pravé tyče.
12
Po přiťuknutí Podaného se hnal do vápna Wilfried, ještě před šestnáctkou ho ale taktickým faulem zastavil Migliaccio. Sparta má možnost ohrozit branku domácích z nadějné vzdálenosti...
12
Karty
Žlutou kartu dostal Giulio Migliaccio (Palermo)
13
Kuckovi se ale střela vůbec nepovedla, skončila vysoko nad brankou domácích.
14
A podobnou šanci jako před chvílí Sparta bude teď mít i Palermo. Kucka zastavil rozeběhnutého Pinillu nedovoleně a domácí budou rozehrávat standardku jen kousek za šestnáctkou.
15
Liverani naložil s příležitostí podobně jako předtím Kucka - Blažkovu branku přestřelil.
17
Domácí se hnali do rychlého protiútoku, Pastoreho ale na poslední chvíli skluzem zastavil Vacek.
17
Následnou sparťanskou akci zakončoval po křížné přihrávce Pamiče tvrdou střelou Kušnír, trefil jen jednoho z obránců Palerma.
18
Karty
Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Sparta)
19
Nadějnou akci Sparty teď pokazil Podaný. Ve chvíli, kdy mu do vápna nabíhali dva volní spoluhráči, se rozhodl pro střelu, která ale skončila daleko vedle branky.
21
Na chvíli si zahrál i hlavní rozhodčí a trochu pozlobil domácí diváky. Omylem totiž zasáhl míč, který směřoval na rozeběhnutého Pastoreho.
23
Góly
Nicola Rigoni (Palermo) vstřelil gól. Palermo - Sparta 1:0
Hrálo se dlouho bez šancí, ale teď z ničeho nic přichází gól do sparťanské branky. Standardku Liveraniho obrana odvrátila jen k nohám Rigoniho, který tvrdou střelou zpoza šestnáctky přesně k tyči nedal Blažkovi šanci zasáhnout.
25
Sparta zatím na gól žádnou ofenzivní snahou nezareagovala. Míč dál drží domácí a ženou se dopředu.
27
Kweuke dlouhými kroky unikl Balzarettimu a sprintoval podél pravé postranní čáry, pak si ale míč předkopl a už ho nedokázal dostihnout.
27
Důležité
Parádní moment ze strany Pastoreho. Dvaadvacet metrů od branky si nechal míč skočit a pak ostře vypálil ke vzdálenější tyči. Blažek ale střelu dobře viděl a balon vytěsnil mimo branku.
29
Pamič se protáhl zleva do šestnáctky, stál před ním už jen jediný obránce. Sparťanský bek si ale na kličku netroufl a vyslal jen slabou střelu do boční sítě.
30
Wilfired se rozčiluje na rozhodčího, snaží se ho upozornit, že po centru Kladrubského ho jeden ze soupeřů ve vápně držel za dres. Sudí ale nic takového nepostřehl.
31
Hráči Palerma se teď nikam neženou, v klidu si přihrávají na vlastní polovině.
32
Muňoz malou domů trochu vyděsil gólmana Benussiho, který si musel dát velký pozor, aby při odkopu netrefil dobíhajícího Kweukeho.
33
Wilfried znovu skončil ve vápně na zemi po střetu s Balzarettim, ani tentokrát ale rozhodčí situaci jako faul neposoudil.
35
Roh Palerma rozehrál z levé strany Liverani, Řepka na bližší tyči míč hlavou snadno odvrátil.
36
Důležité
Sparta si vytvořila zatím největší šanci. Kweuke si naběhl za obranu na parádní přihrávku od Vacka, ale nepodařilo se mu zpracovat balon.
38
Kweuke dobře zpracoval míč a přiťukl ho na hranici vápna Kuckovi, který se opřel do míče a tvrdě vystřelil, jenže jen do nohou jednoho z bránících domácích hráčů.
39
Průnik Kladrubského ukončil faulem u pravé postranní čáry Migliaccio, Brabec pak rozehrál dlouhý míč do vápna na Wilfrieda. Ten si ale při zpracování pomohl rukou.
40
Podaný zleva neprocpal centr do vápna přes bránícího Cassaniho, Sparta bude kopat alespoň roh.
41
Z něj žádné nebezpečí nepřišlo, míč skončil až v opačném rohu hřiště a vhazují domácí.
42
Kušnír teď netakticky místo odkopu zpracovával vysoký míč ve vlastním vápně, Pinilla ale jeho zaváhání potrestat nedokázal.
43
Sparta kopala další roh, který byl o poznání nebezpečnější než ten předchozí. Podaný posadil míč přesně na hlavu Kweukeho, který ale mířil v dobré pozici jen vedle levé tyče Benussiho branky.
44
Karty
Žlutou kartu dostal Dorin Goian (Palermo)
45
Po nedovoleném zákroku Goiana rozherál přímý kop Podaný, nabíhající Kweuke ale povalil na zem Cassaniho a rozhodčí mu odpískal útočný faul.
45
Rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Zatím jsme viděli minimum šancí, Palermu to ale stačí na poločasové vedení. Domácím k němu pomohla přesná střela Rigoniho, který zůstal při odraženém míči na hranici šestnáctky úplně sám. Sparta zabrala až v závěru první půle, Kweukeho ale v jediné vážnější příležitosti zastavilo špatné zpracování.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Palermo - Sparta
46
V první útočné akci druhého poločasu si Kweuke pomohl faulem.
47
Pinilla rozkmital nohy a po přihrávce Pastoreho přesprintoval v rohu šestnáctky Kušníra. Pak vystřelil, ale jen slabě vedle pravé tyče.
48
Kucka si na polovině hřiště potáhl balon a přestože měl před sebou volný prostor, zhruba z pětatřiceti metrů vystřelil. Míč letěl k pravé tyči, kde ho ale pohodlně chytil gólman Benussi.
50
Důležité
Sparta bude kopat penaltu! Goian sestřelil v šestnáctce rozeběhnutého Wilfrieda.
50
Karty
Červenou kartu dostal Dorin Goian (Palermo) a musí opustit hřiště.
Goian už navíc měl žlutou kartu, takže musí ze hřiště.
51
Góly
Jiří Kladrubský (Sparta) proměnil pokutový kop. Palermo - Sparta 1:1
Vyrovnáno! Kladrubský poslal míč přesně k tyči, brankář Benussi sice stranu vystihl, ale na balon nedosáhl.
53
Střídání
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Massimo Maccarone, nahradil ho Cesare Bovo.
Vynucené střídání. Goiana musí na stoperském postu nahradit Bovo, kterému uvolnil místo útočník Maccarone.
54
Karty
Žlutou kartu dostal Léonard Kweuke (Sparta)
Kweuke skluzem zezadu sice zasáhl míč, ale pak i nohy Balzarettiho.
55
Na zemi zůstávl po šlapáku Pastoreho ležet Podaný, po chvíli opustil hřiště na nosítkách. Asi ale bude moct po ošetření pokračovat.
55
Karty
Žlutou kartu dostal Javier Pastore (Palermo)
56
Hráči Palerma najednou působí nejistě, nedaří se jim ani jednoduché přihrávky. Sparta se ale dopředu nežene a zatím se soustředí spíše na bránění výsledku, který ji zaručuje postup.
58
Důležité
Teď se ale bude kopat penalta i na druhé straně! Vacek na hranici šestnáctky fauloval Liveraniho, který se už chystal napálit do branky odražený míč.
58
Karty
Žlutou kartu dostal Kamil Vacek (Sparta)
59
Góly
Mauricio Pinilla (Palermo) proměnil pokutový kop. Palermo - Sparta 2:1
Domácí znovu vedou! Pinilla napálil míč k tyči, Blažek skočil na opačnou stranu.
61
A Palermu po vstřelené brance narostlo sebevědomí. Liverani teď u postranní čáry zkoušel drzým obloučkem uvolnit Pastoreho, Kušnír ale jeho úmysl přečetl.
62
Góly
Juraj Kucka (Sparta) vstřelil gól. Palermo - Sparta 2:2
Sparta ale rychle vyrovnává! Centr Vacka od pravé postranní čáry našel v pokutovém území přesně hlavu Kucky, který do míče trkl a umístil ho k tyči. Na oslavu pak vystřihl parádní salto.
64
Podaný zkoušel dlouhým nákopem oslovit Wilfrieda, před ním sebral míč ze vzduchu gólman Benussi.
65
Ve druhém poločase je zatím k vidění mnohem víc zajímavých momentů. Palermu remíza nestačí, takže se dá předpokládat, že se domácí budou i v deseti dál tlačit dopředu.
66
Pastore na polovině hřiště kouzlil s míčem tak dlouho, až o něj přišel a nabídl Spartě možnost protiútoku. Z něj ale hosté vytěžili jen autové vhazování.
68
Sparťanům se teď nedaří přechod do útoku, poslední akci zastavil špatným zpracováním Kweuke. Protiútok Palerma pak musel zastavit faulem Brabec.
69
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Ondřej Kušnír, nahradil ho Václav Kadlec.
Kladrubský se zatáhl na místo pravého beka, Kadlec bude hrát pravého záložníka.
69
Střídání
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Fabio Liverani, nahradil ho Pajtim Kasami.
70
Po přihrávce Kweukeho se otevřel prostor před Wilfriedem, ten ale ještě před šestnáctkou narazil do bránícího Balzarettiho.
71
Rigoni měl dnes podruhé možnost opřít se do odraženého míče, tentokrát ale ze dvaceti metrů pálil hodně nepřesně.
73
Palermu chybí větší klid, v posledních minutách začíná většina akcí italského týmu nakopnutým balonem a tvořivý Pastore se tak moc nedostává do hry.
74
Sparťané si teď skoro minutu přihrávali na vlastní polovině. Mohli si to dovolit - nikdo z hráčů Palerma se na ně totiž dlouho nepokusil vyvinout tlak.
75
Pastore perfektní přihrávkou vysunul na levém křídle Balzarettiho, kterému ale při centru míč odskočil do zámezí.
76
Střídání
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Mauricio Pinilla, nahradil ho Fabrizio Miccoli.
Až patnáct minut před koncem se do hry dostává zkušený střelec Miccoli.
77
Podaného vysoký centr doletěl až do vápna k Wilfiredovi, kterého ale náhlá příležitost zaskočila a balon se mu odrazil od nohy k soupeři.
79
Kadlec dostihl už skoro ztracený míč a vracel pod sebe Kladrubskému, který centroval do vápna. Tam v akrobatické pozici zasáhl míč Kweuke, ale branku netrefil.
80
Pastore se hodně diví, že mu rozhodčí odpískal útočný faul. Zdálo se, že tentokrát skutečně sudí situaci vyhodnotil špatně, Pastore se zřejmě ničím neprovinil.
81
Miccoli se zatím moc nedostal do hry, teď na sebe upozornil alespoň faulem v rohu hřiště na Podaného. Ten zůstává dlouho ležet, asi ho trápí křeče.
83
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jakub Podaný, nahradil ho Martin Zeman.
Střídání post za post. Podaný skutečně už pokračovat nemůže, nahrazuje ho Zeman.
84
Útočná akce Sparty začala u Wilfrieda, který předložil míč Kadlecovi. Ten ho po chvíli vrátil africkému útočníkovi, který ale postup vpřed ukončil nepřesnou přihrávkou napříč pokutovým územím.
86
Pastore teď dostal chvíli prostoru v rohu šestnáctky, trvalo mu ale než si zpracoval míč, takže ho Pamič ještě stihl od balonu odstavit.
86
Pastore teď dostal chvíli prostoru v rohu šestnáctky, trvalo mu ale než si zpracoval míč, takže ho Pamič ještě stihl od balonu odstavit.
88
Důležité
Sparta přežila obrovskou šanci Palerma! Hosté nedokázali uhlídat na pravé straně Cassaniho, který centrem pod sebe našel Miccoliho. Ten z voleje práskl do míče, který skončil jen těsně vedle vzdálenější tyče.
89
Pastore se opět rozčiluje, rozhodčí mu píská další útočný faul. Tentokrát zůstal po střetu s argentinským záložníkem na zemi Kladrubský.
90
Zeman s Pamičem kombinovali na polovině Palerma, chorvatský bek ale nepřesnou přihrávkou daroval míč soupeři.
90
Karty
Žlutou kartu dostal Tomáš Řepka (Sparta)
Řepka až příliš otálel s rozehrávkou a dostal žlutou kartu za zdržování.
90
Sparta střílí gól, který ale neplatí. Kadlec přihrával do vápna Wilfriedovi, ten si ale nepohlídal ofsajdovou hranici.
90
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Léonard Kweuke, nahradil ho Niklas Hoheneder.
Taktické střídání ve chvíli, do konce utkání už zbývají jen vteřiny.
90
Tříminutové nastavení je skoro u konce a Sparta vhazuje na polovině soupeře. Tohle už si český tým asi pohlídá.
90
Karty
Červenou kartu dostal Javier Pastore (Palermo) a musí opustit hřiště.
Ještě trocha vzrušení, po další diskusi s rozhodčím musí hřiště opustit Pastore. Domácí tak budou dohrávat v devíti.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2.
90
Je rozhodnuto! Sparta sice v Palermu dvakrát prohrávala, pokaždé ale dokázala vyrovnat a odměnou je jí získaný bod. Ten letenskému týmu zaručuje postup do jarní části Evropské ligy bez ohledu na to, jak odehraje poslední zápas s CSKA Moskva.
90
To je pro dnešek ze zápasu Palermo - Sparta vše, díky za pozornost.

Sestavy a rozestavení

Palermo (4-3-3)

99 Benussi
Benussi
o hráči
16 Cassani
Cassani
o hráči
6 Muňoz
Muňoz
o hráči
3 Goian
Goian
o hráči
Balzaretti
o hráči
Migliaccio
o hráči
Liverani
o hráči
69. min Kasami o hráči
24 Rigoni
Rigoni
o hráči
51 Pinilla
Pinilla
o hráči
76. min Miccoli o hráči
27 Pastore
Pastore
o hráči
Maccarone
o hráči
53. min Bovo o hráči

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kušnír
o hráči
69. min Kadlec o hráči
21 Brabec
Brabec
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
Kladrubský
o hráči
25 Vacek
Vacek
o hráči
20 Kucka
Kucka
o hráči
Podaný
o hráči
83. min Zeman o hráči
9 Kweuke
Kweuke
o hráči
90. min Hoheneder o hráči
10 Bony
Bony
o hráči

Rozhodčí: Strahonja - Krmar, Premužaj