Dobrý večer, vítejte u sledování on-line reportáže z odvety 3. předkola Evropské ligy, ve kterém se střetne Jablonec s kyperským Apoelem Nikósie. První utkání Jablonec prohrál na hřišti soupeře 0:1, dnes proto musí bezpodmínečně zvítězit. Utkání začíná ve 20 hodin.
O postup do 4. předkola Evropské ligy dnes bojuje také Ostrava a Plzeň. Ostrava podlehla běloruskému Mogilevu i doma, shrnutí jejího zápasu najdete zde, on-line reportáž ze souboje Plzně na stadionu Besiktase Istanbul sledujte zde.
Jablonci hrozilo, že se bude muset v dnešním utkání obejít hned bez trojice obránců - Drska, Zábojníka a Jablonského. První dva jmenovaní se nakonec stačili uzdravit a jsou v základní sestavě. Chybí tak pouze obránce či záložník Jablonský.
"Určitě nebudeme hrát defenzivně, ale ani se bezhlavě nepoženeme do útoku. Budeme hrát s jistou a rozumnou dávkou rizika," uvedl František Komňacký, trenér domácích. Nasadil pochopitelně i útočníka Pekharta, s třemi ligovými góly dosud jediného jabloneckého střelce v této sezoně.
Apoel není na evropské fotbalové scéně rozhodně žádný nováček. V minulé sezoně se probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, kde potrápil anglickou Chelsea na jejím hřišti a remizoval 2:2, bod si odvezl i ze stadionu pozdějšího vítěze Evropské ligy Atlétika Madrid.
Obě mužstva nastupují za doprovodu trojice rozhodčích na hrací plochu. Zápas bude řídit hlavní sudí Asumaa z Finska, pomáhat mu budou asistenti Koskela a Heininen.
1
Začal první poločas utkání Jablonec - APOEL Nikósie
Ve středovém kruhu si přiťukli míč domácí útočníci Lafata s Pekhartem.
1
Manducha zatáhl míč po levé straně a nacentroval na zadní tyč na Charalambidise, jenž neváhal a vystřelil z voleje. Míč mu ale sjel po vnějším nártu a naštěstí pro Jablonec skončil několik metrů vedle levé tyče.
2
Také v dalším průběhu prvním minut se domácí musí hlavně bránit.
4
Solari přišel o míč a snažil se svou chybu napravit napadáním Zábojníka. Ten si ale s jeho presinkem poradil a zzískal aut. Lafata poté pálí nad.
5
Jarolím utíká po pravé straně a přihrává doprostřed Eliášovi. Ten ale špatně zpracovává a do útoku jdou hosté, ani těm se ovšem nedaří dostat se přes obranu.
6
Apoel se zkoušel prosadit podel pravé postranní čáry, ale jeho akce končí obloučkem, který nemůže nikdo z útočníků stihnout na hrací ploše.
7
Loučka zajel zepředu ostře do Solariho a sudí píská faul.
8
Jablonečtí útočí po levé straně, ale zatím se dostal jen k autovým vhazováním, do šestnáctky jejich cesta dosud nevedla.
10
Domácí sice nadále drží míč, ale není jim to nic platné. Soupeř dobře napadá a nepouští Jablonec před vlastní branku.
11
Pěkná kombinace exslávistů Jarolíma s Krajčíkem po pravé straně končí centrem jabloneckého záložníka do skupiny hráčů před bránou. Loučka naskakuje na hlavičku, ale míč trefuje jeden z obránců. Neujala se ani střela z druhé vlny.
13
Boaventura hledá kolmicí za obránce Marcinha, ale u míče je jako první jablonecký gólman Špit.
14
Protiútok hostů je zakončen Pintovým centrem zprava, který v pohodě sbírá ze vzduchu Špit.
15
Důležité
A další brejk Apoelu. Lafata přichází před vápnem hostů o míč a Chiotis okamžitě rozehrává. Manduca si přihrává na jeden dotek se Solarim a nabíhá si před bránu. Na hranici šestnáctky dostává centr, zpracovává si míč na prsa a pálí z voleje levačkou. V krkolomné pozici ale střílí pár metrů nad branku.
16
Jablonci se postupné útoky tolik nedaří, zdá se, že Apoel a jeho brejky budou dnes nebezpečnější.
17
Důležité
Solari utíká z levé strany s míčem k bráně, když k němu přibíhá jablonecký stoper Pavlík a skluzem Solarimu podráží nohy, míč letí do zámezí. Podle sudího se o faul nejednalo.
18
Lafata obešel u pravé hranice vápna obránce soupeře a běžel s balonem na bránu, poté zvolil přihrávku, ale ta byla sražena.
20
Držení míče je dále v režii domácích, ale vyložená šance se díky tomu zatím nezrodila.
22
Nyní se usídlili na polovině soupeře také hráči kyperského mužstva, ale lacině míč brzy odevzdávají, když se ocitají po krátkém pasu v ofsajdu.
23
Emotivní kouč Jovanovič už rozdává pokyny svým svěřencům u postranní čáry, v prvním utkání se často vztekal, i když měl jeho tým hru pod kontrolou.
24
Důležité Góly
Paulo Jorge (APOEL Nikósie) vstřelil gól. Jablonec - APOEL Nikósie 0:1
Trestuhodně neuhlídaní standardní situace. A tresz také přišel. Charalambidis odcentroval z přímého kopu z dálky na malé vápno, kam si zaběhl naprosto osamocený Jorge Paulo Gomess, položil se do hlavičky a ukldil míč ke vzdálenější tyči. Nikde okolo žádný jablonecký obránce.
27
Důležité Góly
Konstantinos Charalambidis (APOEL Nikósie) vstřelil gól. Jablonec - APOEL Nikósie 0:2
Uběhla necelá půlhodina zápasu a o postupujícím je prakticky rozhodnuto. Marcinho využívá toho, že levý obránce domácích Zábojník zůstal vpředu, a přihrál na pravou stranu Charalambidisovi, jenž šel sám na Špita a bez potíží jej po zemi prostřelil.
29
Jablonec se tlaí dopředu, ale jeho šance jsou nyní opravdu velmi malé. Aby postoupil, musí vstřelit čtyři góly.
30
S rohovým kopem Jarolíma si obrana Apoelu poradila bez větších potíží.
30
Karty
Žlutou kartu dostal Dionisis Chiotis (APOEL Nikósie)
32
Důležité
Chiotis tropí překvapivou chybu, když chce vyhodit míč, ale ten mu zůstává v rukavici a chybí málo, aby si nedal vlastní gól. Bude se kopat velice slibný nepřímý kop z hranice malého vápna.
33
Důležité Góly
Petr Pavlík (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - APOEL Nikósie 1:2
Jarolím přiťukl míč Pavlíkovi a ten zblízka prostřelil houf hráčů před sebou. Placírkou poslal míč do levé části brány.
36
Domácí fanoušci žádají hvizd sudího po ruce Bonaventury, když jej nastřelil z pravé strany centrem Jarolím. Musí se spokojit alespoň s rohovým kopem.
37
Důležité Góly
Esteban Solari (APOEL Nikósie) vstřelil gól. Jablonec - APOEL Nikósie 1:3
A situace je zase stejná jako před Pavlíkovým gólem, Jablonec musí dát čtyři góly. Pavlík s Drskem nezvládli uhlídat nabíhajícího Solariho, jenž utíkal za obloučkem k bráně. Zaregistroval, že Špit proti němu vyběhl, a přehodil jej. Krásný gól.
40
Důležité
A znovu obrovsky nebezpečný brejk Apoelu. Hosté jdou v přesile na jabloneckou obranu, Marcinho přihrává před šestnáctku volnému Solarimu, který může vstřelit další gól, ale chvíli váhá a poté střílí placírkou k pravé tyči, Špit se vymrštil a prsty pravé ruky vyrazil na roh.
41
Po rohovém kopu už se domácí ubránili.
42
Roh vybojoval na druhés straně také Jablonec, ale nerazantní hlavička na závěr nedělá Chiotisovi potíže.
43
Hosté se stáhli a vyčkávají na další možnost zaútočit do otevřené obrany. Tato taktiky jim dnes vychází perfektně, Jablonečté působí bezradným dojmem.
44
Jorge fauluje Pekharta dva metry před svojí šestnáctkou, slibná šance pro domácí...
45
... se kterou zachází Jarolím špatně. Pomalým obloučkem míří do pravého horního růžku, ale přestřeluje o tři metry.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
První poločas se už jen dohrává, domácí si přihrávají mezi sebou na obranné polovině.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:3.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - APOEL Nikósie
Rozehrávají hosté.
46
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Luboš Loučka, nahradil ho Jan Vošahlík.
46
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Pavel Eliáš, nahradil ho Karel Piták.
47
Jablonec se pustil v druhé půli do útočení, ale do šance se po Jarolímově rohu nedostal.
48
Lafata střílí po sklpenutí z halfvoleje prudce na bránu, ale míče dopadá kus vedle levé tyče.
50
Vošahlík zatáhl míč po ravé straně, ale jakmile se proti němu zjevil obránce, zasekl a poslal míč dozadu. Jablonec je dále u míče, ale spíše krouží kolem vápna.
51
Krajčík nachází dlouhým centrem z pravé strany hlavu Pekharta, ale ten v záklonu hlavičkuje mimo a pak své nevyužité příležitosti lituje.
53
Rohový kop hostu zahrává Manduca, ale jeho centr na přední tyč Jablonec odvrátil.
54
Apoel dobře napadá a Jablonec to bude mít tím pádem ve zbytku utkání hodně těžké. Mohl by se pokusit alespoň o remízu, která by zlepšila koeficient českých klubů v evropských soutěžích.
55
S dalším z mnoha protiútoků si tentokrát domácí dokázali poradit a utnuli jej už na půlící čáře.
56
Důležité
Solari s Manducou si pohráli s obranou Jablonce akcí na jeden dotek a druhý jmenovaný si proto mohl naběhnout za míčem do vápna. Velkou šanci ale neproměnil, pod tlakem pálil vedle.
58
Pitákův centr ukořistil Chiotis a rychle rozehrál, jak má ve zvyku. V tomto případě se jeho výkop vpředu neujal.
59
Počet diváků 3 622 (59 % z kapacity 6 108)
60
Charalambidis kličkoval z pravé strany do středu hřiště před jablonecké vápno, ale míč mu utekl. Naštěstí pro hosty k nohám nabíhajícího Pinta, jenž míč okamžitě prudce napálil směr brána, ale k bráně se míč nedostal, střelu zblokoval jeden z obránců.
61
Sudí přerušuje hru kvůli zraněnému Solarimu, který zůstal ležet na zemi po zákroku zezadu od Zábojníka.
62
Skutečně nic nenapovídá tomu, že by měl Jablonec vybojovat alespoň remízu, ba dokonce zázračnou výhru o dvě branky, jež by zaručovala postup.
63
Hosté získali roh.
64
Charalambidisovi se míč po rohovém kopu vrátil, ale ani druhý centr se ve vápně neujal.
65
Útok Jablonce nemá dlouhého trvání a míč záhy končí v rukavicích brankáře Chiotise. Zápas se opravdu jen dohrává.
66
Střídání
Střídání: APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Márcio Ivanildo da Silva Marcinho, nahradil ho Ailton Almeida.
67
Důležité
Spolupráce Charalambidise a Ailtonem Almeidou skončila málem čtvrtým gólem Apoelu. Zase šlo o pohlednou akci na jeden dotek po pravé straně, na jejímnž konci byla Almeidova střela z úhlu, ale míč doskákal těsně vedle pravé tyče.
69
Nyní už hosté ani nepůjčují Jablonci míč a kombinují na polovině soupeře. Navíc vybojovali rohový kop.
70
Roh ke zvýšení náskoku nevede, ale nevede ani k brejku domácích. Faulu se dopouští Piták.
71
Nizozemský záložník Broerse se rozhoduje ukončit panování Apoelu před vápnem Jablonce a střílí mírně z úhlu z levé strany, Jeho rána levačkou však letí hodně nad Špitovu svatyni.
73
V posledních minutách se domácí usadili na útočné polovině, ale zatím se jim podařilo získat je několik autů.
74
Důležité
Almeida trefuje tyč! Opět rychlá akce hostů, po které centruje zprava Charalambidis na zadní tyč, kde vyplul za obranou Brazilec ve službách kyperského klubu Almeida a hlavou střílí na bránu. Míč se odráží od země a pak od pravé tyčky ven.
75
Jarolím spěchá do protiútoku, ale o míč brzy přichází.
77
Jablonec už jako by ani nechtěl s výsledkem utkání cokoli udělat, hráči se zřejmě smířili s prohrou.
78
Lafata se střetl s protihráčem na polovině hrací plochy a žádá si ošetření. V závěru zápasu ho chytla křeč.
79
Důležité
Charalambidis pronikl do šestnáctky, šel sám na Špita a došel si pro faul. Bude se kopat penalta.
79
Důležité
Špit se ani nepohl ze středu brány a Solari poslal míč nad. Chtěl trefit pravý horní roh brány, ale po krátkém rozeběhu kopl do míče velmi laxně.
79
Karty
Žlutou kartu dostal Michal Špit (Jablonec)
80
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Anes Haurdič.
82
Střídání
Střídání: APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Gustavo Manduca, nahradil ho Michael Chrysis.
82
Důležité
Vošahlík nastřelil břevno! Haurdič se uvolnil na levé straně a nacentroval do vápna na Vošahlíka, který trkl do míče hlavou a obloučkem jej poslal na brankovou konstrukci.
85
Domácí pobyli několik minut na útočné půlce a pořádně si zacentroval hlavně Krajčík. Jablonec tak alespoň v závěru ožil a tlačí se dopředu.
87
Karty
Žlutou kartu dostal Joost Broerse (APOEL Nikósie)
za faul zezadu na Jarolíma.
88
Střídání
Střídání: APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Esteban Solari, nahradil ho Christos Kontis.
89
Vošahlík vyhrál hlavičkový souboj s Jorgem, ale pro Chiotise to neznamenalo předvádění nějakého obtížného zákroku, míč v pohodě zpracoval.
90
Důležité
Solomou má dost času na to, aby si na pravé straně našel cíl svého centru. Míč posílá před bránu, kde obrana domácích odvrací, ale jen k nohám Kontise, jenž střílí tvrdě, ovšem prakticky doprostřed brány. Špit jeho pokus zvládl vyrazit.
90
Přímý kop Apoelu domácí zblokovali.
90
Ještě poslední snaha Jablonce. Jarolím přihrává do strany Pavlíkovi, který na nic nečeká a střílí z dálky. Přízemní rána ale končí hodně mimo pravou tyč.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot - FK Jablonec Jablonec (4-4-2)

1 Špit
Špit
o hráči
Krajčík
o hráči
25 Drsek
Drsek
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
Zábojník
o hráči
Jarolím
o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
46. min Vošahlík o hráči
13 Eliáš
Eliáš
o hráči
46. min Piták o hráči
Kovařík
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči
80. min Haurdič o hráči
11 Pekhart
Pekhart
o hráči

APOEL Nikosie APOEL Nikósie (4-4-2)

22 Chiotis
Chiotis
o hráči
77 Solomou
Solomou
o hráči
3 Jorge
Jorge
o hráči
Grnčarov
o hráči
Boaventura
o hráči
23 Pinto
Pinto
o hráči
Charalambidis
o hráči
14 Broerse
Broerse
o hráči
21 Manduca
Manduca
o hráči
82. min Chrysis o hráči
9 Solari
Solari
o hráči
88. min Kontis o hráči
Marcinho
o hráči
66. min Almeida o hráči

Rozhodčí: Asumaa - Koskela, Heininen
Počet diváků: 3 622 (59 % z kapacity 6 108)