Příjemný podvečer, v odvětě 3. předkola Evropské ligy se na ostravských Bazalech utká s domácím Baníkem běloruský tým Dněpr Mogilev. Zápas má výkop v 18 hodin.
V prvním zápase v Bělorusku český tým prohrál 0:1. Aby si zajistili postup, budou dnes muset domácí vyhrát o dva góly. Pokud by Ostrava vyhrála 1:0, zápas by se prodlužoval, případně by pak o postupujícím do 4. předkola rozhodl až penaltový rozstřel.
Oproti prvnimu zápasu dnes v základní sestavě Ostravy nastupují Šmejkal a Hušbauer, kteří v Bělorusku pouze střídali. Na lavičce zůstávají Zeher a Pilík.
Také Mogilev dnes nastoupí s jednou změnou v základní sestavě, místo Turlina bude hrát Šunejko.
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše, tribuny ostravského stadionu příliš zaplněné nejsou. Domácí nastupují v bílých dresech, Mogilev bude hrát v modrých.
1
Začal první poločas utkání Ostrava - Dněpr Mogilev
Výkop měli domácí.
2
Po dlouhém nákopu na polovinu Mogilevu domácí přišli o míč. Jejich soupeř poté kombinoval na polovině Baníku a dostal se i k první střele, Teresčenkův dobrý pokus kryl brankář Daněk.
3
Běloruský tým začal aktivně, snaží se o kombinaci po zemi.
4
První nadějná situace domácích: po pravé straně unikal útočník Varadi, dostal se až do pokutového území a zpětnou přihrávkou hledal nabíhající spoluhráče. Směr jeho přihrávky ale na poslední chvíli vystihl jeden z obránců.
5
První střela Ostravy. Frejlach se šikovně uvolnil a zpoza vápna tvrdě vystřelil, nemířil ale přesně.
6
Na Lukešův centr z rohového kopu z pravé strany si nabíhali hlavičkáři Neves s Neuwirthem, branku běloruského týmu ale neohrozili.
7
Karty
Žlutou kartu dostal Adam Varadi (Ostrava)
za faul ve středu pole na Gončara, který je ze hřiště odnášen na nosítkách.
8
Domácí útočník Varadi se hned poté dral s míčem sám proti přesile, čistě ho o míč obral obránce Ževnerov.
10
Běloruský útočník Jurčenko si nabíhal na dlouhý pas z hloubi pole, rozhodčí mu však správně odmával ofsajd.
11
Ofsajd byl odpískán tentokrát na druhé straně, když si na dlouhý míč vyskakoval Varadi.
13
Domácí Hušbauer na pravé straně dobře posunul míč na Šmejkala, ten už se ale do hry nedostal. Bělorusové poté mohli zahrozit rychlým protiútokem, Byčenkovu střelu nakonec bez problémů chytil brankář Daněk.
14
Důležité
Domácí Frejlach dobrou přihrávkou našel v pokutovém území Hušbauera, jeho střela byla zblokovaná, ale ostravský záložník zůstal u míče. Posunul ho do středu na Šmejkala, který ho narazil Varadimu. Ostravský útočník ve vyložené šanci branku přestřelil!
15
A vzápětí další střela, Frejlachův pokus brankář Kopancov skokem ke své pravé tyči kryl.
17
Důležité
Ostrava teď soupeře dostala pod velký tlak. Hušbauer dobře přiklepnul míč Frejlachovi, který trefil ze zhruba dvaadvaceti metrů tyč!
19
Na druhé straně si první rohový kop vybojoval Mogilev, ale žádnou nebezpečnou situaci si po centru do vápna nevytvořil.
20
Z levé strany vhazoval dlouhý aut do pokutového území domácí obránce Neves, ale žádného spoluhráče nenašel.
22
Útok běloruského týmu po pravé straně zastavil nedovoleně Neves.
23
Před bránu centroval ze standardní situace Jurčenko, ale míč odvrátil Neves.
23
Důležité
Mogilev bude kopat penaltu! Po centru z pravé strany před bránou ve výskoku fauloval Neuwirth.
24
Důležité Góly
Vladimir Jurčenko (Dněpr Mogilev) proměnil pokutový kop. Ostrava - Dněpr Mogilev 0:1
Běloruský útočník proměnil pokutový kop s přehledem, počkal si na Daňkův pohyb a překonal ho střelou po jeho pravé ruce.
26
Důležité Góly
Radim Řezník (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Dněpr Mogilev 1:1
Ostrava ale bleskově vyrovnává! Lukešův centr z přímého kopu hostující obránci odvrátili pouze k nabíhajícímu Řezníkovi, který ho trefil ideálně a s pomocí malé teče propálil všechny hráče v pokutovém území i brankáře Kopancova.
27
A Ostrava útočí dál - na střílený centr z levé strany před bránou Mogilevu těsně nedosáhl Frejlach.
28
Důležité
Teď měli domácí ale velké štěstí, Bělorusové šli totiž dva na jediného obránce Neuwirtha. Ženkovič chtěl přihrát z pravé strany před bránu na na Jurčenka, ale nepřesně.
30
Ostrava potřebuje k postupu vstřelit ještě dva góly a žádný neinkasovat. Pokud ale bude utkání pokračovat v podobném tempu a s šancemi na obou stranách, ještě nějaké góly určitě uvidíme.
32
Za postranní čárou je teď ošetřován běloruský útočník Jurčenko, kterého na levé straně fauloval Bolf.
35
Důležité
Po Lukešově centru z pravé strany a velkém závaru před bránou se do odraženého míče opřel opět Frejlach. Jeho tvrdou střelu vyrazil brankář Kopancov se štěstím pouze na tyč, odkud se odrazil ještě k Hušbauerovi. Ten se ho pokoušel v těžké pozici zpracovat, ale nakonec o míč přišel. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale neúspěšně.
36
Karty
Žlutou kartu dostal Jevgenij Kapov (Dněpr Mogilev)
36
Karty
Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Ostrava)
37
Střílený centr běloruského týmu před ostravskou bránu odvrátil obránce Neves.
39
Další dobře zahráná standardka Baníku. Před bránu centroval opět Lukeš a Bolfova hlavička se snašela pod břevno, odkud ji Kopancov na poslední chvíli vyškrábl na rohový kop.
41
Domácí Řezník si naběhl na míč za obranu, stihl ho ještě před koncovou čarou a z první ho dával před bránu. Tam se snažil prosadit v souboji s brankářem Hušbauer, který se poté dlouho svíjel na trávníku.
42
Teresčenko si nabíhal na dlouhý míč, ale byl faulován Řezníkem. Běloruský tým se ale poté do šance nedostal.
43
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku otřesený Hušbauer.
44
Na konci nepříjemného protiútoku střílel technicky Zenkovič, s jeho pokusem ale brankář Daněk problém neměl.
45
Na Lukešův centr z rohového kopu si vyskočil Neves a jeho prudká hlavička těsně minula pravou tyč Kopancovovy brány.
45
V prvním poločase nastaví rozhodčí dvě minuty.
45
Důležité
Domácí Frejlach se před pokutovým územím vyhnul dvěma protihráčům a z hranice vápna opět dobře vypálil. Jeho přízemní pokus levačkou, který mířil přesně k tyči, vytěsnil Kopancov konečky prstů na rohový kop.
45
Důležité
Ostrava vstřelila regulérní gól, ale rozhodčí ho nepochopitelně neuznal. Po rohovém kopu vracel míč před bránu Hušbauer a u zadní tyče hlavičkoval do brány v čistém souboji s brankářem Varadi.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
45
Karty
Žlutou kartu dostal Vladimir Jurčenko (Dněpr Mogilev)
po skončení poločasu za protesty.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Dněpr Mogilev
47
Důležité
Po dalším Lukešově centru ze standardní situace se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal Šmejkal, ale branku běloruského týmu netrefil.
48
Na druhé straně vedl míč Jurčenko, vyměnil si míč se Zenkovičem a z pravé strany pak tvrdě vypálil, ale ostravskou bránu přestřelil.
50
Domácí začali druhý poločas aktivněji a stejně jako v první půli má převahu. Snaží se prosadit na soupeřově polovině.
51
Důležité
Ke střele se opět dostal domácí záložník Frejlach a brankář Kopancov měl znovu co dělat, aby jeho pokus zneškodnil. U své pravé tyče byl ale nakonec včas.
52
Po špatné přihrávce dozadu mohl za míčem mezi obránce vystartovat Jurčenko, zaváhání svého týmu nakonec vyřešil Bolf, který běloruského útočníka čistě obral o míč.
54
V pokutovém území Ostravy se v souboji s Neuwirthem se štěstím uvolnil Zenkovič, jeho následná střela z dobré pozice ale Daňkovu bránu vysoko přeletěla.
55
A běloruský útočník Zenkovič musí být za postranní čárou ošetřován, v předchozím souboji s Neuwirthem ho pravděpodobně ostravský stoper trefil rukou do obličeje. Má ve tváři krev.
56
Z velké dálky, snad z pětatřiceti metrů, střílel z přímého kopu hostující záložník Karpovič, jeho tvrdou ránu vyrazil brankář Daněk.
57
Střídání
Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Zdeněk Šmejkal, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík.
58
Při závaru před bránou Mogilevu se do zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Hušbauer, ale brankář Kopancov jeho střelu dobře vykopl.
59
Do běloruské šestnáctky dobře pronikl ostravský útočník Varadi, ve slušné pozici pak ale vystřelil pouze přímo do náruče připraveného gólmana.
61
Běloruský tým si teď dokázal vytvořit souvislejší tlak, domácí se dlouho nedokázali definitivně ubránit. Jejich útočná snaha skončila až ofsajdem, ve kterém se ocitl útočník Zenkovič.
62
Jurčenkova střela z dálky po Zenkovičově přiťuknutí byla hodně tvrdá a nepřesná.
63
Počet diváků 4 812 (32 % z kapacity 15 123)
65
Ostrava potřebuje vstřelit ještě dva góly, ale u míče jsou v posledních minutách spíš hosté.
66
Po delší době akce Ostravy po zemi. Míč se dostal až k Lukešovi, do jehož centru se položil střídající Šenkeřík. Byl ale hodně nepřesný.
67
Střídání
Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Tomáš Pilík.
68
Střídající Pilík se hned zapojil do útočné akce. Vedl míč po levé straně a povedlo se mu proniknout až do pokutového území, jeho tvrdou střelu vyrazil Kopancov zpět do pole.
69
Hostující Zenkovič byl na levé straně faulován Neuwirthem, ze standardní situace ale Bělorusové vůbec nic nevytěžili, zahráli ji mizerně.
70
Góly
Igor Zenkovič (Dněpr Mogilev) vstřelil gól. Ostrava - Dněpr Mogilev 1:2
Běloruský tým jde do vedení po povedené akci. Byčenok se po levé straně dostal do šestnáctky, položil si bránícího Řezníka a předložil míč před bránu Zenkovičovi, který už byl v lehké pozici.
71
Důležité
A na druhé straně střílel technicky Frejlach a jak jinak než do brankové konstrukce! Jeho střela se odrazila od břevna.
72
Střídající Pilík nechal utéct Jurčenka, ten se dostal až do vápna, ale Daněk jeho pokus kryl.
73
Domácí záložník Lukeš se uvolnil na levé straně a posunul míč Frejlachovi. Tato jeho střela mířila po zemi metr vedle Kopancovovy brány.
75
K postupu teď musí Ostrava vstřelit tři góly...
76
Lukeš byl faulován na levé straně a sám rozehrál standardní situaci. Na jeho centr si nabíhali Varadi s Nevesem. Zakončoval nakonec ostravský obránce, ale mimo.
78
Na levé straně se dokázal šikovně uvolnit Neves, jeho centr byl ale odvrácen. K míči se ale ještě dostal Frejlach, střílel z první, ale jeho pokus byl zblokovaný.
79
Do odraženého míče se opřel tentokrát Marek, jeho střela pravačkou šla několik metrů vedle levé tyče Kopancovovy brány.
80
Karty
Žlutou kartu dostal René Bolf (Ostrava)
81
Domácí Řezník byl faulován na hranici pokutového území.
82
Střídání
Střídání: Dněpr Mogilev: ze hřiště odešel Alexandr Byčenok, nahradil ho Dmitrij Turlin.
82
Z přímého kopu střílel Lukeš technicky, ale trefil pouze hráče ve zdi.
83
Střídání
Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel René Bolf, nahradil ho Ján Greguš.
84
Střídání
Střídání: Dněpr Mogilev: ze hřiště odešel Dmitrij Teresčenko, nahradil ho Fedor Černych.
85
Ze standardní situace z levé strany kroutil Lukeš míč přímo pod břevno Kopancovovy brány, běloruský brankář jeho pokus vyboxoval.
87
Karty
Žlutou kartu dostal Fernando Neves (Ostrava)
Ostravský obránce tvrdě zajel do brankáře, který sbíral míč po Lukešově centru a Šenkeříkově teči.
89
Domácí se ještě zoufale snaží útočit, ale Pilíkova střela zpoza vápna bránu Mogilevu ohrozit nemohla.
89
Střídání
Střídání: Dněpr Mogilev: ze hřiště odešel Vladimir Šunejko, nahradil ho Andrej Raspopov.
90
A ještě střela Šenkeříka, který si dobře zpracoval míč a pak vypálil tvrdě mimo.
90
Nastavují se 4 minuty, poslední minuty Baníku Ostrava v evropských pohárech.
90
Bělorusové vyrazili do protiútoku do otevřené obrany, na levé straně se ale neprosadil střídající Turlin.
90
Do Řezníkova centru se chtěl ve slušné pozici nůžkami položil Pilík, ale míč pouze jemně tečoval do zámezí.
90
Domácí Šenkeřík udržel míč na pravé straně a na hranici vápna byl ještě faulovaný, Ostrava bude mít poslední šanci ohrozit bránu Mogilevu.
90
Ostravští rozehráli nacvičeným signálem, ale střela z hranice vápna skončila ve zdi.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot Baník Ostrava Ostrava (4-5-1)

30 Daněk
Daněk
o hráči
Řezník
o hráči
Neuwirth
o hráči
5 Bolf
Bolf
o hráči
83. min Greguš o hráči
2 Neves
Neves
o hráči
Šmejkal
o hráči
57. min Šenkeřík o hráči
18 Marek
Marek
o hráči
4 Lukeš
Lukeš
o hráči
Frejlach
o hráči
Hušbauer
o hráči
67. min Pilík o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči

Dněpr Mogilev (0-0-0)

Rozhodčí: Trattou - Soteriou, Gregoriades
Počet diváků: 4 812 (32 % z kapacity 15 123)