Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkný večer z Příbrami, kde se od 20.15 hodin utkají domácí fotbalisté s vedoucím týmem tabulky Plzní. Ligovou předehrávku přineseme v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.
Přibližně půl hodiny před výkopem se na hřišti čile rozcvičují hráči obou mužstev, zatím ale před prázdnými ochozy. Příbramským by se podpora fanoušků hodila, stále bojují o záchranu.
Za obavy ze sestupu na 14. místě tabulky může i střelecká nemohoucnost, Příbram má na kontě nejméně vstřelených branek ze všech ligových týmů, pouhých 13. Nejlepší střelec mužstva z minulých ročníků Huňa dnes začne jen na lavičce, v této sezoně totiž skóroval jen dvakrát.
Plzeň zažívá hodně vydařenou sezonu, ale jeden fakt ji může rozhodit: v Příbrami dosud nikdy nevyhrála. Do konce ligy však zbývá sedm kol a bodová ztráta by dala naději druhé Spartě, která momentálně ztrácí 6 bodů.
Jenže jestli jsou domácí nejméně produktivním týmem soutěže, Plzeňští jsou na opačném konci tabulky střelecké úspěšnosti - v dosavadních 23 utkáních dali 56 gólů.
Deset minut před začátkem zápasu se postupně zaplňuje sektor fanoušků Plzně. Budou mít hosté v Příbrami domácí atmosféru?
V zápasové nominaci Plzně úplně chybí záložník Trapp. V základní sestavě ho nahradí Jiráček. Zpátky v základu je záložník Rezek, jenž v minulém utkání s Jabloncem začínal mezi náhradníky.
Oba týmy jsou na hrací ploše. Domácí v černém, Plzeň v červených dresech a modrých trenýrkách.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Plzeň
Úvodní výkop obstarali Příbramští.
1
Plzeňský brankář Pavlík si hned může osahat míč, ale stalo se tak jen po neškodném centru ze strany. Míč si vzali na starost hosté.
2
Po faulu na Petrželu zahrává Horváth přímý kop z pravé strany, ale centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů před brankou Příbrami.
3
Horváth tentokrát v pozici střelce. Jeho pokus ale mezi tři tyče nemíří.
4
K míči se po několika minutách dostává také Příbram, ale napadání hostů jí dělá velké potíže. Ani se nepřiblížila k pokutovému území.
5
To se až nyní po přenesení hry daří Klesovi, jenž po souboji s Limberským získává pro své mužstvo rohový kop.
6
Důležité Centr z rohu směřuje ke značce pokutového kopu, odkud se míč odráží dál do šestnáctky a přímo na kopačku domácího útočníka Wágnera. Mladý střelec ale pálí z velmi dobré pozice hodně nad.
7
A Příbram drží balon dál na svých kopačkách, podporu domácích fanoušků při tom ovšem neslyší. Na stadionu vládnou příznivci Plzně.
8
Plzeňský Jiráček se uvolňuje k centru na pravé straně, jenže poté posílá míč za bránu.
9
A Jiráček podruhé: podniká další útočný výpad zprava, ale jeho první centr je hned sražený a ten druhý letí jen na hlavu domácího obránce. Plzeň se chystá na roh.
10
Horváthův centr směřuje před bránu do skrumáže hráčů a mezi příbramskými způsobuje zmatek. K balonu se ale neprobojoval ani nikdo z hostů, a tak míč nakonec letí ven z vápna.
11
Ani další rohový kop v podání Horvátha neznamenal nebezpečí pro příbramského brankáře Hrušku.
12
Důležité Bakošovi chybí k zakončení z bezprostřední blízkosti jen krok! Domácí obrana zapomněla po vysokém centru do šestnáctky na náběh plzeňského střelce, ale ten naštěstí pro ně natahoval nohu marně.
13
Důležité Příbram rozehrává rohový kop lišácky: Klesa předstírá, že jde roh teprve kopnout, ale míč už je přitom ve hře. Domácí záložník si tak bere míč a jde s ním přímo na bránu. První střela je zblokovaná, druhá letí nad břevno.
16
Důležité Plzeň bude kopat penaltu! Jiráček si na kraji pokutového území posouvá míč od Videgly a následně padá. Televizní záběry ale ukázaly, že ke kontaktu mezi hráči nejspíš nedošlo.
17
Důležité Góly Pavel Horváth (Plzeň) proměnil pokutový kop. Příbram - Plzeň 0:1
V minulém kole penaltu neproměnil, tentokrát se nemýlil. Kapitán Horváth posílá hosty do vední s přehledem kopnutou penaltou, když poslal míč k levé tyči, zatímco brankář Hruška skákal k té druhé.
19
Plzeň uklidňuje hru a drží míč. Příbramští to budou mít ve zbytku utkání zřejmě těžké.
20
Hostům navíc pomáhá, že se Příbramští drží spíš na vlastní polovině a vyčkávají, co že se teď vlastně bude dít.
21
Kolář hledá centrem za obranu Petrželu, ale před tím hlavičkuje připravený obránce Pleško.
22
Po jednom ze soubojů ve středu hřiště padá Jiráček, ale faul se píská až po zákroku na domácího Plašila.
23
Příbram vyzkoušela nijak nebezpečnou střelou gólmana Pavlíka a ten hned zakládá protiútok Západočechů. Petržela se ale dostává do úzkých a nakonec je rád, že získává pro svůj tým roh.
24
Domácí se ubránili a jdou do brejku, jenže ten brzy končí. Po pravé straně se tak už prohání s míčem Petržela a centruje prudce po zemi do šestnáctky. K míči má nejblíž Kolář, ale ve slibné pozici balon netrefuje.
25
Petržela fauluje u postranní čáry Pilíka.
26
Pleškův centr nikoho z jeho parťáků ve vápně nenašel.
28
Klesa se opírá do míče z přibližně pětadvaceti metrů, ale ani tento pokus hostujícího brankáře Pavlíka neohrozil.
31
Klesa zkouší obelstít Pavlíka tentokrát technickou střelou, ale plzeňský gólman je opět připraven a chytá.
33
Hosté kopou v prvním poločase jednu z mnoha standardních situací, Horváthův centr se ovšem ani v tomto případě nesetkal s úspěchem.
35
Po dlouhém autovém vhazování domácích se míč odráží před malé vápno, kde doráží příbramský Pilík. Ale neustává, ani když už má gólman Pavlík míč v náruči, a proto se píská faul.
35
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Pilík (Příbram)
36
Kolář se dopouští útočného faulu, před šestnáctkou bude vykopávat domácí gólman Hruška.
37
Pavlík znovu po pár minutách v pozici faulujícího hráče. Vleže podkopává nohy plzeňského beka Rajtorala.
38
Plzeňští obírají soupeře o míč na polovině hřiště, dopředu tak pádí s míčem u nohou Kolář, ale celou akci zastavuje útočným faulem Tarczal.
39
Horváthův centr směřuje na Limberského, před nímž odvrací balon jeden z domácích obránců. Limberský dodatečně reklamuje protihráčovu ruku, ale další penalta se nepíská.
40
Plašil vhazuje z pravé strany, ale v tomto případě z toho veledlouhý hod není. Západočeši v pohodě odkopávají míč do bezpečné vzdálenosti.
42
Plzeň v posledních momentech dominuje a nepouští soupeře k míči. První poločas už bude chtít dohrát bez jakéhokoli vzruchu před svou brankou.
43
Nic převratného se na hřišti neděje, Plzeňští jsou stále u míče a do útoku se moc nehrnou.
44
To už ale po chvíli vyčkávání kličkuje u pravé hranice šestnáctky Kolář, zasekává s míčem a centruje před bránu. Tam chce v těžké pozici hlavičkovat Bakoš. Není úspěšný.
45
Domácím se brejk nedaří, míč končí v autu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Plzeň
Druhou část zápasu zahajují výkopem Plzeňští.
46
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Claude Roland Videgla, nahradil ho Pavel Ricka.
47
V úvodu druhého poločasu obě mužstva hodně chybují. Neustále si navzájem darují míč nepřesnými přihrávkami.
48
Hosté zkoušejí dlouhý centr dopředu na Bakoše, který sice zvládl míč zpracovat, ale poté ho příbramská obrana zahnala k rohovému praporku.
49
Na druhé straně si pro faul došel Klesa, Příbram bude kopat standardku z 30 metrů.
50
Koukalovi se daří z přímého kopu přestřelit zeď a umístit ránu dolů k levé tyči, ale střela to nebyla nijak razantní. Pavlík tak v pádu chytá.
51
Důležité Před plzeňskou bránu letí centr, který je prodloužený na Wágnera. Ten zády k bráně sklepává míč do strany Plašilovi, jenž chce poslat skákavý míč za Pavlíkova záda, ale hostující brankář včasným vyběhnutím zabránil vyrovnávacímu gólu.
52
Důležité A problémy také před příbramskou brankou: z hranice šestnáctky nejprve pálí Petržela, ale Hruška vyráží. K dorážce se ovšem dostává ještě obránce Rajtorala, jehož střela je sražená obráncem.
54
Hraje se fotbal z jedné strany na druhou, diváci se v posledních minutách určitě nenudí.
56
Důležité Po pěkné kolmici za obranu pálí z úhlu Bakoš, ale gólmana Hrušku střelou z úhlu nepřekonal. Plzeň získává alespoň rohový kop.
57
Po rohu vzniká před domácí svatyní velký zmatek. Příbramská obrana musí blokovat rychle za sebou několik střel, které přicházejí zpoza pokutového území. Vše završuje Limberský pumelicí vysoko nad.
58
Po dalším rohu Plzně chaos v domácí obraně nenastal, a tak se Příbram podívá také na útočnou polovinu hřiště.
60
O fotbalovou atmosféru na příbramském stadionu se i nadále starjí především fanoušci Plzně.
61
Důležité Jiráček trestuhodně zahazuje vynikající příležitost. Za obranou Příbrami se najednou objevuje s míčem u nohou Bakoš a postupuje ze strany sám na bránu. Náhle ovšem překvapivě nahrává do strany Jiráčkovi, který pas zřejmě nečekal a posílá míč hodně mimo branku.
63
Petržela podniká jeden z mnoha sprintů podél pravé postranní čáry a nakonec získává roh.
64
Centr Horvátha letí na přední tyč, domácí odkopávají balon do autu a mohou se chystat na další centr do pokutového území.
64
Karty Žlutou kartu dostal Daniel Tarczal (Příbram)
65
Ale i další hrozbu v podobě prudkého centru domácí zvládli vyřešit a už spěchají do útoku. Ten zastavuje faul Plzně u půlící čáry.
65
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Horváth (Plzeň)
66
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Wágner, nahradil ho Daniel Huňa.
67
Rozdrnčelo se břevno příbramské branky! Po pěkné akci a chytré přihrávce Koláře do běhu do něj pálí prudkou ranou Rajtoral.
68
Důležité Góly Petr Jiráček (Plzeň) vstřelil gól. Příbram - Plzeň 0:2
Plzeň střílí uklidňující druhý gól po pěkné kombinaci: Rezek se obtáčí s míčem před šestnáctkou a všímá si nabíhajícího Jiráčka. Hostující záložník uniká svému strážci Klesovi a střílí přesně k pravé tyči.
69
Počet diváků 3 287 (42 % z kapacity 7 900)
70
A Plzeňští hrají ve velké pohodě, drží míč a chce Příbrami dokázat, že se dnes bude radovat z vůbec prvního vítězství na jejím hřišti.
72
Před plzeňskou bránu letí vysoký centr, který s přehledem sbírá ze vzduchu gólman Pavlík.
74
Hosté se v případech útočných výpadů Příbrami dobře brání. Nic nenasvědčuje tomu, že by domácí měli vstřelit byť jen kontaktní gól.
75
Horváth rozehrává přímý kop na krátko, ale míč se k němu brzy vrací. Napodruhé tedy raději volí centr před bránu, ale poslal míč moc daleko. Balon bez problémů chytá brankář Hruška.
77
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Zdeněk Koukal, nahradil ho Matěj Štochl.
78
Plzeňský bek Rajtoral si troufá i v útočných akcích. Poté, co nastřelil břevno, se nyní pokouší kličkovat a nasadit protihráči "jesličky", ale soupeř se oklamat nenechal.
79
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Michal Ďuriš.
80
Po většinu času se hraje na polovině Příbrami, Plzeň se snaží co nejdéle kombinovat.
81
Ojedinělý útočný výpad domácích končí autovým vhazováním, které ale vede jen k tomu, že míč opět chytá ve vzduchu Pavlík.
82
Důležité Góly Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Příbram - Plzeň 0:3
Plzeň se při dalším protiútoku nemýlí: nový muž na hřišti Ďuriš má dost prostoru, ze strany k němu sice přibíhá obránce, ale tomu se zvládá vyhnout a přesně umístěnou střelou k levé tyči zvyšuje na rozdíl tří branek.
85
Příbram už zřejmě složila zbraně, někteří její fanoušci opouštějí stadion.
87
Důležité Ďuriš se zase řítí za obranu Příbrami, ale přihrávka je na něj v tomto případě moc dlouhá, a tak před šestnáctkou odkopává míč ve skluzu gólman Hruška.
88
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Michal Krmenčík.
90
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Martin Sladký.
90
Pilík se vydává s míčem dopředu, ale hostující obrana ho o nšj včasným napadáním připravila.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:3.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-5-1)

22 Hruška
Hruška
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
Nohýnek
o hráči
Pleško
o hráči
10 Klesa
Klesa
o hráči
Tarczal
o hráči
12 Videgla
Videgla
o hráči
46. min Ricka o hráči
23 Koukal
Koukal
o hráči
77. min Štochl o hráči
Wágner
o hráči
66. min Huňa o hráči

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Ševinský
o hráči
Bystroň
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
88. min Krmenčík o hráči
Jiráček
o hráči
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
79. min Ďuriš o hráči
17 Rezek
Rezek
o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
90. min Sladký o hráči

Rozhodčí: Matějek - Mencl, Pospíšil
Počet diváků: 3 287 (42 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

21. dubna 2019 17:00Příbram–Plzeň 1:1
11. listopadu 2018 15:00Plzeň–Příbram 1:1
18. února 2017 18:45Plzeň–Příbram 1:0
12. srpna 2016 18:00Příbram–Plzeň 0:3
6. března 2016 18:15Plzeň–Příbram 4:0
13. září 2015 18:30Příbram–Plzeň 0:4
30. května 2015 17:15Plzeň–Příbram 5:2
26. července 2014 17:00Příbram–Plzeň 2:2
1. prosince 2013 19:00Plzeň–Příbram 2:0
26. července 2013 20:15Příbram–Plzeň 2:4
19. dubna 2013 20:45Plzeň–Příbram 2:0
7. října 2012 17:35Příbram–Plzeň 1:0
9. května 2012 18:00Plzeň–Příbram 5:0
27. listopadu 2011 17:00Příbram–Plzeň 2:1
15. dubna 2011 20:15Příbram–Plzeň 0:3
26. září 2010 17:00Plzeň–Příbram 2:1
8. dubna 2010 17:00Příbram–Plzeň 1:1
31. března 2010 18:00Plzeň–Příbram 1:0
24. března 2010 17:30Plzeň–Příbram 3:1
12. září 2009 16:00Příbram–Plzeň 1:0
14. března 2009 17:00Plzeň–Příbram 0:0
14. září 2008 17:00Příbram–Plzeň 2:2
3. prosince 2006 17:00Plzeň–Příbram 2:0
30. července 2006 17:00Příbram–Plzeň 1:1
9. dubna 2006 17:00Příbram–Plzeň 2:0
23. října 2005 15:00Plzeň–Příbram 2:1
4. dubna 2004 17:00Příbram–Plzeň 2:1
27. září 2003 17:15Plzeň–Příbram 0:4
27. ledna 2002 12:15Příbram–Plzeň ?:?
6. května 2001 16:30Příbram–Plzeň 3:1
29. října 2000 14:30Plzeň–Příbram 1:1