Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
Góly:

Žluté karty:
28. L. Zejdler
Žluté karty:
41. M. Škoda, 62. M. Nešpor, 90. M. Sedláček

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 3 185 (18 % z kapacity 17 372)

Online reportáž
komentoval: Matěj Vlček

Hezký večer u sledování on-line reportáže ze zápasu 24. kola první fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a Bohemians 1905.
Domácím se zatím na jaře nedaří, vyhráli pouze jednou, a to doma nad Mladou Boleslaví. Naposledy prohráli v Hradci Králové. "Už je to za námi, ale výhra by nám pomohla," uvědomuje si obránce domácích Radim Řezník.
Zato bojovným hostům se v jarní části daří nad očekávání. Padli pouze doma s Jabloncem a vyšplhali se až na šesté místo tabulky.
Ve snaze získat další body budou hostům chybět zkušení ofenzivní borci Hartig s Kaufmanem. Zato Baník vyrukuje na Bohemians v plné síle.
1
Začal první poločas utkání Ostrava - Bohemians 1905
1
Baník na hosty vlétl, vybojoval si hned i roh, ale Zejdlerův centr hostující obrana odvrátila.
3
Po pravé straně se protlačil Kraut, jeho centr sebral Nikl, ale ostravský útočník dobrým presinkem vybojoval roh.
4
Po rohu míč poskakoval v malém vápně, tlačil se k němu Bolf, ale Bartek ho k zakončení nepropustil.
4
Baník chce soupeře přikovat k brance hned od začátku. Po Frejlachově centru zleva napálil odražený míč Greguš, ale mířil hodně mimo.
5
Osmělili se i hosté. Sedláček s Nešporem vydřeli roh, míč se po Krausově centru zdrhl na přední tyči, ale Řezník jej nakonec dopravil do bezpečí.
8
Dvě hlavičky Nevese asi třicet metrů od vlastní brány nepustily Bohemians dopředu. Na snědého stopera si nepřišli Škoda ani Bartek.
10
Baník kombinuje na vlastní polovině, jeho ataky už nejsou tak přímočaré jako v samotném úvodu.
11
Prapor domácích pozvedl Hušbauer. Prošel až před vápno krásným slalomem, ale pak se trapně pokoušel nafilmovat faul Nikla. Může být rád, že ho rozhodčí ušetřil žluté karty.
12
Důležité Zejdler přistrčil Krautovi, ten vypálil zpoza vápna a Sňozík jeho bombu raději jen přizvedl na roh.
14
Neves se po rohu ocitl u pravé lajny, povedlo se mu odcentrovat, jenže jen do Sňozíkových rukavic.
16
Greguš honem vysouval Krauta, před ním míč na pravém křídle sebral Nikl.
18
Ke Šmejkalovi se odrazil míč za polovinou hřiště, jeho úprk zarazil nedovolený skluz Cseha. Baník ale ze standardky bránu hostů neohrozil.
19
Škoda cpal míč na rozeběhnutého Nešpora, který se však ocitl v obležení tří bránících hráčů a Neves znovu získává balón pro Ostravu.
21
Hosté se snaží k Daňkovi dostat hlavně vysokými nákopy. Vzdušné souboje však zatím vyhrávají urostlí ostravští stopeři. Teď Škoda ve vzduchu fauloval i pomenšího Greguše.
23
Frejlachův pas za obranu taktak dostihl Šmejkal, jehož centr však k nabíhajícímu Krautovi nedoletěl.
24
Zejdlerův centr ztečoval za brankovou čáru Rychlík. Po rohu vznikl závar, Sňozík však stihl na zemi popadnout míč, který mu vypadl z rukavic. Ještě k tomu ho Bolf kopl do ruky a píská se faul.
25
Bartek se odhodlal ke křížné přízemní střele. Daněk zřejmě míč neviděl, skočil pozdě, ale stejně zasahovat nemusel - balón proskákal asi dva metry od jeho pravé tyče.
27
Po dlouhém Řezníkově autu se k míči vůbec nedostal Frejlach. Greguš sice ano, ale z vápna napálil jen Cseha.
28
Karty Žlutou kartu dostal Lukasz Zejdler (Ostrava)
29
Na protilehlé tribuně je roztažen obrovský transparent ostravských fandů s nápisem "Primátor je lhář."
30
Náznaky nadějných baníkovských akcí. Varadiho zpětná hlavička po Krautově centru patičkou nikoho ze spoluhráčů nenašla. Pak centroval i Varadi osobně, ale míč lapil Sňozík.
32
Varadi se pokoušel sklepnout vysoký míč volnému Krautovi, ale pořádně na něj nedoskočil a balón doskákal jen za brankovou čáru.
33
Důležité Kraus se po Sedláčkově přistrčení ocitl na levé straně vápna tváří v tvář Daňkovi. Snažil se vypálit pod břevno, ale ostravský gólman reflexivně vyráží.
35
Nešpor zleva pěkně kroutil centr Škodovi, ale jeho kolega z útočné dvojice se i na malém vápně ještě pokoušel o zpracování a míč mu utekl.
37
Teď si oba útočníci hostů vyměnili role, ale ani Nešpor si míč po Škodově hlavičce nezpracoval. Byl však v těžší pozici, tísněn Bolfem a zády k brance.
38
Další pěkná Sedláčkova přihrávka, tentokrát dlouhý pas na Nešpora. Ten předběhl u pravé lajny Nevese a nechal se faulovat.
39
Neves své zaváhání napravil, centr z trestného kopu odhlavičkoval na roh.
39
Sedláčkův centr z rohu se hezky stáčel na zadní tyč, v chumlu hráčů vyskočil nejvíc Cseh, ale hlavičkoval mimo. Byl sice blízko u branky, ale k míči se neprocpal tak blízko, aby mohl skórovat.
40
Hezká kombinace vzduchem na jeden dotek mezi Gregušem a Frejlachem nic nepřinesla, pro míč si doběhl Sňozík.
41
Karty Žlutou kartu dostal Milan Škoda (Bohemians 1905)
Útočník hostů nedodržel při rozehrávání standardky na vápně Baníku předepsanou vzdálenost.
42
Greguš důrazně odzbrojil Škodu, nasměroval míč na Varadiho, který už centroval ze záklonu a z brankové čáry, a tedy nepřesně.
44
Frejlach se uvolnil asi třiadvacet metrů od branky, vystřelil, jenže jen slabě do středu branky.
45
Bolf pouštěl míč do autu před Nešporem, mladý forvard mu sice stihl míč vykopnout, ale jen do autu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Bohemians 1905
46
Greguš hned po rozehrání vyslal dlouhý míč na pravé křídlo, jenže za balónem běžel pouze bránící Rychlík.
47
Nešporovi poskočil míč na drnu. Trefil proto míč jen holení a Daněk může místo vybíhání na centr jen vykopávat od brány.
48
Škoda se držel hesla "Když nevíš, co s míčem, vystřel." Tenhle pokus si ale mohl ušetřit, balón trefil hodně zle a slaboučká střela se dokutálela několik metrů mimo.
49
Rychlík po Sedláčkově přiťuknutí centroval z levého rohu vápna, Nešpor v souboji míč hlavou jen lízl. Daněk si tedy na míč vyskočil a stihl ho udržet ještě na hrací ploše.
50
Kotel ostravských fans křepčí se světlicemi.
51
Baník se na delší dobu usadil na své útočné polovině. Varadi pronikl po pravém křídle, odcentroval a k hlavičce se prodral Šmejkal. Střílel ovšem "rybičkou", skoro zády k brance a podle toho střela vypadala - šla nad.
52
Důležité Šmejkal znovu v akci. Jeho centr propadl až k Varadimu, ránu ostravského kapitána tečoval Rychlík, ale i tak byl Sňozík u své levé tyče včas.
53
Důležité Horké chvilky pro Bohemians pokračují. Tentokrát centroval Varadi, nejvýše se ve výskoku na malém vápně dostal Kraut, jenže z dobré pozice mířil jen do Sňozíkových rukavic. Mířit jen o trochu přesněji, asi by to byl gól.
55
Varadi se zamotal na polovině hřiště do kliček a v tísni jen míč posunul skluzem do autu. Jinak už hrozil protiútok hostů.
56
S pyrotechnikou teď dovádí i hostující rowdies.
57
Po faulu Jindřiška na Krauta domácí rozehráli nakrátko, k míči se znovu dostal Kraut, jenže jeho střela zpoza vápna ke Sňozíkovi vůbec nedoletěla. Následně byl faulován Nikl a hosté si mohou vydechnout.
58
Nešpor na přední tyči prodlužoval Sedláčkův roh, jenže balón jen proletěl skrz šestnáctku.
59
Hušbauer si zaběhl za obranu na Varadiho aut, jenže jeho centr akrobaticky odhlavičkoval Cseh.
61
Další pěkná akce Hušbauera s Varadim, jenže na centr druhého jmenovaného nedoskočil na zadní tyči Šmejkal. Baník je teď každopádně hodně aktivní.
62
Karty Žlutou kartu dostal Martin Nešpor (Bohemians 1905)
Útočník hostů po odehrání narazil do Nevese, až se domácí stoper odkutálel za pomezní čáru.
63
Důležité Další gólovka Baníku. Po Řezníkově centru se na malém vápně ocitl samotinký Frejlach, jenže si balón nepochopitelně zpracovával a na dlouhou nohu už branku minul. Ještě předtím míč promáchl Šmejkal.
64
Důležité Hosté odpověděli skvěle - útokem. Po Rychlíkově centru Nešpor rozhodil Daňka, jemuž míč vypadl, a Bartek mohl střílet do poloprázdné brány. Radost mu překazil obětavý skluz Zejdlera.
66
Další dva Varadiho centry do šestnáctky. Ani Kraut, ani Šmejkal se ale k zakončení neprodrali.
67
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel David Bartek, nahradil ho Jan Štohanzl.
69
Rychlík si začal na agilního Varadiho dávat bedlivější pozor a dvakrát ho důrazně oddělil od míče.
70
Oba týmy si zřejmě spletly fotbalové utkání s leteckým dnem. Dlouhou pasáž, kdy míč neustále létal vzduchem, utnul Sedláčkův faul na Hušbauera.
71
Počet diváků 3 185 (18 % z kapacity 17 372)
72
Sedláček znovu posílal před Daňka nadějný centr, ale ostravský brankář tentokrát vyběhl jistě a míč třímá v rukavicích.
73
Varadi se prosadil ve vzduchu, ale jeho hlavička po Hušbauerově centru letěla ke Sňozíkovi uctivým obloučkem a žádné nebezpečí neznamenala.
74
Důležité Daňkův skluz na poslední chvíli zarazil samostatný nájezd Škody. Útočník hostů však byl po Nešporově prodloužení v ofsajdu, jehož si asistent rozhodčího nevšiml.
75
Frejlach poslal z přímého kopu střílený centr, jenže proletěl bez dotyku přímo ke Sňozíkovi. Ten ani nemusel padnout na zem, aby balón lapil.
76
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Martin Nešpor, nahradil ho Aziz Ibragimov.
76
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Dominik Kraut, nahradil ho Robert Zeher.
77
Varadi prostrčil na Řezníka, jenže jeho centr nebyl dost vysoký, aby Cseha přeletěl. Za stoperem Bohemians už číhal volný Zeher.
79
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Zdeněk Šmejkal, nahradil ho Antonín Fantiš.
80
Zeher před šestnáctkou hostů skákal sám na vysoký míč, ale jeho prodloužení nepřineslo nic než závar. Ten si však hosté způsobili sami, nikdo z domácích se za balónem nehnal.
81
Na poslední chvíli ukopl před Škodou Neves. Jinak by se hostující forvard znovu hnal rovnou na Daňka.
83
Neves opět jistý v defenzivě, tentokrát v exotickém duelu přetlačil Ibragimova.
83
Zeher se hezky prosmýkl mezi dvěma beky, nadechl se k sólu, míč si však předkopl a Nikl stačil zasáhnout. Zeher mohl přihrát, spoluhráči se mu nabízeli na křídlech.
85
Rychlé Sňozíkovo vyhození po Zejdlerově centru přineslo rychlý brejk. Moravec vysunul Ibragimova, tomu je máván ofsajd. Tentokrát se ale mohou cítit poškozeni hosté, jejich útočník v době přihrávky za obranou Baníku nestál.
86
Sedláček si vymodlil faul na levém křídle asi třicet metrů od ostravské svatyně a sám se staví k rozehrání standardky.
87
Nakonec rozehrál Kraus, avšak jeho centr odvrací hned první bránící hráč.
88
Škoda nabídl míč Moravcovi, jeho centr ale díky Nevesově hlavičce k nikomu z hostů nedoletěl.
89
Neves odhlavičkoval dlouhý míč jen k Ibragimovovi, ale jeho postup z druhé vlny zarazil vrátivší se Greguš.
90
Karty Žlutou kartu dostal Michal Sedláček (Bohemians 1905)
90
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Frejlach, nahradil ho Martin Lukeš.
90
A ostravský ex-kapitán hned fauloval ve výskoku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.
90
Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek sobotního večera.

Sestavy a rozestavení

logo FC Baník Ostrava Ostrava (4-3-3)

30 Daněk
Daněk
o hráči
Řezník
o hráči
5 Bolf
Bolf
o hráči
2 Neves
Neves
o hráči
12 Zejdler
Zejdler
o hráči
Frejlach
o hráči
90. min Lukeš o hráči
11 Greguš
Greguš
o hráči
Hušbauer
o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
27 Kraut
Kraut
o hráči
76. min Zeher o hráči
Šmejkal
o hráči
79. min Fantiš o hráči

Bohemians Praha 1905 - logo Bohemians 1905 (4-4-2)

Sňozík
o hráči
Jindřišek
o hráči
27 Cseh
Cseh
o hráči
7 Nikl
Nikl
o hráči
Rychlík
o hráči
5 Bartek
Bartek
o hráči
67. min Štohanzl o hráči
17 Kraus
Kraus
o hráči
Sedláček
o hráči
16 Moravec
Moravec
o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči
14 Nešpor
Nešpor
o hráči
76. min Ibragimov o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Marek, Nádvorník
Počet diváků: 3 185 (18 % z kapacity 17 372)

Vzájemné zápasy

24. dubna 2019 17:00Ostrava–Bohemians 1905 1:0
8. prosince 2018 15:00Ostrava–Bohemians 1905 2:0
13. srpna 2018 18:00Bohemians 1905–Ostrava 0:1
14. dubna 2018 16:30Ostrava–Bohemians 1905 2:0
13. října 2017 20:15Bohemians 1905–Ostrava 2:1
7. května 2016 15:30Ostrava–Bohemians 1905 1:2
21. listopadu 2015 17:00Bohemians 1905–Ostrava 3:1
10. dubna 2015 20:15Bohemians 1905–Ostrava 0:2
27. září 2014 15:00Ostrava–Bohemians 1905 1:0
28. března 2014 20:15Bohemians 1905–Ostrava 0:0
14. září 2013 15:00Ostrava–Bohemians 1905 1:3
5. března 2012 18:00Bohemians 1905–Ostrava 0:1
27. srpna 2011 17:00Ostrava–Bohemians 1905 0:1
16. dubna 2011 18:20Ostrava–Bohemians 1905 0:0
26. září 2010 17:00Bohemians 1905–Ostrava 1:1
26. dubna 2010 17:30Bohemians 1905–Ostrava 0:1
24. října 2009 16:00Ostrava–Bohemians 1905 3:1
17. května 2008 15:00Ostrava–Bohemians 1905 2:0
5. srpna 2007 17:00Bohemians 1905–Ostrava 0:2
6. dubna 2003 16:30Ostrava–Bohemians 1905 2:0
15. září 2002 16:30Bohemians 1905–Ostrava 2:1
22. března 2002 16:30Bohemians 1905–Ostrava 0:4
23. září 2001 16:30Ostrava–Bohemians 1905 1:1
15. dubna 2001 16:30Bohemians 1905–Ostrava 2:0
1. října 2000 16:30Ostrava–Bohemians 1905 1:1

Najdete na iDNES.cz