Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 4. prosince 2020 Barbora
Góly:
20. P. Horváth (pen.)
Góly:
30. A. Kerič

Žluté karty:
7. J. Navrátil, 34. P. Horváth, 45. D. Limberský
Žluté karty:
33. L. Vácha, 50. R. Kelič, 70. A. Kerič, 88. J. Fleišman, 90. J. Nezmar

Červené karty:
90. J. Navrátil
Červené karty:

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 6 859 (59 % z kapacity 11 722)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Příjemný večer, na plzeňských Štruncových sadech se v rámci 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže proti domácímu týmu představí Liberec. Průběh utkání, které má výkop v 18:20, můžete sledovat v on-line reportáži.
Severočechům se v Plzni daří, naposledy zde prohráli před devíti lety. Svoji sérii budou chtít prodloužit, zdá se, že po nepříliš povedeném vstupu do sezony se mužstvo pod novým trenérem Radou zvedá. Budou to mít dnes ale těžké, Plzeň je totiž v lize suverénní, tabulce vládne s devítibodovým náskokem.
Domácím bude chybět zraněný brankář Pavlík. Hosté se budou muset obejít bez Holeňáka, který nemůže hrát kvůli čtyřem žlutým kartám, a zraněného Vulina.
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Liberec
Výkop měli domácí.
2
Z pravé strany centroval domácí Petržela, za dlouhým míčem musel Rezek až k postranní čáře. Podařilo se mu ale vrátit míč před vápno, odkud střílel Limberský. Jeho přízemní střela byla tečovaná a prolétla metr vedle pravé Bičíkovy tyče.
3
Plzeňští fotbalisté zahrávali dva rohové kopy, Liberec se ubránil.
4
Hostující Gebre Selassie usměrnil dlouhý míč do vápna ke Štajnerovi, tomu se ale odcentrovat nepodařilo.
6
Na polovině hřiště byl Keričem faulován Petržela. Následný Horváthův centr mířil do vápna na Navrátila, který na míč ale hlavou nedosáhl a před koncovou čárou ho chytil rukama. Inkasuje za to žlutou kartu.
7
Karty Žlutou kartu dostal Jakub Navrátil (Plzeň)
za zmíněné chycení míče.
9
Domácí Kolář vybojoval míč a pronikal s ním po pravé straně. Před šestnáctkou ho předal Petrželovi, jeho centr před bránu ale neprošel.
11
Po centru Horvátha z rohového kopu zůstali před bránou zaklesnutí Nezmar s Radou, který navíc zasedl míč. Rozhodčí nařídil odkop od brány.
12
Před libereckým vápnem fauloval Nezmar domácího Bakoše, Plzeň bude kopat přímý kop z výhodné pozice.
13
Horváthův centr ale před bránou odvrátil Nezmar.
14
Z pravé strany pronikal do pokutového území Liberce domácí Petržela, nakonec se ale ukličkoval a o míč přišel.
15
Hostující Štajner po špatném zpracování přišel o míč a dopředu tak pospíchal středem hřiště Rezek. Z dvaceti metrů pak vypálil levačkou, ale bránu vysoko přestřelil.
17
Domácí Horváth si pěkně zpracoval míč do běhu a z pravé strany se pokoušel projít do vápna, v souboji s obráncem upadl a hodně se rozčiloval na pomezního sudího, že neodpískal faul.
18
Důležité Po Štajnerově přiťuknutí se do nezformované obrany Plzně řítil Kerič. Uplatnil svoji rychlost a dostal se přes Limberského, to už byl ale v tísni a jeho přihrávku z praév strany před bránu zlikvidoval brankář Krbeček.
19
Důležité Plzeň bude kopat pokutový kop! Liberecký Gecov fauloval Petrželu.
20
Důležité Góly Pavel Horváth (Plzeň) proměnil pokutový kop. Plzeň - Liberec 1:0
Proti umístěné a prudké ráně plzeňského kapitána byl brankář Bičík bez šance.
21
Štajnerův centr před bránu z přímého kopu byl odvrácen.
23
Domácí Rada ze středu hřiště uviděl na levé straně nabíhajícího volného Rezka, který ještě stihl od koncové čáry odcentrovat. U bližší tyče ale míč odvrátil Nezmar, který dnes hraje na nezvyklém postu stopera.
25
Plzeňští fotbalisté zakombinovali na pravé straně, následný Petrželův centr odvrátil před Bakošem hostující Nezmar.
26
Míč po Bičíkově dlouhém výkopu si na prsou zpracoval Rada, mohl si vybrat, komu přihraje, nakonec však rozehrál nepřesně do zámezí.
28
Důležité Pěkná akce domácích. Na levé straně si vyměnili míč Horváth s Kolářem, po jehož střílené přihrávce se Liberec ubránil pouze za cenu rohového kopu.
29
Rohový kop zahrávali také hosté. Centr do vápna byl odvrácen, na pravé straně se ale k míči ještě dostal Breznaník. Přes Limberského ale neprošel.
30
Důležité Góly Andrej Kerič (Liberec) vstřelil gól. Plzeň - Liberec 1:1
Z pravé strany se do vápna prodíral Bosančič, jeho prudká rána byla ale sražená. Míč se však dostal k Váchovi, který centrem za obranu našel u zadní tyče volného Keriče, jenž zblízka překonal brankáře Krbečka.
31
Důležité Hned po inkasovaném gólu postupovali Plzeňští do rychlého útoku, po převzetí míče byl na hranici vápna faulován Rajtoral, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
32
Důležité Další rychlý útok Plzně do otevřené obrany měl skončit gólem! Z levé strany prošel do vápna Rajtoral a předložil výtečnou přihrávku před odkrytou bránu nabíhajícímu Bakošovi, který z metru trestuhodně minul.
33
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Vácha (Liberec)
34
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Horváth (Plzeň)
35
Mezi domácí obránce postupoval liberecký útočník Kerič, míč mu ale utekl.
36
Na levé straně byl před vápnem Keličem faulovaný Bakoš.
37
Následný Rezkův centr ze standardní situace odvrátili hostující obránci.
38
Přihrávku do vápna dostal liberecký Štajner, tísněn dvěma obránci ale nic vymyslet nedokázal.
39
Horváth na vlastní polovině vybojoval míč a pak ho dlouhým pasem poslal za obranu na nabíhajícího Bakoše. Ten nakonec v souboji s obráncem neuspěl.
41
Z pravé strany chtěl do pokutového území Liberce s míčem projít Kolář, ubránil ho Fleišman.
42
Domácí Limberský posílal před bránu míč z levé strany, před nabíhajícím Rezkem ale hostující obránci odvrátili na rohový kop.
43
Důležité Rezkův centr od rohového praporku chtěl liberecký brankář Bičík vyboxovat před sebe, míč ale předložil Bystroňovi, který byl však z nabízené šance překvapený. Jeho nepříliš prudký pokus z první byl zblokován.
45
Karty Žlutou kartu dostal David Limberský (Plzeň)
za faul na rozběhnutého Štajnera.
45
Domácí mohli udeřit z rychlého brejku. Stoper Nezmar v pokutovém území podcenil střílenou přihrávku z pravé strany a usměrnil míč pouze k Bakošovi, který se pak ze záklonu neprosadil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Liberec
47
Hostující Vácha hledal za obranou domácích Keriče, ten byl však v ofsajdu.
49
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel David Limberský, nahradil ho Petr Jiráček.
50
Prudká střela z dálky domácího Rady mířila vysoko nad.
50
Karty Žlutou kartu dostal Renato Kelič (Liberec)
za faul na Petrželu.
51
Důležité Z třiceti metrů vypálil levačkou nádherně Bystroň, jeho prudká rána přeletěla metr na břevnem Bičíkovy brány.
53
Napadající Petržela dotíral u postranní čáry na rozehrávajícího Fleišmana, ale neúspěšně. Míč se od něj odrazil do zámezí.
55
Důležité Z levé strany se do pokutového území Plzně prodral Breznaník, přihrál dobře před bránu Keričovi, ten byl ale tísněn a zakončit nedokázal. Usměrnil však míč ještě do střelecké pozice Bosančičovi, který místo střely volil přihrávku ještě do strany. Jenže nepřesnou.
56
Nezmarova střela z dálky byla hodně nepřesná.
58
Liberečtí se zatím ve druhé půli dobře brání a nepouští Plzeň do nebezpečné kombinace.
59
Na pravou stranu šestnáctky si pro přihrávku seběhl Kolář, před bránu míč ale neprocpal.
60
Po levé straně pronikal Jiráček, zbrzdit ho musel Vácha.
61
Po Rajtoralově vhození míče z pravé strany byl 28 metrů před bránou Fleišmanem faulován Petržela.
62
Centr z přímého kopu mířil na zadní tyč, Liberečtí se ale ubránili. Následný další nákop do šestnáctky hostí mířil na Koláře do ofsajdu.
63
Plzeň si teď vytvořila souvislejší tlak. Rohový kop zahrával z levé strany Horváth, do zakončení se tlačili Bystroň a Bakoš, ale slabý pokus doprostřed brány Bičík kryl.
64
Pěknou a skvěle načasovanou přihrávku poslal hostující Štajner na rozběhnutého Keriče, chorvatský útočník postupoval do vápna, na poslední chvíli stačil zasáhnout vracející se Rajtoral.
66
Důležité Pěkná akce domácího Petržely! Rychlonohý fotbalista prošel z vlastní poloviny až do pokutového území, kde si míč připravil ke střele. Jeho prudký pokus levačkou ale mířil nad.
67
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Michal Ďuriš.
68
Důležité Hostující Breznaník vyslal od půlící čáry parádní přihrávku po zemi na nabíhajícího Štajnera, který mohl postupovat sám dál do vápna, ale nakonec z dvaceti metrů z dobré pozice vypálil nepřesně.
70
Karty Žlutou kartu dostal Andrej Kerič (Liberec)
71
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Miloš Bosančič, nahradil ho Petr Papoušek.
72
Počet diváků 6 859 (59 % z kapacity 11 722)
73
Střídající Ďuriš si vyměnil míč s Rajtoralem, který mu poslal přihrávku do vápna. Ta byla ale příliš dlouhá.
74
Dlouhý míč, který směřoval na Rezka, do své náruče chytil dobře vyběhnutý brankář Bičík.
75
Důležité Po přiklepnutí od Ďuriše měl domácí Petržela na pravé straně spoustu prostoru, prošel až do vápna a od koncové čáry posílal ostrý centr před bránu. Žádný z jeho nabíhajících spoluhráčů míč netrefil a nakonec ho odvrátil Gebre Selassie.
76
Jiráčkovu prudkou přihrávku usměrnil Rezek do šestnáctky nabíhajícímu Ďurišovi, ten však v souboji s Nezmarem neměl šanci.
78
Horváthovu přihrávku v pokutovém území přebral Rajtoral, zbavil se bránícího Keliče, pak ale místo střely zblízka volil přihrávku na Ďuriše. Tu hosté vystihli a ubránili se i následnému rohovému kopu.
80
Dlouhý Radův míč sebral liberecký brankář Bičík.
82
Důležité Domácí Horváth si pětadvacet metrů od brány připravil míč na levou nohu a pak technickou střelou mířil k pravé Bičíkově tyči. Liberecký brankář skokem míč vyrazil, ale pouze k Rezkovi, který chtěl míč z akrobatické pozice z první uklidit do odkryté brány. Ale přestřelil.
83
Důležité Standardní situaci z velké dálky zahrával Horváth. Vysoký míč se snášel do pokutového území Liberce a nakonec se od břevna odrazil do zámezí.
84
Důležité Šanci měl také Liberec. Breznaník se dokázal uvolnit v pokutovém území a před vyběhnutým brankářem Krbečkem poslal míč na druhou stranu vápna, kde nabíhal Papoušek. Ten se do míče opřel pravačkou, odkrytou bránu ale přestřelil.
85
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho David Střihavka.
87
Tři metry před hranicí vápna byl Nezmarem faulován Ďuriš.
88
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Fleišman (Liberec)
za strkanice ve zdi při přímém kopu.
88
Důležité Z přímého kopu střílel Horváth, jeho technickou i dostatečně prudkou střelu k tyči vyrazil Bičík na rohový kop.
89
Liberec se následně se štěstím ubránil i rohovému kopu.
90
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Andrej Kerič, nahradil ho Radek Dejmek.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Horváthův zakroucený centr při stupňujícím se tlaku Plzně sebral ze vzduchu brankář Bičík.
90
Domácí fotbalisté posílají dlouhé nákopy do pokutového území Liberce.
90
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Michal Breznaník, nahradil ho Michal Zeman.
90
Karty Červenou kartu dostal Jakub Navrátil (Plzeň) a musí opustit hřiště.
Plzeňský obránce je pár vteřin před koncem zápasu vyloučen po druhé žluté kartě. Na polovině hřiště stáhl pronikajícího protihráče poté, co zbytečně přišel o míč.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
90
Karty Žlutou kartu dostal Jan Nezmar (Liberec)

Sestavy a rozestavení

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

Krbeček
o hráči
Rajtoral
o hráči
Navrátil
o hráči
Bystroň
o hráči
Limberský
o hráči
49. min Jiráček o hráči
Petržela
o hráči
85. min Střihavka o hráči
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
4 Rada
Rada
o hráči
17 Rezek
Rezek
o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
67. min Ďuriš o hráči

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-4-2)

30 Bičík
Bičík
o hráči
Gebre Selassie
o hráči
2 Kelič
Kelič
o hráči
7 Nezmar
Nezmar
o hráči
Fleišman
o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
Bosančič
o hráči
71. min Papoušek o hráči
4 Gecov
Gecov
o hráči
Breznaník
o hráči
90. min Zeman o hráči
Štajner
o hráči
15 Kerič
Kerič
o hráči
90. min Dejmek o hráči

Rozhodčí: Adam - Chytil, Košec
Počet diváků: 6 859 (59 % z kapacity 11 722)

Vzájemné zápasy

23. listopadu 2018 18:00Liberec–Plzeň 1:1
30. července 2018 18:00Plzeň–Liberec 1:0
11. března 2018 17:15Plzeň–Liberec 2:2
9. září 2017 16:00Liberec–Plzeň 0:3
11. března 2017 17:45Plzeň–Liberec 1:0
10. září 2016 20:15Liberec–Plzeň 1:2
20. března 2016 15:45Liberec–Plzeň 0:1
26. září 2015 18:15Plzeň–Liberec 2:1
18. července 2015 19:15Plzeň–Liberec 2:1
22. března 2015 15:45Plzeň–Liberec 2:0
15. září 2014 19:00Liberec–Plzeň 1:1
29. března 2014 20:15Plzeň–Liberec 6:0
13. září 2013 20:15Liberec–Plzeň 1:1
26. května 2013 18:00Plzeň–Liberec 1:2
17. listopadu 2012 18:20Liberec–Plzeň 1:2
12. května 2012 17:30Liberec–Plzeň 0:0
30. července 2011 17:30Plzeň–Liberec 2:2
13. listopadu 2010 18:20Plzeň–Liberec 1:1
24. července 2010 18:15Liberec–Plzeň 2:3
6. března 2010 16:00Liberec–Plzeň 0:2
16. srpna 2009 17:00Plzeň–Liberec 2:3
28. února 2009 14:30Plzeň–Liberec 0:2
23. srpna 2008 17:00Liberec–Plzeň 1:1
16. března 2008 15:00Plzeň–Liberec 0:1
22. září 2007 19:00Liberec–Plzeň 2:0
6. května 2007 17:00Plzeň–Liberec 0:1
22. října 2006 17:00Liberec–Plzeň 4:1
17. dubna 2006 16:45Plzeň–Liberec 1:1
29. října 2005 18:00Liberec–Plzeň 2:0
22. února 2004 14:00Plzeň–Liberec 0:0
9. srpna 2003 17:15Liberec–Plzeň 3:1
1. dubna 2001 16:30Plzeň–Liberec 1:0
17. září 2000 16:30Liberec–Plzeň 2:0