Středa 29. ledna 2020, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Hezké odpoledne, vítejte u sledování reportáže z fotbalové ligy. Nováček v nejvyšší soutěži Hradec Králové dnes v 17.00 nastoupí proti Slavii. Průběh vám přineseme podrobně minutu po minutě.
Slávistický kouč Jarolím vrací po dvou zápasech do branky veterána Vaniaka, dvojkou na lavičce je finský gólman Jaakkola. Jarolím tak k zápasu nenominoval novou posilu Zlámala, který přišel před týdnem na hostování z Udine. Naopak náhradníkem na hradecké lavičce je Hanuš, jenž kterého na východ Čech pustila Slavia. Hanuš dostal ve Slavii šanci loni na podzim, ale nechytil se.
Po úvodních sedmi kolech jsou Hradečtí v tabulce jen o bod za Slavií. Sedm z osmi bodů získali doma, když v prvním kole skolili mistrovskou Spartu a také vicemistra z Jablonce.
Výkop zápasu se blíží, oba týmy přicházejí na trávník. Domácí mají bílé dresy, slávisté jsou v rezervní modré kombinaci.
1
Začal první poločas utkání Hradec Kr. - Slavia
Výkop mají slávisté.
1
Po čtyřiceti vteřinách si poprvé na míč sahá domácí gólman Lindr. Z branky si vyběhl pro dlouhý centr.
2
Hradečtí fotbalisté se po váhavé rozehrávce poprvé pouštějí dopředu. Na dlouhý pas nabíhá útočník Černý, předtím hlavou odvrací na rohový kop slávistický stoper Koubský.
3
Domácí kopou první roh, ale branku soupeře vůbec neohrozili. S centrem, který se snášel na bližší tyč, si slávisté snadno poradili.
4
Roh kope i Slavia. Levačkou kroutí míč před hradeckou branku záložník Černý, ale i teď vítězí obrana. Domácí zadáci vyhrávají hlavičkový souboj.
5
K hradecké brance míří další centr, opět z levé strany. Ale je příliš vysoký, padá až za břevno.
6
Do sólové akce se pouští šikovný domácí hráč Pilař. Motá kličky před pokutovým územím Slavie, ale o míč přichází. Když poněkolikáté zasekl, dal si ho daleko od nohy.
7
Po levé straně uniká domácí záložník Fischer, dostává se až ke koncové lajně, ale ještě stíhá odcentrovat. Jenže míč jen prosviští kolem branky a dál na pravou stranu, nikdo z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl.
8
Na pravé straně se probíjel slávistický záložník Koreš, ale sudí mu odpískal útočný faul.
10
Hradečtí fotbalisté se chystají na druhý roh v zápase, ale na jeho zahrání musí počkat. Ze slávistického kotle vylétla dýmovnice. Rozhodčí domlouvá pořadatelům.
11
Důležité Teď už může Pilař odcentrovat a hned je z toho velká šance, první v zápase. Pravačkou kroutí míč do pokutového území, přetažený centr letí ke vzdálenější tyči, kde jsou proti slávistickému beku Hubáčkovi hned dva hráči Dvořák a Kasálek. Druhý jmenovaný trkl míč vedle branky.
13
Zatímco hradečtí fotbalisté na hřišti nevyužili přímý kop z velké dálky, domácí fanoušci tleskali hasičům a pořadatelům, kteří stříkali vodu do slávistického sektoru.
14
I Slavia má druhý roh: po tečované střele z dálky. Tentokrát centroval z levé strany pravačkou Kisel, ale sudí odpískal útočný faul.
15
Důležité Obrovská šance Slavie! Krásnou individuální akci předvádí Jaroslav Černý, jde středem hřiště k hradecké branky, kličkami se vyhýbá protihráčům, protáhne se i kolem kapitána Wozniaka. Ovšem vybíhajícího gólmana Lindra nepřekoná, domácí gólman v pádu sráží míč na roh.
16
Ani třetí roh slávisté nevyužili.
19
Slávisté dobrým napadáním získali míč na pravé straně, vybojoval ho Milan Černý. Jenže pak sami slibnou možnost zahodili mizernou přihrávkou.
22
Zajímavá akce Slavie: po pravé straně pádí Milan Černý, centruje do pokutového území a oblouček padá na hruď záložníka Kisela. Ten si míč zpracovává a hned zakončuje, pravačkou pálí z otočky. Jenže trefuje jen clonící hradecké obránce.
24
Po Hubáčkově faulu na Fischera budou domácí zahrávat přímý kop z čtyřiadvaceti metrů. Slávistický gólman Vaniak si žádá tříčlennou zeď.
25
Přímý kop rozehrál Kocourek, volil přímou střelu levačkou, ale zbrkle trefil jen zeď. Od ní se míč odrazil na roh.
26
Ale ani po rohu domácí fotbalisté šanci neměli. Rozehráli ho nešikovně, sami se vytlačili od pokutového území a centr z hloubi pole už byl hodně nepřesný.
28
Důležité Domácí fanoušci pískají: mají pocit, že jim sudí upřel penaltu. Po dobrém centru Pilaře z pravé strany se k míči pár metrů před slávistickou brankou dostal Černý, bránit se ho snažil Koubský a došlo ke střetu. Sudí Černému ukázal, ať vstává.
30
Hradecký roh: na centrovaný míč vybíhal brankář Vaniak. Nezasáhl ho, míč proletěl dál. Nedosáhl na něj ani nikdo další.
32
Chvíli se nehraje. Po bolestivé srážce zůstal na trávníku ležet hradecký středopolař Fischer. Měl vyražený dech, pomáhali mu spoluhráči a pak i lékař. Po krátkém ošetření se vrátil do trávník.
34
Roh Slavie: centr Jaroslava Černého domácí snadno odvrátili.
37
Slávisté rozjeli protiútok, Koreš ale poslal do pravé strany na Vlčka těžkou přihrávku. Vlček sice míč dostihl, ale jeho slabý centr z pravé strany lapil gólman Lindr.
40
Před hradeckým záložníkem Kocourkem zasahuje brankář Vaniak. Vyběhl z branky, padl na trávník a míč skryl v rukavicích. Kocourek byl o krok pozadu.
43
Důležité Domácí fotbalisté se v závěru poločasu dostali do slibné situace: po zpětné přihrávce od brankové čáry se přes nedůrazné slávistické beky dostal k míči Dvořák, nataženou nohou dosáhl na přihrávku a zakončil těsně vedle.
44
Vzápětí kopal Hradec roh: centroval Pilař a k hlavičce se prosadil Chleboun. Jenže míč usměrnil kousek vedle slávistické branky.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Hradec Kr. - Slavia
46
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Martin Kasálek, nahradil ho Vlastimil Karal.
48
V úvodu druhého poločasu vybojovali slávisté roh na levé straně. Kopal ho Jaroslav Černý, míč se mu vzápětí vrátil, tak centroval znovu, ale Kiselova hlavička letěla hodně mimo branku.
51
Hradečtí fotbalisté zkoušejí projít po levé straně, ale získávají jen vhazování. Pilař nepřešel přes Čelůstku.
52
Důležité A najednou obrovská šance Hradce Králové! Domácí hráči vyhráli dva hlavičkové souboje po sobě, míč propadl k Pilařovi, jenž se pohotově otočil a pravačkou vystřelil, ač ho tísknil soupeř. Míč jemným obloučkem padal ke vzdálenější tyči a jen těsně ji minul.
53
Domácí vzápětí kopali roh, z něj nic nevytěžili, ale u míče zůstali. A z dálky napřáhl náhradník Karal, ale přestřelil.
54
Na druhé straně se k míči dostal Kisel, vypálil po zemi levačkou, ale ránu srazili hradečtí obránci. Hosté nezahrozili ani o chvíli později po rohu.
56
Domácí útočník Černý důrazným napadáním získal míč přímo v pokutovém území Slavia, vybojoval ho čistým skuzem. Lehce si ho postrčil a chtěl přihrát na hranici pokutového území Kocourkovi. Jenže to nebyla přesná přihrávka proti noze na střelu z voleje, Kocourek si musel míč zpracovávat a nevystřelil dobře.
59
Slávista Milan Černý ještě na vlastní polovině zachytil hradeckou rozehrávku a pustil se s míčem dopředu. Pronikl až k domácí šestnáctce, odcentroval, ale letící míč srazil hradecký stoper Chleboun na roh. Rohy přibývají, ale šance ne.
60
Ani tenhle roh se nepovedl... Žadná šance.
61
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Koubský (Slavia)
za faul na Dvořáka, když přeťal jeho brejk.
62
Po předchozím faulu zahrávali domácí přímý kop: k míči na pravé straně u rohu pokutového území se postavil Kocourek, ale levačkou pálil nad branku.
63
Další roh, tentokrát pro Hradec. Pro centrovaný míč si jde brankář Vaniak, ale má s ním velké starosti. Chytá ho vlastně až na třetí pokus a to skoro vleže. Nejdřív si ho jen lehce postrčil, ale to už padal na trávník, na druhý dotek už ho skoro měl a při třetím už ho pevně sevřel v rukavicích.
65
Slaboučký pokus slávistického obránce Čelůstky jde po zemi vedle hradecké branky. Přitom předchozí akce hostů byla zajímavá, na pravé straně se uvolnil Vlček, ale jeho centr ze strany domácí odvrátili.
66
A málem velká šance Slavie. Záložník Milan Černý si výborně počkal na pravé straně, v ofsajdu nebyl, pak potáhl míč směrem k pokutovému území a přihrál pod sebe nabíhajícím spoluhráčům. Jenže Vlček pustil míč za sebe, jenže nikdo další na prudkou přihrávku nedosáhl.
68
Z levé strany posílá střílený centr před hradeckou branku slávistický záložník Koreš. Míč chytá do náruče padající brankář Lindr.
70
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Janoušek (Hradec Kr.)
72
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Pavel Dvořák, nahradil ho Radek Hochmeister.
73
Počet diváků 6 000 (83 % z kapacity 7 220)
74
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Vlček, nahradil ho Jakub Hora.
77
Důležité Hradec kopal roh, na centr si vybíhal brankář Vaniak, míč chtěl pravou rukou vyboxovat, ale vůbec na něj nedosáhl. Naopak hradecký stoper Chleboun byl na správném místě, centr mu přistál na hlavě a zakončil. Ovšem trefil jen vybíhajícího Vaniaka do ramena.
78
Po dalším rohu už Hradec nezahrozil, ostrý střílený centr skončil v boční síti.
80
A další Chlebounova hlavička po dalším rohu, tentokrát hlavičkoval těsně vedle.
81
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Milan Černý, nahradil ho Petr Janda.
82
Důležité Jenže teď Chleboun chybuje, slávisté jdou rychle dopředu. Akci zakončuje střelou z hranice pokutového území střídající Hora, přízemní pokus likviduje Lindr.
83
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Pavel Černý, nahradil ho Tomáš Hájovský.
87
Slávistům se nabízela slibná pozice, šli rychle dopředu, po levé straně táhl míč Hora. Před pokutovým územím přihrál Jarolímovi, ale tomu míč při zpracování odskočil daleko od nohy.
89
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Štěpán Koreš, nahradil ho Bassirou Dembélé.
89
Hradečtí fotbalisté teď hrají v deseti, za postranní čárou sedí Pilař, je ošetřovaný, má zdravotní potíže.
90
Důležité Obrovská šance Hradce Králové! Kocourek kopal roh, první centr slávisté odvrátili, míč se k němu vrátil a druhý centr už našel přesně hlavu náhradníka Hochmeistra. Ten z hranice malého vápna nebezpečně hlavičkoval, míč skvěle vytáhl gólman Vaniak. Hradečtí ještě zůstali v náporu, ale další hlavička už šla nad.
90
Pilař je na posledních pár minut zpátky na hřišti.
90
Ještě v nastaveném čase zahrávali domácí přímý kop: postavil se k němu Kocourek a zvolil přímou střelu. Přízemní pokus bezpečně chytil gólman Vaniak.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Hradec Králové Hradec Kr. (3-4-3)

20 Lindr
Lindr
o hráči
25 Wozniak
Wozniak
o hráči
Chleboun
o hráči
Kasálek
o hráči
46. min Karal o hráči
Kocourek
o hráči
26 Fischer
Fischer
o hráči
Janoušek
o hráči
Poděbradský
o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
Dvořák
o hráči
72. min Hochmeister o hráči
Černý
o hráči
83. min Hájovský o hráči

logo SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Čelůstka
o hráči
2 Trapp
Trapp
o hráči
Koubský
o hráči
Hubáček
o hráči
Černý
o hráči
81. min Janda o hráči
Jarolím
o hráči
11 Kisel
Kisel
o hráči
21 Koreš
Koreš
o hráči
89. min Dembélé o hráči
7 Vlček
Vlček
o hráči
74. min Hora o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Vysloužil, Gallo
Počet diváků: 6 000 (83 % z kapacity 7 220)

Vzájemné zápasy

17. dubna 2017 17:30Slavia–Hradec Kr. 4:0
15. října 2016 15:00Hradec Kr.–Slavia 0:3
23. května 2015 17:15Hradec Kr.–Slavia 0:1
23. listopadu 2014 18:00Slavia–Hradec Kr. 1:1
26. května 2013 18:00Slavia–Hradec Kr. 3:0
18. listopadu 2012 17:00Hradec Kr.–Slavia 3:2
3. května 2012 18:30Slavia–Hradec Kr. 5:0
20. listopadu 2011 15:00Hradec Kr.–Slavia 1:1
3. dubna 2011 19:30Slavia–Hradec Kr. 0:0
12. září 2010 17:00Hradec Kr.–Slavia 0:0
16. února 2003 16:30Slavia–Hradec Kr. 4:0
29. července 2002 16:00Hradec Kr.–Slavia 1:1
17. února 2002 16:30Hradec Kr.–Slavia 0:0
11. srpna 2001 18:30Slavia–Hradec Kr. 4:0

Najdete na iDNES.cz