33. D. Tarczal
71. J. Hušbauer

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 5 072 (64 % z kapacity 7 900)

Vítejte ze stadionu U Litavky, kde v 15.00 začne utkání 1. kola první fotbalové ligy Příbram - Ostrava.

Utkábají se soupeři z posledního kola minulého soustěžního ročníku, Ostrava v květnu v Příbrami remizovala 1:1 a tento výsledek ji posunul až na třetí místo konečné tabuly.

Domácí nastupují se dvěma posilami, Jurdíkem ze Sparty a Riokou z Ostravy, v ostravské sestavě se objevují čerstvé příbramské posily Hušbauer, Šmejkal a Tomáš Pilík, branku severomoravského týmu bude hájit další nový hráč Daněk z Plzně, v poli se objevuje Frejlach z Liberce; na lavičce náhradníků usedne Fantiš, který rovněž přišel v létě z Příbrami.

Ostravští nastupují bez dvou potrestaných hráčů, ve 30. kole minulé ligy byl v Příbramni vyloučen Řezník a později disciplinárnbí komise potrestala také kapitána Lukeše za napadení protihráče v přerušené hře v závěru utkání. Lukeš zápas dohrál, ale jeho prohřešek uvedl delegát utkání do zápisu a navíc byl vidět na videozáznamu.

o hráči
61. min Wágner o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči
85. min Borek o hráči

o hráči
85. min Greguš o hráči
T. Pilík
o hráči
79. min Fantiš o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
Šenkeřík
o hráči
61. min Zeher o hráči

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Marek
Počet diváků: 5 072

Ostrava
1

Začal první poločas utkání Příbram - Ostrava

2

Domácí brankář Rondzik bez problémů stáhl centr z pravého křídla.

3

V sektoru ostravských fanoušků jsou preventibně odmontovány sedačky; je to reakce domácích na poslední zápas minulé ligy, kdy výtržníci z Ostravy v této části hlediště sedačky vytrhali a poničili.

4

Po zaváhání Neuwirtha se dostal k centru z pravého křídla domácí kapitán Huňa, ale Klesa z dobré pozice hlavičkoval mimo.

4

Domácí akci zakončil nepřesnou střelou Videgla.

7

Příbramští se po akci Šenkeříka ubránili za cenu odkopu.

10

Baník přebírá pomalu aktivitu. Teď zahrával rohový Frejlach, ovšem obrana Příbrami odolala.

11

Hra se rychle přesunula na druhou stranu. Pleškův přímý kop byl zblokován na roh, k němu se rovněž postavil Pleško. Svým centrem následně našel přesně hlavu Plašila. Ten z velmi nadějné pozice mířil vedle.

14

I když hra nemá přílišný spád, akce se objevují na obou stranách. Teď byl v nadějné Baník, ale opět mu chyběla přesnost. I proto jsme zatím neviděli střelu mezi tři tyče.

16

Nepřesnosti na obou stranách teď drží hru ve středu hřiště. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat se do šance.

17

Oba trenéři jsou na hranici svých území a snaží se zlepšit výkon svých svěřenců. Teď se více daří Martinu Hřídelovi z příbramské lavičky. Jeho tým se dostal dvakrát do velmi slibného náznaku šance.

20

Novic v příbramském dresu Jurdík se prosadil přes svého strážce na levé straně, ovšem poté pokazil přihrávku a bylo po akci.

22

Více ze hry mají přeci jen domácí. Více drží míc, ovšem bez efektu.

23

Rohový kop Příbrami, Klesa ho rozehrál nakrátko a je z toho jen odkop od branky.

24

Pikantní souboj. Pleško proti Šmejkalovi, dva kamarádi a nedávní spoluhráči proti sobě, vítězně z něj nevyšel ani jeden.

26

Pětadvacet minut za námi a stále jsme neviděli jediný střelecký pokus, který by mířil do branky. Neves se teď pokusil nahrát faul po rohovém kopu, ale marně.

28

Velká příležitost Pilíka z Baníku. Z malého vápna však hlavičkoval nad.

30

Štochl se teď nedohodl s brankářem Rondzikem, který si nevyběhl pro míč a Štohl musel na poslední chvíli zahrát na roh.

31

Daněk v brance Baníku vychytal ve vyložené šanci Klesu. Ten vpádu střílel na zadní tyč, ale Daněk jeho pokus skvěle zastavil

33
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Tarczal (Příbram)
Hodně ostrý zákrok záložníka Tarczala, když zajel oběma nohama do bývalého spoluhráče Šmejkala. Ten už je však na nohou a bude ve hře pokračovat.

37

Pleško hlavičkoval po centru Klesy. Jeho pokus však nebyl dostatečně razantní.

37

Brankář Daněk teď včas vyběhl proti Huňovi a vzal mu z nohy velkou příležitost.

40

Rychlá rozehrávka Baníku naskytla velkou příležitost Pilíkovi, ovšem včas se vrátil Tarczal a bylo po šanci.

42

Blíží se konec prvního poločasu. Ten zatím nepřinesl výraznější vzrušení ani před jednou brankou.

45

Rychlý protiútok Baníku skončil pouze rohovým kopem. Z něj ostravští hráči nic nevytěžili. Míč odhlavičkoval Huňa.

45

Z protiútoku centroval Klesa, ale jen do rukavic Daňka.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Ostrava

47

Hned na úvod poločasu se mohl prosadit expříbramský Pilík, ale ve vyložené šanci ho vychytal Rondzik.

49

Úvod druhého poločasu patří ostravským. Ti si vypracovali jednu stoprocentní šanci a zahrávali už dva rohové kopy.

51

Na trávníku leží otřesený brankář Rondzik a Neves. Ještě chvíli se hrát nebude.

53

Už se hraje a u míče je stále častěji Baník.

56

Po úvodním tlaku Baníku se hra trošku uklidnila. Stále tak čekáme na první branku zápasu, která by ho možná trošku oživila.

57

Klesa teď postupoval sám na dva obránce, jednoho obehrál, druhý mu však míč ukopl na roh. Z něj domácí nic nevytěžili.

60

Bolf se dostal k hlavičce, mířil však jen do rukavic připraveného Rondzika.

61

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Milan Jurdík, nahradil ho Tomáš Wágner

61

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Robert Zeher

62

Nadějná akce Příbrami zastavena pro ofsajd.

68

Velká příležitost domácích, kteří se stále více dostávají do hry. Wágner hlavičkoval zcela sám před Daňkem, ale nad.

68

A další pokus příbramských a opět nepřesný.

70

Hra se teď sympaticky přelévá z jedné strany na druhou. K výraznější šanci to však nevede.

71
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Ostrava)

75

Akce Baníku zastavena ofsajdem. Snaha obou týmů strhnout vedení na svou stranu vypadá hodně marně.

76

Huňa chtěl teď pokutový kop, rozhodčí byl proti.

78

Příbram si vytvořila převahu, ze které vyplynuly dva rohové kopy a nebezpečné závary před brankou hostů.

79

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Antonín Fantiš
Střídání expříbramských hráčů v dresu Baníku. Za potlesku tribun odchází Pilík, nahrazuje ho miláček příbramských tribun Fantiš.

80

Frejlach to zkusil z pořádné dálky. Jeho tečovaný pokus nadělal Rondzikovi velké problémy.

82

Počet diváků 5 072 (64 % z kapacity 7 900)

85

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Daniel Huňa, nahradil ho Tomáš Borek

85

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Ján Greguš

89

Za chvíli začne poslední minuta normálná hrací doby. Hraje se stále bez branek a vyložených šancí.

90

Obrovská šance Tomáše Frejlacha v nastaveném čase. Jeho křižná střela však neskončila mezi tyčemi bezmocného Rondzika.