Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Hezký večer u sledování on-line reportáže z předehrávky 14. kola fotbalové ligy. Plzeň hostí na svém stadionu od 18:15 Teplice, střetnutí lídra ligy s momentálně čtvrtým týmem tabulky vám nabídneme minutu po minutě.
Do minulého kola byli plzenští fotbalisté neomylní, sbírali jednu výhru za druhou. Až ve 13. kole našli přemožitele, Mladá Boleslav je v atraktivním duelu porazila 4:3. Plzeň tak chce dnes začít novou vítěznou sérii.
Západočeši sice vedou ligu s velkým náskokem, ale Teplice dnes nebudou outsiderem, v poslední době se jim totiž daří. Pět minulých utkání neprohrály, v posledních čtyřech dokonce zvítězily a vyhouply se díky tomu na čtvrtou příčku, bod za druhou Olomouc a třetí Spartu. Ty dnes může přeskočit.
Oba trenéři mají k dispozici takřka kompletní kádr, zdravotní problémy měl pouze plzeňský Jindráček. Jinak se dnes mohou diváci těšit na nejsilnější sestavy, jakými se mohou obě mužstva chlubit.
Zápasu bude předcházet minuta ticha za velkého plzeňského fanouška Petra Žitníka, který tragicky zemřel předminulý týden. "Budeme za něj teď bojovat. "Žito" bude fandit seshora a já doufám, že ten zápas zvládneme a uděláme mu radost," řekl Žitníkův přítel David Limberský, záložník Plzně.
Celý stadion právě uctil zesnulého fanouška minutou ticha. Příznivci Plzně přišli na dnešní zápas v černém, aby uctili památku vůdce kotle. Zápas začne každou chvílí.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Teplice
Rozehrála domácí Plzeň, která nastupuje v červeno-modré kombinaci, Teplice hrají celé ve žlutém.
1
Hřiště zahalil dým z pyrotechniky linoucí se z ochozů, ale to nebrání hráčům v podnikání útočných výpadů. Střílelo se na obou stranách, ale nepřesně. Mahmutovič byl sám před brankou, ale padající míč jen škrtl kopačkou.
2
Oba týmy se do zápasu pustili dost vehementně, jsou evidentně hodně hladové po gólu.
3
Grigarovi proklouzává míč po Horváthově centru z přímého kopu mezi rukavicemi a pak padá na ruku jednoho z jeho spoluhráčů, ale naštěstí pro hosty se pískal ofsajd.
5
Důležité Petržela podniká sóloakci po pravé straně, na kraji šestnáctky dělá kličku obránci Rosovi a po kontaktu s ním padá na zem. Rozhodčí k nevoli domácích fanoušků ale penaltu nepíská.
6
Tepličtí se snaží rychle napadat rozehrávku domácích, ale ti jsou zatím daleko častěji u míče.
7
Plzeňský kapitán Horváth bude kopat roh.
8
Důležité Góly Milan Petržela (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Teplice 1:0
A první rohový kop utkání končí vedoucím gólem Plzně! Horváth centruje na přední tyč, kde se uvolňuje od svého strážce Rezek a prodlužuje hlavou míč dál za sebe. Balon letí k úplně volnému záložníkovi Petrželovi, jenž halfvolejem uklízí míč za Grigarova záda.
10
Útočná snaha Teplic neožívá ani po inkasovaném gólu, domácí je k míči skoro vůbec nepouštějí.
11
Důležité Druhý roh Plzně končí málem dalším gólem: rozehrávkou na krátko se míč dostává ke Kolářovi, jenž má čas nachystat si balon pár metrů za vápnem a prudce střílí k pravému hornímu růžku. Míjí bránu jen o centrimetry.
13
Přichází také rohový kop pro Teplice. Míč po centru před bránu ale jen prolétl přes všechny hráče v šestnáctce.
14
Petržela si šel pro další faul, tentokrát mimo vápno, ale ani v tomto případě rozhodčí tento incident jako faul neposoudil.
15
Limberský chce na sebe navázat dva obránce samostatnou akcí a následně přihrát volnému spoluhráči, ale teplická obrana je nyní pozorná.
16
Že by přišly také minuty hostů? Rozvíjí útok z obranné poloviny...
17
... ale útok zastavuje Mahmutovičova noha, která je při zpracování příliš vysoko před obličejem soupeře.
18
Ljevakovič tak zkouší místo postupné akce rovnou střílet, ale ani teplický záložník není přesný a z dálky střílí mimo Pavlíkovu bránu.
20
Severočeši nadále drží míč, jenže většinou příliš daleko od brány, kterou by měli ohrožovat. To chce změnit únikem po levé straně Čajič, kterého připravuje o balon Rajtoral.
21
Rosa centruje z levé strany na zadní tyč, kde číhal Vondrášek. Na poslední chvíli vychyluje míč z dráhy letu hlavou Limberský.
22
Důležité Pěkný fotbalový moment v podání Rezka: plzeňský útočník čeká, až k němu ve vápně spadne vysoký míč, ale místo střely vélí zasekávačku, a poté přihrává zpětně před bránu. Teplická defenziva na poslední chvíli odvrací míč od brány.
23
Po faulu na Radu bude následovat přímý kop pro Plzeň z velmi slibné pozice kousek před šestnáctkou.
24
Standardní situace se ujímá Rezek, ale pálí jen do zdi, ani dorážka nekončí nebezpečím pro gólmana Grigara.
25
Podobnou příležitost mají rovněž hosté, Stožický ovšem netrefeuje vůbec nic. Chce obstřelit zeď, ale střela se mu nepovedla a letěla mimo bránu.
27
Akci Plzně zastavuje útočný faul Bakoše.
28
Vondrášek zkouší na pravé straně obelstít Limberského, ale ten mu vypichuje míč a pomezní navíc ukazuje, že se balonu jako poslední dotkl Vondrášek.
29
Mahmutovič padá po faulu k zemi a Teplice budou kopat standardku z přibližně třiceti metrů.
30
Stožického centr se však točí směrem od houfu hráčů před bránou a míče se díky tomu zmonňují domácí.
31
Důležité Smejkal odvrací centr letící na malé vápno, ale hlavičkuje míč jen k nabíhajícímu plzeňskému obránci Limberskému, jenž má míč na dlouhou nohu, ovšem těžký kop zvládá a střílí prudce k pravé tyči. Grigar je ale na místě včas a jeho pokus tlumí v náruči.
33
Důležité Góly David Bystroň (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Teplice 2:0
Druhý rohový kop v podání plzeňského záložníka Horvátha a druhý gól! Horváth centruje levačkou ostře před malé vápno, kam si nabíhají hráči obou mužstev, ale jednoho nechala teplická obrana zase samotného. Obránce Bystroň se pak hlavou zblízka nemýlí.
34
A Petržela krátce po rozehrávce sprintuje s míčem na bránu, už je před šestnáctkou, ale opět zkouší mezi dvěma obránci pád na zem a případný faul. To rozhodčí ale striktně odmítá a píská naopak Petrželovo filmování.
35
Karty Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Plzeň)
37
Hosté na svou vyloženou šanci dosud čekají, ale stále se jim nedaří vytvořit si stálejší tlak.
39
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Horváth (Plzeň)
40
Domácí opět rozvíjejí rychlou kombinaci po zemi před teplickou bránou, ale přihrávek je nakonec až příliš a hosté jednu z nich přece jen vystihují.
41
Karty Žlutou kartu dostal Aldin Čajič (Teplice)
za ostrý faul skluzem zepředu na útočné polovině.
42
Teplice se na minutu usadily na pravé straně u rohového praporku, následný centr však přeletěl všechny včetně útočníka Mahmutoviče.
43
Horváth rozehrává přímý kop skoro od půlky a hledá na pravé straně šestnáctky nabíhajícího Koláře. Tomu se ale nedaří míč zpracovat a balon mu utíká do zámezí.
45
Petržela se dnes odpískání faulu an jeho osobu možná skutečně nedočká. A to ani teď, kdy se chtěl prosmýknout po levé straně, ale byl odcloněn. Naopak je záhy pískán faul Limberskému.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Teplice
Drouhou půli načali výkopem hosté z Teplic.
46
Horváth vystihl rozehrávku hostů a postupval s míčem na plovinu soupeře, ale přihrávka za obranus e mu potom nepovedla.
47
Karty Žlutou kartu dostal Milan Matula (Teplice)
48
Po Matulově fauli centruje z dálky expert na standardní situace Horváth, ale tenhle centr si za rámeček nedá. Poslal míč jen k prvnímu bránícímu hráči Teplic.
49
Tepičtí si zbytečně komplikují rozehrávku na vlastní půlce a problémy musí řešit odkopem na osamoceného Mahmutoviče, který však nemá šanci zpracovat míč v klidu.
50
Důležité Grigar maří Bakošovu vyloženou šanci! Bakoš čeká na Petrželův centr zprava pár metrů před bránou a také se mu daří zakončit, ale teplický brankář Grigar je u něj včas a míč se od něj odráží metr vedle tyče na roh.
51
Důležité Horvátha už zřejmě nebaví na góly z rohových kopů jen nahrávat, a tak míří přímo na bránu. Balon točí levačkou ke vzdálenějšímu růžku brány a Grigar ho s vypjetím sil vyráží mimo tři tyče.
53
Na hřiště už se chystá vběhnout teplický útočník Došek, který dosud seděl na lavičce náhradníků.
55
Rosa chce zaseknout na levé straně míč před Petrželou, ale ten zůstává stát a Rosovi tak úspěšně cloní. O faul se podle rozhodčího nejednalo.
56
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Jan Hošek, nahradil ho Libor Došek.
57
Důležité Góly Jan Rezek (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Teplice 3:0
Pěkná kombinace Plzně na jeden dotek, která končí šťastným gólem Rezka. Petržela si přiťukl na levé straně s Radou a náhle so ocitl sám před Grigarem, ale teplický gólman jeho střelu vyrazil. Dorážce Rezka už ale zabránit nemohl. Rezek si v klidu počkal, až k němu balon spadne ze vzduchu a zakončil hlavou do prázdné brány.
59
Důležité Góly Milan Matula (Teplice) vstřelil gól. Plzeň - Teplice 3:1
Teplice těží z práce náhradníka Doška: Stožický centruje z levé strany na malé vápno, kde Došek vyhrává vzdušný souboj s Pavlíkem, míč poté doráží po dalším souboji do sítě Matula.
63
Teplice vycítily šanci a rozhodně neskládají zbraně. Snižující gól je nabudil a hodně jim v útoku pomáhá nový muž na hřišti Došek.
65
Důležité Plzeň má v posledních minutách v obraně velké problémy a hodně velký podíl na tom má stále Došek, který hru hostů notně oživil. Teď ale nemůže dosáhnout na pas před prázdnou bránu, který mu jde na paty.
66
Důležité A znovu Došek! Jeho hlavička v šestnáctce je sice sice prudká, ale naneštěstí pro něj letí míč na gólmana Pavlíka. Ten má sice s chycením balonu potíže, ale míč nakonec končí v jeho rukavicích.
68
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Michal Ďuriš.
69
Plzeň po nástupu Doška očividně polevila, což se trenéru Vrbovi vůbec nelíbí.
70
Důležité A plzeňský kouč se teď může zlobit na Rezka, který spaluje stoprocentní šanci! Obrana Teplic nestíhá, křížný centr letí doprava na Petrželu, který z voleje sklepává před bránu Rezkovi. Grigar se zrovna přesouvá, a tak může Rezek doklepnout míč do prázdné branky, ale skákavý míč posílá nad.
72
Ljevakovič utrpěl v jednom ze soubojů nějaký šrám a žádá si ošetření, Telice budou hrát chvíli o deseti.
73
Centr z levé strany směřuje jen do rukavic připraveného brankáře Grigara.
74
Zápas má i s blížícím se závěrem vysoké tempo. Hosté nechtějí připustit prohru, Západočeši se zase sympaticky pouštějí do dalších a dalších útoků.
76
Kolář stojí s míčem na pravé straně šestnáctky a chce poslat chytrou přihrávku po zemi na značku pokutového kopu. Spoluhráči ale jeho záměr nepochopili.
77
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Admir Ljevakovič, nahradil ho Lukáš Zoubele.
78
Plzeňský gólman Pavlík má jakýsi problém s rukavicí, hra je na chvíli přerušena, aby mohlo dojít k nápravě.
79
Počet diváků 6 657 (57 % z kapacity 11 722)
80
Hra zase pokračuje svižným tempem, ale akce obou týmů mají konečnou vždy před šestnáctkou soupeře.
81
Důležité Góly Milan Petržela (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Teplice 4:1
Druhá dnešní trefa plzeňského záložníka Petržely, a krásná! Petržela si nabíhá na pravé straně na Kolářův ideální centr, poté se zastavuje ve vápně a přemýšlí, zda vystřelit nebo odcentrovat. Volí první možnost a posílá míč parádně do levého růžku pod břevno Grigarovy brány.
82
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Vlastimil Stožický, nahradil ho David Kalivoda.
84
Důležité Góly Tomáš Vondrášek (Teplice) vstřelil gól. Plzeň - Teplice 4:2
Teplicím se ještě daří snížit! Čajič přihrává Vondráškovi, na jehož tečovanou střelu zpoza vápna nestíhá brankář Pavlík reagovat.
86
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Miloš Brezinský.
90
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Petr Jiráček.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Ačkoli si Plzeň situaci v takřka rozhodnutém zápase ještě zkomplikovala, vítězství už si dnes nenechá utéct. Zbývá ještě minuta a domácí se v pohodě brání.
90
Karty Žlutou kartu dostal Roman Pavlík (Plzeň)
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:2.

Sestavy a rozestavení

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (5-4-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Navrátil
o hráči
4 Rada
Rada
o hráči
Bystroň
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
86. min Brezinský o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
Horváth
o hráči
17 Rezek
Rezek
o hráči
90. min Jiráček o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
68. min Ďuriš o hráči

logo FK Teplice Teplice (5-3-2)

30 Grigar
Grigar
o hráči
2 Siva
Siva
o hráči
Smejkal
o hráči
23 Hošek
Hošek
o hráči
56. min Došek o hráči
20 Matula
Matula
o hráči
22 Rosa
Rosa
o hráči
Ljevakovič
o hráči
77. min Zoubele o hráči
Stožický
o hráči
82. min Kalivoda o hráči
14 Čajič
Čajič
o hráči
Vondrášek
o hráči
Mahmutovič
o hráči

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Jiřík
Počet diváků: 6 657 (57 % z kapacity 11 722)

Vzájemné zápasy

15. března 2019 18:00Teplice–Plzeň 2:1
7. října 2018 15:00Plzeň–Teplice 1:0
19. května 2018 16:00Plzeň–Teplice 2:1
26. listopadu 2017 15:00Teplice–Plzeň 0:0
1. dubna 2017 20:15Plzeň–Teplice 2:2
24. září 2016 20:15Teplice–Plzeň 0:1
19. února 2016 20:15Plzeň–Teplice 1:0
14. srpna 2015 18:30Teplice–Plzeň 2:2
20. dubna 2015 18:00Teplice–Plzeň 0:0
15. dubna 2015 18:00Plzeň–Teplice 2:1
8. dubna 2015 18:00Teplice–Plzeň 2:1
5. října 2014 20:20Plzeň–Teplice 1:0
25. dubna 2014 20:15Plzeň–Teplice 3:0
27. října 2013 19:00Teplice–Plzeň 1:0
7. dubna 2013 16:00Plzeň–Teplice 2:1
23. září 2012 17:00Teplice–Plzeň 1:1
19. února 2012 17:00Teplice–Plzeň 3:4
12. srpna 2011 18:00Plzeň–Teplice 2:0
14. května 2011 18:20Teplice–Plzeň 0:1
29. října 2010 18:15Plzeň–Teplice 4:2
10. března 2010 18:00Teplice–Plzeň 2:1
1. srpna 2009 18:15Plzeň–Teplice 2:2
8. března 2009 15:00Teplice–Plzeň 3:0
30. srpna 2008 17:00Plzeň–Teplice 1:1
23. března 2008 20:15Plzeň–Teplice 0:2
30. září 2007 17:00Teplice–Plzeň 1:0
18. března 2007 17:00Teplice–Plzeň 1:2
25. října 2006 17:00Plzeň–Teplice 0:0
20. srpna 2006 17:00Plzeň–Teplice 2:0
12. března 2006 17:00Plzeň–Teplice 3:3
19. září 2005 16:40Teplice–Plzeň 2:1
2. května 2004 19:30Teplice–Plzeň 2:1
1. listopadu 2003 17:15Plzeň–Teplice 2:0
21. dubna 2001 16:30Teplice–Plzeň 5:1
20. ledna 2001 14:30Plzeň–Teplice 1:2
15. října 2000 15:00Plzeň–Teplice 0:2

Najdete na iDNES.cz