Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
14. B. Wilfried, 39. B. Wilfried, 49. J. Kladrubský (pen.), 90. M. Pamič
Góly:

Žluté karty:
26. L. Sionko, 87. L. Hejda
Žluté karty:
7. A. Varadi, 48. A. Neuwirth, 54. T. Marek

Červené karty:
Červené karty:
63. A. Varadi

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 14 050 (73 % z kapacity 19 317)

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezké odpoledne z letenského stadionu, kde v 19 hodin začne jeden z nejsledovanějších duelů, jaký může česká liga nabídnout: Sparťanští fotbalisté narazí na Ostravu! Průběh zápasu vám přineseme v podrobné on-line reportáži.
Obě mužstva v minulém soutěžním ročníku až do poslední chvíle bojovala o mistrovský titul, šampionem se v závěrečném kole stala Sparta, zatímco Ostrava skončila až třetí za Jabloncem.
Spartě stejně jako v minulém kole bude chybět potrestaný Řepka, kterého ve stoperské dvojici nahradí Hejda. Jinak manažer Chovanec vyšle do hry stejnou sestavu, jaká vybojovala postup přes Lech Poznaň v předkole Ligy mistrů.
Ostravský trenér Koubek musel poskládat základní jedenáctku bez zkušeného stopera Bolfa, ve středu obrany tak nastoupí Neuwirth s Nevesem. Oproti neúspěšnému utkání s Mogilevem se do sestavy vešli i Pilík a Greguš.
Solidně zaplněný stadion už vítá potleskem obě mužstva, která v tuto chvíli nastupují z tunelu na hrací plochu.
Oba kapitáni, hostující Marek i domácí Blažek, ještě před začátkem zápasu přečetli prohlášení, ve kterém odmítli rasismus a jakékoli jiné projevy diskriminace ve fotbale.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Ostrava
Výkop obstarali Sparťané Wilfried a Kadlec.
1
Sparťané se snažili zaútočit podél pravé postranní čáry, ale kombinace se jim nevydařila a míč skončil v autu.
2
Důležité Hned v úvodu velká šance Sparty! Kadlec se na pravé straně protáhl přes bránícího Greguše a přihrál pod sebe volnému Kuckovi, který zblízka nezamířil přesně a poslal míč vedle branky.
4
Wilfried si vyměnil míč s Matějovským a postupoval středem hřiště, před šestánctkou mu ale čistě odebral míč Neuwirth.
5
Kladrubský pěknou přihrávkou vysunul nabíhajícího Matějovského, toho ale obrana Baníku zastavila a Marek založil protiútok. Při něm Varadi obešel Hejdu a hnal se na sparťanskou branku. Brabec ho ale odstavil a pohlídal míč letící do zázemí.
7
Karty Žlutou kartu dostal Adam Varadi (Ostrava)
8
Po Lukešově centru z pravé strany hlavičkoval ve složité pozici Varadi, míč nasměroval vedle branky.
10
Wilfried pronikal po levé straně až k šestnáctce, kde se rozhlédl a našel nabíhajícího Kucku. Ten tvrdě vypálil, ale Neves jeho nebezpečnou střelu zblokoval na roh.
11
Důležité Po rohovém kopu se dostal k hlavičce znovu aktivní Kucka a zamířil jen těsně vedle pravé tyče Daňkovy branky. Pak se ještě zlobil na rozhdočího, že ho bránící Neves stáhl k zemi.
12
Řezník u rohového praporku ubránil rozeběhnutého Kadlece, pak ale naservíroval míč přímo na nohu Sionkovi. Ten ale nedokázal přesně odcentrovat.
14
Góly Bony Wilfried (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 1:0
Kadlec za šestáctkou lehce přiťukl míč na levou stranu Sionkovi, který přesným centrem našel na zadní tyči Wilfrieda. Sparťanský útočník už neměl problém nasměrovat míč hlavou do branky - a domácí vedou.
17
Po faulu Neuwirtha rozehráli domácí akci po pravé straně, odkud ale Kladrubský nedokázal odcentrovat. Lukeš potom jen odkopl míč na polovinu soupeře.
18
Sionko lehkým dloubáčkem vysunul Kladrubského, který se pokusil zprava přihrávat do vápna, ale jeho centr obrana Baníku znovu odvrátila.
20
Sparťané se pokusili soupeře překvapit a rychle po zemi rozehráli standardní situaci, Wilfried ale na hranici šestnáctky nepřešel přes Neuwirtha.
21
Kucka se skluzem snažil odebrat míč Markovi a zřejmě se lehce zranil. Pokulhává, ale asi bude v pořádku.
21
Lukeš ideálně rozherál standardní situaci na hlavu Nevese, který zůstal ve vápně neobsazený a hlavičkoval jen těsně nad. I kdyby mířil přesněji, gól by neplatil - rozhodčí mával ofsajd.
24
Ostravskou akci táhl středem hřiště Lukeš, v pravou chvíli našel na levé straně Šmejkala, ten ale zbrkle vystřelil daleko vedle branky.
26
Karty Žlutou kartu dostal Libor Sionko (Sparta)
Sionko zbytečně zezadu trefil na polovině soupeře Frejlacha.
28
Po Pamičově dlouhém autu do vápna trefil Kucka ve snaze zasáhnout míč kopačkou do obličeje Nevese, rozhodčí vše dobře viděl a odpískal faul.
30
Lukeš se na levém křídle snadno zbavil Hohenedera, centrem ale nenašel ve vápně nikoho ze spoluhráčů.
31
Sionko se dvacet metrů od branky kličkou zbavil Frejlacha a napřáhl ke střele, která proletěla vedle pravé tyče.
32
A znovu Sionko. Tentokrát obešel na pravé straně Greguše a přihrával na Kadlece, Neves ale jeho úmysl vystihl a odkopl míč do bezpečí.
34
Důležité Sparťané rozjeli akci po levé straně přes Pamiče, který přihrával před šestnáctku na Wilfrieda. Ten ještě posunul míč ke Kadlecovi, který se snažil ve skluzu vystřelit, jeho ránu Daněk dokázal chytit.
35
Na zemi leží před Blažkovou brankou Wilfried, ublížil si v hlavičkovém souboji při rohovém kopu. Hra je na chvíli přerušena.
36
Wilfried už je v pořádku a hlásí se o návrat do hry.
37
Řezník před šestnáctkou Sparty po odehrání míče nakopl Pamiče, rozhodčí píská faul.
39
Góly Bony Wilfried (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 2:0
Sparta jde zaslouženě do dvoubrankového vedení. Matějovský rozehrál doleva na Pamiče, jehož střílený centr proletěl trochu překvapivě až k Wilfriedovi. Ten si míč zpracoval a z halfvoleje vypálil. Jeho ránu ale ještě tečoval Neves, na což Daněk nedokázal zareagovat a míč skončil v síti.
42
Baník se snažil na gól rychle odpovědět, střela Frejlacha zpoza pokutového území ale proletěla hodně vysoko nad Blažkovou brankou.
43
Matějovský znovu zkusil po faulu zaskočit soupeře rychlou rozehrávkou, přesným pasem našel Sionka, který ale na hranici šestnáctky nepřešel přes Greguše.
45
Důležité Ostrava zahazuje velkou šanci na snížení skóre! Po centru Lukeše od pravé postranní čáry doletěl míč přesně na penaltu ke zcela volnému Varadimu, který z voleje vystřelil tvrdě, ale jen do dobře postaveného Blažka.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
45
Sparťané po prvním poločase zaslouženě vedou. Obrana Baníku dvakrát nedokázala uhlídat Wilfrieda, který obě příležitosti snadno využil. Hosté zahrozili až v závěru poločasu, kdy spálil velkou šanci Varadi. Ukáže ještě Ostrava ve druhém poločase svou útočnou sílu?
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Ostrava
46
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Ján Greguš, nahradil ho Josef Hušbauer.
46
Baník se hned v úvodu druhé půle usadil na polovině Sparty, Frejlach mohl v pokutovém území využít zaváhání Kladrubského, ale špatně zpracoval míč.
48
Důležité Sparta bude kopat penaltu! Po autu Kladrubského si Neuwirth dělal prostor a rukama odstrčil Hohenedera. Rozhodčí situaci posoudil jako faul a Sparta může zvýšit.
48
Karty Žlutou kartu dostal Aleš Neuwirth (Ostrava)
49
Góly Jiří Kladrubský (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Ostrava 3:0
Kladrubský poslal míč přesně do levého horního rohu branky, Daněk byl bez šance.
50
Teď Kladrubský v rohu hřiště fauloval Pilíka a Baník má možnost kopat zkrácený roh.
51
Ten se ale vůbec nevydařil, Lukeš míč hodně přetáhl a nikdo ze spoluhráčů na něj nedoskočil.
51
Neves v pokutovém území Sparty jasně rukama fauloval Kucku, po odpískání se ale na rozhodčího hodně zlobil.
53
Lukeš obešel na pravé straně Pamiče, přes Kucku se už do vápna protáhnout nedokázal.
54
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Marek (Ostrava)
55
Důležité Neuwirth dnes často fauluje, teď pětadvacet metrů od branky nedovoleně zastavil Wilfrieda a Sparta kopala přímý kop z nadějné pozice. Pamič se rozhodl pro krátký rozeběh a pak nártem napálil míč do břevna.
56
Problémy má ostravský tvůrce hry Lukeš, bez cizího zavinění se sesunul k zemi s bolestivou grimasou a držel se za lýtko. Baník bude muset zřejmě střídat.
57
Sionko se snadno v pravém rohu šestnáctky uvolnil přes Nevese, balon si posunul na slabší levou nohu a vystřelil. Jeho rána ale branku minula velkým obloukem.
59
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Martin Lukeš, nahradil ho Robert Zeher.
Lukeš nemůže pokračovat, střídá ho Zeher.
59
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Libor Sionko, nahradil ho Igor Žofčák.
60
Baník po delší době zahrozil. Centr střídajícího Hušbauera si našel ve vápně Varadi a hlavičkou na vzdálenější tyči protáhl Blažka.
61
Teď to ale Varadi hodně přehnal s důrazem, v souboji s brankářem Blažkem si pomohl loktem a trefil gólmana Sparty přímo do obličeje. Blažkovi teče krev z nosu a musí být ošetřován, rozhodčí ale kartu nevytáhl.
63
Karty Červenou kartu dostal Adam Varadi (Ostrava) a musí opustit hřiště.
Varadi předvedl další drsný zákrok - skluzem na půlce trefil do lýtka Hohenedera. Znamená to pro něj druhou žlutou kartu a vyloučení.
65
Ostrava se i po vyloučení Varadiho drží na polovině Sparty, ale chybí přesnější finální přihrávka a šance nepřicházejí.
68
Důležité Hušbauer obešel u pravé postranní čáry Hohenedera a přihrával pod sebe na nabíhajícího Pilíka, ten ještě přenechal míč Řezníkovi, který zpoza šestnáctky vystřelil z voleje po zemi. Blažek po míči skočil a schoval ho v náručí.
69
Vzápětí střílel z velké dálky Kucka, brankář Daněk ale zasahovat nemusel, rána slovenského záložníka šla daleko vedle branky.
70
Kladrubský centrem přes bránícího Šmejkala hledal v malém vápně nabíhajícího Wilfrieda, před ním míč odkopl na roh Neuwirth.
72
Hra je v posledních minutách často kouskovaná fauly a nepřesnou rozehrávkou. Trochu vzrušení přinesla střela Hušbauera, která ale mířila jen doprostřed branky a Blažek míč bez problémů kryl.
75
Neuwirth vyhrál v pokutovém území Sparty hlavičkový souboj s Hejdou a přiťukl míč Hušbauerovi. Tomu ale volej vůbec nesedl a skončil daleko od branky.
76
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Václav Kadlec, nahradil ho Martin Zeman.
76
Důležité Pěkná akce Wilfrieda. Po přihrávce Kladrubského se patičkou zbavil Neuwirtha, pak si píchl míč podél Nevese a pádil směrem na Daňka. Ostravský brankář mu ale šanci na hattrick vzal včasným vyběhnutím.
78
Po dlouhém nákopu Neuwirtha odmával pomezní rozhodčí Zeherovi sporný ofsajd.
79
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Bony Wilfried, nahradil ho Miloš Lačný.
Wilfrieda vyprovází bouřlivý potlesk.
80
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Antonín Fantiš.
80
Počet diváků 14 050 (73 % z kapacity 19 317)
81
Důležité Další pohledná kombinace domácích. Slovenské duo Žofčák-Kucka si několikrát na hranici vápna vyměnilo míč, druhý jmenovaný pak akci zakončoval přízemní střelou, se kterou si Daněk poradil.
83
Zápas se jen dohrává. Hráči na obou stranách vědí, že o výsledku je už dávno rozhodnuto.
85
Za obranou Sparty se po přihrávce Hušbauera objevil Fantiš a pomeznímu rozhodčímu chvíli trvalo, než zvedl nad hlavu praporek a odmával ofsajd.
86
Kucka třicet metrů od branky napřáhl ke střele, které rozhodně nechyběla razance. Zato přesná nebyla vůbec, málem přeletěla i střechu stadionu.
87
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Hejda (Sparta)
87
Po faulu Hejdy rozherávali hosté nadějnou standardní situaci, Blažkovu branku ale neohrozili.
89
Sparťané rozheráli na vlastní půli několika přihrávkami bago, které přerušil až faul na Hohenedera.
90
Zeher nasadil Hejdovi jesličky, stoper Sparty ho pak musel faulovat a může být rád, že rozhodčí nevytáhl druhou žlutou kartu.
90
Góly Manuel Pamič (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 4:0
Už v nastaveném čase předvedl Pamič parádní akci. Na hranici vlastního pokutového území obral o míč Neuwirtha, pak nikým neatakován proběhl celým hřištěm a tvrdou střelou o tyč zpoza vápna dal čtvrtý gól.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:0.

Sestavy a rozestavení

logo AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kladrubský
o hráči
30 Hejda
Hejda
o hráči
21 Brabec
Brabec
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
7 Sionko
Sionko
o hráči
59. min Žofčák o hráči
Matějovský
o hráči
Hoheneder
o hráči
20 Kucka
Kucka
o hráči
14 Kadlec
Kadlec
o hráči
76. min Zeman o hráči
Wilfried
o hráči
79. min Lačný o hráči

logo FC Baník Ostrava Ostrava (4-5-1)

30 Daněk
Daněk
o hráči
Řezník
o hráči
Neuwirth
o hráči
2 Neves
Neves
o hráči
Šmejkal
o hráči
4 Lukeš
Lukeš
o hráči
59. min Zeher o hráči
18 Marek
Marek
o hráči
Frejlach
o hráči
11 Greguš
Greguš
o hráči
46. min Hušbauer o hráči
25 Pilík
Pilík
o hráči
80. min Fantiš o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči

Rozhodčí: Kocourek - Večeřa, Urban
Počet diváků: 14 050 (73 % z kapacity 19 317)

Vzájemné zápasy

24. února 2019 17:00Sparta–Ostrava 3:2
17. září 2018 18:00Ostrava–Sparta 0:1
28. dubna 2018 15:00Ostrava–Sparta 3:2
29. října 2017 18:00Sparta–Ostrava 3:2
25. října 2017 17:00Sparta–Ostrava ?:?
6. prosince 2015 15:00Ostrava–Sparta 0:1
1. srpna 2015 15:00Sparta–Ostrava 3:1
28. února 2015 15:00Ostrava–Sparta 1:1
15. srpna 2014 20:20Sparta–Ostrava 0:1
22. března 2014 16:45Ostrava–Sparta 1:1
31. srpna 2013 20:15Sparta–Ostrava 4:1
20. dubna 2013 20:30Ostrava–Sparta 0:1
8. října 2012 19:00Sparta–Ostrava 2:0
16. března 2012 20:15Sparta–Ostrava 2:0
19. září 2011 18:30Ostrava–Sparta 0:2
28. února 2011 17:30Ostrava–Sparta 0:2
8. srpna 2010 19:00Sparta–Ostrava 4:0
2. května 2010 18:25Ostrava–Sparta 1:1
31. října 2009 18:15Sparta–Ostrava 1:1
4. května 2009 17:15Sparta–Ostrava 1:0
3. listopadu 2008 17:15Ostrava–Sparta 2:0
10. května 2008 15:00Sparta–Ostrava 1:2
2. prosince 2007 14:30Ostrava–Sparta 0:0
30. dubna 2007 17:15Ostrava–Sparta 2:2
15. října 2006 20:15Sparta–Ostrava 3:0
19. května 2006 17:00Sparta–Ostrava 0:0
20. března 2006 16:40Ostrava–Sparta 0:2
24. září 2005 18:00Sparta–Ostrava 0:2
23. dubna 2005 14:25Sparta–Ostrava 2:1
23. října 2004 14:25Ostrava–Sparta 0:2
8. května 2004 14:25Ostrava–Sparta 1:2
8. listopadu 2003 14:25Sparta–Ostrava 1:1
1. března 2003 14:25Ostrava–Sparta 3:2
10. srpna 2002 14:25Sparta–Ostrava 3:0
12. dubna 2002 16:30Ostrava–Sparta 1:0
20. října 2001 18:30Sparta–Ostrava 4:0
6. května 2001 16:30Sparta–Ostrava 4:1
28. října 2000 20:00Ostrava–Sparta 1:5

První slečna Kateřina Zemanová přiznala po letech účast na pornovečírku

Kateřina Zemanová (26) přiznala v rozhovoru pro časopis Téma svou účast na pornovečírku. Ten se konal před sedmi lety,...

Rád Lucince barvím vlásky a starám se o ni jako o své miminko, říká Matuš

Vztah Bohuše Matuše (46) a jeho partnerky, o třicet let mladší studentky Lucie (16) vzbuzuje v posledních dvou letech...

Napřed dezinfekce, pak manželka, šokoval Tomáš z Výměny svými prioritami

Jestli se televizním divákům zdál Tomáš z Výměny manželek jako docela starostlivý otec, při závěrečném setkání obou...

RECENZE: Pád až na nula procent. Snímek Chlap na střídačku je nestydatost

Třebaže kritikovu odolnost už zocelily Špindl 2, Ženská na vrcholu, Šťastný nový rok či Příliš osobní známost,...

Sex máme se ženou několikrát denně, mobil do ložnice nesmí, říká Bieber

Justin Bieber (25) prozradil svůj recept na úspěšné manželství. Důležité prý je, najít k sobě toho pravého člověka....