Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkný páteční podvečer, vítejte u sledování on-line reportáže z předehrávky fotbalové ligy. V té bude Hradec Králové hostit Jablonec. Zápas, který začne v 17:30, vám přineseme minutu po minutě.
Oba týmy začaly sezonu naprosto opačně. Zatímco ligový nováček z Hradce v prvním kole porazil Spartu a od té doby posbíral jen dva body, Jablonec v druhém kole podlehl vysoko Olomouci, ale od té doby se jeho výkony v lize zlepšily a momentálně mu patří čtvrté místo.
Zdá se, že trenéři obou mužstev dnes vsadí na útočnou strategii - vysílají totiž do hry tři útočníky. Domácí by měli nastoupit dokonce pouze s třemi obránci, ty by měla v defenzivě ovšem podporovat také záložní řada.
"Výkony nováčků bývají někdy nevyzpytatelné, ale proti favoritům se dokážou vytáhnout. My musíme udělat všechno proto, abychom tomu zabránili a získávali další body," nechce jablonecký trenér František Komňacký připustit, že by jeho svěřenci dopadli tak, jako v úvodním kole Sparta.
Hlavní sudí Příhoda už přivádí oba týmy na trávník. Domácí budou hrát v bílých dresech, Jablonečtí nastoupí v zeleném.
1
Začal první poločas utkání Hradec Kr. - Jablonec
Rozehrávali fotbalisté Hradce Králové.
1
Hradec zůstává v první minutě u míče. Černého kolmice spoluhráče v útoku nenašla, a do brány nemířila ani pozdější Kasálkova střela z dálky.
2
Po přihrávkách na pravé straně hřiště se Loučka rozhodl pro sólovou akci, ale ta byla ukončena v úplném zárodku.
3
Fischerova parádička! Krásně si obhodil napadajícího spoluhráče a běžel do protiútoku, ale potupný moment neunesl hostující Jarolím a podrazil Fischerovi zezadu nohy. Rozhodčí mu zatím jen domluvil, incident se obejde bez žluté karty.
4
Přímý kop z dálky domácí nezužitkovali.
5
Pekhart si nabíhá s míčem z pravé strany ke středu hřiště, už si chystá míč na střelu, ale ještě se rozhoduje obejít Chlebouna, jenž mu padá pod nohy. Pekhart padá na zem, ale rozhodčí nepíská.
6
Černý střílí levačkou zpoza vápna, ale jeho pokus je zblokovaný.
7
Kasálek posílá dlouhá centr zleva na zadní tyč, kde stačí na poslední chvíli vrátit míč před bránu Rezek, ale posouvá ho jen do rukavic gólmana Špita.
8
Vošahlík ai zabíhá do levé strany šestnáctky a posílá zpětnou přihrávku po zemi směrem ke značce pokuového kopu, kde hledá Lafatu. Jenže ten je o pár metrů dál, běží si pro míč a v nesnadné pozici pálí několik metrů vedle pravé tyče.
10
Zábojníkovi se centr od pravé autové čáry vůbec nepovedl, prakticky daroval míč domácím.
11
Ti ale nenaložili se svou příležitostí o nic lépe. Pavlík poté centruje na dlouho na Pekharta, který i přes svou výšku nemá šanci na pas dosáhnout.
12
Rezek riskuje, chce místo přihrávky ukličkovat Vošahlíka, ale to se mu nedaří. Padá a hlavní sudí píská nedovolený zákrok Vošahlíka.
13
Další Vošahlíkova vtipná přihrávka za sebe na hranici vápna, kam si nabíhá Jarolím, ale také jesho pokus je zblokovaný. Akce končí přetaženým centrem.
15
Kasálek centruje opět z dálky na Pilaře, jenž vyhrává na hranici šestnáctky vzdušný souboj a hlavičkuje tři metry vedle levé tyče.
16
Zábojník řeší situaci místo souboje jeden na jednoho raději centrem, se kterým si může Pekhart těžko poradit.
17
Důležité Míč se z autového vhazování dostává k Pilařovi, který s ním uběhne ještě kousek ke středu hřiště a zpoza vápna střílí ostře směrenm k levému hornímu růžku. Míč letí těsně vedle tyče.
18
Důležité Vošahlík musel hned ukázat, že střely z dálky také umí. Vypálil z ještě větší vzdálenosti a chtěl trefit prostor u levé tyče, Lindr byl však včas na místě a cyrazil.
19
Důležité A další velmi slušná střela Hradce. Míč před Špitem ještě skočil, ale jablonecký brankář si s touto ránou dokázal poradit.
21
Hradec Králové je v posledních minutách rozhodně aktivnější a nebylo by překvapením, kdyby se brzy ujal vedení. Jablonec se stačí je bránit.
22
Loučka fauluje Pilaře. Přímý kop pro domácí z 35 metrů.
22
Důležité Góly Václav Pilař (Hradec Kr.) vstřelil gól. Hradec Kr. - Jablonec 1:0
Kocourek se ujímá rozehrání standardní situace a perfektním centrem na malé vápno nachází Pilaře. Ten utekl svým strážcům a zcela osamocen trkl míč hlavou k levé tyči.
25
Domácí vedoucí gól pořádně nabudil. Dále zůstávají u míče a vymýšlejí další útočné akce.
26
Následuje fáze autových vhazování. Na oné straně je trochu stínu, možná proto si hráči tato místa tak oblíbili.
28
Pekhart se probíjí s míčem středem hřiště, a poté jej posouvá do levé strany Lafatovi, jenž si míč ukopl moc daleko před sebe a jeho následná střela mířila hodně vysoko a mimo.
29
Karty Žlutou kartu dostal Petr Pavlík (Jablonec)
30
Karty Žlutou kartu dostal Anes Haurdič (Jablonec)
31
Dochází k rychlé výměně míče. Jeden z balonů zřejmě nebyl dostatečně nafouknutý.
32
Jarolím sleduje s míčem situaci z levé strany, poté přihrává před šestnáctku nabíhajícímu Loučkovi, který ale střílí levačkou hodně nad.
33
Stejně se vede na druhé straně domácím, i jejich pokus má daleko k ohrožení gólmana Špita.
35
Důležité Janoušek si dokázal udělat i přes nátlak soupeře prostor na pravé straně hřiště, posílá míč do vápna, kam si zabíhá Rezek a dostává se tak do výtečné příležitosti. Ovšem jeho pokus je příliš slabý a Špit s ním nemá problémy.
36
Další útočný pokus Jablonce končí zbytečnou nepřesností.
38
Hradec má nadále navrch, drží míč většinou na polovině Jablonce. Jeho akci teď zastavil Vošahlík jen za cenu faulu.
39
Jablonský se dostal k míči za vápnem a chtěl překonat Lindra technickou střelou, ale rána mu nesedla dobře a letěla doprostřed branky, kde byl domácí gólman dobře připravený.
41
Rezek vhazuje na útočné polovině, ale o míč připravuje jeho tým Vošahlík. Rezek ho chce vybojovat zpět, ale hraje při tom rukou.
42
Černý utíká do brejku, ale vidí, jak se k němu řítí ze strany obránce, a tak chce zaseknout, jenže míč se mu zamotal pod nohama a odrazil se směrem k rohovému praporku. Přesto se Hradec dostává k míči díky nedůrazné hře Pavlíka, ale následná střela končí opět hodně nad Špitovou bránou.
44
Jablonec rozehrává rohový kop, ale Jarolím kopl míč vysokým obloučkem daleko od houfu hráčů před bránou.
45
Nyní útočná akce hostů podél pravé postranní čáry. Ale kazí ji Haurdič centrem á la Jarolím při rohu, tedy přetaženým hodně daleko za své spoluhráče.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Hradec Kr. - Jablonec
Rozehráli hosté.
46
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Tomáš Rezek, nahradil ho Pavel Dvořák.
46
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Anes Haurdič, nahradil ho Jan Kovařík.
47
Důležité Jablonec touží hned v úvodu druhé půle vyrovnat, ale kombinace povětšinou na jeden dotek střelou nekončí. Hradečtí spěchají do brejku, na jehož konci Černý padá po komtaktu s jabloneckým obráncem uvnitř pokutového území, ale penalta se nepíská.
48
Domácí fanoušci žáadjí odpískání ruky. Kocourek si chce obhodit Pavlíka, ale ten míč zastavuje rukou u těla, hra tak pokračuje.
50
Gólman Lindr chytil míč a chtěl rozehrát, ale nesportovně mu v tom zabránil jeden z hostujících fotbalistů. Fandy Hradce to rozčílilo.
51
Krajčík fauluje 45 metrů od brány, následuje přímý kop, kterého se ujímá Fischer.
52
Fischerův centr končí v zámezí.
53
Hradec se snaží brzy napadat rozehrávku hostů, ale Janoušek to teď s důrazem přehnal a fauloval Pekharta.
54
Akce Jablonce po pravé straně vrcholí prudkým centrem Jarolíma, ale míč se odráží od skupiny hráčů do pole.
55
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Karel Piták.
56
Černý se rozhodl několik metrů za vápnem vystřelit levou nohou, ale ta pravá mu v tu chvíli ujela, a balon tak letěl úplně mimo branku.
57
Hradečtí znovu dobře odbránili postupný útok Jablonce. Pro hosty je složité probojovat se přes málo propustnou defenzivu.
58
Krajčík napřáhl k překvapivé střele levačkou. Ta však letí jen do středu brány do rukavic brankáře Lindra.
59
Počet diváků 5 950 (82 % z kapacity 7 220)
60
Kocourek si pěkne poradil na pravé straně hřiště s obráncem hostů, udělal mu kličku doprava a přihrával po zemi před bránu. Tam už ale Jablonec vše vyřešil ve svůj prospěch a míč skončil u Špita.
61
Pitákův centr je zblokovaný rukou Poděbradského. Standardní situace Jablonce z pravé strany.
62
Kovařík kroutí míč levačkou přímo na bránu a Lindr musí míč vyrazit na roh.
63
Rohový kop domácí ubránili, ale u míče zůstávají Jablonečtí. Hra hostů se s příchodem náhradníků Pitáka a Kovaříka výrazně zlepšila.
64
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Radim Wozniak, nahradil ho Vlastimil Karal.
Wozniak střídá pravděpodobně kvůli zdravotním potížím.
65
Kocourek si naběhl pro autové vhazování a ihned utíkal za míčem ke středu hřiště. Neváhal a vystřelil, ale jeho pokus byl zblokovaný přioravenými beky Jablonce.
67
Kocourek si troufá napravo na dva protihráče, ale obejít je se mu nakonec nepovedlo. Hra je v posledních momentech trochu neuspořádaná, dochází k noha soubojům ve středu hřiště.
68
Karty Žlutou kartu dostal Petr Zábojník (Jablonec)
68
Karty Žlutou kartu dostal Václav Pilař (Hradec Kr.)
69
Důležité Kocourek mohl zvýšit! Hradečtí prchali v přesile do protiútoku a ač nejprve o míč přišli, akce pokračovala dál. K balonu se dostal Kocourek, prokličkoval se mezi obránci, až se ocitl tváří v tvář Špitovi, který jeho střelu z mírného úhlu dokázal vytěsnit.
71
Rohový kop hostů rozehrává Jarolím, posílá míč před bránu, odkud se balon odráží dál, ale Jablonec z toho nakonec nic nevytěžil.
73
Jablonský se i přes napadání soupeřem uvolnil k zakončení a to nebylo špatné. Jenže místo do hroního růžku letěl míč kus vedle.
74
Černý dostal centr do běhu na pravou stranu, kde si dlouho promýšlel, co učiní dál, a nevymyslel nic kloudného, jen odevzdal míč stoperovi.
75
Důležité Jarolím si pohrál s míčem těsně za šestnáctkou: nejdříve naznačil pohyb doleva a střelu, ale potom zasekl a odskočil obránci, čímž si udělal prostor ke střele. Míč napálil pod břevno, ale Lindr dobrým zákrokem vyškrábl střelu na roh.
77
Dvořák střílí gól a domácí fanoušci jásají. Jenže hned nato se zlobí na sudího. Už pár vteřin před gólem byl odpískán Dvořákův faul.
78
Důležité Lafata v dobré šanci! Ale jablonecký střelec netrefil uvnitř vápna bránu a balon proletěl jen vedle levé tyče.
79
Utkání nabítá na tempu, Hradec bude zahrávat rohový kop.
80
S Kocourkovým centrem si obrana hostů poradila, ovšem míč se dostal opět k hradeckému útočníkovi, jenž se prosadil ke střele a nadělal práci gólmanu Špitovi. Ten vše naštěstí pro Jablonec vyřešil dobře.
83
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Marek Jarolím, nahradil ho Pavel Eliáš.
84
Jablonský zastavuje nedovoleně Fischerův únik už na polovině hřiště.
84
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Vladimír Pokorný.
85
Domácí získali roh a s jeho rozehráním nikam nespěchají.
86
A nedošlo ani k ohrožení gólmana Špita, Kocourkovi se centr přáliš nepovedl a u míč jsou proto Jablonečtí.
86
Důležité Lafata trefuje tyč! Zdálo se, že hosté už přišli o míc, ale zvládli jej na pravé straně znovu vybojovat. Krajčík balon okamžitě poslal naslepo do vápna, kde nejprve promáchl Eliáš a pustil tak pas k Lafatovi, jenž na hranici šestnáctky prudce vypálil, ale pěkný moment nekončí gólem. Střela se odráží od levé tyče do hřiště.
88
Hradec přežil kritický moment a jde si pro druhý skalp silného týmu. V prvním kole porazil mistrovskou Spartu, nyní míří za výhrou nad vicemistrem.
90
Hosté se ještě snaží všelijak dostat míč za Lindrova záda, ale Hradečtí se vytrvale brání.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Zbývá ještě minuta. Dlouhý nákop dopředu ale Jablonec k úspěchu nedovedl.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Hradec Králové Hradec Kr. (3-4-3)

20 Lindr
Lindr
o hráči
25 Wozniak
Wozniak
o hráči
64. min Karal o hráči
Chleboun
o hráči
Kasálek
o hráči
22 Rezek
Rezek
o hráči
46. min Dvořák o hráči
26 Fischer
Fischer
o hráči
Janoušek
o hráči
Poděbradský
o hráči
Černý
o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
84. min Pokorný o hráči
Kocourek
o hráči

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-3-3)

1 Špit
Špit
o hráči
Krajčík
o hráči
Zábojník
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
Jablonský
o hráči
Haurdič
o hráči
46. min Kovařík o hráči
Jarolím
o hráči
83. min Eliáš o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
11 Pekhart
Pekhart
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči
Vošahlík
o hráči
55. min Piták o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Lhoták
Počet diváků: 5 950 (82 % z kapacity 7 220)

Vzájemné zápasy

14. března 2017 17:00Jablonec–Hradec Kr. 2:1
6. srpna 2016 17:00Hradec Kr.–Jablonec 1:2
10. dubna 2015 18:00Jablonec–Hradec Kr. 4:0
27. září 2014 15:00Hradec Kr.–Jablonec 0:2
24. listopadu 2012 18:45Jablonec–Hradec Kr. 3:2
3. srpna 2012 20:15Hradec Kr.–Jablonec 2:2
29. dubna 2012 15:00Jablonec–Hradec Kr. 2:0
4. listopadu 2011 20:15Hradec Kr.–Jablonec 0:0
13. března 2011 15:00Jablonec–Hradec Kr. 7:0
20. srpna 2010 17:30Hradec Kr.–Jablonec 1:0
13. dubna 2003 16:30Jablonec–Hradec Kr. 0:0
22. září 2002 16:30Hradec Kr.–Jablonec 0:0
2. prosince 2001 16:30Hradec Kr.–Jablonec 2:2
29. července 2001 16:30Jablonec–Hradec Kr. 5:1
20. ledna 2001 12:30Jablonec–Hradec Kr. 1:1

Najdete na iDNES.cz